در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Captain II

Captain II

نماد کاربر
509

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

Re: همه چیز درباره تيپ قهرمان 55 هوابرد شيراز

توسط interceptor » دوشنبه 13 تیر 1390 05:50

بزرگترین ضعف نیروهای نظامی ایران در نیروی زمینی  ، عدم وجود یک اسلحه انفرادی مناسب با انعطاف زیاد و تجهیزات جانبی کامل است ،
باز هم می گم باید M16 رو جایگزین ژ-3 زمان باستان بکنیم.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » دوشنبه 13 تیر 1390 16:52

kimia 55,  

در حال گذراندن دوره خدمت وظیفه عمومی هستم، البته در ابتدا مبحث شرح دادم. حدود 6 ماه اون را در تیپ 45 تکاور بودم و در حال حاضر هم 6 ماه است که در تیپ 55 هوابرد خدمت میکنم و یک 6 ماه دیگر هم فکر کنم در همین هوابرد باشم اگر اتفاق عجیب و غریب دیگری نیوفتد..
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
mohammad.ef

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
114

تاريخ عضويت

شنبه 20 شهریور 1389 11:29

مرکز انجمنهاي تخصصي

آرشيو سپاس: 395 مرتبه در 96 پست

توسط kimia 55 » دوشنبه 13 تیر 1390 21:01

سلام،ممنون از جوابتون

شما در پادگان به اینترنت دسترسی‌ دارید؟ یا اینکه مرخصی زیاد میدهند؟
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید  

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » دوشنبه 13 تیر 1390 22:42

نوابرد تو شهرشونه یعنی شیراز و احتمالا یا شبها یا آخر هفته ها و ... مرخصی دارند
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » يکشنبه 26 تیر 1390 20:15

آزمایش گردان هم بالاخره پایان یافت. مجموعاً نمایش خوبی ارائه شد و فکر کنم گردان نمره خوبی دریافت کند.

اخبار جدید هوابرد هم این که جناب سرهنگ جمشیدی (سرپرست فعلی - جانشین ) تغییراتی در برنامه کاری تیپ داده اند که جالب ترین اون برگزاری همه روزه مراسم شامگاه می باشد که قبلا تنها روزهای سه شنبه برگزار میشد. همچنین سخت گیری مضاعف در مورد غیبت و تاخیر حضور کارکان وظیفه و کادر. به قول خودمونی حسابی کمربند را سفت کردند.

از طرف دیگر زمزمه های از حذف لباس جنگلی بود که ظاهراً عملی نشده و همچنان همه روزه غیر از روزهای شنبه، تیپ هوابرد با لباس جنگلی کلاس ها را برگزار میکند.

یک کلیپ جالب هم هست که اگر شد برای دوستان میزارم البته واقعا دلخراش هست، مربوط به عبور گردان 146 تیپ 55 هوابرد از مناطقی در کردستان است که مورد حمله نیروهای کردی که از قبل کمین زده اند قرار میگرند. نیروهای چریک کرد که از قبل روی جاده با خمپاره اندازهای 81 ثبت تیر کرده بودند، با چندین قبضه به شکل رگبار شروع به روانه کردن خمپاره ها میکنند و فیلمبردار نیز که وابسته به عوامل چریک است هم از محل شلیک هم از محل اثابت فیلم گرفته است که واقعا صحنه های دلخراشی است، پس از این هجوم بیرحمانه با خمپاره و غافلگیری کامل گردان، به وسیله تیربار کلیه افراد زخمی و ترکش خورده نیز به شهادت میرسند و فیلم بردار با وقاحت تمام طوری که انگار از شکار حیوانات فیلم گرفته است این صحنه های دلخراش را ضبط کرده است.

پس از بررسی که من کردم فهمیدم از اون حادثه تنها 3 نفر جان سالم به در برده اند که 2 نفر آن سرباز وظیفه بوده اند و یک نفر هم کادر بوده است. وقتی حرف از یک گردان است یعنی حداقل 3 گر پیاده و یک گر ارکان و حدود 200 - 300 نفر ! حالا معنای زنده ماندن 3 نفر خیلی غم انگیز تر درک خواهد شد.

خوب این هم یک عکس از بنده برای دوستان به همراه 2 تا از دوستان که فرماندهان قبضه سبک و سنگین خ ا 120 هستند:

خوب سوال نکنید، ورزیده ترین فرد تو عکس دیده بان (بنده) می باشد. البته ورزیدگی را بیشتر از هوابرد مدیون تیپ 45 هستم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

reza4087, Beni_TOMCAT, shola, X.Nima, Hiddenway, HESAM-007, shaman, ASHKAN95, Shahbaz, mehdighorbani, apple2009, interceptor

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 177 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 26 تیر 1390 23:31

سید اسامی رو اعلام نکن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » دوشنبه 27 تیر 1390 11:51

دوست عزیز جناب MiimA
می دونی به خاطر عکسی که اینجا با اون شکل و تجهیزات گذاشتی می تونند برای سالها بفرستند جایی که نه خبر از زنده ات بیاد و نه مرده شما.می دونید این آماری که هر هفته با عنوان اخبار تیپ 55 در سایت قرار می دهید می تواند برای شما مشکلات عدیده ای به وجود آورد و البته هم برای انجمن.
لطفا دقت کنید!!!!!!! :-o  :-o  :-o
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Hiddenway, Present, Solver

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 177 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 27 تیر 1390 11:58

هر چند ارزش چندانی نداره ولی به یه چیزهایی گیر میدن که آدم می مونه توش ! اسامی و سمتها رو به هیچ عنوان اعلام نکن عکس هم از خودت و دیگران میزاری چهرت رو مخدوش کنی بهتره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
Hiddenway

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
123

تاريخ عضويت

شنبه 24 مهر 1389 19:41

آرشيو سپاس: 303 مرتبه در 84 پست

توسط farhadiannn » دوشنبه 27 تیر 1390 12:15

اونجا با دمپایی میگردین؟!

Major II

Major II

نماد کاربر
55

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 شهریور 1389 23:03

آرشيو سپاس: 86 مرتبه در 28 پست

توسط noble1990 » دوشنبه 27 تیر 1390 13:25

سلام
نیما جان من بچه شوشترم  چون تو تیپ 45 بودی میخواستم  بدونم وضعیتش چطوره ظاهرا زیاد خوب به نظر نمیرسه :-(  :sad:

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 31 تیر 1390 10:36

می تواند برای شما مشکلات عدیده ای به وجود آورد و البته هم برای انجمن.

typhoon,  در مورد مشکلات محتمل برای انجمن، مسئولیت کنترل مطالب سایت بر عهده مدیران سایت است که در صورت وارد دانستن اشکال میتوانند مطالب را حذف یا ویرایش کنند کاری که فکر کنم قبلا هم روی پست های من انجام شده است.

در مورد بعد شخصی مسئله، تقریباً حق با شماست. تذکر خوب و به جایی است اما نه برای فردی مثل بنده که تائید صلاحیت شده حفا است و رده بندی اسناد و اطلاعات را می شناسد. تا کنون در اینجا هیچ خبر یا اطلاعاتی منتشر نشده است که نشر انها خلاف قوانین باشد. در مورد عکس نیز از نظر قوانین شاید حق با شما باشد اما این عکس از یک محیط نظامی نیست. هر چند تجهیزات نظامی است اما در منطقه ای که عکس برداری شده ممنوعیتی برای عکس برداری وجود نداشته است.

مثلا اگر من بگم گلوله رها شده تولید چه سال یا محصول کدام کشور است میشود ارائه اطلاعات غیر مجاز. اما اینکه بگم این یک قبضه خ ا تامپلا 120 م م محصول اسرائیل است هیچ اشکالی برش وارد نیست.

مثلا اگر من بگم دسته 120 گردان 126 چند قبضه و چند نفر پرسنل حاضر به کار دارد میشود طبقه بندی شده اما اینکه بگم سازمان دسته در ارتش ایران 4 قبضه است و پرسنل آن 32 نفر باز اشکالی برش وارد نخواهد بود. چون با خرید یک کتاب رزم انفرادی همه این اطلاعات را میتوان به دست آورد.

اونجا با دمپایی میگردین؟!

قطعا هر جا که خدمت کنید قرار نیست کل طول خدمت را با پوتین باشید! وضعیت ناقص در ارتش = دمپایی و بدون کلاه!

روز تعمیر و نگهداری بود و این سر وضع ما علتش گرمی هوا بود و در حقیقت بچه ها مشغول نظافت سلاح بودند و من هم که سلاح خودم را نظافت کردم.

نیما جان من بچه شوشترم  چون تو تیپ 45 بودی میخواستم  بدونم وضعیتش چطوره ظاهرا زیاد خوب به نظر نمیرسه :-(  :sad:

نیما خیر، میما یا میلاد.

نه اینکه خوب به نظر نرسد، بلکه وضعیت واقعا خوب نیست، البته شما ساکن شوشتر هستی و یکی از مهمترین مسائل که آب و هوا است برای شما دشواری کمتری ایجاد خواهد کرد. اما خود تیپ را هم احتمالاً دیده اید، تنها یک جاده در ان است که مستقیم به عقیدتی (مسجد) ختم میشود و دیگر تپه و دره است و ساختمان های گلی و سنگر. البته خدمت برای برخی در تیپ 45 چندان سخت نیست از جمله خود شوشتری ها که یادم هست اون زمان ساعت 12 همگی به مرخصی می رفتند.

در کل اگر محل خدمت شما نیست، پیشنهاد گرفتن انتقالی به اونجا را نمیکنم، شاید برای یک شوشتری، دزفول یا قرارگاه جنوب یا حتی ل 92 خیلی جای بهتری برای خدمت باشد.

reza4087, ASHKAN95, W W 3, Present

New Member

no avatar
11

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 شهریور 1390 22:02

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 8 پست

توسط mohammad.ef » دوشنبه 21 شهریور 1390 22:10

سلام به همه بچه های تیپ   55

من با درجه ستوانسومی ، 25 شهریور باید خودم رو به تیپ 55 هوابرد شیراز معرفی کنم .
آموزشی رو 01 تهران بودم و دوره کد رو مرکز آموزش توپخانه اصفهان .

میخواستم بپرسم تیپ 55 هوابرد شیراز ، چجور جاییه و برای ستوان وظیفه ها سخت میگیرن ؟

کار ما اونجا چی هست ؟
رسته رو باید عوض کنم یا با همین رسته توپخانه بیام ؟

اونجا لباس خاصی داره یا با همین لباس سبز استتار جنگل باید بیام ؟
و سوال دیگه اینکه ، شنیدم 2 تا شعبه داره . خودم رو به کجا باید معرفی کنم ؟

ممنونم از توضیحاتتون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mohammad.ef تشکر کرده اند:
marshal1987, Present

قبليبعدي