در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

آغاز رقابت جهانی برای ریاست صندوق بین المللی پول

توسط cheka » پنج شنبه 29 اردیبهشت 1390 20:13 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  - با استعفای دومینیک استراوس کان به دنبال اتهامات مشکوک تجاوز جنسی ، رقابت جهانی برای احراز ریاست صندوق بین المللی پول آغاز شده است ، بطوریکه سنگین وزن های اروپایی در حال آماده شدن برای رقابت بر سر ریاست این نهاد مالی حساس شده اند .

این رقابت با واکنشهای زودهنگام اروپایی ها زودتر از حد انتظار آغاز شده ، آنجلا مرکل ، صدر اعظم آلمان با تاکید بر لزوم انتخاب سریع در این مورد گفت "من امروز اسمی را اعلام نمیکنم اما مطمئنا گفتگوهای ما در حوزه ی اتحادیه ی اروپا خواهد بود"

تاکنون در صف بندی های اولیه ، در اتحادیه ی اروپا دو فرد ، یعنی جین کلاود تریخت ، رییس بانک مرکزی اتحادیه ی اروپا با حمایت هلند و لاژارد ، وزیر امور اقتصادی فرانسه با حمایت سوئد و بقیه کشورها از کاندیداهای مطرح شده برای مقام ریاست صندوق بین المللی پول هستند . اما کمیسیون اروپایی اعلام کرده است اعضای اتحادیه ی اروپا باید تنها یک نفر را به نمایندگی از اتحادیه ی 27 عضوی اروپا برای این مقام انتخاب کنند .

هرچند بنابر تحلیل ها لاژارد بخاطر انگلیسی روان و بیش از 2 دهه تجربه در قوانین مالی ، قویترین کاندیدای اتحادیه ی اروپا بشمار میرود ، اما  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  گزارش داد تلاش وی برای تصدی ریاست صندوق بین المللی پول میتواند تحت تاثیر تصمیمی که او در مورد اختلاف دولت فرانسه با برنارد تاپیه ، سرمایه دار و دوست نزدیک نیکلاس سارکوزی ، رییس جمهور فرانسه خواهد گرفت ، قرار بگیرد.

اما آن طرف تر در اروپای شرقی ، امروز 12 کشور از اعضای اتحاد کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) حمایت خود را از کاندیداتوری گریگوری مارچنکو ، رییس بانک مرکزی قزاقستان برای ریاست صندوق بین المللی پول اعلام کرده اند .

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ، سرگئی شوتسوف ، معاون رییس بانک مرکزی روسیه در حمایت از کاندیدای قزاق تاکید کرد جانشین کان باید از یک کشور در حال توسعه انتخاب شود ، موضعی که رییس بانک مرکزی کره ی جنوبی و وزیر دارایی آفریقای جنوبی هم بر آن تاکید کرده اند .

چین هم در اظهار نظری در این مورد اعلام کرده که رییس بعدی صندوق بین المللی پول باید از بازارهای نوظهور انتخاب شوند . رییس بانک مرکزی چین نیز اعلام کرد رییس بعدی باید بر اساس "توانایی ، روحیه و تلاش" انتخاب شود .

از جنگ جهانی دوم تاکنون ریاست اروپایی ها بر صندوق بین المللی پول و ریاست آمریکایی ها بر بانک جهانی به صورت یک عرف در آمده است ، حال باید دید با استعفای دومینیک کان ، چه کسی کرسی ریاست وی بر صندوق بین المللی پول را خواهد گرفت .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
Mohammad 1985, X.Nima, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان