در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

كشف و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا

توسط victory67 » شنبه 31 اردیبهشت 1390 13:25

توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) صورت گرفت؛
كشف و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا
خبرگزاري فارس: روابط عمومي وزارت اطلاعات با صدور اطلاعيه مهمي از شناسايي و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا خبر داد.


به گزارش خبرگزاري فارس، روابط عمومي وزارت اطلاعات امروز شنبه با صدور اطلاعيه مهمي اعلام كرد: با عنايت الهي و در پي اقدامات گسترده‌ اطلاعاتي و ضد اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان (عج) در داخل و خارج از كشور، شبكه‌ پيچيده‌ جاسوسي و خرابكاري وابسته به سازمان جاسوسي آمريكا شناسايي و متلاشي شد.

اين شبكه كه توسط تعداد قابل توجهي از برجسته‌ترين افسران اطلاعاتي عملياتي سازمان سيا در چند كشور جهان راه‌اندازي شده بود و با استفاده از پوشش‌ها و دام‌هاي گوناگون از قبيل ارائه‌ ويزا، وعده‌ اقامت، اشتغال و تحصيل در خارج از كشور و نيز با پوشش مراكز كاريابي در صدد فريب عده‌اي از شهروندان، تخليه‌ اطلاعاتي و به جاسوسي واداشتن آنها بود، با تلاش هوشمندانه و مخلصانه فرزندان فداكار شما، طي سلسله عمليات گسترده‌ تعقيب و مراقبت (در داخل و خارج از كشور)، نفوذ، فريب و دوبل سازي، شناسايي و منهدم شد.

از انبوه اطلاعات حاصل از شبكه‌ مذكور مشخص شد كه افسران سازمان سيا با بهره‌گيري از پايگاه‌هاي متعدد و متنوع اطلاعاتي و نيز با استفاده از سفارتخانه‌ها و كنسولگري‌هاي آمريكا در چندين كشور (به ويژه امارات متحده عربي، مالزي و تركيه) ضمن تعقيب هدف جمع‌آوري اطلاعات از مراكز علمي، تحقيقاتي و دانشگاهي كشور و از حوزه‌هاي انرژي هسته‌اي، صنايع هوايي و دفاعي و بيوتكنولوژي در عين حال گردآوري اطلاعات بسيار ريز پيرامون لوله‌هاي نفت و گاز، شبكه‌هاي برق و مخابرات كشور، فرودگاه‌ها و گمركات كشور، امنيت شبكه‌هاي ارتباطي و بانكي و مواردي از اين قبيل را نيز به عنوان ديگر اهداف اطلاعاتي به عوامل خود ابلاغ كرده بودند كه جمع‌آوري اطلاعات ريز پيش گفته دقيقا در راستاي عملياتي و خرابكارانه سازمان سيا بوده و بديهي است كه اين اقدام خصمانه از حافظه وزارت اطلاعات زدوده نخواهد شد.

روابط عمومي وزارت اطلاعات در بخش ديگري از اطلاعيه خود آورده است: نيروهاي زبده و مومن وزارت اطلاعات در رويارويي جانانه خود با عوامل سازمان سيا، ضمن اقدامات متعدد و متنوع اطلاعاتي، ضد اطلاعاتي و عملياتي، تعداد 30 نفر از جاسوسان آمريكا را بازداشت كردند.

همچنين براي كسب اطلاع از ساير اهداف و اقدامات حريف و به منظور ارسال اطلاعات فريب براي آن سرويس، طي عمليات معكوس اطلاعاتي اقدام به دوبل نمودن تعدادي از جاسوساني كه به استخدام سازمان سيا درآمده بودند، شد اما پيرامون عواملي كه ناخواسته و ناآگاهانه به دام جاسوسان آمريكايي افتاده بودند، ضمن فراخواني و مطلع كردن آنها نسبت به خطرات پيش‌رو، ارتباط آنان با حريف قطع گرديد.

بدين ترتيب نه تنها تهاجم سنگين اطلاعاتي سازمان مركزي جاسوسي آمريكا خنثي شد، بلكه تعداد 42 نفر از افسران اطلاعاتي عملياتي آن سازمان در كشورهاي مختلف نيز مورد شناسايي دقايق دستگاه اطلاعاتي كشور قرار گرفتند.

روابط عمومي وزارت اطلاعات در اطلاعيه خود ضمن تاكيد مجدد بر عهد ناگسستني سربازان گمنام امام زمان (عج) با حضرت امام خميني (ره)، شهداي به خون خفته‌ انقلاب اسلامي، مقام معظم رهبري (مدظله‌العالي) و ملت عزيز و هميشه در صحنه‌‌ ايران اسلامي از مردم شريف و فهيم كشورمان درخواست كرد فرزندان فداكار خود را در مسير مبارزه سخت، پيچيده و دائمي با توطئه‌هاي استكبار جهاني ياري كرده و موارد مشكوك را به ستاد خبري اين وزارتخانه به شماره‌ 113 گزارش كنند.

در پايان اين اطلاعيه همچنين به آحاد مردم توصيه شده است نسبت به تماس‌ها و ارتباطات مشكوكي كه در پوشش دعوت به تحصيل، اشتغال يا اقامت در خارج از كشور، اخذ ويزا و نيز نظرسنجي‌هاي تلفني فاقد منشاء معتبر، نهايت دقت را به عمل آورند.
انتهاي پيام/م
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
cloob, shafagh 2, mehdighorbani, reza4087, Shahbaz, shola, كيارش, cheka, Mahdi1944, Sami 1993, oweiys

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: كشف و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا

توسط victory67 » يکشنبه 1 خرداد 1390 10:50

اطلاعاتي از شبكه خرابكاري وابسته به سيا
خبرگزاري فارس: اطلاعات جديدي از اهداف و انگيزه هاي شبكه خرابكاري وابسته به سيا منتشر شد.


به گزارش خبرنگار گروه فضاي مجازي ، جوان‌آنلاين در اين باره نوشت: بر اساس اخبار دريافتي شبكه خرابكاري وابسته به سازمان جاسوسي آمريكا پس از آنكه با روشهاي مختلف در طول 32 سال گذشته نتوانسته بود، به اهداف خود براي ضربه زدن به نظام جمهوري اسلامي نائل شود كه آخرين مورد آن اعمال تحريمهاي اقتصادي و شكست اين پروژه بود، از اواخر سال 88 (كه نظام به يك رشد قابل قبولي ار تثبيت موقعيت داخلي و بين المللي رسيده بود)، تصميم گرفت با شناسايي افرادمورد نظر خود در درون نظام اسلامي به روشهاي مختلف، از جمله وعده اقامت در امريكا، اشتغال و مواردي از اين قبيل ، افراد را در خدمت اهداف استعماري خود قرار دهند.

يك مقام مطلع در گفت و گو با جوان با بيان اينكه آمريكاييها دريافته اند كه نظام جمهوري اسلامي ايران به پشتوانه مردم توانسته است تا كنون از همه موانع عبور كند، شبكه گسترده و درعين حال پيچيده خرابكاري را روي همين موضوع متمركز ساخته و با طراحي پيچيده ترين روشهاي اطلاعاتي تلاش كردند، با اختلال در رونداجرايي كشور، نارضايتي هاي اجتماعي ايجاد نمايند و مردم را مقابل نظام قرار دهند. وي ويژگي برجسته اين شبكه خرابكار را تنوع و تعريف همزمان چند اقدام خرابكارانه در حوزه هاي مختلف از جمله هسته اي، شبكه برق، هواپيمايي ، شبكه نفت وگاز، بانكها و ساير زير ساختهاي اقتصادي اعلام كرد و افزود: آنها تلاش داشتند با ايجاد اختلال در هر يك از اين شبكه ها ضمن ناكارآمد نشان دادن نظام ، نارضايتي مردم را تشديد و در نهايت مردم را به شورش عليه نظام تحريك كنند.

*هشدار درباره وعده هاي فريبكارانه و توخالي

اين مقام آگاه با بيان اينكه از ميان افراد دستگير شده تنها حدود 35 درصد آنها آگاهانه به اقدامات جاسوسي و خرابكارانه عليه نظام اسلامي رو آورده بودند، افزود: بيشتر افراد به صورت ناآگاهانه و بر اساس وعده و وعيد هاي توخالي و فريبكارانه به دام شبكه هاي جاسوسي امريكا افتاده اند.وي حوزه فعاليت اين شبكه جاسوسي مرتبط با سيا را در دوبخش نرم افزاري و سخت افزاري طبقه بندي كرد و افزود: در بخش نرم افزاري عوامل جاسوسي كه بعضاً از كارشناسان مراكز دولتي و حتي شهري بودند، اطلاعات نرم افزاري را جمع آوري و قصد داشتند، به خارج از كشور منتقل نمايند ، كه با هوشياري اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان(عج) ناكام ماندند.اين مقام مطلع در ادامه گفت و گوي خود با خبرنگار جوان تركيب جمعيتي افراد دستگير شده را بيشتر از 80 درصد مرد عنوان كرد و افزود: بيش از 70 درصد دستگير شدگان تحصيلات كارشناسي و بالاتر را داشته اند كه اين افراد حتي دغدغه شغلي نيز نداشته اند.

*ماموران سيا در تور اطلاعاتي ايران

وي با تاكيد بر اينكه برخلاف روشهاي گذشته هيچ كدام از اين عناصر جاسوسي با همديگر ارتباط تشكيلاتي و سازماني نداشته اند، گفت: هركدام از آنها توسط سرويس جاسوسي امريكا در كشورهاي تركيه، امارات و مالزي به صورت فردي و جداگانه هدايت مي شدند. وي اضافه كرد: به لطف خدا و هوشياري سربازان گمنام امام زمان از هرگونه اقدامات خرابكارانه عليه مراكز دولتي جلوگيري بعمل آمد ؛ ضمن اينكه با طراحي يك سري اقدامات اطلاعاتي تعدادي از افسران اطلاعاتي سيا در كشورهاي تركيه ، امارات و مالزي در تور اطلاعاتي نيروهاي وزارت اطلاعات قرار گرفته و ضمن همكاري با اين نيروها ، اطلاعات موثر و مفيدي را از برنامه ها و تحركات سازمان جاسوسي سيا در منطقه را در اختيار آنها قرار داده اند.
انتهاي پيام/
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
reza4087, oweiys, كيارش, Sami 1993, Mahdi1944, cloob, mehdighorbani, Shahbaz, Present

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

Re: كشف و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا

توسط victory67 » يکشنبه 1 خرداد 1390 10:52

فارس منتشر كرد؛
تازه‌ترين اطلاعات درباره شبكه خرابكاري وابسته به سيا
خبرگزاري فارس: چند تن از مديران دولتي و نهادهاي خدماتي در فهرست بازداشت‌شدگان اخير قرار دارند.


يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس از بازداشت يك مدير دولتي در يك وزارتخانه و چند مدير نهادهاي خدماتي در جريان فروپاشي شبكه خرابكاري وابسته به سيا خبر داد.

به گفته اين منبع آگاه، يكي از بازداشت‌شدگان در يكي از وزارت‌خانه‌‌هاي كشور 25 سال سابقه فعاليت دارد كه جذب اين شبكه شده بود؛ وي مهم‌ترين انگيزه تلاش براي جمع‌آوري اطلاعات و انتقال آن را به شبكه جاسوسي خارج از كشور، دريافت اقامت از آمريكا يا يك كشور اروپايي و سپري كردن ايام بازنشستگي خود در خارج كشور عنوان كرده است.

اين مدير دولتي همچنين ديگر‌ انگيزه‌ اقدام خيانت‌كارانه خود را تلاش براي ممانعت از اعزام فرزندش به‌ خدمت سربازي عنوان كرده است.

همچنين به گفته اين منبع آگاه، يكي از مديران يك نهاد خدمات‌رساني نيز بسته بسيار مهمي از ريز فعاليت‌هاي اين نهاد خدماتي و شيوه‌هاي خرابكاري در اين نهاد را آماده ارسال كرده بود كه دقايقي قبل از ارسال اين بسته مهم به سرپل هاي اطلاعاتي، بازداشت شده است.

اين متهم نيز مهم‌ترين انگيزه اش براي همكاري با شبكه جاسوسي وابسته به سيا را دريافت ويزا عنوان كرده است.

اين منبع آگاه در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود با فارس از بازداشت يكي ديگر از مديران يك نهاد خدماتي خبر داد و گفت كه وي اطلاعات جامعي را درباره چگونگي انفجار و خرابكاري آماده ارسال كرده بود اما پيش از هرگونه اقدامي بازداشت شد.

اين متهم همچنين اطلاعات جامعي را درباره ميزان نفوذ دستگاه‌هاي ايكس ري و چگونگي دريافت اين تجهيزات از سوي ايران تهيه كرده بود.

بر پايه اين گزارش يكي ديگر از مديران بازداشت شده، در حوزه مالي و پولي فعاليت داشته كه اطلاعات جامعي را درباره چگونگي دور زدن تحريم‌هاي غرب توسط ايران و نيز شيوه مبادلات اخير كشورمان آماده ارسال كرده بود.
انتهاي پيام/*
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
reza4087, oweiys, كيارش, Sami 1993, Mahdi1944, cloob, mehdighorbani, Shahbaz, Present

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

226

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 خرداد 1389 13:32

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 166 پست

Re: كشف و انهدام يك شبكه جاسوسي وابسته به آمريكا

توسط metal_korn » يکشنبه 1 خرداد 1390 16:19

اگر اینجور اطلاعات به دست آمریکایی رسیده باشه خیلی مشکل پیدا میکنیم به خصوص در فضای سایبری
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن پاک ازدواج میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

جنایات غرب علیه مردم ایران بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان