در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
2

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 دی 1394 22:59

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به

توسط RAZHANEH » پنج شنبه 17 دی 1394 23:45

سلام و ضمن تشکر من آی بی اس از نوع یبوست دارم چند تا سوال دارم از خدمتتون خواهش می کنم به تک تکشون جواب بدید
این روش فقط برای درمان ریفلاکسه یا برای نفخ هم خوبه؟
با این روش برای همیشه از شر ریفلاکس و خصوصا نفخ خلاص میشیم یانه موقتی هست و هر بار علائم برگشت باید دوباره انجامش داد؟
تا چند روز و چند بار در هر روز و چند دقیقه باید انجامش داد؟
حتما باید 1500 بار بشه و پشت سر هم؟میشه فاصله داد و در هر فاصله چند دقیقه  استراحت کرد؟
با دست فقط معده رو باید حرکت داد یا شکم را هم بادست دیگه باید بالا و پایین کرد؟
با این کار آسیبی (چون تند و سریع انجام میشه و زیاد هست تعداد دفعاتش در هر بار)به اندام داخلی وارد نمیشه؟(با دست یا بصورت طناب زدن)
برای یبوست هم کارایی داره رفعش میکنه مادام العمر؟
میشه به حالت دراز کش با دست انجام داد ؟(به علت کمر درد)
من این روش دو بار یه بار شب و یه بار روز بعدش انجام دادم ولی مساله ای من نگران کرده که شکمم نسبت به قبل بزرگتر شده میترسم آسیبی به اندامهای داخلی وارد شده باشه یا متورم شده باشند؟

Captain

Captain

no avatar
1224

تشکر کرده: 944 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » جمعه 18 دی 1394 15:27

1- من این روش را برای اختلال در هضم و نفخ زیاد یا بعبارتی ناراحتی معده ژیشنهاد کردم که بعدا یکی از کاربران محترم اظهار داشتند برای رفلاکس هم موثر بوده ولی من خودم تجربه ای در مورد رفلاکس نداشته ام اما بنظرم میرسد وقتی با انجام این روش اسید معده کم شود مسلما بر رفلاکس هم تاثیر خواهد داشت.

2- معمولا بعد از یک هفته مشکل کاملا بر طرف می شود و می توان این ورزش را متوقف کرد اما مسلما اگر مدت بیشتری انجام شود باعث تقویت بیشتر خواهد شد اما بشرطی که کسی معذوریت بیماری های دیگر را در انجام ورزش نداشته باشد. البته ممکن است هر چند ماه یکبار بدلیل ضعف معده مجبور شوید دوباره این روش را برای مدت یک هفته یا کمتر انجام دهید.

3- بسته به مقدار ناراحتی و قیزیک بدنتان و توانایی مقدار انجام ورزش را خودتان و بر حسب تجربه خودتان می توانید تعیین کنید ولی من خودم گاهی 500 مرتبه گاهی 750 مرتبه و گاهی که احساس ناراحتی روحی بیشتری از ناراحتی معده داشتم تا 1500 مرتبه ورزش را انجام میدادم و لذا اعدادی که من تعیین کرده ام ملاک نمی باشد لذا خودتان می توانید بنا به تخمین مقدار ناراحتی و یا توانایی اتان مقدارها را تعیین کنید. وقت مهم نیست ولی فقط کمیت اهمیت دارد و لذا اگر نمی توانید ورزش را مداوم انجام دهید می توانید تعداد را تقسیم کنید و در فواصل زمانی انجام دهید.

4- مسئله با دست انجام دادن این ورزش چیزی بود که برای اولین بار یکی از کاربران محترم که باردار بودند گفتند و توصیه من نبود ولی من به یکی از کاربران محترم دیگر که در حرکت معذوریت داشتند همان مطلب را عنوان کردم. مسلما حرکت دادن شکم با دست اثر و شدت حرکات اصلی را ندارد و در ضمن باعث خستگی کتف و بازو می شود اما اگر شما مشکلی در مورد انجام حرکات اصلی دارید می توانید از همان روش با دست استفاده کنید ولی من خودم عملا در این مورد تجربه ای ندارم.

5- گفتید چون حرکت شدید است ایا اسیبی به اعضاء داخلی نمی رسد؟ البته حرکات انقدر شدید نیست که باعث بروز مشکلی شود چون تقریبا مثل دویدن و یا طناب زدن است اما اگر افرادی هستند که مشکل خاص جنبی دارند من مطلب را بصورت عمومی گفتم و ایشان بایست با دکتر خود در مورد انجام این ورزش مشورت کنند.

6- من در مورد اینکه ایا این ورزش باعث رفع یبوست شود چیزی نمی دانم ولی دو احتمال میدهم :
-یکی انکه این ورزش بدلیل فعال شدن قدرت هضم ممکن است باعث جذب غذای بیشتر و لذا کمی یبوست بیشتر شود  
- ممکن است این ورزش بر عکس غدد خاصی را که باعث کم شدن یبوست می گردد تحریک کند
لذا اثر این ورزش بر یبوست  بر اساس تجربه باید معلوم شود.

7- در مورد انجام ورزش بحالت دراز کش و با دست هم باید تجربه کنید ولی من بایست اینجا یک هشدار در مورد انجام ورزش با دست به همه کاربران محترم بگویم:

انجام ورزش با دست اگر توام با فشار های زیاد و مداوم باشد که معمولا غیر قابل کنترل است ممکن است باعث پارگی پرده دیافراگم  شکم شود ( بیماری فتق) و لذا در انجام این ورزش با دست باید خیلی احتیاط کرد و فشار ها محکم نباشد.

من در مورد بزرگ تر شدن شکمتان اطلاعاتی ندارم اما گاهی نفخ سبب بزرگ شدن شکم می شود که نشانه زیادی اسید معده است که فعل و انفعال ان در تجزیه غذا باعث ایجاد گاز می شود. من قبلا هم گفتم که قبل از انجام ورزش حتما کمی غذا خورده و همچنین یکی دو قرص انتی اسید هم میل کنید تا اسیدهای اضافی معده باعث التهاب نشود. اگر می خواهید ورزش را ادامه دهید بهمین ترتیبی که گفتم عمل کنید. ولی بعید می دانم این ورزش باعث بزرگ شدن شکم شود بلکه بر عکس با بالا رفتن میزان هضم باعث کوچک شدن شکم می شود.

در ضمن شما اثرات مثبت این ورزش را ذکر نکردید و لذا از همه کاربران محترم که از این روش استفاده می کنند تقاضا دارم نتیجه بهبودیشان را ارسال کنند تا هم من و هم دیگر عزیزان از مراحل اثر این روش در بهبودی انها مطلع بشویم.

khashayar1 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 دی 1394 22:55

توسط gesges » شنبه 19 دی 1394 13:20

سلام عزیزم.منم ای بی دارم خواستم در مورد سوالت جواب بدم عزیزم چون مشکلمون یکیه...
عزیزم من هم رفلاکس و هم نفخ داشتم و سه روز ورزش رو انحام دادم...خیلی اثر خوبی داره و اما یه نکته که اشاره کردید من هم احساس گرسنگی شدید که دووستمون اشاره کردند نداشتم ااما اثر بهبودی رو کاملا مشاهده کردم....
تنها اتفاقی که برام افتاد این بود که پهلوم دچار گرفتگی شد که اوایل کم بود و اگه با احتیاط انجام میدادم این اتفاق نمیفتاد...
و توی گروه چند نفر دیگه از بجه ها هم گرفتکی داششتند که مثل اینکه از عوارض بیماریمون هست...
اینکه میگید نفختون بیشتر شده بنظرم نباید اینطوری بشه...چون در واقع حرکت غیر عادی نیست و طناب زدن معمولیه حالا یکم تفاوت...البته با دست من انجام ندادم و اطلاعی ندارم
عزیزم فکر نمیکنم اتفاق خاصی افتاده باشه اینکه میگید شکمتون بزرگ شده خوب وقتی نفخ زیاد بشه این اتفاق میفته...
بهتون پیشنهاد میکنم حرکت گربه سان رو برید و نفختون کم میشه میبینید شکمتون هم کوچیک میشه....
مخصوصا که گربه نه عارضه خاصی داره برای مااها و اثرش فورا مشخص میشه و باز هم اگه دیدید تو این روش هم اذیت شدید کمترش کنید یا هرجور که صلاح میدونید...
نگران نباش عزیزم...انشالا که چیز خاصی نیست...
درود :razz:  :razz:

shafagh 2 از این پست سپاسگزاري کرده است

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 25 دی 1394 23:09

توسط fg_12938 » جمعه 25 دی 1394 23:12

سلام
منم مدتیه رفلاکس معده دارم دارو هم اثر نمیکنه ورزش شما رو متوجه نشدم خواهش میکنم این روشو بیشتر توضیح بدین منم انجام بدم
ممنون

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 25 دی 1394 23:09

توسط fg_12938 » يکشنبه 27 دی 1394 19:05

سلام ببخشید من که الان از قرص امپرازول استفاده میکنم و سوزش معده ام خوب نشده چطوری این ورزشو انجام بدم خواهش میکنم جواب بدین

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394 14:23

توسط a.kazemi » چهارشنبه 2 تیر 1395 08:54

fg_12938 نوشته است:سلام
منم مدتیه رفلاکس معده دارم دارو هم اثر نمیکنه ورزش شما رو متوجه نشدم خواهش میکنم این روشو بیشتر توضیح بدین منم انجام بدم
ممنون

هوالشافی

با سلام
این پست شامل کلیه اقداماتی موثری هست که برای درمان رفلاکس ازش بهره گرفتیم. انشاا… برای همه دوستان مفید واقع بشه.
۱- حرف آخر رو همین اول بزنم، شفا به دست خداست و تمام اینها وسیله اند. پس موثر واقع شدن روش ها و شفا رو از خدا طلب کنید.
۲- بیماری رفلاکس منشا روانی داره و افراد مبتلا عموماً به استرس دچار هستند. پس با یاری گرفتن از مسائل اعتقادی و تغییر سبک زندگی و تکنیک های روانشناسی سعی کنید تا حد امکان از استرستون کم کنید و از تنش های عصبی دوری کنید. در روش طب سوزنی که در ادامه ذکر میشه یکی از کارهایی می کنند اینه که استرس افراد رو کاهش می دهند.
۳- بدون هیچ تردیدی روغن مصرفیتون رو به روغن کنجد تغییر بدید و کلیه روغن های مایع و نباتی و غیره رو حذف کنید.
۴- یک دم نوش ترکیبی گیاهی در لینک زیر معرفی شده که خیلی تو جلوگیری از رفلاکس موثره. برای اینکه امکان از کار افتادن لینک وجود داره متن قسمت معرفی دمنوش رو هم اینجا کپی می کنم. فقط ذکر این نکته ضروریه که همسر من از شیرین بیان به علت مزه تلخش تو این دمنوش استفاده نمی کنه و باز هم دمنوش تأثیر خیلی خوبی داره. فقط سعی کنید برای استفاده از این دمنوش با یک پزشک طب سنتی هم مشورت کنید و در مصرف اون زیاده روی نکنید، چون همسر من بعد از یک مدت ذخیره آهن بدنش feritin)) بالا رفت که با علائم ضعف خودش رو نشون داد که پزشک علتش رو مصرف زیاد بابونه عنوان کرد.
http://shafaf.ir/fa/news/274890/%D8%AD% ... 8%AF%D9%87
” دکتر نصیر دهقان پزشک و پژوهشگر طب سنتی گفت: از جمله درمان های گیاهی در طب سنتی که به این بیماری کمک می کند می توان به استفاده از گیاه بابونه، شیرین بیان و خطمی اشاره کرد که به صورت دم نوش می توان از ترکیب این گیاهان با یکدیگر استفاده کرد.”

۵- شربت آنتی رفلاکس آلوئه ورا بی برای جلوگیری از رفلاکس خیلی موثره. همچنین عرق آلوئه ورا برای معده خیلی خوبه و می تونید هر زمان که احساس ناراحتی معده داشتید از اون استفاده کنید.
۶- طب سوزنی تو این روش خیلی موثره. در رابطه با پست قبلی بنده در رابطه با معرفی دکتر شاه حسینی تعدادی از دوستان از من سوال کردند که نکاتی رو جهت روشن شدن موضوع ذکر میکنم.
همسر من پس از طی ۱۵ جلسه پیش ایشون با مشکل برگشت بیماری مواجه شدند که در اون زمان دیگه با توجه به هزینه بالا و مشغله کاری از ادامه درمان صرف نظر کردیم و چند ماه بعد به دکتر جعفر قلی مراجعه کردیم که همچنان درمان رو تحت نظر ایشون ادامه می دهیم که به علت اینکه افرادی که به ایشون مراجعه کردند دچار شک و تردید نشوند این مورد رو اینجا ذکر نکردم.
روش کار دکتر رضا جعفرقلی با خانم شاه حسینی تفاوت زیادی داره. اولاً از برق برای تحریک بیشتر عصب ها استفاده نمی کنند و اعتقادشون هم اینه که درمان رو برگشت پذیر میکنه. دوما از یک مرحله ای فواصل جلسات درمانی رو زیاد می کنند. مهمتر از همه که مدام با شرح حال گرفتن از بیمار علت مشکلات رو تشخیص می دهند که باعث دقیق تر شدن اقدامات درمانی میشه. از لحاظ هزینه هم به مراتب درمان ایشون که هزینه تر است. (حدود یک سوم)
الان با گذشت نزدیک به ۷ ماه از مراجعه به ایشون (جلسات با فواصل زیاد همچنان ادامه دارد) کاملاً اثر بخشی درمان قابل مشاهده هست و همسرم خیلی از غذاهایی رو که قبلاً به هیچ وجه نمی تونست مصرف کنه الان به راحتی مصرف میکنه و هیچ مشکلی براش پیش نمیاد. یعنی درمان صورت گرفته نه اینکه فقط روش حالت تسکین دهنده داشته باشه و هیچ برگشتی رو شاهد نبودیم ضمن اینکه الان به هیچ وجه دیگه نیازی به داروهای شیمیایی و شربت آنتی رفلاکس هم نداره و فقط گاهی از عرق آلوئه ورا و دمنوش استفاده می کنند.
. این موارد رو در رابطه با تفاوت درمان دکتر شاه حسینی و دکتر جعفرقلی بنا به تجربه شخصی و فقط جهت پاسخ به سوالاتی که دوستان تو سایت مردمان ازم پرسیدند عرض کردم و امکان داره برای بقیه دوستان اتفاق نیفته. به هر حال افراد خودشون می تونند تصمیم بگیرند به کدام پزشک مراجعه کنند. فقط چیزی که واضح هست اینه که طب سوزنی برای درمان این روش موثره. اینم آدرس وبلاگ دکتر جعفر قلی http://acutehran.blogfa.com/
7- همین ورزشی که دوست عزیز معرفی کردند و افراد زیادی ازش نتیجه مطلوب گرفتند.

با آرزوی شفای و سلامتی برای همه

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 اردیبهشت 1394 14:23

توسط a.kazemi » چهارشنبه 2 تیر 1395 23:18

يه مورد ديگه که جا موند کپسول ها و محصولات پروبيوتيک هست. اينها حاوي باکتري هاي طبيعي دستگاه گوارش هستند که ممکن است بنا به دلايل مختلف ميزانشون در بدن کم شده باشه ، مثلا به دليل مصرف آنتي بيوتيک و دستگاه گوارش رو دچار مشکل کنه. خودتون درباره اش تحقيق کنيد و با پزشک در مورد مصرفش مشورت کنيد. به صورت کپسول در داروخانه موجوده و قيمت پاييني داره. هيچ نوع عوارضي هم نداره و اثرات بسيار مفيدي براي بدن داره.

Captain

Captain

no avatar
1224

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 3 تیر 1395 20:02

fg_12938 نوشته است:سلام ببخشید من که الان از قرص امپرازول استفاده میکنم و سوزش معده ام خوب نشده چطوری این ورزشو انجام بدم خواهش میکنم جواب بدین

مثل بالا و پایین پریدن است که معده با نوسان زیاد و سریع به حرکت در اید اما لازم نیست همانند بالا و پایین پریدن پاهایتان از زمین جدا شود. در روشی که اینجانب عرض نمودم معده شما بایست نوسان و تکان های سریع داشته باشد و این حالت تنها با حرکت روی زانوها مثل فنر انجام می شود. اما از انجا که بعض خوانندگان محترم اظهار داشتند حرکت فنر وار روی زانو ها به زانوهای انها فشار می اورد بنده گفتم که از یک وسیله فنری یا لاستیک مستعمل اتومبیل استفاده کنند. در ضمن اگر کاربرانی هستند که این روش را نمی پسندند می توانند با راه رفتن ان را انجام بدهند اما ان یک راه رفتن عادی نیست. در این نوع راه رفتن قسمت کمر شما با حالت تقریبا ضربانی بایست به سمت راست و چپ حرکت کند طوریکه معده شما هم تبعا به حرکت ضربانی دراید. تفاوت این روش با روش قبلی در ان است که در روش اول معده حرکت عمودی دارد و در روش راه رفتن مخصوص معده و روده ها یحالت افقی حرکت می کند که برای انهایی که رفلاکس دارند مناسب تر است.
من خودم گاهی هنگام راه رفتن در کوچه و خیابان بدون جلب توجه با این روش ورزش معده را انجام می دادم اما از انجا که افراط در حرکات ممکن بود توجه دیگران را جلب کند و یاعث تعجب گردد که من شرم می کردم، فقط روی معده تمرکز کرده و حرکات را با حالت ضربانی کمتری انجام می دادم و یا  ابتدا مدتی روی پای راست و بعد مدتی روی پای چپ کمی می لنگیدم که ضربه ها بیشتر شوند و جلب توجه هم نشود. البته کاربران محترم می توانند در حیاط خانه و یا محیط های مناسب دیگر با همین روش قدم زدن ورزش را انجام دهند.

البته بنظرم می رسد راه رفتن بروش "دو ماراتون" هم همین شرائط را ایجاد کند. البته من خودم امتحان نکرده ام اما با بررسی که در مورد این نوع راه رفتن یا دویدن داشته ام معده به تندی به حرکت در می اید اما باید توجه شود که باید انرژی زیادی را صرف نمود که در مورد افرادی که به دلیل ضعف قوای جسمانی به ناراحتی معده مبتلا می شوند شاید چندان مناسب نباشد.

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مرداد 1396 15:04

توسط farhadmohammadi » يکشنبه 15 مرداد 1396 15:12

سلام دوست عزیز
مدتی هست که از بیماری ترشح زیاد اسید معده رنج میبرم خوشبختانه ریفلاکس ندارم و کلیه ترشحات اسیدی همه به سمت روده و سوزش روی شکم دارم آنوسکوپی کردم گفتند فتق معده و الهاب معده دارم با کپسولهای قوی لانسوپرازول هم نمیشه اسید رو کنترل کرد بخاطر اینکه اسیدهای ترشح شده رو سریعتر از معده و روده خارج کنم آب زیاد میخوردم که با خوندن مطالب متوجه شدم که اصلا آب نباید بخورم بجز نخورن آب چه کارهایی باید انجام بدم تا بهتر شوم یا از چه غذاهایی استفاده کنم و چه غذاهایی نخورم ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارید هم بگید (البته دکتر زیاد رفتم داروهای ضد استرس و افسردگی تجویز کردند که اصلا به من کمک نکردند و قطع کردم)

Captain

Captain

no avatar
1224

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 27 مهر 1396 17:26

farhadmohammadi نوشته است:سلام دوست عزیز
مدتی هست که از بیماری ترشح زیاد اسید معده رنج میبرم خوشبختانه ریفلاکس ندارم و کلیه ترشحات اسیدی همه به سمت روده و سوزش روی شکم دارم آنوسکوپی کردم گفتند فتق معده و الهاب معده دارم با کپسولهای قوی لانسوپرازول هم نمیشه اسید رو کنترل کرد بخاطر اینکه اسیدهای ترشح شده رو سریعتر از معده و روده خارج کنم آب زیاد میخوردم که با خوندن مطالب متوجه شدم که اصلا آب نباید بخورم بجز نخورن آب چه کارهایی باید انجام بدم تا بهتر شوم یا از چه غذاهایی استفاده کنم و چه غذاهایی نخورم ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این مورد دارید هم بگید (البته دکتر زیاد رفتم داروهای ضد استرس و افسردگی تجویز کردند که اصلا به من کمک نکردند و قطع کردم)

با عرض سلام از اینکه دیر متوجه پست ارسالی شما شدم عذر میخواهم

البته امتحان این روش برای شما ضرری ندارد و می توانید با ملایمت بیشتری ان را انجام دهید که به احتمال زیاد موثر خواهد بود فقط کمی قبل با انتی اسید مقدار اسید معده را کاهش دهید .

قبلا هم در یک پست عرض نمودم که گاهی ناراحتی معده بدلیل خوردن غذاهایی با طبع سرد مثل ماست و دوغ و کاهو و انار ترش وسایر ترشیجات در افراد سرد مزاج است. شاید شما هم جزء گروه افرادی باشید که خوردن غذاهای سرد بر معده اتان تاثیر می گذارد که البته باید بر طبع خود نسبت به غذاها واقف شوید و با امتحان نوع گرم یا سرد بودن غذا اثر ان را بر گوارش خود بسنجید. شیره انگور یکی از خوردنی های گرم و زود هضم است و شاید در بین غذاهای گرم بهترین باشد اما عسل ناب علاوه بر انکه هماورد شیره انگور است خاصیت دارویی عالی جهت اعصاب و دستگاه گوارش و سایر امراض بجز دیابت دارد. البته در یک حدیث تبوی خواندم که برای قرقر شکم (که خود نوعی اختلال گوارشی است) عسل را در اب گرم مخلوط کنند و میل نمایند و لذا این روش خوردن عسل ضمن بالا بردن جذب عسل واکنش معده ملتهب به عسل را که خود از جمله بازهاست کاهش دهد. بنابرین یکی از غذاهایی که بنده به شما توصیه می کنم عسل است. البته اطباء طب سنتی هم توصیه می کنند دم کرده سنبل طیب و گل گاوزبان هم اثری قوی در ارامش اعصب و تنظیم ان دارد که من فکر کنم چنین اثرات مثبتی بر دستگاه گوارش هم تاثیر خوب داشته باشد.

sukhoi37 از این پست سپاسگزاري کرده است

قبلي