Payment24

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با پزشکي به بحث بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
823

تشکر کرده: 44 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 21:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به شما

توسط shafagh 2 » دوشنبه 2 خرداد 1390 01:32

.                                                                     بسم الله الرحمن الرحیم

هو الشافی

چند روزقبل یکی از دوستان موضوعی را فرستاد که از ناراحتی معده گلایه داشت و راه درمانی را جویا شده بود که اینجانب مطلب ذیل را برای ایشان ارسال کرده و قول دادم روش جدیدو کاملا موثری را که برای رفع دائمی ناراحتی معده بدون دارو کشف کرده ام به اطلاع ایشان و سایرین برسانم لذا اقدام به ارسال این تاپیک کردم که امید است با مدد خداوند بزرگ این بیماری مزاحم و محدود کننده که سر منشاء بسیاری از بیماری های دیگر است برای همیشه از وجود عموم مبتلایان به این ناراحتی بر طرف گردد. من که بحول و قوت خدا مبتکر این روش می باشم انشاءا....قول خواهم داد که با این روش بسیار اسان و سریع بیماری اتان را بطور کل به سلامتی کامل مبدل نماید اما به درخواست هایی که در نامه قبلی یعنی  گفتار ذیل  ذکر کرده ام نیزعنایتی بفرمایید :

دوست گرامی

مدتها بود قصد داشتم راه درمانی بسیار مهمی را که در مورد ناراحتی معده کشف کرده ام بصورت یک موضوع مستقل ارسال کنم اما نمی دانم چرا مبادرت به این کار نکردم روشی که شما و شاید بسیاری از دوستان دیگر و اشنایان ایشان را از این ناراحتی سخت انهم بدون هیچگونه مصرف دارو راحت کند بعد از اینکه این روش را گفتم شما خود خواهید دید که تمام این داروها را می بایست کنار بگذارید :  

1- کلدینیم  C
2- المینیوم  MG
3- المینیوم     C- MG
4- منیزیت
5- دایجستیو
6- رانتیدین
7- فاموتادین
8- امپرازول
9- و غیره

پس شما دوست گرامی هم منتظر باشید که این روش را بزودی در سایت سنترال کلاب چاپ کنم اما شرط هایی را نیز دارم

- اول اینکه همه دوستان از جمله پزشکان محترم سنترال کلاب گواه باشند این روش از ابتکارات بنده است و همین که در خاطرها بماند کفایت می کند ( البته تا زمانیکه به مجامع و کنفرانس های پزشکی کشیده نشده در ان صورت حق امتیاز رسما بنام من خواهد بود   )
- دوم اینکه تمامی دوستان که خود یا اشنایانشان با این روش بدون دارو انشاا....به سلامتی کامل و دائم رسیدند نتیجه را در سایت سنترال کلاب منعکس و اعلام کنند تا هم برای پزشکان و هم سایر دوستان محترم حجت باشد
-  هر گاه هنگام نماز یا اوقات دیگر یادشان به اینجانب افتاد مرا از دعای خیرشان در پیشگاه خدای تعالی محروم نکنند ( البته این بصورت یک الزام و تعهد نیست که به زحمت بیفتند فقط عرض کردم هرگاه بطور اتفاقی یادشان افتاد)

من تاپیکی را برای این موضوع ایجاد کرده و البته پس از یک سری مقدمات اصل روش را بیان خواهم نمود و همه کسانی که چنین ناراحتی  دارند انشاا.... برای همیشه از شر این بیماری خلاص خواهند شد از جمله شما اقای فرهاد - شادباشید

والسلام

اما قبل از هر توضیحی مقالاتی را که راجع به علل مختلف ناراحتی معده از سایت دیگری تهیه کرده ام مطالعه فرمایید :  

.
آخرين ويرايش توسط shafagh 2 on دوشنبه 2 خرداد 1390 02:39, ويرايش شده در 2.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
CentralWeb, wild-bear, ASHKAN95, oweiys, AGeNiS1, apple2009, mahdi_mr, رونین, ali3152, Mahdi1944, Present

Captain

Captain

no avatar
823

تاريخ عضويت

Re: درمان قطعی ناراحتی معده بدون دارو - ابداع و هدیه من به

توسط shafagh 2 » دوشنبه 2 خرداد 1390 02:04

.                                                             روشی نودردرمان ناراحتی های معده روده

پنجشنبه 15 اردیبهشت 1390 نویسنده: mansor azad |
ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام

.                                  علل ابتلا                  روش پیشگیری                   راه درمان

پیش گفتار : نا راحتی های معده وروده یكی از مشكلات بزرگ انسان ها است، ناراحتی های معده وروده  از دردهای خفیف قابل تحمل تا دردهای شدید وزخم های كوچك تا زخم های بزرگ وخونریزو مرگ آور،  آدمیان را مبتلا میكنند،گرچه به حدس وگمان در كتب مختلف  علل این ناراحتی ها بیان شده گاهی ترشح اسید معده را متهم میكنند ویا ناراحتی های عصبی وگاهی هردو متهم به ایجاد بیماری هستند، جالب است در چند سال اخیر هلیوباكتر را مقصر اصلی یافته اند، كلی دارو یرای كشتن آن وسرانجام به اتهام زنان به این باكتری فرصت طلب جایزه نوبل دادند ، اگراثربازدارندگی بیانیه هلسینكی نبودآقایان ه به جایزه نمیرسیدند ، در آنصورت جایزه نصیب محققان واقعی میشد
یادآوری: معده اولین عضوی است كه در مقابل پرخوری وبدخوری ، پرنوشی به آدمیان هشدار میدهد اما جدی گرفته نمیشود

علل ابتلا به زخم معده : عوامل زیر در ایجاد ناراحتی معده وروده  به ویژه زخم معده  نقش دارتد

1-     پر خوری به ویژه خوردن عذاهای پرپروتئین (1)

2-     پرنوشی آب ، چای  و مایعات به دفعات مكرر در شبانه روز

3-     وجود كانون عفونی دردهان ، حلق و سینوس ها

4-     باكتری ا چ پیلوری در زمینه آماده  

1-پرخوری با عث افزایش فشار در حفره شكم میشود ، بویژه فشارغذا ازدرون و فشار اندام ها ازبیرون سبب فشرده شدن جدار معده میگردد درنتیجه  خون رسانی به معده مختل شده باعث درد وایجاد زحم درمعده میگردد

2 در پروتئین خواری وپرخوری ترشحات موكوسی كم میشود درنتیجه پرزهای داخل معده با موكوس پوشیده نشده ومعده توسط اسیدوذرات خشن آسیب می بیند

3-پرخوری سبب اتساع معده شده در نتیجه پرزهارا ازهم دوركرده وفضای بین آنها باموكوس پرنمیشوددرنتیجه جدارآن درمعرض اسید معده ومواد دیگرقرارمیگیرد سبب دردوزخم معده می شود
   4-پرخوری وپرنوشی مداوم سبب رقیق شدن محتویات معده میشود ودرنتیجه اسیدیته محتویات  معده كم شده قادربه كشتن باكتریها نمیشود وآنها در معده وروده ایجاد مشكل میكنند در این مورد محیط برای رشدبیشتر هیلیوباكتر فرا هم میگردد

5-پرخوری وپرنوشی علاوه بررقیق كردن محتویات معده، چون با هر بار خوردن باید اسید ترشح شود، سیستم ترشح اسید قادربه ترشح مكرر نیست درنتیجه یاكتری هادر معده وروده ایجاد مزاحمت میكنند بویژه به هیلیوباکتر

5-     وجود عفونتی در دهان یا مجاری تنقسی مثلا  دندان ولثه چرك ساز  باعث ورود تدریجی ومداوم باكتری ها بداخل معده می شود چون اسید در پاسخ ورود غذا به معده ترشح میشود این باكتری ها در مقابال ترشح اسید قرار نمی گیرند در نتیچه  سبب ناراحتی در معده روده وروده بزرگ  می شوند .

6    اسید معده  متهم بی گناه در زخم معده :در باوری به اشتباه اسیدمعده را مسبب اصلی نارا حتی های معده بویژه زخم معده میدانند ومعتقدند ترشح زیاد اسید معده باعث زخم معده میشود، درحالیكه 90درصد اسیدمعده درپاسخ ورود غذا بداخل معده ترشح می شود وبر روی غذا می ریزدتا علاوه بر فعال كردن پیپسی نوژن باكتری های خورده شده را بكشد ، این اسید پس از فعال كردن پیپسینوژن وكشتن باكتری ها، وارد روده شده بوسیله ترشحات لوزالمعده خنثی میشود ومشكلی ایجاد نمی كند  حدود 10درصد سویا پسته گردو بادام
ترشح اسید دراثر یادآوری  ، دیدن وبوكردن... غذا ترشح می شود ، چون مقدار ا ین ترشح كم است  ومعده خالی با پرز های فشرده وموكوس فراوان مانع تماس اسید با جدار معده میشود درنتیجه مشكل ساز نیست و ایجاد درد وزخم معده نمیكند ، بنا براین ترشح 10در صدی اسید معده تاثیری بر معده جمع شده  كه موكوس كاملا لابلای  پرزهای فشرده را پر كرده ندارد وبهمین دلیل میتوان گفت كه اسید معده متهم بی گناهی است است ،خوشبختانه دقت در افرادیكه به زخم معده مبتلا می شوند وآنهائیكه زخم معده نمی گیرند صحت این ادعا را ثابت می كند، آنهائیكه در 24ساعت یك وعده غذامی خورند آنهم تكه ای نان یا چند خرما هرگز زخم معده نمی گیرند، اما آن هائیكه در24ساعت سه بار یا بیشتر  میخورند آنهم چلو كباب، چلومرغ ... زخم معده میگیرند

پیشگیری.برای پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های معده باید با توجه به ساختمان معده وامكانات حفاظتی آن اقدام كرد

1-غذای روزانه بایدكربوهیدرات های فشرده با  پروتئین مناسب مثل نان وبرنج باشد وآنهارا با كربوهیدراتهای بی پروتئین مثل قند یاشكر ویا بسیار كم پروتئین مثل عسل و خرما مصرف كرد، برای پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های معده وروده باید از خوردن غذا های پر پروتئین مثل انواع گوشت سفید وقرمز  ، سفیده تخم مرغ، پنیر ، لوبیا، باقلا، عدس ،ماش،  نخود، سویا ، قندق، گردو، بادام... باید پرهیزكرد ، ودرصورت مصرف هفته ای یك یا دوبار آنهم به مقدار كم ، میدانیم  پرپروتئینی هارا آدمی نخست به صورت مزه با نان وبرنج  مصرف كرد وبعدا به تدریج آنها  جای غذای اصلی را گرفتندومشكل ساز شدند .

2- در 24ساعت یك یا دوبار غذا خورد بین دووعده غذا سعی شود چیزی خورده نشود حتی آب،چای ،میوه ، شیرینی

3-با توجه به گنجایش 5/1لیتری معده باید كمتر از این حجم مواد وارد معده شوند ، تا فشار بر جدار معده وارد نشود وخون رسانی به جدار معده مختل نگردد

4- خوردن سبزیجات ومیوه راباید به حد اقل رساند وپس ازجویدن كامل قورت داد

5- از آشامیدن نوشابه ها ، شربت ها ، چای، آب دردر شبانه روز بویژه روزهای گرم وخشك خودداری كنید، برای رفع تشنگی پیشنهاد میگردد اولا: به هنگام خشك شدن دهان آب را" مز مزه" ،كنید وبیرون بریزید، ، ثانیا جرعه نوشی كنید ثالثا در اولین مرحله احساس تشنگی یا آب خواهی آب نخورید، تا سیستم بدن خودرا با شرایط جدید تطبیق كند وبعداز چندساعت اگر مجبور به نوشیدن آب شدید در آن صورت با هرلیوان آب مقدار 100تا 200میلی گرم نمك بخورید

درمان:  درمان ناراحتی های معده را میتوان با رژیم غذائی ویژه شروع كرد وبه كمك دارودرمانی تكمیل نمود.

رژیم غذائی: چون معده و روده علاوه بر اینكه هركدام اندامی ازاندام های بدن هستند بنا براین اولا  تر كیب ثابت مواد مختلف یا غلظت مناسب مواد درون خون وآب میان بافتی  در سلامتی یا بیماری آنها موثر است، به عبارت دیگر اگر غلظت  مناسبی ازاكسیژن ، گلوكز، اسیدهای آمینه ، ذرات چربی ،الكترولیت ها  در خون وآب میان بافتی باشند سلول های معده وروده هم مانند سلول های سایر اندام ها كارخود را انجام  می دهند . بنا بر این هر تغییری در غلظت مواد در بدن ویا كم وزیاد شدن مواد درون بدن باعث اختلال دركار معده وروده شده در نتیجه باعث ناراحتی وزخم معده، اثنی عشر وروده  میگردد، علا وه بر این چون معده وروده تحویل گیرنده وعمل كننده غذا ، آب والكترولیت ها هستند ورود مواد مختلف باعث صدمات فیزیكی وشیمیائی هم در آنها میشود، علاوه برآن  اثراب مخرب مزاحمت های میكروبی راهم باید به صدمات فیزیكی وشیمیائی  اضافه كرد با توجه به دانستنیهای بالا میتوان درمان ناراختی های معده وروده را بصورت زیر بیان كرد

.                                                                 رژیم غذائی ویژه

الف مرحله حاد وزخم های معده خونریز ، دراین مرحله باید همه غذاها خوراكی تا سه روز قطع شوند در 12تا 24ساعت اول بیمارحتی آب هم نخورند  بعد از 12تا24ساعت اول بیمار باید ازعسل به مقدار 75تا120گرمدر چندین نوبت هربار به انداره 10تا20گرم بخورد

ب : مرحله غیرحاد . در این مرحله بیمار مانند مرحله حاد 12تا 24ساعت همه غذاها را باید قطع كند وتغذیه دهانی با 100تا300گرم كربوهیدراتهای كم پروتئین مانند نان و برنج در شبانه روز به نان وبرنج را  به تنهائی یا مواد كم پروتئین مثل شیر ماست معمولی ، سیب زمینی پخته وعسل خرما باید خورد

نكته اول  :  یرای پیشگیری از فشار مكانیكی به معده بایدازخوردن میوه سبزی سالاد ، پرهیز كرد

نكته دوم : برای پیشگیری از كاهش اسیدیته معده كه سبب افزایش فعالیت باكتریها در معده وروده بویژه هیلیو باكتر باید از خوردن غذا ونوشابه ها چندین بار در روز بویژه در فواصل غذا باید پرهیز كرد

.                                                                     دارو درمانی

دارو درمانی در نارحتی وزخم های معده وروده  با سه دسته از داروها با اهداف مشخصی انجام میگیرد

1-     داروهای استروئیدی برای جای گزین كردن هومون های استروئیدی كه در بیماران مبتلا به ناراحتی معدوروده در اثر افزایش قند وچربی ترشح نمی شوند یا ترشح آنها كم است(( میدانیم قند وچربی خون  اگر به مقدار طبیعی درخون برسند وكمی افزایش یابند ترشح هورمونهای استروئیدی وهورمون رشدكم یا قطع میشود))

2-     داروهای آنتی اسید

3-     داروهای مسكن احشائی وداروهای آرام بخش

4-     در افراد غذا دوست و همیشه خور  چون در 24ساعت  چندین بار غذا می خورند ومایعات می نوشند  اولا اسید معده آنها چندین بار درپاسخ به غذا ترشح نمیشود ومقدار كم ترشح اسید توسط خوردن وآشامیدن مكرر وزیاد رقیق می شود وقادر به كشتن باكتریها نمیشود ناراحتی معده این افراد با" كوتریموكسازول "

با " یدو كینو لئین"--- ویا" كوتریموكسازول "با" مترونیدازول" به راحتی درمان میشود

والسلام            دوست شما دكتر منصورآزاد 98/8/1382تلفن 01823775030و01823772455و09111379487  

.                                                                     **********************

.                                         ترش کردن معده، بیماری های دیگری را در پی دارد
  .                                                   ترش کردن معده یا سوزش سر دل
دکتر امیرحسین فقیهی، متخصص گوارش و کبد، و دانشیار مرکز آموزش درمانی رسول اکرم (ص) گفت:

«ترش کردن و سوزش گلو از علایم مشهود رفلکس اسید معده (بازگشت اسید معده به مری) است و می‌تواند زنگ خطری برای سایر بیماری‌ها باشد.غذا خوردن، خواب و بوی مواد غذایی باعث ایجاد حرکات دودی شکل و ترشح اسید در معده می گردند و دریچه‌ای که حد فاصل معده و مری قرار دارد، مانع بازگشت و رفلکس اسید به مری می‌شود.این دریچه در طول شبانه روز چندین مرتبه باز و بسته می‌شود و در صورتی که دریچه حایل به دلایلی پایداری خود را از دست بدهد، اسید به مری باز می‌گردد.با رفلکس اسید معده به مری، ترشحات بزاق به منظور کاهش و خنثی کردن خاصیت اسید افزایش می‌یابد. همچنین حرکات دودی مری، اسید را به معده باز می گرداند تا به بافت مری آسیب نرساند.آلرژی، سینوزیت، گلودرد، سرفه مزمن، تنگی نفس و حتی آسم می‌توانند در اثر رفلاکس اسید معده به وجود آیند که در مرحله اول باید ترش کردن معده درمان شود تا بدن به داروها جواب دهد.در صورت عدم درمان این بیماری، مری ملتهب و متورم می شود و لقمه غذا در گلو گیر می‌کند و سلامت شخص را به خطر می اندازد.کاهش وزن ، خوردن غذاهای کم حجم، اجتناب از مصرف غذاهای چرب و فست فودها و قهوه از جمله عوامل پیشگیرانه از بروز رفلکس اسید معده (ترش کردن غذا) هستند.»

دکتر بابک رضایی ، متخصص گوارش نیز بیان می کند:
ریفلاکس معده «ترش کردن معده یا سوزش سر‌ دل به تنهایی عامل خطرناک و نگران کننده‌ای نیست. افزایش اسید معده و ورود آن به مری موجب تحریک و در نهایت ایجاد زخم در دیواره مری می‌شود که در صورت تکرار، زمینه بروز سرطان را تقویت می‌کند.البته افراد باید توجه داشته باشند که سوزش سر‌دل یا همان ترش کردن معده می‌تواند عوارض بیماری‌های دیگری مانند بیماری‌های قلبی باشد که در صورت بروز، باید به سرمنشا آن توجه شود.زمینه بروز این حالت در افرادی که دارای ناراحتی‌های معده هستند، بیشتر مشاهده می‌شود. استفاده از غذاهای چرب و سرخ کردنی ، نوشابه‌ها، آجیل، شکلات و آب نبات ، ادویه‌جات، مرکبات، فست‌فودها (سوسیس و کالباس)، آب‌غوره و آب‌ نارنج، خیار، کاهو و سبزی خام از جمله مواردی ست که موجب تحریک و افزایش اسید معده می‌شود.پوشیدن لباس‌های تنگ به ویژه گن در زنان با وارد کردن فشار بر اندام‌های داخلی مانند معده، موجب تحریک معده و ورود اسید معده به مری می‌شود که در این حالت ترش کردن یا سوزش سر دل اتفاق می‌افتد.استفاده از برخی داروها در بیماران مبتلا به فشار خون بالا و نیز مصرف سیگار و الکل از دیگر عوامل بروز سوزش سر معده هستند. مصرف چای در حالت گرسنگی و بعد از غذا میزان اسید معده را افزایش می‌دهد.
کاهش وزن، کاهش حجم غذای معده و شیب تختخواب (طوری که سر در قسمت بالا قرار بگیرد) از جمله راهکارهای موثر در درمان این حالت هستند. نوشیدن آب در چنین حالتی موجب رقیق شدن اسید معده و دفع آن می‌شود.»

منابع :

- سلامت نیوز

- ایسنا

CentralWeb, oweiys, AGeNiS1, F-14 Fan, رونین, Mahdi1944, Solaiman, sghanbare1

Major

Major

no avatar
240

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 03:43

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 161 پست

توسط F-14 Fan » دوشنبه 2 خرداد 1390 04:31

با تشكر
سوالي داشتم

همانطور كه ذكر شده در بالا - خوردن قهوه باعث رفلکس اسید معده ميشود.
ايا اين به خاطر اين است كه قهوه دریچه‌ اسفكنس را ناپایدار ميكند يا اينكه قهوه  باعث ترشح اسيد زياد ميشود ?

در ضمن يك مطلبي را عرض كنم. الان گفته ميشود كه نوشیدن آب هيچ كمكي به  رفلکس اسید معده نميكند. چرا كه با رقيق شدن اسید  -  معده اسید بيشتري ترشح كرده و وضعيت رفلکس اسید به قوت خود باقي مي ماند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب F-14 Fan تشکر کرده اند:
shafagh 2, قاسم فرهاد, Present

Captain

Captain

no avatar
823

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » دوشنبه 2 خرداد 1390 14:53

.
F-14 Fan نوشته است:با تشكر
سوالي داشتم

همانطور كه ذكر شده در بالا - خوردن قهوه باعث رفلکس اسید معده ميشود.
ايا اين به خاطر اين است كه قهوه دریچه‌ اسفكنس را ناپایدار ميكند يا اينكه قهوه  باعث ترشح اسيد زياد ميشود ?

در ضمن يك مطلبي را عرض كنم. الان گفته ميشود كه نوشیدن آب هيچ كمكي به  رفلکس اسید معده نميكند. چرا كه با رقيق شدن اسید  -  معده اسید بيشتري ترشح كرده و وضعيت رفلکس اسید به قوت خود باقي مي ماند.

دوست گرامی با عرض معذرت باید بگویم بنده تخصص پزشکی ندارم و روشی را هم که برای بهبود کامل معده بدون مصرف دارو کشف کرده ام یک روش تجربی اماکاملا کارساز است اما اگر در مورد مسائل پزشکی گفته شده در مقاله بالاسوالاتی برای شما و یا سایر دوستان وجود دارد  نویسنده ان اقای دکتر منصور ازاد شماره تلفن هایی را در پیایان مقاله اعلان کرده اند که می توانید جواب متقن پزشکی را از ایشان دریافت کنید و یا اگر دوستان پزشکی در سنترال کلاب هستند به سوالات شما پاسخ دهند

.

قاسم فرهاد, F-14 Fan, رونین, Present, sghanbare1, CentralWeb

Captain

Captain

no avatar
823

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 3 خرداد 1390 00:50

.                                اکنون انچه بحول و قوه ی خداوند عالمیان شما را از ناراحتی معده خلاص خواهد کرد

داستان این کشف کمی عجیب و غیر عادیست اما جهت توضیح خدمت شما دوستان مجبورم تعریف کنم مدتها بود به ناراحتی معده دچار بودم هرچه می خوردم هضم نمی شد و معده ام می شد عین توپ فوتبال به دکترهای مختلفی مراجه کردم و انواع داروهای معدوی را برایم تجویز کردند صبح تا صبح کپسول امپرازول روزها چندین کلدینیوم c رانتادین فاموتادین شربت و قرص انتی اسید و غیره و غیره اما اثر درمان انچنان نبود طوری احساس ناراحتی داشتم که از خانه بیرون می امدم و همینطور در خیابان راه می رفتم و باز بر می گشتم اخر الامر پیش یک دکتر فوق تخصص دستگاه گوارش رفتم ایشان هم داروهایی را نوشت و یک ازمایش و عکس برداری رنگی با کمک  باریم البته گفت اول داروها را مصرف کنم و بعد برای ازمایش و عکس برداری اقدام کنم من مدتی داروها را خوردم و کمی که بهتر شدم به بیمارستان رفتم انجا چند لیوان پودر باریم به خورد من دادند و از جهات مختلف از معده و روده من عکس برداری کردند ازمایش ها را هم انجام دادم ولی ناراحتی بحدی سخت بود که هنوز هم بهبودی کامل برایم حاصل نشده بود پیاده روی  را کنار نگذاشتم اما بازهم انطور که انتظار داشتم بهتر نشدم یکشب تلوزیون راز بقاء داشت و من به شیرها نگاه می کردم که لپ لپ گوشت می خوردند انهم گوشت خام پیش خودم فکر کردم این ها چطور می توانند گوشتی به این سنگینی و ثقیلی را هضم کنند ( بحول خدا من همیشه راجع به موضوعات مثبت و پیدا کردن جواب معماهای طبیعت و صنعت فکر می کنم ) با خودم گفتم لابد انزیم های خاصی در بدن انها وجود دارد که به هضم ان گوشت که اسیاب هم نشده کمک می کنند کمی توجهم بیشتر جلب شد موقعی که انها راه می رفتند و ارام می دویدند به شکمشان نگاه کردم دیدم با وجودیکه موجودات قوی هستند اما شکمشان موقع حرکت کاملا رها و سست است و حرکت زیادی دارد مسلم بود که ترشحات معده انها بسیار قویتر از انسان است اما ان حرکت خاص شکم را در هضم غذا یشان خیلی موثر دانستم پیش خود گفتم ایا می شود این روش را تقلید کرد (البته نه مثل شیرها) بعد به فکر سوارکارها افتادم گفتم موقعیت انها هنگام اسب سواری خیلی شبیه روش حرکت شیرهاست گفتم ایا امکان دارد بشود حرکت انها را تقلید کرد بقیه فیلم را رها کردم برخاستم به حیاط خانه رفتم ...و تمرین از همانجا اغاز شد که توضیح ان بدین شرح است :

در حالیکه روی پاهایم ایستاده بودم ابتدا شروع کردم به حرکت های ارام درست مثل سوارکاری که بر روی اسب در حال حرکت است طوریکه تمامی اعضای معده و روده بحرکت وادار شود کم کم حرکت ها را سریع تر کردم( مثل طناب بازی اما نیازی نبود پا ها از زمین جدا شود بلکه فقط روی لولای زانو حرکت را انجام می دادم ) و برای انکه بتوانم با نظم خاصی ان حرکت را انجام دهم با انگشتان دستم 50 تا 50 تا می شمردم و در ذهنم جمع می زدم خاطرم می اید در طی فقط ده دقیقه ان حرکت راحت و اسان را انجام دادم تا به عدد 1500 رسیدم حرکت را خاتمه داده و کمی دقت کردم ببینم ایا به نفخ و عدم هضم غذا کمکی شده یانه با تعجب احساس کردم بهترم به اتاق برگشتم و گفتم مدتی منتظر می مانم ببینم نتیجه ی بهتری حاصل می شود یا خیر درست نیم ساعت بعد دیدم نفخ کاملا بر طرف شده و انگار معده کاملا خالی شده باشد من که قبلا اشتهای چندانی نداشتم احساس گرسنگی می کردم رفتم سراغ یخچال یک سیب سرخ بزرگ که قبلا حتی از فکر کردن به انهم نگران بودم بر داشتم و با احساس گرسنگی تمام یک گاز به ان زدم ( من عادت ندارم میوه را پوست بگیرم ) و بعد گازهای دیگر و حتی قسمت وسط سیب و دانه های ان را هم خوردم و فقط ساقه ان ماند.....حالت خوشحالی من توصیف نشدنی بود بعد از خوردن سیب و کمی انتظار مجدد 500 مرتبه دیگر حرکت را انجام دادم یکساعت بعد سفره انداخته شد و با کمال اشتها شروع به خوردن یک بشقاپ پر چلو خورشت کردم اهل خانه تعجب کرده بودند که چطور من که جهت پرهیز یکی چند قاشق بیشتر غذا نمی خوردم حالا یک بشقاب پر از برنج و خورشت انهم با ان اشتها می خورم نوشابه هم خواستم گفتند برای شما خوب نیست با خنده گفتم اذیت نکنید نوشابه برام بریزید انها هم باز با تعجب لیوان نوشابه را پر کرده به من دادند در حالیکه تا اخر غذاگاهی با تعجب مرا می نگریستند ان شب شام را تمام خوردم و حالا دیگر هیچ غصه ای نداشتم ناراحتی معده تمام شده بود و من هر چیزی که دلم می کشید می توانستم بخورم .....بله دوستان روزهای دیگر هم به ان ورزش معده ادامه دادم و بحول و قوت خدا چنان معده ام قوی شد که هر غذایی حتی همبرگر و کباب چرب و کالباس و سوسیس (امروزی) و روزی چند نوشابه میوه سبزی وشیرینی و خامه و هرچیز دیگری که دوست داشتم می توانستم بخورم.......بعد از مدتی که خوب شدم حتی ان ورزش معده را هم کنار گذاشتم و فقط  بعد از چند ماهی که حس می کردم کمی معده ام رو به ضعف است فقط چند روزی انهم فقط روزی 700 بار ان را تکرار می کردم و دوباره تا چند ماه نیازی به ان ورزش خاص و اسان نبود
بله دوستان تمام راز و کشف ان همین نکاتی بود که عرض کردم و بهبودی کامل حاصل شد طوری که هرگز برای وصول  ان عکس های رنگی به بیمارستن مراجعه نکردم که بعد از ان چند سال یا ان را دور ریخته اند و یا همانجا بین بایگانی ها مانده است و خدا را بر این هدایت و نعمت عالی  سپاسگزارم

اما دوستان ارجمند از جمله اقای فرهاد که از ناراحتی زیاد معده شکایت داشتند امیدوارم متوجه نحوه حرکت ورزش معده شده باشند روی پاها بایستید و روی زانوها تمام کل دستگاه گوارش را بحرکت وادارید بهتر است در ابتدای امر حرکت کمی ارامتر باشد اما به مرور تشدید شود این حرکت دقیقا مثل طناب بازی است با این تفاوت که نه نیاز به طناب است و نه پریدن و جدا شدن از زمین و خیلی راحت و اسان است در ضمن اگر فعلا دارو مصرف می کنید همراه با این ورزش به خوردن انها ادامه دهید ( مخصوصا انتی اسیدها) اما انشاا... بزودی خواهید فهمید  که نیاز به هیچگونه دارویی نخواهد بود....و همه از خداوند مهربا مسئلت داریم بیماران اسلام را شفای کامل مرحمت فرماید

در پایان از تمام دوستانی که با این روش یا خودشان یا اشنایانشان به لطف خدا بهبودی یافتند تقاضا دارم در همین تاپیک اعلان کنند و نظرشان را بنویسند و در ضمن با بازیافت سلامتی هرگاه بیاد خدمت اینجانب افتادند مرا از دعای خیر محروم نفرمایند

والسلام  

.

CentralWeb, oweiys, mahdi_mr, RAHVAR, رونین, saeid 7, جهانگير صيدپور, Mahdi1944, Azadi.Isatis, KH.I.A.2500, Present, sina.fahandezh, مهدی1365, Solaiman, SHAHABESAGEB, sghanbare1, AGeNiS1

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 27 دی 1390 10:21

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

توسط ghazal30l » سه شنبه 27 دی 1390 10:32

salam
khob hastin
man ghazal hastam
2 هفته است احساس می کنم دچار رفلکس معده شده ام میخوام از این روش شما استفاده کنم من خیلی متوجه نشدم که دقیقا باید چه حرکتی را انجام دهم
تور رو خدا جواب من حتما بده

من منتظرتم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ghazal30l تشکر کرده اند:
shafagh 2, Present

Captain

Captain

no avatar
823

تاريخ عضويت

توسط shafagh 2 » سه شنبه 27 دی 1390 17:05

ghazal30l نوشته است:salam
khob hastin
man ghazal hastam
2 هفته است احساس می کنم دچار رفلکس معده شده ام میخوام از این روش شما استفاده کنم من خیلی متوجه نشدم که دقیقا باید چه حرکتی را انجام دهم

من منتظرتم

در حالتیکه ایستاده اید روی زانوهایتان حرکت کنید مثل طناب زدن و بالا و پایین پریدن اما نیازی نیست این کار را انجام دهید(چون معمولا ما بدنبال روش هایی هستیم که انرژی زیادی صرف نکنیم و راحت باشیم ) بلکه همان حالت بالا و پایین پریدن را روی زانو هایتان انجام (البته لازم نیست شدید باشد فقط تکان های ضربانی به معده منتقل شود )دهید طوری که احساس کنید معده در حال حرکت تند و سریع است اثر این حرکات بر معده حتی بسیار بیشتر از حرکات نرمشی و صبحگاهی است و اثر خود را بعد از یک یا نیم ساعت بخوبی نشان می دهد که اولین نشانه ان احساس گرسنگی است ( انهم با وجود بی اشتهایی قبلی ناشی از ناراحتی معده ) بهمین دلیل علاوه بر انکه یک درمان ساده و اسان بدون داروست اثری سریع و فوری هم دارد طوریکه شما انشاءا... بعد از چند روز فراموش خواهید کرد اصلا ناراحتی معده چیست و هرنوع غذایی (حتی دیر هضم ) را که مایل باشید می توانید میل کنید. این ورزش معده بخصوص زیاد طولانی نیست و فقط حدود بیست دقیقه  ناراحتی معده را کاملا بر طرف می کند ( البته انهایی که ناراحتی معده شدید دارند شاید مجبور باشند روزهای اول چند نوبت این ورزش را انجام دهند اما در روزهای بعد همان یک نوبت در روز کافی است و احتمالا بعد از یک هفته می توانند ان را کنار بگذارند ) من خودم در روزهای ناراحتی شدید معده حرکت را 1500 مرتبه تکرار می کردم و در حالت خفیف فقط 500 الی هفتصد بار که میشد حدود 5 الی هفت دقیقه (  فقط یک بار در روز انهم با احتساب ان همه دکتر و دارو و وابستگی به دارو یک روش فوق العاده است ) وقتی ان ورزش معده را انجام می دادم برای انکه زمان زودتر بگذرد و حساب تعداد را هم بدانم همانطور که حرکت را انجام می دادم پنجاه تا پنجاه تا می شمردم که البته با توجه به سریع بودن حرکات زمان کوتاهی صرف می شد
در باره اینکه چرا این حرکات با این سرعت بر ناراحتی معده اثر دارد با توجه به اطلاعاتی که دارم فلسفه ای هم برای گفتن هست که فعلا لزومی برای بیان ان نیست اما فقط همین مطلب را اضافه کنم که این حرکات نه تنها برای معده اثر ی شگرف دارد بلکه به گمانم برای کسانیکه سنگ کلیه داند نیز موثر باشد چون ان حرکت های ضربه ای ممکن است بتواند سنگ های کلیه را هم بمرور خرد کند. با انجام انچه عرض شد انشاءا... که حتما و سریع نتیجه خواهید گرفت. دوست محترمی که این مقاله برای ایشان ارسال کردم چندین ماه قبل از بنده تشکر کردند. اگرچه ایشان صراحتا در مورد خوب شدن ناراحتی معده اشان چیزی نگفتند اما من از خوشحالی ایشان فهمیدم که به لطف خداوند بزرگ خوب شده اند ایشان با ابراز لطف گفتند که منتظر مقالات بعدی من هستند و این مطلب نشان می داد که کشف روش اینجانب را تایید نموده اند و الحمد... بهبودی حاصل شده است.

Present, Solaiman, sghanbare1, ABHP

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1391 14:20

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط جهانگير صيدپور » دوشنبه 8 خرداد 1391 14:32

با سلام و تبريك به خاطر كار ارزنده و انساني كه براي بيماران معده انجام داديد. بنده نيز به بيماري ريفلاكس گرفتارم و انواع دارو ها را مصرف مي كنم اما متاسفانه درمان نشده ام و زندگي روزمره ام كاملا بهم ريخته و حتي نمي توانم درست استراحت كنم و از استاد گرانقدر استدعا مي كنم مرا از اين درد رها دهيد چون يك فرهنگي هستم و نمي توانم مخارج عمل جراحي يا ساير هزينه ها را پرداخت كنم. بنده به همراه خانواده ام هر روز در نمازها و مناجاتمان شما را دعا خواهيم كرد. با سپاسگزاري و تعجيل در فرج نازنين امام زمان (عج).
جهانگير صيدپور

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب جهانگير صيدپور تشکر کرده اند:
shafagh 2

New Member

no avatar
5

تاريخ عضويت

شنبه 28 فروردین 1389 15:13

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 3 پست

توسط SARIUNIVERSITY » دوشنبه 8 خرداد 1391 19:38

الان این روش هلیوباکتر پیلوری رو هم درمان می کنه دیگه...

حداقل یک تبصره بگذارید که رفع ناراحتی نفخ

نه کل مشکلات معدی و ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SARIUNIVERSITY تشکر کرده اند:
shafagh 2

Major

Major

نماد کاربر
86

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 25 آذر 1387 00:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

توسط bravo » دوشنبه 8 خرداد 1391 22:03

دوست گرامی
در هر صورت از اینکه نتیجه تحقیق خود را در راستای کمک به سایر دوستانی که ممکن است به ناراحتی مشابه شما دچار باشند را در دسترس قرار دادید سپاسگزارم و این نشان از نوع دوستی شما دارد .  :razz:

در حقیقت کاری که شما انجام میدهید مانند باتری به باتری کردن برای استارت ماشین است. شما در سیستم عصبی معده که تحرکات آنرا کنترل میکنند دچار مشکل هستید که به درستی مشکل خود را یافته و با تحریک آن را وادار به حرکت مینمایید.
ناراحتی ها و بیماریهای معده گستره وسیعی دارند که به موردی که شما فرمودید ختم نمیشود.
در حال حاضر شایعترین ناراحتی های معده و اثنی عشر به ترتیب رفلاکس,زخم اثنی عشر و زخم معده میباشد.
در مورد دوستانی که دچار رفلاکس معده به مری هستند باید این موضوع را بدانند که عدم رسیدگی و درمان یا کنترل به موقع آن باعث بدخیم شدن زخم در میانسالی میشود.بطور خلاصه عدم کفایت اسفنگتر کاردیا و عادات بد غذاخوردن و بعد از آن باعث ایجاد و تشدید رفلاکس میشوند.
در مورد زخمهای معده و اثنی عشر 90% توسط باکتری هلیکوباکتر پیلوری ایجاد میشود که وجود یا عدم وجود آن با بیوپسی یا آزمایش خون مشخص شده و به راحتی ظرف مدت سه ماه قابل درمان است.در مورد 10% باقیمانده ترشح زیاد اسید معده میتواند عاملی برای ایجاد زخم باشد.
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
DJ Dani, ASHKAN95, SHAHABESAGEB, CAPTAIN PILOT, saeid 7, M.Abooali, ali3152, CentralWeb, shafagh 2, KH.I.A.2500

Major

Major

نماد کاربر
86

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 25 آذر 1387 00:56

آرشيو سپاس: 1139 مرتبه در 90 پست

توسط bravo » دوشنبه 8 خرداد 1391 22:07

جهانگير صيدپور نوشته است:با سلام و تبريك به خاطر كار ارزنده و انساني كه براي بيماران معده انجام داديد. بنده نيز به بيماري ريفلاكس گرفتارم و انواع دارو ها را مصرف مي كنم اما متاسفانه درمان نشده ام و زندگي روزمره ام كاملا بهم ريخته و حتي نمي توانم درست استراحت كنم و از استاد گرانقدر استدعا مي كنم مرا از اين درد رها دهيد چون يك فرهنگي هستم و نمي توانم مخارج عمل جراحي يا ساير هزينه ها را پرداخت كنم. بنده به همراه خانواده ام هر روز در نمازها و مناجاتمان شما را دعا خواهيم كرد. با سپاسگزاري و تعجيل در فرج نازنين امام زمان (عج).
جهانگير صيدپور

khob hastin
man ghazal hastam

من منتظرتم

چند سوال از شما:
1- رفلاکس شما را پزشک تشخیص داده است یا خودتان فکر میکنید رفلاکس دارید؟
2-داروهای مصرفی,دوز و نحوه استفاده از آنها را بفرمایید
3-این ناراحتی چگونه باعث میشود که در زندگی روزمره دچار مشکل شوید؟
4-چند وقت است به این ناراحتی دچار هستید؟
5-آندوسکوپی شده اید؟

البته با اجازه از اساتید گرامی و پزشکان محترم سایت
بدترین مردم کسی است که دیگران از ترس او را احترام کنند. علی(ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bravo تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, جهانگير صيدپور, CentralWeb, DJ Dani

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1391 14:20

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط جهانگير صيدپور » سه شنبه 9 خرداد 1391 08:25

bravo نوشته است:
جهانگير صيدپور نوشته است:با سلام و تبريك به خاطر كار ارزنده و انساني كه براي بيماران معده انجام داديد. بنده نيز به بيماري ريفلاكس گرفتارم و انواع دارو ها را مصرف مي كنم اما متاسفانه درمان نشده ام و زندگي روزمره ام كاملا بهم ريخته و حتي نمي توانم درست استراحت كنم و از استاد گرانقدر استدعا مي كنم مرا از اين درد رها دهيد چون يك فرهنگي هستم و نمي توانم مخارج عمل جراحي يا ساير هزينه ها را پرداخت كنم. بنده به همراه خانواده ام هر روز در نمازها و مناجاتمان شما را دعا خواهيم كرد. با سپاسگزاري و تعجيل در فرج نازنين امام زمان (عج).
جهانگير صيدپور

khob hastin
man ghazal hastam

من منتظرتم

چند سوال از شما:
1- رفلاکس شما را پزشک تشخیص داده است یا خودتان فکر میکنید رفلاکس دارید؟
2-داروهای مصرفی,دوز و نحوه استفاده از آنها را بفرمایید
3-این ناراحتی چگونه باعث میشود که در زندگی روزمره دچار مشکل شوید؟
4-چند وقت است به این ناراحتی دچار هستید؟
5-آندوسکوپی شده اید؟

البته با اجازه از اساتید گرامی و پزشکان محترم سایت

سلام و عرض ادب
1- رفلاكس را پزشك تشخيص داده
2- رابزول ناشتا يك عدد- كلدينيوم سي نيم ساعت قبل از غذا - دومپريدون 10 نيم ساعت قبل از غذا- فاموتيدين قبل از خواب
3- احساس درد در قفسه سينه- دو رگه شدن صدا - خارش گلو - سرفه - نفخ - درد شكم- خواب نامنظم
4- مدت 3 سال است اين ناراحتي را دارم
5- بله اندوسكوپي شدم اما نرمال است
ضمنا بعضي وقتها صبح كه از خواب بيدار مي شوم هنگام دهان شويه كمي خون مي بينم

با احترام - جهانگير صيدپور

بعدي