در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

آمریکا کل جهان را تهدید به حمله نظامی کرد

توسط HORLIKAN » دوشنبه 2 خرداد 1390 14:27

دولت اوباما در بیانیه ای به تمام جهان هشدار داد که حملات سایبری بر علیه منافع ایالات متحده با اقدام نظامی روبرو خواهد شد.

مشرق:کاخ سفید در بیانیه سیاست های بلند مدت استراتژی بین الملل فضای سایبری خود گفت: “آمریکا در مقابل اعمال خصمانه در فضای مجازی به عنوان تهدیدی بر علیه منافع کشور پاسخ خواهد داد. همه کشورها دارای حق ذاتی برای دفاع از خود هستند، و به اعمال خصمانه ای که از طریق فضای مجازی صورت می گیرد با توجه به تعهدات ما در قبال همپیمانان نظامی خود با اقدامات نظامی به آنها پاسخ خواهیم داد.”بر پایه منطقی که این استراتژی دارد، کشور ایران نیز می تواند به دلیل تهدید سایبری که توسط ویروس اکستاکس نت زیرساخت های فناوری هسته ای ایران را تهدید نموده، به کشورهای آمریکا و اسراییل که بنا به اعتراف خود این ویروس را پشتیبانی کرده اند،حمله کند.
کاخ سفید ادعا می کند: “ما حق استفاده از تمام ابزارهای لازم – دیپلماتیک، اطلاعات ، نظامی و اقتصادی – به عنوان ابزاری مناسب و سازگار با قوانین بین المللی، برای دفاع از کشور، متحدان، همکاران و منافع خود محفوظ می دانیم.”
دولت در ادامه می افزاید نیروی نظامی تنها پس از به بن بست رسیدن سایر گزینه های دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
حمله به زیرساخت های حیاتی منجر به سه سال حکم حبس اجباری برای کسانی که به این اعمال اقدام نمایند خواهد شد.
یک سند ۳۰ صفحه ای، که روز دوشنبه منتشر شد، مجموعه ای از استانداردهای امنیتی بین المللی کامپیوترهایی که در هر سازمان های دولتی و شرکای دیپلماتیک آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد را مشخص کرده است.
همانطور که یک ژنرال بازنشسته آمریکا اذعان نموده، همه حملات به شبکه های دولت یک اقدام جنگی محسوب نمی شود. مسئله اینجاست که اغلب، شناسایی کشوری که از این اعمال حمایت می کند غیرممکن است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
shafagh 2, airplane, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان