در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

فیلم: انفجار در پالایشگاه آبادان

توسط nima-rad » پنج شنبه 5 خرداد 1390 07:25

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
gigi64, f35e, m-249, Mohammad 1985, un4given.1991, عشق پرواز

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
117

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 12 آذر 1389 15:10

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 73 پست

Re: فیلم: انفجار در پالایشگاه آبادان

توسط conarmis » پنج شنبه 5 خرداد 1390 17:25

مدیران محترم میتونید پست منو حذف بفرمایید اما حالم از این فرهنگ دستمال امثال این مجری بهم میخوره .  (  بریم جلو مگه جونه ما از اونها عزیزتره؟؟؟؟؟؟؟)    بیچاره اگه عزیزتر نیست پس چرا نمیری جلو  عقبتر هم رفتی  یارو از ترس لنز دوربینش را هم زوم نمیکنه  چه برسه بره جلو .  بیچاره جلو دوربین نبود هم این حرفها را میزدی؟  جدا  از این تظاهر و ریا حالت تهوع پیدا میکنم میخواهی بری برو این جملات قصار چیه ؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب conarmis تشکر کرده اند:
Thundertomcat, Norooz7032, f35e, m-249, عشق پرواز, Mohammad 1985, gigi64

Captain II

Captain II

no avatar
512

تاريخ عضويت

يکشنبه 15 مهر 1386 19:17

يه جايي خيلي دور شايد هم خيلي نزديک

آرشيو سپاس: 435 مرتبه در 158 پست

توسط ta.abad » پنج شنبه 5 خرداد 1390 20:07

خدا کنه رییس جمهور منتخب بعضیها نخواد در مرحله بعدی افتتاحیات هیئت دولت نیروگاه بوشهرو افتتاح کنه وگرنه ...... تصورشم سخته  :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ta.abad تشکر کرده اند:
Norooz7032, f35e, masieh, gigi64, RF-4E, Thundertomcat

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
560

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 00:00

آرشيو سپاس: 1831 مرتبه در 502 پست

توسط masieh » پنج شنبه 5 خرداد 1390 22:27

خدایش من نمیدونم تا کی میخوان خودشون رو گول بزنند بابا مردم ایران عقل شعور دارن دیگه با عزیزم گفتن خام نمیشن وقتی میگن برای تمام کارها کارشناسی دقیق میکنن نتیجه اش این میشه فقط خدا رحم کرد که خود مخزن منفجر نشد و به همت و ایثارگری اون عزیزان اتش سوزی مهار شد  
اول علی اخر علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masieh تشکر کرده اند:
Norooz7032, MOHAMMAD JAFAR, gigi64, RF-4E, Mohammad 1985

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » جمعه 6 خرداد 1390 10:38

اگر افتتاح توسط این رئیس جمهور محبوب بعضی ها ( فکر کنم منظورتون از بعضی ها همون اکثریت هست که احتمالا شجاعت اعترافش را ندارید :m:a  ) عواقبش این هست و برای نیروگاه بوشهر هم دودویی پیش بینی میفرمائید، طبق منطق شما:

آمریکا هم هنگام پرتاب شاتل چلنجر و ماهواره هاش  به فضا چه انفجارها که پشت سر نگذاشت، بنابراین به زودی ما قدرت مطلق در صنایع مربوطه که در حال حاضر به همراه انفجار پیش میروند خواهیم بود.

البته این پیش بینی من نیست، بلکه خروجی طرز تفکر شماست ...  :-)

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
cheka, Mohammad 1985, reza4087, كيارش

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1420

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 17 مهر 1385 09:56

سرزمین تاریکی ها

آرشيو سپاس: 940 مرتبه در 382 پست

توسط gigi64 » جمعه 6 خرداد 1390 11:44

MiimA نوشته است:اگر افتتاح توسط این رئیس جمهور محبوب بعضی ها ( فکر کنم منظورتون از بعضی ها همون اکثریت هست که احتمالا شجاعت اعترافش را ندارید :m:a  ) عواقبش این هست و برای نیروگاه بوشهر هم دودویی پیش بینی میفرمائید، طبق منطق شما:

آمریکا هم هنگام پرتاب شاتل چلنجر و ماهواره هاش  به فضا چه انفجارها که پشت سر نگذاشت، بنابراین به زودی ما قدرت مطلق در صنایع مربوطه که در حال حاضر به همراه انفجار پیش میروند خواهیم بود.

البته این پیش بینی من نیست، بلکه خروجی طرز تفکر شماست ...  :-)

اعتماد به نفس بالا و کاذبی داري رفيق، هنوز ...

مشکل اینجاست که این پالایشگاه  حاظر نبوده و نمی دونم چرا به زور می خواستن هر چه زودتر یک افتتاح نمادین داشته باشن ! راه آهن اصفهان ـ شیراز یادت هست ؟ چه جور افتتاح شد ...

اون وقت شما میاین این حرکت رو با حادثه هایی که برای ماهواره های چلنجر و کلمبیا و ... افتاده مقایسه میکنین !

جون آدم ها انقدر بی ارزش شده تا صرفآ برای یک حرکت تبلیغاتی اینگونه رفتار بشه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب gigi64 تشکر کرده اند:
MIG-29 301, alenkita, Palange Zakhmi, Hashashin, Thundertomcat, Norooz7032

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 6 خرداد 1390 13:25

gigi64,  

اصفهان ـ شیراز را که همان زمان من گفتم کسی باور نکرد، والله پدر و مادر بنده باش رفتن تهران و آمدن سالم هم بودن نمیدونم کجا از ریل خارج شده که هیچ کدام از این دو نفهمیدن هیچ، مسافر دیگه ای هم ندیدم چیزی در موردش بگه غیر از اونها که تلفنی به BBC گفتن که فکر کنم از من قبول کنید حرف پدر و مادرم برام مستند تر از تلفن های بی بی سی باشد ...

در مورد مقایسه هدفم کنایه زدن به طرز فکر شما بود، بنده اونقدر بی سواد نیستم که بخوام یک پالایشگاه را با یک پروژه هوافضا مقایسه کنم. فقط خواستم به چشم بسته نظر دادن دوستان اشاره داشته باشم.

اساسا، در محافلی که دروغ های زیادی گفته و البته باور شود، سخت است حقایق را به دیگران منتقل کرد. بنده هم نظری در مورد حادثه ندادم، فقط طرز تفکر دوستان را براشون واضح بیان کردم تا بتونن بفهمن سطح تحلیل مسائلشون چقدر دودویی هست.

cheka, reza4087, كيارش

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 151 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 6 خرداد 1390 15:54

اگه سالمه ؟ چرا قطارهاش وجود ندارن که بیان و برن ؟! اگر پالایشگاه تکمیل بوده چرا منفجر شده ؟ ( با وجود اخطار مبنی بر تکمیل نشدن ! ) اگه بنزین تولید پتروشیمی که پارسال تولید شد استاندارد بود چرا هوای کشور رو نابود کرد ؟ کارخانه هایی که بعد از مدت کوتاهی از زمان افتتاح تعطیل شدن چی ؟ آزاد راه تهران پردیس چی ؟ متروی تهران چی ؟ از 95 هزار نفری که در پارس جنوبی بودن الان شدن 8 هزار نفر چی ؟ ( به نقل از نماینده بوشهر )
در ضمن مگر ریس دولت آمریکا می خواست از شاتل کلمبیا برای افزایش محبوبیت خودش استفاده کنه ؟ که انفجارش خرابش کرد ؟
اصلا کجای دنیا مبنای خدمت رسانی دولت شده کشف های پزشکی یا افتتاح پروژها ؟! ( چیزهایی که وظیفه هر دولتیه ! )
واقعا انگار نه انگار دو نفر به خاطر چنین کار بدون توجیهی کشته شدن ! و عده زیادی مجروح شدن ! و بعد یکی از مدیران زحمت میکشه میگه اتفاق مهمی نبوده فقط کلی از بیت المال به باد فنا رفته دو نفر مردن و 20 نفر زخمی شدن !!! هر جای دنیا باشه یه عده برای چنین اشتباهی باید استعفا بدن و یه عده محاکمه بشن و همچنین محبوبیت یه عده هم افت می کنه ! منتها چون رسانه ها آزاد نیستن این اتفاقات هم می افته !
----------------------------
نماینده آبادان: عجله در افتتاح عامل انفجار پالایشگاه آبادان بود
چه لزومی داشت این واحد، روز 3 خرداد و با وجود اخطارهای متعدد کارشناسان افتتاح شود؟ / با عزل وزیر نفت و معرفی شخص رئیس‌جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه، نمایندگان از چه کسی در قبال این اتفاق تلخ توضیح بخواهند.
پالایشگاه آباداننایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، علت اصلی انفجار دیروز در فاز سوم پالایشگاه آبادان را بی‌توجهی مسئولان این پالایشگاه به اخطار کارشناسان درباره راه‌اندازی زودهنگام آن، اعلام کرد.

به گزارش عصر ایران، "عبدالله کعبی" در گفت‌وگو با خانه ملت از کشته شدن یک نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر در حادثه انفجار فاز سه پالایشگاه آبادان که قرار بود دیروز با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شود، خبر داد و افزود: انفجار در کمپرسور گازکوب شماره ۶۶ این پالایشگاه که یکی از دو کمپرسور اصلی پالایشگاه آبادان به شمار می‌رود، رخ داده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در تشریح چگونگی وقوع این حادثه توضیح داد: کمپرسور گازکوب فاز سوم پالایشگاه آبادان که یکی از دو کمپرسور اصلی پالایشگاه است، قرار بوده گازی که در فلرها سوزانده می‌شد را به گاز مایع تبدیل کند؛ به علت این که این کمپرسور آماده راه‌اندازی نبود و در راه اندازی آن برای افتتاح ازسوی رئیس‌جمهوری تعجیل شده است، پس از راه‌اندازی کمپرسور مخزن با گاز مایع پر می‌شود.

وی همچنین افزود: پس از پر شدن مخزن با گاز مایع، یکی از مسئولان پالایشگاه دستور تخلیه آن را صادر می‌کند و با تخلیه گاز مایع موجود در این مخزن، گاز در جوی‌های اطراف مخزن و پالایشگاه و زمین‌های مجاور مخزن جاری می‌شود و همین امر موجب بروز انفجار در فاز سوم پالایشگاه آبادان می‌شود.

راه‌اندازی شتاب‌زده عامل انفجار پالایشگاه آبادان در روز افتتاح

نایب رئیس‌کمیسیون انرژی مجلس، بی‌ثباتی در مدیریت صنعت نفت را علت اصلی انفجار امروز در فاز سوم پالایشگاه آبادان خواند و گفت: این فاز ابتدا قرار بود ۲۲ بهمن سال گذشته افتتاح شود که به علت آماده نبودن، افتتاح نشد و بعد هم زمزمه‌هایی برای افتتاح آن در ۱۲فروردین ۹۰ مطرح شد و باز هم به علت آماده نبودن، افتتاح نشد، اما چیزی که جای سئوال دارد این است که چه لزومی داشت، این واحد پالایشگاه آبادان امروز (سوم خرداد) و با وجود اخطارهای متعدد کارشناسان مبنی بر آماده نبودن آن، افتتاح شود؟

وی همچنین تصریح کرد: ردپای سوء تدبیر مسئولان پالایشگاه که برای افتتاح این فاز به دست رئیس‌جمهوری در روز سوم خرداد عجله داشتند؛ در انفجار امروز پالایشگاه آبادان به وضوح مشخص است و این سوء تدبیر جشنی را که قرار بود برای خودکفایی کشور در تولید بنزین برپا شود به عزا تبدیل کرد.

پالایشگاه هفته گذشته برای افتتاح آزمایش شد و جواب منفی بود

کعبی با بیان این که این پالایشگاه هفته گذشته برای افتتاح در روز سوم خرداد آزمایش شده بود، افزود: آزمایش هفته گذشته این پالایشگاه هشداری به مسئولان بود و به خوبی به آنها ثابت کرده بود که این پالایشگاه ظرفیت افتتاح شدن را ندارد و نیازمند تکمیل شدن بخش‌های فنی آن است، اما مسئولان وزارت نفت در غیاب کسی که مسئولیت اداره وزارت نفت را بر عهده داشته باشد، افتتاح این فاز از پالایشگاه آبادان را در برنامه بازدید رئیس‌جمهوری گنجاندند.

انفجار در پالایشگاه آبادان، میلیون‌ها دلار از بیت‌المال را دود کرد

به گفته نماینده مردم آبادان در مجلس، کمپرسور گازکوب شماره ۶۶  پالایشگاه آبادان قرار بود امروز با افتتاح فاز سوم، کار خود را برای تولید گاز مایع آغاز کند، متأسفانه این تأسیسات که ارزش زیادی هم دارد، در انفجار امروز به کلی از بین رفت.

وی ادامه داد: این دستگاه که از کشور آلمان با هزینه هنگفتی خریداری و وارد شده بود، در انفجار  از بین رفته است و مشخص نیست با تحریم‌های غرب علیه ایران قادر به تهیه دوباره آن باشیم.

وی با بیان این که طرح توسعه پالایشگاه آبادان در فاز سوم برای تولید چهار میلیون لیتر بنزین سوپر اجرا شده بود، افزود: در انفجار خسارت سنگینی به پالایشگاه آبادان وارد شده است و به علت اشتیاق مسئولان برای راه‌اندازی زودهنگام و نمایشی این واحد پالایشگاهی، رقم هنگفتی از اموال عمومی کشور از بین رفت.

در وزارتخانه بی‌وزیر از چه کسی در باره انفجار سئوال کنیم

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، سوء تدبیر، مدیریت ناکارآمد و قانون‌گریزی مسئولان دولتی را موجب بروز حوادث سال‌های اخیر صنعت نفت خواند و یادآور شد: پیش از این اگر چنین اتفاقی در حوزه وزارت نفت اتفاق می‌افتاد، مجلس می‌توانست وزیر را برای توضیح به مجلس بخواند، اما امروز با عزل وزیر از سوی رئیس‎جمهوری و معرفی شخص رئیس‌جمهوری به عنوان سرپرست این وزارتخانه، اعضای کمیسیون از چه کسی باید در قبال این اتفاق تلخ توضیح بخواهند.

دولت دقت تکمیل پروژه‌‌ها را فدای سرعت کرده است

نماینده آبادان با اشاره به حادثه انفجار پالایشگاه این شهر در روز گذشته، گفت: دولت برای آن که یک پروژه را در روز ۳ خرداد افتتاح کند دقت را فدای سرعت کرد.

"عبدالله کعبی" در تذکر آیین‌نامه‌ای، گفت: اجلاس اوپک در آینده نزدیک برگزار می شود اما نام وزیر نفت مشخص نیست و بعید است تا آن زمان نیز تکلیف این وزارتخانه مشخص شود.

نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران بعد از ۳۴ سال به ریاست اوپک رسید اما مساله ادغام ها باعث شد که ریاست اجلاس یاد شده در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

وی افزود: دیروز در پالایشگاه آبادان برای افتتاح یک پروژه دقت فدای سرعت شد تا دولت در روز ۳ خرداد یک پروژه را به بهره برداری برساند که ماحصل آن یک کشته و یک زخمی بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: کمیسیون انرژی نمی داند از چه کسی در رابطه با این حادثه سوال کند امیدواریم پیگیری های لازم صورت گیرد تا تکلیف وزیر نفت هر چه زودتر مشخص شود.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کعبی، گفت: برای وزارت نفت باید سرپرست گذاشته شود البته دولت می توانست روش دیگری را برای ادغام ها اتخاذ کند.
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
MIG-29 301, pedmehr, gigi64, Thundertomcat, RF-4E, Norooz7032

Major

Major

نماد کاربر
763

تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

توسط cheka » جمعه 6 خرداد 1390 16:24

Mohammad 1985 نوشته است:اگه سالمه ؟ چرا قطارهاش وجود ندارن که بیان و برن ؟! اگر پالایشگاه تکمیل بوده چرا منفجر شده ؟ ( با وجود اخطار مبنی بر تکمیل نشدن ! ) اگه بنزین تولید پتروشیمی که پارسال تولید شد استاندارد بود چرا هوای کشور رو نابود کرد ؟ کارخانه هایی که بعد از مدت کوتاهی از زمان افتتاح تعطیل شدن چی ؟ آزاد راه تهران پردیس چی ؟ متروی تهران چی ؟ از 95 هزار نفری که در پارس جنوبی بودن الان شدن 8 هزار نفر چی ؟ ( به نقل از نماینده بوشهر )
در ضمن مگر ریس دولت آمریکا می خواست از شاتل کلمبیا برای افزایش محبوبیت خودش استفاده کنه ؟ که انفجارش خرابش کرد ؟
اصلا کجای دنیا مبنای خدمت رسانی دولت شده کشف های پزشکی یا افتتاح پروژها ؟! ( چیزهایی که وظیفه هر دولتیه ! )
.

دوست عزیز قابل توجه شما که قطار شیراز-تهران هر هفته دوبار (شنبه شبها و دوشنبه شبها) از تهران به شیراز و دوبار (یکشنبه شبها و سه شنبه شبها) از شیراز به تهران میره و از یک ماه قبل هم میتونی بلیطش رو رزرو کنی ، بنده خودمم چون بین شیراز و تهران در رفت و آمدم بارها از قطار تهران-شیراز استفاده کردم مشکل خاصی هم توش ندیدم.

شاید شاتل کلمبیا مثال خوبی نباشه ، اما در جریان پروژه ی سفر به ماه که کندی برای افزایش محبوبیت دولت خودش و البته بدست آوردن پرستیژ از دست رفته ی آمریکا در مقابل شوروی (با پرتاب ماهواره ی اسپوتنیک) توی اون سخنرانی معروف قول داده بود ظرف چند سال اجراش کنه چه موشکها که نترکید و چه آدمهایی که جزغاله نشدن !

متاسفانه این موارد در میان سیاستمداران (چه داخلی و چه خارجی) وجود داره .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
Solver, reza4087, Thundertomcat, كيارش

Frenzied Poster

Frenzied Poster

نماد کاربر
560

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 00:00

آرشيو سپاس: 1831 مرتبه در 502 پست

توسط masieh » جمعه 6 خرداد 1390 16:32

راستی ازاد راه تهران شمال چی شد افتتاح شد!‏ بودجه مترو پرداخت شد!‏ ماهواره ها که قرار بود تا عید برن فضا رفتن؟ راستی واقعا سال پیش یک میلیون و خورده ای شغل ایجاد شد!‏ مفسد های اقتصادی اسامی شون از جیب شون بیرون امد که به ملت اعلام کنند؟ کابینه هفتاد میلیونی تشکیل شد؟ اصلا یکی به من بی سواد بگه عدالت اجرا شد؟
اول علی اخر علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب masieh تشکر کرده اند:
gigi64, Thundertomcat, Norooz7032, An226

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تاريخ عضويت

توسط Solver » جمعه 6 خرداد 1390 17:15

masieh,   Mohammad 1985,  

واقعا از خودم بدم اومد وقتی با خوندن پست های شما دو دوست خندیدم اینجا گفتم که حلال کنید ... منظور من از نفهم بودن خود را به خواب زدن است قصد توهین در کار نیست:

حالا که قرار است خودمان را بزنیم به نفهمی پس بزارید من هم کمی کمکتون کنم، نفهم بودن کار سختی نیست:

قرار بود ...

فلسطین را آزاد کنیم.

جنگ جنگ تا پیروزی.

ارتش 20میلیونی داشته باشیم

قرار بود ...

اینترنت در همه خانه های شیراز رایگان باشد (ُسال 84)

در شیراز مترو راه اندازی شود (سال 86)

تلوزیون کابلی برای تهران بکشند (سال 87)

به خودکفایی در بنزین برسیم (88)

نرخ تورم را کمتر از 10% کنیم (89)

قرار بود ... چرا راه دور بریم دوست من،

قرار بود من هفته پیش مرخصی 24 بیام ... (تنها یک هفته پیش)

قرار بود من چهارشنبه قبل مرخصی شهرستان بیام (تنها چند روز قبل)

البته برای این قرار بودها نه به سواد نیاز است نه اینکه در یک مملکت با تمدن کهن زندگی کردن، مثلا مردم هر کشوری بخوان کلی از این قرار بودها میتوانند بگند که البته به نسبت سطح سواد هر کشور تعداد این دسته از مردم کم و زیاد است. متاسفانه کشور ما دچار وارانگی سواد شده و اینجا مطالعه کردن، اندیشه کردن و فهمیدن زشت و ناپسند است، و نفهمیدن و منطقی نبودن و بدون اندیشه حرف زدن آداب روشنفکر بودن است.

این رسم جدید است که اگر پاسخ درستی در جواب اعتراضی  شنیدم جای اصلاح تفکر غلط خود، با نادیده گرفتن آن اعتراض به چیز دیگری بکنیم، این یعنی ما از چیزی بدمان میاد بدون دلیل! شاید این روزها مد باشد که بدمان بیاد از بعضی چیزها، این روزها مد شده تمسخر شخصیت ها، مد شده و آورنندگان مد هم برای همگان شناس ... انتظار نمیرود چیزی غیر از این را مد بکردند.

البته من نمیدونم چه بر سر برخی دوستان آمده که نه دیگران که خودشان هم باور ندارند اما شنیده ها را این چنین باور دارند. قصه نشده ها در مملکت ما قصه آقا دیو یا غول چراغ جادو نیست، تک تک موارد روشن است و نقاط ضعفش هم روشن، اما اصرار بر سری کردن مشکلات و زنجیر کردنش به پای دولت یا حکومت یا ... دیگر یک اعتراض نیست و نامش چیز دیگریست که بهش میگم "  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ".

nima-rad, reza4087, Thundertomcat, sina3000, cheka