در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

نبرد هوایی رژیم صهیونیستی علیه حزب الله طی جنگ 33 روزه

توسط Mr.Amirhessam » پنج شنبه 5 خرداد 1390 14:43

[B][/B]

بررسی های بنیامین س. لامبث در خصوص جنگ دوم لبنان بویژه نقش نیروی هوایی رژیم صهیونیستی توسط انتشارات Rand در قالب گزارشی تحت عنوان پروژه نیروی هوایی بچاپ رسیده است.

به گزارش سرویس خبری میلیتاری پارسی ، این مطالعه 388 صفحه ای به تمامی جزئیات تهاجم رژیم صهیونیستی به لبنان و عوامل اساسی برخی اشتباهات نظامی رژیم صهیونیستی در خلال این تهاجم پرداخته است. لامبث عملکرد بی ثمررژیم صهیونیستی را طی 34 روز جنگ بر ضد حزب الله لبنان در 2006 نه آینه «ناتوانی نیروی هوایی» که نشانگر «عجز رهبران سیاسی و فرماندهان نظامی» رژیم صهیونیستی در ارزیابی صحیح دشمن، هدفگذاری منطقی، اعمال راهبرد موثر و مدیریت مطالبات سیاسی داخلی می داند. برغم بیان مکرر این واقعیت ها توسط منتقدین داخلی و خارجی رژیم صهیونیستی، لامبث با نقد عملکرد رهبران سیاسی رژیم صهیونیستی و ترجیح آنان در توسل به تهاجم نظامی تلافی جویانه در ابتدای بحران تحلیل عمیق تری از موضوع ارائه می دهد. لامبث اعتقاد دارد که هنگامی که اولمرت ، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی بر استرداد بی قید و شرط دو سرباز ربوده شده ارتش صهیونیستی و نابودی کامل حزب الله، نیروی نظامی حاضر در جنوب لبنان، پافشاری ورزید این راهبرد یا هر جایگزین نظامی دیگری نتوانست اهداف جاه طلبانه مورد نظر رژیم صهیونیستی را در نخستین روز جنگ علیه لبنان برآورده سازد. لامبث می نویسد: « نیروی هوایی اغلب در نواحی عملیاتی که برتری ذاتی داشته است، با استانداردهای عالی خاص خود در درگیری های حاضر شده است.» و در ادامه می افزاید: «خطای فاحش دولت پیروی از نگرشی کاملا غیرواقعی از آنچه که هر نیروی نظامی بی پشتوانه راهبرد منطقی و موثر ممکن است در مسیر دستیابی به اهدافی جاه طلبانه به آن دست یابد آن هم در حالی که نیروی زمینی رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان مهیای چنین جنگی نبودند و این اشتباه هیچ ارتباطی با نقاط قوت و ضعف نیروی هوایی ندارد. بر اساس این مطالعه، اهداف غیر واقعی سران رژیم صهیونیستی پس از آتش بس دو جانبه و پایان درگیری نظامی همچنان دست نیافته باقی ماندند و ارتش صهیونیستی نشان داد که ناتوان از مقابله با موج روزانه پرتاب راکت های حزب الله بسوی نواحی مسکونی در شمال فلسطین اشغالی است. لامبث در پژوهش خود بتفصیل به جزئیات این حملات، برنامه ریزی و اجرای عملیات نیروی هوایی از جمله حملات تلافی جویانه، عملیات ISR، هماهنگی عملیات هوایی، پشتیبانی زمینی و شکار ناموفق نقاط شلیک موشک های کاتیوشا و درگیری سریع با هدف (TST) - که خاص قابلیت های پیشرفته ترین فناوری دهه نخست سده 21 است - پرداخته است.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
shola, joiber, wild-bear, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, X.Nima, Shahbaz, reza4087

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان