ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1927
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2141 بار
سپاس‌های دریافتی: 7624 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط HORLIKAN » چهار شنبه 11 خرداد 1390, 9:04 pm

كاپيتان ما نفهميديم مشكل فني بود يا كد دهي غلط؟؟؟؟

به قل شما از دو روز قبل هماهنگ ميكنن ما ميخايم از ايران رد بشيم بازم تا ميرسن لب مرز پته پته ميفتن؟
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 

Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه 8 خرداد 1389, 2:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط metal_korn » چهار شنبه 11 خرداد 1390, 9:52 pm

به نظر من ایران اجازه ورود نداده چون چند ساعت بعد سفیر ایران به امور خارجه آلمان احضار شد اگر نقص فنی یا کد دهی غلط یا چیز دیگه ای بود احضار نمیشد
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج شنبه 27 اسفند 1388, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط ASHKAN95 » چهار شنبه 11 خرداد 1390, 10:04 pm

100% اجازه ندادن.مگه میشه کد دهی و ... باشه؟؟؟؟؟
مگه از خلبان تازه کار استفاده میکنند؟؟؟؟چطوریه که خلبان همه کدهارو به همه پدافندها درست اعلام میکنه،به ایران که میرسه..... ::ss
اجازه ندادن که ترکیه پا در میونی کرده،وگرنه چه نیازی بود که ترکیه قاطی ماجرا بشه؟ :-o

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط CAPTAIN PILOT » چهار شنبه 11 خرداد 1390, 10:58 pm

 درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

كاپيتان ما نفهميديم مشكل فني بود يا كد دهي غلط؟؟؟؟

در علم هوانوردی و Aviation, اعلام کد و اطلاعات اشتباه در زمره مشکلات فنی قرار میگیرند.

چند ساعت بعد سفیر ایران به امور خارجه آلمان احضار شد اگر نقص فنی یا کد دهی غلط یا چیز دیگه ای بود احضار نمیشد.
 
همانطور که در پست پیشین نیز اشاره نمودم, پروازهای VIP در تمام دنیا جزء اولویت اول و بسیار مهم میباشند. در خصوص این اتفاق و سایر موارد, هر 2 گروه Controller های ایرانی و خلبانان آلمانی موظف به ارائه گزارش رسمی و تسلیم آن به نهادهای ذیربط میباشند. طبیعتا" این پروسه در حوزه بین الملل از جانب وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری میگردد.

100% اجازه ندادن.مگه میشه کد دهی و ... باشه؟؟؟؟؟

تائید کد شناسایی و صدور مجوز Transit هواپیمای فوق, 4 روز پیش از انجام آن صورت گرفته است و چنانچه کشوری بر خلاف قوانین و تعهدات بین المللی خود و آن هم در طول یک پرواز VIP اقدامات خودسرانه ای انجام دهد, شدیدا" مورد برخورد سازمان های قانون گذار قرار میگیرد. گمان میکنم توضیحات 2 تن از مقامات بلند پایه کشور بخوبی گویای این امر میباشند.

چطوریه که خلبان همه کدهارو به همه پدافندها درست اعلام میکنه،به ایران که میرسه.....

انجام پروسه فوق در کشورهای پیشرفته (همچون: آلمان, ترکیه, هند و ...) توسط پوشش رادارهای قدرتمند IFF انجام میپذیرد و نیازی به اعلام گفتاری کد بر روی فرکانس رادیویی توسط خلبان نمیباشد. متاسفانه به دلیل تحریمات, کشور عزیزمان فاقد تجهیزات و پوشش راداری جامع IFF یا همان Identification Friend or Foe میباشد و طبیعتا" در چنین شرایطی خطای انسانی نمود بیشتری میابد.


اجازه ندادن که ترکیه پا در میونی کرده،وگرنه چه نیازی بود که ترکیه قاطی ماجرا بشه؟

دوست عزیز احتراما" خدمت شما عرض مینمایم چنانچه با دستورالعمل های هوایی آشنایی ندارید, لطفا" صریحا" اظهار نظر تخصصی نفرمائید, زیرا این موضوع تنها موجب انتشار شایعات بی اساس و همچنین به زیر سوال بردن تلاش های بی وقفه زحمت کشان عرصه های هوایی میگردد. طبق برخی از ترفندهای امنیتی, چنانچه هواپیمایی در موقعیت خاص و اضطراری همچون Hijack (هواپیما ربایی) و ... قرار گیرد, خلبان با استفاده از برخی ترفندهای خاص همچون ارائه عمدی اطلاعات غلط به واحدهای کنترل, سعی در جلب توجه آنها مینماید. در خصوص اتفاق فوق نیز پس از دریافت کد اشتباه, Controller های گرامی پدافند هوایی کشورمان در جهت حصول اطمینان از امنیت این پرواز بسیار حساس, سریعا" با مقامات ترکیه ای ارتباط برقرار نموده و اطلاعات دقیق پرواز فوق را مخابره و دریافت نمودند. این موضوع یک دستورالعمل بین المللی و ضروری میباشد.


موفق باشید
تصویر 

 
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج شنبه 27 اسفند 1388, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط ASHKAN95 » پنج شنبه 12 خرداد 1390, 1:24 am

ببخشید،حق با شماست
ولی نندازین تقصیره من.تو پست اول گفتن که با پا در میونی ترکیه اجازه ورود داده شد.حرفی راجع به اینکه از ترکها اطلاعات دریافت کردند زده نشد.منم به اشتباه افتادم.ببخشید ^:)^
ممنون از پست مفیدتون :razz:

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط cheka » پنج شنبه 12 خرداد 1390, 4:38 pm

دولت آلمان روز چهارشنبه، اين موضوع را كه كداشتباهي سبب ايجاد اختلال در پرواز آنگلا مركل صدر اعظم آلمان براي ورود به حريم هوايي ايران شده، رد كرد.

به گزارش عصر ايران، پس از بروز اختلال در سفر مركل به هند در پي اجازه به هواپيماي حامل وي براي ورود به حريم هوايي ايران، دولت برلين اعلام كرد كه از قبل عبور هواپيماي حامل مركل از حريم هوايي ايران براي سفر به هند را به اطلاعات مقامات مسئول در ايران رسانده بود.

سخنگوي وزارت دفاع آلمان، با اشاره به اين موضوع گفت: ما از 27 آوريل (يك ماه پیش) سفر مركل به هند و عبور از حريم هوايي ايران را به اين كشور اطلاع داده بوديم و در 29 مي مجوز عبور از حريم هوايي ايران را دريافت كرده بوديم.

وي همچنين مدعي شد كه هواپيماي مركل وارد حريم هوايي ايران شده بود كه با دريافت اخطار، مجبور به ترك حريم هوايي ايران و بازگشت به حريم هوايي تركيه شد.

سخنگوي وزارت دفاع آلمان تأكيد كرد، بنا به قانون ورود دوباره به حريم هوايي كشور ديگر نياز به دريافت مجوز دارد.

وي افزود: برلين همه مقررات بين المللي را در زمينه گرفتن مجوز براي عبور هواپيماي مركل از حريم هوايي ايران به درستي اجرا كرده است.

گفتني است، بامداد سه شنبه هواپيماي حامل مركل براي عبور از حريم هوايي ايران با مشكل روبه رو شد و دو ساعت در آسمان تركيه متوقف ماند.

مقامات مسئول در ايران اعلام كردند كه ارايه كد اشتباه از سوي خلبان هواپيما دليل صادر نشدن مجوز براي ورود به حريم هوايي ايران بوده است.

در پي اين واقعه، آلمان سفير ايران در برلين را به وزارت امور خارجه اين كشور احضار و مراتب اعتراض خود را به آگاهی سفير ايران رساند.
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 59
تاریخ عضویت: سه شنبه 28 دی 1389, 7:03 am
محل اقامت: همه جا
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 221 بار

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط کلاغ kalaq » پنج شنبه 12 خرداد 1390, 5:49 pm

همه تلاش می کردند و مرکل خواب بود!
'آنگلا مرکل' از اینکه هواپیمایش اجازه عبور از آسمان ایران را نیافت و ناچار مدت دو ساعت بر فراز ترکیه پرواز کرد، چیزی نفهمید، زیرا تمام مدت خواب بود.


به گزارش مشرق به نقل از مهر، رسانه های آلمان با پرداختن به موضوع خودداری ایران از اعطای مجوز عبور به هواپیمای حامل "آنگلا مرکل" از آسمان این کشور جزئیاتی از آنچه در ساعات شب گذشته بر سرنشینان این هواپیما رفته منتشر کردند.
بر این اساس هر چند تمام تمهیدات برای فرود به موقع "کنراد آدناور" هواپیمای جدید صدراعظم آلمان در دهلی نو اندیشیده شده بود، اما مخالفت ایران با ورود این هواپیما به حریم هوایی اش، تمام برنامه ریزی ها را به هم ریخت.


  گذشته هواپیمای ایرباس مدل A340 نخستین پرواز خود را از برلین به مقصد دهلی نو انجام داد. این هواپیما حامل "آنگلا مرکل" و شماری از مقامات دولت آلمان بود.
همه چیز این پرواز به خوبی پیش رفت تا اینکه در مرز هوایی ایران و ترکیه خلبان هواپیما متوجه وجود اشکالی در صدور مجوز ورود از سوی ایران شد از این رو به سرعت مسیر خود را به سمت ترکیه تغییر داد، مسئله ای که با تعجب سرنشینان هواپیما همراه بود.
تصاویر رایانه ای در هواپیما نشان می داد که آنها در حال گشتن به دور خود هستند از آنجا که بیشتر مسافران از جمله مرکل در خواب بودند این مسئله نگران کننده نشد. خدمه ترجیج دادند "کریستف هویسگن" مشاور سیاست خارجی مرکل را برای آگاهی از این مشکل از خواب بیدار کنند.
پس از آنکه مذاکره هویسگن با طرف ایرانی نتیجه نداد، برج مراقبت ترکیه در جریان ماجرا قرار گرفت. این موضوع همچنین به اطلاع "امیلی هابر" مدیرکل سیاسی وزارت امور خارجه آلمان رسید.
در مدتی که مقامات سیاسی آلمان و ترکیه سرگرم بررسی علت این ماجرا بودند، هواپیمای صدراعظم بر فراز ترکیه در حال پرواز بود و این موضوع خلبانان هواپیما را نگران می کرد، زیرا احتمال داشت به دلیل کمبود سوخت ناچار به فرود آمدن در این کشور شوند.
سرانجام پیام امیدوار کننده ای به هواپیما رسید، تهران اجازه عبور آنان را داده بود. کنراد آدناور با سرعتی کمتر از میزان معمول حریم هوایی ایران را طی کرده و به سوی هند رفت. با این حال برخلاف برنامه ریزی صورت گرفته هواپیمای مرکل با دو ساعت تاخیر در دهلی نو فرود آمد و ترتیب دهندگان مجبور شدند برنامه را تغییر دهند.
جالب اینجا است در تمام مدتی که سرنشینان هواپیما در حال تلاش برای دریافت مجوز عبور از آسمان ایران بودند، مرکل در خواب به سر می برد. وی به دلیل بحثهای نفس گیر در موضوع تعطیلی نیروگاههای هسته ای آلمان، به محض ورود به هواپیما در کابین خود به خواب رفته بود و تازه پس از حل مشکل، از ماجرا با خبر شد. 

 تصویر 
  از انتشار این خبر مقامات برلین برای یافتن توضیحی برای این ماجرا تلاش کردند. "اشتفان زایبرت" سخنگوی دولت آلمان در این رابطه گفت : هیچ اتفاق خاصی نیفتاده است.
اگر چه وی کوشید انتقادی از ایران نکند، اما روشن بود که این موضوع بدون واکنش دستگاه دیپلماتیک آلمان نخواهد ماند. ساعتی بعد "گیدو وستروله" وزیر امور خارجه آلمان با ادعای غیرمحترمانه بودن برخورد تهران با هواپیمای صدراعظم این کشور آن را "غیرقابل پذیرش" خواند. 

وستروله همچنین از فراخوانی سفیر ایران در برلین برای اعلام مراتب اعتراض آلمان به این مسئله خبر داد. با این حال با توجه به روابط نه چندان دوستانه دو کشور به سبب رویکرد خصمانه آلمان و به ویژه نقش پر رنگ آن در اعمال تحریمهای جدید غرب علیه ایران به بهانه برنامه هسته ای صلح آمیز این کشور، به نظر نمی رسد سخن گفتن از بی احترامی به این مقام آلمانی محلی از اعراب داشته باشد.

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1160
تاریخ عضویت: پنج شنبه 27 اسفند 1388, 1:51 pm
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 15611 بار
سپاس‌های دریافتی: 6443 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط ASHKAN95 » جمعه 13 خرداد 1390, 3:17 am

ببخشید
بازم که به بحث اجازه ندادن رسیدیم.پس همون پا در میونی ترکیه بوده :-? :-(

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 13 خرداد 1390, 4:56 am

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی تصویر

این هواپیما از نوع A340-313X همراه با تجهیزات و آرایش VIP میباشد و تقریبا" از اوایل سال 2010 میلادی, تحت مالکیت نیروی هوایی آلمان (Luftwaffe) قرار گرفته است. لازم به ذکر است هواپیمای مذکور پیش از آن تاریخ متعلق به شرکت هواپیمایی Lufthansa آلمان بوده است.
 
 تصاویری از هواپیمای مذکور:


پیش از V.I.P: 

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

پس از V.I.P:
 

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط Sami 1993 » یک شنبه 22 خرداد 1390, 3:47 pm

[CENTER CLASS=RUTITR]فرمانده قرارگاه پدافند هوايي:[/CENTER CLASS] [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  فرزاد اسماعیلی گفت: اگر خانم مركل باز هم بخواهد از فضاي ايران عبور كند، مجوز صادر مي‌شود البته اگر به حرمت‌ها و قانون‌هاي كشوري و بين‌المللي ما احترام بگذارد.  گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به ممانعت از عبور هواپيماي حامل مركل صدراعظم آلمان از فضاي كشورمان اظهار داشت: قضيه هواپيماي خانم مركل اشتباهي بود كه خلبان آن هواپيما داشت و ما هيچگونه مسئله‌اي نداشتيم. اين هواپيما اگر پلانش گفته مي‌شد مثل صدها پرواز ديگر كه از انواع و اقسام كشور‌ها عبور مي‌كنند، اجازه عبور مي‌يافت هرچند اين هواپيما بعد از گذشته مدت زماني كه خلبانش به خود آمد، اجازه گرفت و عبور كرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) در پاسخ به اينكه وزارت خارجه آلمان اين موضوع را تكذيب و اعلام كرده است كه پلان هواپيما از قبل به ايران اعلام شده بود، گفت: اگر اين تنها پروازي بود كه از طرف آلمان عبور مي‌كرد اين حرف درست بود اما در روز بالغ بر 60 فروند هواپيما داريم كه از اروپا به مقصد آسيا شرقي پرواز مي‌كنند و اينها همه هماهنگ هستند و هيچ مشكلي وجود ندارد.

اسماعيلي در ادامه با اشاره به وظيفه پدافند هوايي در جلوگيري از ورود هواپيماهاي ناشناس به كشور، گفت: وظيفه پدافند هوايي از كشف، شروع مي‌شود يعني ديدن هرگونه هواپيما پرنده در فضا و هوا و بعد از كشف، وظيفه شناسايي شروع مي‌شود تا هواپيماي دوست را از دشمن تشخيص دهيم.

وي افزود: سامانه‌هاي پدافند هوايي با اقتدار در اين خصوص عمل مي‌كنند و نفراتي كه با اين سامانه‌ها كار مي‌كنند به اين دانش بزرگ دسترسي پيدا كرده‌اند و اين دانش در حال حاضر تقويت نيز شده است.

اسماعيلي ادامه داد: بعد از اين مراحل مرحله رهگيري است كه اگر هواپيما دوست باشد اجازه عبور داده مي‌شود و اگر دشمن يا ناشناس باشد، اجازه ورود به فضاي كشور به او داده نمي‌شود و هيچ هواپيماهاي كشوري و لشكري از اين قاعده مستثني نيست.

فرمانده قرار گاه پدافند هوايي خاتم الانبياء(ص) تصريح كرد: هر نوع هواپيمايي كه قصد ورود به مرزهاي جمهوري اسلامي ايران را داشته باشد بايد با شبكه يكپارچه پدافند هوايي كه در اختيار قرارگاه خاتم الانبياء(ص) ارتش است، هماهنگ كند.

اسماعيلي در پايان سخنانش تاكيد كرد: خانم مركل اگر باز هم بخواهد از فضاي ايران عبور كند، مجوز صادر مي‌شود البته اگر به حرمت‌ها و قوانين‌ كشوري و بين‌المللي ما احترام بگذارد.  

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3471
تاریخ عضویت: جمعه 20 اردیبهشت 1387, 9:44 am
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12410 بار
تماس:

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط Solver » یک شنبه 22 خرداد 1390, 11:11 pm

آخر جمع بندی چی شد؟

ما راست میگیم یا اونها ؟

آلمان ها نمیخوان اعتراف کنند کد را اشتباه دادند، یا ما شیطنت کردیم و می خوایم بندازیم گردن خلبان بیچاره؟ :-(
Personal Site: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 509
تاریخ عضویت: شنبه 13 آذر 1389, 12:07 am
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

Re: ایران به هواپیمای مرکل اجازه عبور نداد !!!

پست توسط interceptor » دو شنبه 23 خرداد 1390, 12:12 am

آخرش می پرسند لیلی زن بود یا مرد ؟؟؟

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”