ایران به تکنولوژی رهگیری هواپیماهای رادارگریز دست یافت

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1635
تاریخ عضویت: چهار شنبه 8 مهر 1388, 11:15 pm
سپاس‌های ارسالی: 14525 بار
سپاس‌های دریافتی: 14950 بار

ایران به تکنولوژی رهگیری هواپیماهای رادارگریز دست یافت

پست توسط oweiys » دو شنبه 23 خرداد 1390, 10:08 am

بسم الله الرحمان الرحیم


[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) توانایی کشف، شناسایی، رهگیری و درگیری با انواع هواپیماهای رادارگریز و انواع موشک های کروز دشمن را در محورهای مختلف تهدید در آسمان کشور دارد.


[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) از دستیابی نیروهای مسلح کشور به تکنولوژی کشف، شناسایی و رهگیری هواپیماهای رادارگریز دشمن خبر داد.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره اقدامات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) برای کشف، شناسایی و رهگیری هواپیماهای رادار گریز اظهار داشت: برای جلوگیری از این غفلت هم اکنون به تکنولوژی بسیار پیشرفته ای دسترسی پیدا کرده ایم.

وی در بیان توانمندی های قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) عنوان کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) توانایی کشف، شناسایی، رهگیری و درگیری با انواع هواپیماهای رادارگریز و انواع موشک های کروز دشمن را در محورهای مختلف تهدید در آسمان کشور دارد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) تصریح کرد: برای کشف، شناسایی، رهگیری و برخورد با هواپیماهای جاسوسی دشمن از همه پتانسیل موجود در کشور استفاده می کنیم.

وی در ادامه در خصوص تهدیدات نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی نیز گفت: 32 سال است که ما تهدیدات آمریکا و ایادی آنرا می شنویم اما از این تهدیدات غافل نیستیم و هرچه تهدیدات بیشتر شود ما هوشیارتر می شویم و هرچه تحریم ها هم بیشتر شود پیشرفت ما بیشتر خواهد شد.

اسماعیلی با بیان اینکه روحیه ملت ایران بویژه نیروهای مسلح در بالاترین سطح ممکن قرار دارد، گفت: به لطف خدا و همت متخصصین داخلی درحال حاضر به سامانه های بسیار پیشرفته راداری و موشکی دست یافته ایم و در این زمینه هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه خواسته فرهنگ آمریکا این است که دائما کشورهایی که منافعش را تامین نمی کنند تهدید کند، گفت: جمهوری اسلامی ایران با هیچ کشوری دشمنی ندارد با این حال اگر حرکت تخاصم آمیزی از سوی کشورهای دیگرمشاهده کنیم در دفاع هوایی با هرگونه تهاجم قاطعانه برخورد می کنیم.

گفتنی است، پیش از این سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اعلام اینکه تعداد زیادى از هواپیماهاى جاسوسى و فوق پیشرفته دشمنان را سرنگون و در مواردى مهندسى معکوس کرده‏ایم و تعداد زیادى از این هواپیماها را ساخته‏ایم، از انهدام دو فروند هواپیمای جاسوسی آمریکا در خلیج‏ فارس خبر داده بود.


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
__________________________________

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”