در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Fast Poster

Fast Poster

no avatar
226

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 خرداد 1389 13:32

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 166 پست

نفوذ ايران در جنگنده هاي آمريکايي اسرائيل

توسط metal_korn » سه شنبه 24 خرداد 1390 09:31

در اقدامي بي سابقه كه عمق ناتواني رژيم صهيونيستي را نشان مي‌دهد، موتورهاي چند جنگنده اف16 و اف15 از پادگاني نظامي به سرقت رفت.     
به گزارش گروه بين الملل مشرق به نقل از رسانه‌هاي صهيونيست، انتشار اخبار سرقت موتورهاي جنگنده‌هاي آمريکايي اف 15 و اف 16 اسرائيلي از يك پادگان نيروي هوايي در سرزمين‌هاي اشغالي، ترس و وحشت سران تل‌آويو و پليس اين رژيم را به همراه داشت.
منابع اسرائيلي با اشاره به اينكه تحقيقات پليس در اين زمينه آغاز شده است، تأكيد كردند كه اين سرقت‌ها سه ماه قبل انجام شده است.
اين منابع افزودند كه براي سرقت اين موتورها، نياز به خودروهاي سنگين و دستگاه‌هاي بالابر بوده تا آنها را از پادگان "تل نوف" خارج كنند.
اين در حالي است كه گويا مسؤولان اين پادگان با گذشت سه ماه از سرقت اين موتورها، اطلاعي نداشتند و موضوع پس از اقدام براي رزمايش لو رفت.
برخي رسانه هاي صهيونيستي نيز با طرح گمانه هايي، از دخالت ايران در اين اقدام خبر داده و مدعي شده اند که با توجه به تحريم فروش قطعات جنگ افزارها به ايران، اين کشور در سرقت اين موتورها نقش داشته است!
يك افسر نيروي هوايي اسرائيل با اشاره به رسوايي بزرگ در اين پرونده، آن را بسيار خطرناك و مهم توصيف كرده و مي‌گويد كه ورود به داخل پادگان و سرقت موتورهاي بزرگ و سنگين جنگنده‌ها بدون متوجه شدن مسؤولان پادگان امري بسيار خطرناك است.
بر اساس اخباري كه در رسانه‌هاي اسرائيل منتشر شده است، نظامياني از داخل پادگان با دزدهاي اين موتورها هم دست بوده‌اند.
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن پاک ازدواج میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

جنایات غرب علیه مردم ایران بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب metal_korn تشکر کرده اند:
joiber, Sami 1993, hani1459, demorgan, امیر جمالی, Mahdi1944, Fsd2070, viper, HORLIKAN, ali nuri, Thundertomcat, X.Nima, Present, oweiys

Major I

Major I

نماد کاربر
388

تشکر کرده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

Re: نفوذ ايران در جنگنده هاي آمريکايي اسرائيل

توسط HESAM-007 » سه شنبه 24 خرداد 1390 11:20

موتور اف16 و اف15 به چه درد ایران میخوره؟!؟!؟!؟!
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
ali nuri, Hiddenway, Thundertomcat, mehdighorbani

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » سه شنبه 24 خرداد 1390 11:28

مهندسی معکوس  :grin:
خب خیلی کارای دیگه ولی تاثیر روانیش بیشتره
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
Hiddenway, Thundertomcat, ali nuri

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
86

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:36

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 39 پست

توسط viper » سه شنبه 24 خرداد 1390 11:50

[quote="ramin-am"]مهندسی معکوس  :grin:
خب خیلی کارای دیگه ولی تاثیر روانیش بیشتره[/quote

دوست من 40 سال از ورود هواپیماهایی نظیر  اف 14  به ایران گذشته  ماهنوز درتامین نیازهایی اولیه این جنگنده ها مشکل دارم  این موضوع رو شما تصدیق نمیکنید؟
ما هنوز موفق به ساخت 1 مدل موتور جت که امکان نصب روی جنگنده های سبک رو داشته باشه رو  نداریم در ساخت موتور تنها 1 نمونه موتور مینی جت به اسم طلوع تولید شد اون هم نوع آزمایشی نه تولید انبوه حالا چطور امکان مهندسی معکوس ویا ساخت پیشرفته ترین موتور های ساخت جنرال موتورز  یا پرات اند ویندی هست  نمیدونم کاش ما کمی واقع بین بودیم
شاید ما کارشناسانی با توانایی های بالایی داشته باشیم ولی به نظر من تا مدیریتی قوی و با دانش بالا  وجود نداشته باشه که بتونن از همه توانایی های کشور استفاده کنن ما این توانایی رو 40 سال دیگم نداریم
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب viper تشکر کرده اند:
An226, mehdighorbani, ali nuri, Thundertomcat, zobin, F-14 Fan

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » سه شنبه 24 خرداد 1390 12:04

تبلیغاتی .
فروش به کشورهای دیگر . مثلا در عوض یک چیز بدهند به روسیه یا چین .
مهندسی معکوس البته با بودجه کافی و مدیریتی .
.......

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Thundertomcat, امیر جمالی, PATAFA...

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1407

تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

توسط airplane » سه شنبه 24 خرداد 1390 12:22

viper نوشته است:
ramin-am نوشته است:مهندسی معکوس :grin:

دوست من 40 سال از ورود هواپیماهایی نظیر اف 14 به ایران گذشته ماهنوز درتامین نیازهایی اولیه این جنگنده ها مشکل دارم این موضوع رو شما تصدیق نمیکنید؟
ما هنوز موفق به ساخت 1 مدل موتور جت که امکان نصب روی جنگنده های سبک رو داشته باشه رو نداریم در ساخت موتور تنها 1 نمونه موتور مینی جت به اسم طلوع تولید شد اون هم نوع آزمایشی نه تولید انبوه حالا چطور امکان مهندسی معکوس ویا ساخت پیشرفته ترین موتور های ساخت جنرال موتورز یا پرات اند ویندی هست نمیدونم کاش ما کمی واقع بین بودیم

شاید ما کارشناسانی با توانایی های بالایی داشته باشیم ولی به نظر من تا مدیریتی قوی و با دانش بالا وجود نداشته باشه که بتونن از همه توانایی های کشور استفاده کنن ما این توانایی رو 40 سال دیگم نداریم

دوست عزیز ببخشید شما با وزیر دفاع نسبتی دارید که به این صراحت حرف میزنید.
دوست عزیز سیاست ابهام ایران رو توی توان نظامیش دست کم نگیرید
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود

برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
viper, Thundertomcat

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
86

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:36

آرشيو سپاس: 180 مرتبه در 39 پست

توسط viper » سه شنبه 24 خرداد 1390 12:45

airplane نوشته است:
viper نوشته است:
ramin-am نوشته است:مهندسی معکوس :grin:

دوست من 40 سال از ورود هواپیماهایی نظیر اف 14 به ایران گذشته ماهنوز درتامین نیازهایی اولیه این جنگنده ها مشکل دارم این موضوع رو شما تصدیق نمیکنید؟
ما هنوز موفق به ساخت 1 مدل موتور جت که امکان نصب روی جنگنده های سبک رو داشته باشه رو نداریم در ساخت موتور تنها 1 نمونه موتور مینی جت به اسم طلوع تولید شد اون هم نوع آزمایشی نه تولید انبوه حالا چطور امکان مهندسی معکوس ویا ساخت پیشرفته ترین موتور های ساخت جنرال موتورز یا پرات اند ویندی هست نمیدونم کاش ما کمی واقع بین بودیم

شاید ما کارشناسانی با توانایی های بالایی داشته باشیم ولی به نظر من تا مدیریتی قوی و با دانش بالا وجود نداشته باشه که بتونن از همه توانایی های کشور استفاده کنن ما این توانایی رو 40 سال دیگم نداریم

دوست عزیز ببخشید شما با وزیر دفاع نسبتی دارید که به این صراحت حرف میزنید.
دوست عزیز سیاست ابهام ایران رو توی توان نظامیش دست کم نگیرید

برادر من دوست من  در صراحت صحبت من ابهامی دیدید بفرمایید بنده توضیح بدم اینکه گفتم برای ساخت وتولید  یا به قول دوستمون مهندسی معکوس ما  نیاز به مدیرتی قوی داریم نیاز داره که پسر خاله وزیر دفاع بشم از جناب عالی خواهش میکنم شما که از سیاست ابهام  ایران و توان نظامیش اطلاع دارید امسال بده کج فهم رو روشن کنید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب viper تشکر کرده اند:
Thundertomcat, F-14 Fan, mehdighorbani

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » سه شنبه 24 خرداد 1390 14:22

حالا من یه حرفی زدم و جلوش یه شکلک گذاشتم  :grin: که زیاد جدی نگیرید
ولی خب تاثیر روانی این کار بیشتر از موارد دیگه هستش
ایران میتونست روی موتورهای دیگه کار کنه ولی خب نکرده شاید هم کرده ما خبر نداریم بماند
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
Thundertomcat

Major II

Major II

no avatar
174

تاريخ عضويت

سه شنبه 24 اسفند 1389 18:51

آرشيو سپاس: 764 مرتبه در 153 پست

توسط Thundertomcat » سه شنبه 24 خرداد 1390 15:46

این موضوع سرقت موتور جنگنده های F-15  و F-16 درست مثل این می مونه که من بخوام از پایگاه هوایی امریکا B-2 بدزدم ! :grin:  :grin:  :grin:
زندگی چه زیباست   

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Thundertomcat تشکر کرده اند:
Sami 1993, Present, PATAFA...

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
117

تاريخ عضويت

جمعه 12 آذر 1389 15:10

آرشيو سپاس: 237 مرتبه در 73 پست

توسط conarmis » سه شنبه 24 خرداد 1390 18:53

دوستان  ببخشید  شرمنده  من  نفهمیدم  این  دوستمون  که  گفت  مهندسی  معکوس   خوب  مگه  ما  40  سال  نیست  که  اف5  و اف 4  داریم  ؟  خوب  مال  خودمون  هست  دزدی  هم  نیست  که  قایم  کنیم و ................   چرا  این  معکوس  را  روی  همینها  که  داریم  تا   حالا  انجام  ندادیم  که  حالا  اینها  را  ول  کنیم  بریم  اف 15  که  نداریم  را  بسازیم  یا  یاد  بگیریم  یا  تغییرات  بدیم  یا................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب conarmis تشکر کرده اند:
Thundertomcat, Present, mehdighorbani

Major II

Major II

no avatar
174

تاريخ عضويت

توسط Thundertomcat » سه شنبه 24 خرداد 1390 19:02

conarmis نوشته است:دوستان  ببخشید  شرمنده  من  نفهمیدم  این  دوستمون  که  گفت  مهندسی  معکوس   خوب  مگه  ما  40  سال  نیست  که  اف5  و اف 4  داریم  ؟  خوب  مال  خودمون  هست  دزدی  هم  نیست  که  قایم  کنیم و ................   چرا  این  معکوس  را  روی  همینها  که  داریم  تا   حالا  انجام  ندادیم  که  حالا  اینها  را  ول  کنیم  بریم  اف 15  که  نداریم  را  بسازیم  یا  یاد  بگیریم  یا  تغییرات  بدیم  یا................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اخه دوست عزیز مشکل اینجاست که ما علم مواد مربوط به ساخت هواپیما رو نداریم چه برسه به اینکه بخواهیم جنگنده رو با مهندسی معکوس  بسازیم . چون مونتاژ یا مهندسی معکوس جنگنده رابطه مستقیمی با علم مواد داره .

با تشکر .
زندگی چه زیباست   

PATAFA..., viper, zobin, mehdighorbani

Major II

Major II

no avatar
174

تاريخ عضويت

توسط Thundertomcat » سه شنبه 24 خرداد 1390 19:08

بعد دوست عزیز metal_korn حداقل لطف می کردی و عنوان تاپیک رو بهتر می کردی ، چون وقتی که عنوان رو خوندم فکر کردم ایران تونسته به رادارهای جنگنده های امریکایی و اسراییلی نفوذ کنه ، مثلا از طریق خطوط ارتباطی محرمانه . مثلا نفوذ به یک کامپیوتر با استفاده از تروجان .

با تشکر .
زندگی چه زیباست   

ali nuri, HESAM-007, F-14 Fan, PATAFA...

بعدي