بارگیری بزرگترین محموله هوایی ایران

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22790 بار
تماس:

بارگیری بزرگترین محموله هوایی ایران

پست توسط Sami 1993 » چهار شنبه 25 خرداد 1390, 3:17 am

بزرگترین محموله هوایی ایران به وزن بیش از 120 تن در تنها هواپیمای پهن پیکر آنتونف 124-100 در فرودگاه امام خمینی(ره) بارگیری شد.  تصویر
به گزارش مشرق به نقل از واحد مرکزی خبر، این محموله که با حضور نیکزاد سرپرست وزارت راه و ترابری ،بارگیری شد شامل یک دستگاه ترانس تولید داخل است که به مقصد فرودگاه عشق آباد در کشور تاجیکستان منتقل می شود.
تاکنون حمل باری واحد به وزن بیش از 120 تن از طریق هواپیما در جهان کمتر سابقه داشته است و این نوع هواپیماها نیاز به باندهایی با طول حداقل 2600 متر دارد که این هواپیمای پهن پیکر به راحتی توانست در باند 4200 متر فرودگاه بین المللی امام خمینی بر زمین بنشیند.
وزن پروازی این هواپیما 392 تن است که می تواند 120 تن بار را جا به جا کند.
این هواپیما دو سورتی پرواز خواهد داشت زیرا دو دستگاه ترانس به منظور استفاده در سد ساخته شده با تلاش مهندسان ایرانی در تاجیکستان به عشق آباد منتقل می شود که در هر پرواز یک دستگاه حمل خواهد شد.
  منبع : [url=http://mashreghnews.ir/fa/news/52105/بارگیری-بزرگترین-محموله-هوایی-ایران]http://mashreghnews.ir/fa/news/52105/بارگیری-بزرگترین-محموله-هوایی-ایران[/url] 

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

Re: بارگیری بزرگترین محموله هوایی ایران

پست توسط DJ Dani » چهار شنبه 25 خرداد 1390, 3:42 pm

واقعا...
تنها An-124?
جای تاسف دارد یک خبرگزاری زحمت یک جستجو ساده را در اینترنت به خود نمی دهد.
تا آنجا که بنده و دوستان اطلاع دارند روسلان در نیروی هوایی روسیه / شوروی و به عنوان یک هواپیمای باری تجاری در روسیه/شوروی , لیبی , اوکراین , امارات و حتی مدتی در انگلستان هم خدمت کرده است.
بزرگترین هواپیمای جت جهان AN-225 ملقب به مریا یا گوساک و بزرگترین هواپیمای توربوپراپ نیز An-22 است.
پس عبارت تنها An-124 صحیح نیست.
در ضمن اکثر فرودگاه های اصلی کشور بزرگتر از این هواپیما یعنی An-225 را در خود جای می دهند و An-124 و An-22 بارها به ایران سفر کرده اند.
اگر مشکلی هم در امثال بعضی هواپیماها مانند A-380 وجود دارد به دلیل فاصله زیاد بین چرخ ها است که پس از خروج از باند بر روی Taxiway ها دچار مشکل می شوند.

موفق باشید.
:razz:

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

پست توسط cheka » چهار شنبه 25 خرداد 1390, 5:48 pm

فکر کنم منظورش از تنها An-124 تنها هواپیمای An-124 ایران بوده
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

پست توسط Ruozbeh » چهار شنبه 25 خرداد 1390, 6:35 pm

cheka نوشته شده:فکر کنم منظورش از تنها An-124 تنها هواپیمای An-124 ایران بوده

مگر ایران An-124 در مالکیت دارد که شما اینگونه برداشت میکنید؟
بهتر نیست کمی به دانش هوانوردی خود بیافزایید و سپس سخن بگویید؟
باور بفرمایید در حضور اساتیدی مثل DJ Dani که خود درس این رشته را خوانده اند و Captain Pilot که یکی از متخصصان این عرصه هستند وقتی اطلاعات کافی نداریم صحبت نکنیم بهتر است.

با تشکر تصویر
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
محل اقامت: ایران،خاک دلیران
سپاس‌های ارسالی: 1806 بار
سپاس‌های دریافتی: 4143 بار
تماس:

پست توسط azeRilA » چهار شنبه 25 خرداد 1390, 8:14 pm

فکر کنم منظورش از تنها An-124 تنها هواپیمای An-124 ایران بوده

ایران و An-124؟؟ تصویردوست عزیز ایران An-124 نداره.

در ضمن اکثر فرودگاه های اصلی کشور بزرگتر از این هواپیما یعنی An-225 را در خود جای می دهند و An-124 و An-22 بارها به ایران سفر کرده اند.

با سپاس از دانیال عزیز تصویر ؛

آخرین ورود آنتونف 225 اواخر آبان ماه سال گدشته در فرودگاه کیش بود و همچنین سال گذشته آنتنوف 22(An-22 Antei)در فرودگاه مهراباد حضور داشت.همین آنتنوف124 روسلان یا به قول روس ها روزلان هم در ماه اخیر یا ماه فبلش اگه اشتباه نکنم در فرودگاه مهراباد به زمین نشست. تصویر

[SIZE=85]به سه چیز تکیه نکن ، غرور، دروغ و عشق.آدم با غرور می تازد،با دروغ می بازد و با عشق می      (دکتر علی شریعتی)   

DJ Dani نوشته شده:

[SIZE=150]خدا را شکر می کنم که سعادت دیدن تمام هواپیماهای نظامی و غیر نظامی کشورمان از هر رنگ , پایگاه و تایپ را داشته ام ,

امری که به راحتی امکان پذیر نیست

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

پست توسط cheka » پنج شنبه 26 خرداد 1390, 12:55 am

آقای روزبه

بنده صرف برداشت خودم از اون جمله ی نامفهوم رو گفتم ، بدون اینکه در مورد وجود An-124 در ایران تحقیق کنم ، راستش هم جمله ی خبر برام نامفهوم بود هم برداشت آقای دانی از این جمله .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

پست توسط Just-think » پنج شنبه 26 خرداد 1390, 2:42 am

دوستان بادرود

من تقریبا اکثر پستهای مربوط به ادوات نظامی رو می‌خونم، چند نفر هستن که با آگاهی‌ و با غرض از کشور بدنام روسیه جانبداری میکنند ...من نمیدونم آیا می‌شه اینا رو سر جاشون نشوند؟؟

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

پست توسط Present » پنج شنبه 26 خرداد 1390, 5:56 pm

, شما درست می فرمایید تعدادی از دوستان به شدت از سلاحهای روسی دفاع می کنند و تعداد دیگری هم به شدت از سلاح های غربی
بنده هم شعار نه غربی و نه شرقی در پیش گرفتم 8->
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

New Member
محل اقامت: تبریز، شهر اولین ها
سپاس‌های ارسالی: 19 بار
سپاس‌های دریافتی: 33 بار

پست توسط Ice_Man » دو شنبه 30 خرداد 1390, 1:04 am

همونطور که در گزارش عنوان شد و در فیلم و عکسهای پایین مشخصه، ترانسفورماتورهای قدرت ساخت شرکت ایران ترانسفو زنجان در مراحل مختلف توسط این هواپیما که دومین هواپیمای کارگوی جهان است حمل شده. فیلم این بارگیری رو بعد از جستجوی زیاد پیدا کردم و برای دانلود قرار دادم.

فرمت: WMV
مدت: 2:10 Mn
حجم: 1.6 MB

همونطور که در فیلم و عکسهای زیر مشخصه فقط مخزن اصلی ترانس داره حمل میشه که در نوع زمینی هم به این نحو عمل میکنند.

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: _̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز
سپاس‌های ارسالی: 5009 بار
سپاس‌های دریافتی: 2658 بار

پست توسط HESAM-007 » دو شنبه 30 خرداد 1390, 11:46 am

Just-think نوشته شده:دوستان بادرود

من تقریبا اکثر پستهای مربوط به ادوات نظامی رو می‌خونم، چند نفر هستن که با آگاهی‌ و با غرض از کشور بدنام روسیه جانبداری میکنند ...من نمیدونم آیا می‌شه اینا رو سر جاشون نشوند؟؟

دوست عزیز با عرض معذرت باید بگم که ادبیات شما به خصوص در رابطه با بقیه کاربران (نه فقط در این پست) اصلا زیبنده یک انجمن علمی نیست. من خودم به دلیل عدم تخصص در تاپیک های نظامی کامنت نمیذارم ولی نظر کاربران دیگه رو میخونم. اگر قرار باشه همه نظر مساوی داشته باشن که دیگه بحث و گفتگو برای چیه؟ هر کسی نظرشو با استدلال بیان میکنه شما هم اگر نظری داری میتونی با استدلال منطقی (نه با این جور گفتار) بیان کنید. متاسفانه من در این 5 پستی که تاحالا در کل گذاشتید که نگاه میکردم هر پنج تاشون با همین ادبیات و بدون استدلال و با توهین به دیگر دوستان و نظراتشون بوده. لطفا قدری خویشتن دار تر باشید.
(از دوستان بخاطر منحرف شدن بحث عذر خواهی میکنم)

تصویرتصویرتصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”