در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

توان مقاومت ايران در برابر حملات دشمن چند درصد خواهد بود؟

1:پيروز مطلق
30
20%
2:بازنده مطلق
14
9%
3: 50 به 50
20
13%
4: ايران 60 دوشمن 40
21
14%
5 دوشمن 60 ايران 40
13
9%
6:ايران 70 دوشمن 30
11
7%
7: دوشمن 70 ايران 30
12
8%
8 : ايران 80 دوشمن 20
4
3%
9: دوشمن 80 ايران 20
26
17%

کل آرا : 151
Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: نظر سنجي ايراني . خواهشمندم شركت بفرماييد

توسط typhoon » دوشنبه 30 خرداد 1390 17:11

در مورد توپ اورلیکن
در سالهای اخیر سیستم راداری این توپ به طور کلی عوض شده و بیشتر از سامانه های اپتیکی و مادون قرمز استفاده می شود.
اما در مورد اسراییل
دوستان با واژه عین نجاست آشنایی دارید؟ بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از اسراییل با این تعبیر یاد می کند.این یعنی این که تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد مذاکره ای با اسراییل انجام نمی دهد.
در رابطه با آمریکا هم ما چندین بار اقدامات داوطلبانه انجام دادیم. نتیجه چه شد؟شدیم محور شرارت و قعطنامه بر علیه ما تصویب شد.آقایان مشکل بحثی به نام جمهوری اسلامی و اسلام سیاسی است.اینقدر برای گفتن یک مطلب به خود فشار نیاورید.تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد و طرفهای مقابل این گونه اند خبری از رابطه با آمریکا و یا اسراییل نیست.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
reza4087, Sami 1993, MIG-29 301, mehdighorbani

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » دوشنبه 30 خرداد 1390 17:25

typhoon نوشته است:در مورد توپ اورلیکن
در سالهای اخیر سیستم راداری این توپ به طور کلی عوض شده و بیشتر از سامانه های اپتیکی و مادون قرمز استفاده می شود.
اما در مورد اسراییل
دوستان با واژه عین نجاست آشنایی دارید؟ بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران از اسراییل با این تعبیر یاد می کند.این یعنی این که تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد مذاکره ای با اسراییل انجام نمی دهد.

در رابطه با آمریکا هم ما چندین بار اقدامات داوطلبانه انجام دادیم. نتیجه چه شد؟شدیم محور شرارت و قعطنامه بر علیه ما تصویب شد.آقایان مشکل بحثی به نام جمهوری اسلامی و اسلام سیاسی است.اینقدر برای گفتن یک مطلب به خود فشار نیاورید.تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد و طرفهای مقابل این گونه اند خبری از رابطه با آمریکا و یا اسراییل نیست.

کاملا درسته

تا زمانی که بر سرزمین ایران ، نظامی به نام جمهوری اسلامی ایران هست ، خبری از رابطه دیپلماسی با امریکا نخواهدبود .
همینطور با وضعیت کنونی این نظام حالا حالا ها ( انشالا تا زمان ظهور منجی صاحب الزمان) خواهدبود چون هم مردم آن را به هر مشکلاتی که وجود دارد ، می خواهند و هم بهترین شیوه حکومت از تاریخ تشکیل کشور ایران است .

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
reza4087, typhoon, Shahbaz, mehdighorbani, امیر جمالی

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 30 خرداد 1390 18:27

سلام دوستان عزیز :razz:

دوستان پیشنهاد میکنم در مسیر هدف تاپیک پیش بریم.
از استادان عزیز CAPTAIN PILOT-Wild-bear-Dj Dani-typhoon و... خواهش میکنم یک گزارش کامل از وضعیت نیروی دریایی،هوایی،زمینی و پدافند هوایی کشور در تاپیک قرار بدهند.

ممنون :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
HESAM-007, HORLIKAN, امیر جمالی

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
158

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

توسط f-35 » سه شنبه 31 خرداد 1390 11:11

البته سامانه مصباح-1 هم میتونه تعداد زیادی از موشک های کروز رو منهدم کنه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f-35 تشکر کرده اند:
interceptor

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 1 تیر 1390 07:57

سلام
در پاسخ به درخواست دوستمون که خواهان گزارشی کامل از وضعیت نیروهای مسلح هستند باید عرض کنم این مسئله بسیار زمان بر است و فکر نکنم دوستان آنقدر زمان با توجه به مشغله های خود داشته باشند.ولی در همین مجال سعی می کنم تا به یک سری از مسائل کلی در رابطه با موضوع تاپیک بپردازم.
دوستان در دنیای علوم نظامی امروز یکی از اولین و پایه ای ترین و در عین حال مهمترین بحث ها مسئله اطلاعات است.رصد ۲۴ساعته فعالیتهای دشمن مهمترین وظیفه امروزی هر کشوری می باشد.دوست عزیزی که تاپیک رو ایجاد کرده اند فرمودند که چگونه می توانیم در برابر حملات مقاومت کنیم.اولین بحث ما بایستی جلوگیری از غافلگیر شدن باشد.همان طور که اکثر دوستان اطلاع دارند جمهوری اسلامی ایران از نقطه ای که بتوان آن را با حملات موشکی و یا هوایی متوقف کرد گذشته است . پس یا جنگی در نمی گیرد و یا جنگی تمام عیار در زمین و هوا و دریا درخواهد گرفت.در عین حال تمام دوستان نیز می دانند که در صورت وقوع جنگ در یک نبرد کلاسیک ما هیچ شانسی در برابر ایالات متحده نخواهیم داشت.ما بایستی نحوه کار را تغییر دهیم.برای پیروزی بر یک دشمن بایستی آن دشمن را شناخت و به خوبی آن را مطالعه کرد.یکی از اصلی ترین نقاط ضعف این کشور در نظر من حساسیت این کشور و مردم آن به تلفات جانی نظامیان خود می باشد.حمله به مقر آمریکایی ها در سال ۱۹۸۳ در لبنان می تواند شاهد بسیار خوبی بر این امر باشد. حمله ای که در کثری از ثانیه به مرگ بیش از ۲۵۰ آمریکایی منجر شد و باعث شد که آنها به سرعت خاک لبنان را ترک کنند.حال چه خواهد شد اگر ما بتوانیم به طور همزمان چندین حمله مثل آن را در سراسر دنیا بر علیه آنها سازمان دهی کنیم؟آیا جامعه آمریکا تحمل چند هزار نفر تلفات در اولین روزهای نبرد را دارد؟ما زمانی می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم که از یک اشراف کامل اطلاعاتی بهره ببریم.اقداماتی مثل پرتاب ماهواره رصد را نیز می توان در همین راستا به حساب آورد.

ASHKAN95, HORLIKAN, Sami 1993

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » پنج شنبه 2 تیر 1390 21:34

سلام به تمام دوستان
یک موردی هست که نزدیک به ۴۸ ساعت است داره روح و روان من رو آزار میده.با توجه به این که می تونه مرتبط با بخش هایی از سوالات دوستمون که تاپیک رو زدن  باشه اینجا مطرح می کنند.
دوستان تهرانی حتما از دیروز با افزایش ناگهانی و افسار گسیخته قیمتها در بحث حمل و نقل و به دنبال آن یک سری اقلام دیگر رو به رو شدند.دوستان من و پستهای من در این انجمن موجود است و دوستان قدیمی تر از من می دونند بنده اهل مسائل سیاسی نیستم ولی خطی مشی مشخصی رو هم دارم.نه از طرفداران سبزها هستم و نه سلطنت طلبم و نه طرفدار آمریکا و روسیه و یا هر کشور دیگر.این رو هم بگم که در دو انتخابات آخر ریاست جمهوری هم به آقای احمدی نژاد رای دادم.
دوستان این حدیث رو حتما شنیدید که می فرماید :وقتی فقر از در وارد شد ایمان از پنجره خارج می شود.به خدا قسم که این وضع قابل تحمل نیست. همین امروز روزنامه ها از زندانی شدن مادر دو کودک یتیم به خاطر سرقت گوشت از یک فروشگاه خبر دادند.دوستان،بحث یک نبرد با دشمن خارجی نیست.خطر در خیابانها و کوچه های خودمان است. بحران فقر و گرسنگی که نه ایمانی می شناسد و نه اعتقادی.دوستان می دانم گفتن این حرف ممکن است باعث ایجاد بحث و جدل و یا حذف پست و یا قفل تاپیک شود اما می گویم. من خوف از اون دارم که ما به سرنوشت اتحاد شوروی سابق دچار شویم. بله شاید بتوانیم حتی ماشین جنگی بزرگ و پیشرفته ای را نیز فراهم کنیم اما به ناگاه از درون فرو به پاشیم.برای چندمین بار تاکید می کنم بنده نه ضد نظام هستم و نه طرفدار کشورهای خارجی.هموطن شما هستم که در ۴۸ ساعت گذشته دیگر عنان اختیار از کف داده و نمی داند به کجا و چه کسی شکایت برد و این درد را چگونه درمان کند.
از مدیریت محترم در خواست دارم در صورتی که صلاح را بر حذف این پست دیدند یک نسخه از آن را برای دوستی که تاپیک را قرار دادند ارسال کنند.
از سایر دوستان هم صمیمانه تقاضا دارم در صورت باقی ماندن این پست از هرگونه ادامه دادن در رابطه با این پست خوداری کنند . در صورتی که هر پیام خاصی نیز داشتند اینجانب به صورت پیام خصوصی در خدمت تمام خواهران و برادران گرامی هستم.
خدایا این ملت و کشور را در پناه خود از فقر و جهل و دروغ حفظ فرما.
با تشکر از تمام دوستان.

HORLIKAN, ASHKAN95, Sami 1993, kimia 55, nima-rad

Major

Major

نماد کاربر
325

تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 12:40

ایران از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب

آرشيو سپاس: 1498 مرتبه در 281 پست

توسط امیر جمالی » جمعه 3 تیر 1390 23:10

با سلام به همه دوستان عزیز و ارجمند چه اونایی که مثل دوست عزیزمون typhoon که دلش پر از حرفهای نگفته ولی سنگینه و چه دوستان وطن پرست و دوستان طرفدار امریکا و روسیه که الحمدالله میدانم که در این سایت نیست که اگر هم باشد جایشان بر سر چشم که همه عزیزمان هستند.

متاسفانه احساس میکنم این پست هم علیرغم درخواست دوستمان HORLIKAN  از مسیر اولیه منحرف شده است و با توجه به اینکه تاپیک بسیار جالب و تاثیر گذاریست خواهشمند است در مسیر تاپیک حرکت نمایند تا همه دوستان از آن بهره کامل را ببرند .

اینجانب در پستی که در صفحه یک همین تاپیک دادم مواردی را ذکر کردم ، دوستان زیادی در تایید آن پست پستهایی را داده اند که همگی جای درنگ و تفکر دارد و میتواند جواب خوب و عمیقی به موضوع باشد . به عنوان مثال پست دوستمان typhoon عزیز که مشکلات ، بخصوص اقتصادی را علت شکست هر کشوری میداند بخصوص کشور عزیز خودمان که همه با آن در حال دست و پنجه نرم کردن هستیم .
باور کنید مشکل در هر بعدی از ابعاد قدرت یک کشور باشد خود به خود باعث زوال آن خواهد بود و در مواجهه با یک قدرت برتر باعث شکست.

با تشکر از همه دوستان و بخصوص  typhoon عزیز . موفق و موید باشید
اللهم عجل لولیک الفرج

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب امیر جمالی تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Sami 1993, m-249, typhoon, HORLIKAN

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » شنبه 4 تیر 1390 01:01

سلام دوباره به همه دوستان
برگردیم سر بحث
دوستان به یک نکته توجه کنید و اون هم وضعیت حریف است.این مسئله ای که من بارها و بارها در بحثهای مختلف به خدمت دوستان عرض کردم.آیا ایالات متحده و یا مثلا اسراییل در وضعیت آغاز یک درگیری با کشوری مثل ایران هستند؟آیا اقتصاد آمریکا و بدهی های روز افزون این کشور اجازه شروع جنگی دیگر آن هم با کشوری مثل ایران را می دهد؟دوستان،طرف حساب ما کشورهای سرمایه داری هستند که همه چیز را با سود و زیان محاسبه می کنند.می توان اینگونه نتیجه گرفت که کشورهای غربی به این نتیجه رسیده اند که هر گونه اقدام نظامی بر علیه ایران ضرر شدیدی برای آنها به بار خواهد آورد.برای نمونه می توان به همین عملیات بر فراز لیبی اشاره کرد که تازه نه پدافندی و نه نیروی هوایی برایش باقی مانده است و در جبهه داخلی نیز با مخالفان درگیر است.باز هم میبینیم که هزینه های مالی این عملیات نیز در حال افزایش است و اعتراضاتی را در پی داشته.حال تصور کنید که یک نبرد تمام عیار با ایران می تواند چه مقدار هزینه مالی و جانی برای متخاصمین داشته باشد.
اما در پاسخ دوستمون که در رابطه با به درازا کشیده شدن درگیری سوال کرده بودند عرض می کنم که به نظر من هر گونه طولانی و فرسایشی شدن جنگ به نفع ماست چون ارتش های سبک غربی نیروهایی هستند که به جنگهای سریع خو گرفته اند و در صورت ورود به فاز فرسایشی دچار مشکل می شوند.
جناب HORLIKAN آیا سوالی باقی مانده است که پاسخ نداده باشم؟
در ضمن از سایر دوستان هم خواهش می کنم در بحث شرکت کنند.
با تشکر

Sami 1993, Shahbaz, امیر جمالی

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تاريخ عضويت

جمهوری اسلامی ایران

توسط Sami 1993 » شنبه 4 تیر 1390 01:43

به نظر من در صورت حمله احتمالی امریکا و غرب و اسرائیل که همگی دارای تسلیحات هسته ای هستند ، ایران بهانه لازم  و نوعی مشروعیت در سطح جهان برای ساخت سلاح هسته ای پیدا می کند .

دولت ایران اعلام می کند که علارغم همکاری های ( طبق قوانین ) با آژانس انرژی اتمی و بارها اعلام کردن مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای و عدم پیدا شدن مدرک درباره نظامی بودن آن ، کشورهایی که خود دارای سلاح هسته ای ( و بزرگشون ایران را تهدید هسته ای کرده است) به کشور ما حمله کرد و از سلاحهای دارای اورانیوم ضعیف شده بر ضد مردم کشورم ( با توجه به استفاده علیه مردم عراق و افغانستان و لیبی ، این احتمال بالاست که علیه ما استفاده شود) استفاده کرده اند .
پس من هم برای دفاع از خودم این بار واقعا به دنبال سلاح هسته ای می روم .

ایران باید در زمینه سلاح هسته ای مثل ژاپن عمل کند ( شایدم عمل کرده ) . ژاپن با اینکه سلاح هسته ای ندارد و زیر چتر امریکاست ، ولی توانایی ساخت آن را دارد که در صورت لزوم در زمان کم به آن دست یابد و آماده استفاده کند .

دوستان در اینباره چه نظری دارند ؟
کلا ایران در زمان درگیری احتمالی چه بهانه هایی بدست می آورد که در زمان صلح از آن محروم است؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

امیر جمالی

Major

Major

نماد کاربر
504

تاريخ عضويت

شنبه 21 اسفند 1389 13:05

تهران

آرشيو سپاس: 2587 مرتبه در 427 پست

توسط Ph.Sepehr » شنبه 4 تیر 1390 09:39

دوستان در مورد اس-300 بايد بگم كه ما اس-300 داريم و چون روسيه به ما نداده است به نقل از وزير دفاع(توجه داشته باشيد)اين سامانه در داخل كشور به دست متخصصان خودمان توليد ميشود.قسم مي خورم كه من،پدر و مادرم در اخبار شبكه يك كه چند روز بعد از ساخت شناور هاي جديد ارتش بود اين خبر را از زبان وزير دفاع شنيديم كه خودمان نقشه هاي اون رو تهيه كرديم و ساختيم.(به خدا دروغ نمي گم به خاطر يه موشك ميخوام شما رو آگاه كنم كه اس-300 داريم.)حالا شايد ساختنش دروغ باشه و اون رو خريده باشيم.ولي من فكر نمي كنم چون روسيه از دادن اين سامانه به ما امتناع مي ورزيد چند بار هم وزير دفاع داخل تلويزيون گفته بود كه اين سامانه رو به ما ندادند.ولي با اين وجود ما الان اون رو داريم و اگر به دست خودمون ساخته شده باشه بايد بابتش از متخصصين جهاد خود كفايي ممنون باشيم. (حالا تاپيك منحرف نشه)

تقديم به همه شما

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
                                                                                                                                        shapooor

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » شنبه 4 تیر 1390 23:00

سلام
دوستان برای چندمین بار عرض می کنم از توهمات خطرناکی مثل حضور اس ۳۰۰ ،سوخوی ۲۷ و یا میگ ۳۱ در ایران دست بردارید.اما مسئله بعد که بایستی به نظر من به آن توجه فراوان کرد مسئله تحرک واحدهای نظامی و خصوصا موشکی است. تجربه عملیات طوفان صحرا نشان داد که پرتاب گر های متحرک اسکاد عراق از شانس بسیار بالاتری برای بقاء برخوردار بودند.به نظر من تمام واحدهای رزمی را بایستی به حالت متحرک درآورد.تجربه اسراییل در تبدیل تانکهای قدیمی به نفربرهای جدید و یا خودروهای مهندسی رزمی و یا سکوهای متحرک پدافند هوایی نیز می تواند الگوی مناسبی برای ما باشد. می توان این گونه گفت که هر چه سریعتر حرکت کنید از شانس بقاء بیشتری برخوردار خواهید بود.ظاهرا در میادین نبرد امروزی تحرک از اهمیت بیشتری نسبت به حفاظت و قدرت آتش پیدا کرده است.
اما یکی از مهمترین عرصه ها که توجه بسیار زیادی را نیاز دارد بحث نبردهای سایبری است.دوستان ایالات متحده آمریکا کشوری است که بسیاری از حساس ترین بخش های آن توسط شبکه های کامپیوتری و اینترنت اداره می شود.نیروگاه ها و شبکه های توزیع انرژی و کنترل کننده های دریچه  و توربین سدها و بسیار مطالب دیگر.حال چه خواهد شد اگر یک تیم هکر بتوانند به این سیستم ها نفوذ کنند؟جواب ساده است:ابرقدرت جهان زانو می زند.!!!!!!!سیستم جنگ شبکه محور و سامانه هایی مثل جنگجوی زمینی ،همه و همه از ارتش آمریکا یک غول شکست ناپذیر می سازند مگر این که به سیستم عصبی این غول نفوذ کنیم و آن را مختل کنیم.
مسئله بعد فشار بر متحدان آمریکاست که در منطقه حظور دارند.کشورهایی مثل آلمان و یا هلند و ایتالیا و یا دانمارک و یا حتی خود انگلستان.بایستی نیروهای این کشورها را نیز تحت مراقبت کامل قرار داد و در صورت لزوم با انجام چند عملیات تلفات بالای جانی را بر این کشورها وارد کرد تا مردم این کشورها با فشار به دولت خود نیروهای خود را از منطقه خارج کنند.
دوستان والا من خسته شدم از بس نوشتم شما هم یک شرکتی در بحث بکنید.
جناب شهباز ما منتظریم.

امیر جمالی

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تاريخ عضويت

جمهوری اسلامی ایران

توسط Sami 1993 » شنبه 4 تیر 1390 23:10

typhoon نوشته است:مسئله بعد فشار بر متحدان آمریکاست که در منطقه حظور دارند.کشورهایی مثل آلمان و یا هلند و ایتالیا و یا دانمارک و یا حتی خود انگلستان.بایستی نیروهای این کشورها را نیز تحت مراقبت کامل قرار داد و در صورت لزوم با انجام چند عملیات تلفات بالای جانی را بر این کشورها وارد کرد تا مردم این کشورها با فشار به دولت خود نیروهای خود را از منطقه خارج کنند.
دوستان والا من خسته شدم از بس نوشتم شما هم یک شرکتی در بحث بکنید.

جناب شهباز ما منتظریم.

اگر کشورهای مذکور وارد درگیری با ما شده باشند ، چرا که نه .
ولی اگر نه ، آنها وارد ماجرا جنگ نشده باشند . این کار باعث می شود که این کشورها هم وارد جنگ بشوند .
امریکا ار این کشورها می خواهد که در جنگ با جمهوری اسلامی ایران ، به وی کمک کنند ، کشورهای مذکور بنا به دلایلی به ویژه همان افکار عمومی که شما گفتید از آن خودداری می کنند . ولی اگر ما به آنها از طریق هرگونه عملیاتی به نیروهایشان در منطقه اسیب بزنیم این کشورها بهانه لازم را برای درگیری پیدا می کنند و افکار عمومیشون هم باهشون همراه خواهد بود .

البته می توان از طرق دیگر مثل نفت به این کشورها فشار وارد کنیم که امریکا و هر دشمن دیگر را متقاعد به پایان درگیری کنند.

امیر جمالی

قبليبعدي