در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 90 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

تعداد زیادی از دانشمندان دانشگاههای جهان ایرانی هستند

توسط HORLIKAN » سه شنبه 31 خرداد 1390 08:48

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی به همایش "ایران و تبادلات علمی با جهان" در ولز تاکید کرد: و نام ایران همچنان بر بام پیشرفت های علمی جهان چشم نوازی و دلربایی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو در این پیام که توسط علیرضا صالحی - رایزن علمی کشورمان در انگلیس و ایرلند قرائت شد، افزود: همان گونه که تاریخ جهان به خوبی گواه آن است آثار و برکات تمدن ایرانی - اسلامی به ویژه در عرصه تبادلات علمی به چند مورد خاص محدود نمی شود و آثار علمی عالمان موثر در تاریخ ایران اسلامی آن چنان گسترده و خارج از شمارش اند که بیان اجمالی آن نیز از حوصله این مجال بیرون است.
وی گفت: هم اکنون جهان مرهون زایش و پرورش عالمان بزرگی است که در دامان تمدن و تدین ایران اسلامی رشد یافته اند و جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ به نظم جهانی عادلانه، با تمام توان علمی و فنی خود که به یمن انقلاب اسلامی و تلاش بی وقفه دانشمندان و جوانان ایرانی و به رغم مخالفت ها و مقاومت های سلطه جویانه بیگانگان اینک به مرزهای علوم و فنون نوین جهانی نزدیک شده، آمادگی دارد با همه کشورهای جهان تبادل علمی داشته باشد.

دانشجو تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین آماده است با تعامل پیش برنده، یافته ها و دستاوردهای دانشمندان ایرانی و مراکز علمی خود را به جهانیان عرضه کند و متقابلا از توانمندی سایر کشورها در عرصه علوم و فنون استفاده کند.

وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانش همچون دین و اخلاق بر مدار وجود انسان قوام و دوام می یابد و لذا هویتی فراملی و جهانی دارد، اظهار داشت: پیشرفت های علمی محصول تلاش همه عالمان در همه نقاط جهان است. تفرعن و سلطه مبنای غیرعلمی و غیرانسانی دارد و باید با همه اشکال نابرابری و سلطه طلبی مبارزه ای علمی و انسانی داشت تا زمینه های صلح پایدار بر مبنای تساوی و عدالت در جهان فراهم شود.

در بخشی از پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آمده است: خوشبختانه ایران با پیشینه تاریخی درخشان خود، مهد دانش و تمدن و دروازه تعالی و تبادل علمی بوده و با ظهور دین مبین اسلام و آموزه های انسانی آن در عرصه تبادل دانش، حضوری فعال و درخششی مضاعف داشته است. اسلام با تعالیم ارزنده خود حصار مکان و زمان را شکسته و جهاد علمی را به عنوان فریضه ای دائمی خصیصه حیات طیبه انسانی دانسته است.

دانشجو در پایان پیام خود با قدردانی از برگزاری همایش "ایران و تبادلات علمی با جهان؛ سیاست ها، تجارب و چالش ها" اظهار داشت: بدون شک برگزاری چنین همایش هایی می تواند زمینه آشنایی و ارتباط بیشتر ملت ها بخصوص دانشمندان و دانشجویان کشورها را با جمهوری اسلامی ایران فراهم سازد و بستر مناسبی را برای گسترش مبادلات علمی ایران با سایر کشورهای جهان مهیا کند.

به گزارش مهر، همایش دو روزه "ایران و تبادلات علمی با جهان؛ سیاست ها، تجارب و چالش ها" با حضور جمعی از استادان و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دوره های دکتری در کشورهای اروپایی و داخل کشور صبح امروز در غرب ولز گشایش یافت.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
Sami 1993, interceptor, kalafe2006, victory67

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

440

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 آبان 1389 11:28

محل سکونت

کهکشان راه شیری پلاک 12

آرشيو سپاس: 1986 مرتبه در 352 پست

Re: تعداد زیادی از دانشمندان دانشگاههای جهان ایرانی هستند

توسط kalafe2006 » سه شنبه 31 خرداد 1390 13:27

دانشمندان متعلق به کسانی هستند که از دانش دانشمندان بهره برداری کنند و برای آنان و خواسته هایشان از هیچ کاری دریغ نکنند نه فقط اینکه زاده جایی باشند
مثل اینها : topic-t77139.html
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kalafe2006 تشکر کرده اند:
HORLIKAN, HESAM-007, reza4087, Present


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان