در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

Re: آیا اینجا ایران است ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

توسط MOHAMMAD JAFAR » پنج شنبه 2 تیر 1390 07:25

ashkansamie نوشته است:با این نظر شما  به جد موافقم،ولی...
ولی دلیل قانع کننده ای نیست که اگر خانمی بد حجاب در خیابان تردد میکرد مورد تجاوز قرار بگیرد.
جوان های ما تفریح نیاز دارند،تنوع طلب هستند.باور کنید این دخترهای 15-16 ساله ی ما فقط چون تفریح دیگری ندارند به این گونه لباس ها و ... روی آوردند.همینطور پسرها.
جوان 17-18 ساله وقتی در کنار خانواده و در محیط خانه هیچ تفریحی ندارد
وقتی در سیمای ملی فقط بحث و گفتگو داریم
وقتی برای دانلود کردن یک ترانه مجبوریم هزار جور فیلت... شکن استفاده کنم
وقتی بجای درس در مدارس،انواع و اقسام فیلم های مستهجن و ... بین دانش آموزان پخش میشود
وقتی حتی یک کودک 12-13 ساله به خود ارضایی دست میزند
و.....
پس طبعا به خیابان و روابط خیابانی کشیده خواهند شد.پس به تفریحات دیگر روی می آورند.دوست عزیز اگر برنامه های سیمای ملی جذاب بود،مردم پول اضافه دارندکه ماهواره بخرند؟
اگر تفریحات به جا داشته باشیم،دخترها تفریح پسرها قرار نمیگیرند.
نظام ما بر اساس آزادی است،اما نه آزادی نامحدود.آزادی پیرامون رعایت احکام الهی.اکنون به جای ارتش 20 میلیونی باید بگوییم جمیع معتادان 20 میلیونی.

من خودم را عرض میکنم.تمامی دوستان من سیگار مصرف میکنند(مقطع دوم دبیرستان را تمام کردم)،تا الان  چندین بار به من پیشنهاد شده.چرا باید اینگونه باشد؟؟؟
چرا باید جوانان 17-16 ساله ی ما سیگار بکشند؟؟؟
قصد ندارم به قول معروف ادای بابابزرگ ها را در بیاورم،ولی این واقعیت امروز کشور من،جمهوری اسلامی ایران است.

دوست من حق با شماست ولی همه می دانیم که "نرود میخ آهنین در سنگ!"
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
HESAM-007, ASHKAN95, Hashashin

Major I

Major I

نماد کاربر
686

تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

توسط saeedjiji » پنج شنبه 2 تیر 1390 10:21

آقا این نگرش های رومانتیک هم انصافاً معضلی شده ها!!

یکی میگه دادگاه اینجور و اونجور...

یکی میگه چرا جنگ و کشتار ، اصلاً ایران چرا باید موشک بسازه؟

بابا یه کم تعادل داشته باشید، روحیه انسانی خوبه ولی به جاش  و به اندازه

همون امیرالمومنین(ع) که برای یتیم های کوفه زار زار گریه میکرد همون امیرالمومنینی بود که حدود اسلامی رو بر محکومین اجرا میکرد...

.....

اندازه نگه دار که اندازه نکوست ، هم لایق دشمن است و هم لایق دوست

یا حق

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
pckho0r, mehdighorbani, Solver, Ali$amir, Present

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » پنج شنبه 2 تیر 1390 12:40

saeedjiji نوشته است:آقا این نگرش های رومانتیک هم انصافاً معضلی شده ها!!

یکی میگه دادگاه اینجور و اونجور...

یکی میگه چرا جنگ و کشتار ، اصلاً ایران چرا باید موشک بسازه؟

بابا یه کم تعادل داشته باشید، روحیه انسانی خوبه ولی به جاش  و به اندازه

همون امیرالمومنین(ع) که برای یتیم های کوفه زار زار گریه میکرد همون امیرالمومنینی بود که حدود اسلامی رو بر محکومین اجرا میکرد...

.....

اندازه نگه دار که اندازه نکوست ، هم لایق دشمن است و هم لایق دوست

یا حق

کسی در مورد اینکه نباید گناهکاران واقعی را به سزای اعمالشان رساند صحبت کرد؟
حد شرعی هم بیشتر از اینکه مجازات خود عمل باشد مجازات علنی کردن آن است و بنده هم به شخصه فکر نمی کنم که زمان خلافت حضرت علی(ع) هر روز گوشه گوشه ی شهر کوفه کسی را شلاق می زدند. (اول انقلاب همینطوری بود)

و البته که چندین مورد بوده که امام علی(ع) با قاطعیت هر چه تمام حد را اجرا کرده اند و حضرت علی (ع) هم به جای اینکه شبها بروند و  مچ افراد را بگیرند که چرا فلان کار را می کنی می رفتند و به یتیمان کوفه می رسیدند
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
Ruozbeh, HESAM-007, ASHKAN95, Present

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تاريخ عضويت

جمعه 18 تیر 1389 19:19

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 25 پست

توسط alpacino67 » پنج شنبه 2 تیر 1390 14:06

90ریشه  درصد تمام بدبختی ها اقتصادی هستش کافیه یه نگاه به کشورهای مرفه بندازین و آمار جرم و جنایتش رو با کشورهای دیگه مقایسه کنین دوستان جوری حرف میزنن انگار هر کی که موی سرش معلوم بود واجب التجاوزه همین قضیه اصفهان مطمین باشین اون اشرار اگه چیزی برای باختن نداشتن با علم به مجازات سنگین این کار دست به همچین عملی نمیزدن اگر در جامعه ای برای افراد کار و آموزش وجود داشته باشه افراد بسیار بسیار کمی پیدا میشن که با همچین اعمالی زندگی خودشون رو به فنا بدن اون طرح خانه های عفاف هم بد  نیست در جامعه ما که به هر حال این چیزا مکررا انجام میشه حالا چه آشکار و چه نیمه آشکار اسمش رو هم میزاریم خانه عفاف اسلامی میشه یه چیزی مثل بانکداری اسلامی که 30 درصد از ملت سود میگیره ولی خوب اسلامیه دیگه به هر حال هر خونه ای به یه دستشویی نیاز داره در ضمن فکر نکنین مرگ مال همسایه است
از نظر انسان ها سگ ها حیواناتی با وفا و مفید هستند...ولی از نظر گرگ ها، سگ ها گرگ هایی بودند که تن به بردگی داده اند تا در آسایش و رفاه زندگی کنند.."ارنستو چگوارا"
live free or die hard

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب alpacino67 تشکر کرده اند:
Mehrzaad

Major I

Major I

نماد کاربر
383

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

توسط HESAM-007 » پنج شنبه 2 تیر 1390 15:17

حمله به یک استاد دانشگاه در روز روشن!

«علی سایه میری»، دانشجوی سال آخر دکترای اقتصاد دانشگاه تهران و عضو هیأت علمی دانشگاه ایلام، در منطقه پل مدیریت تهران، مورد حمله اراذل و اوباش قرار گرفت.

به گزارش«تابناک»، این استاد دانشگاه ایلام که در حال رفتن به منزل بود، توسط دو نفر مرد قوی هیکل تعقیب و تهدید می شود. این دو مرد از «سایه میری» می خواهند که هر چه دارد، زمین گذاشته و از محل دور شود؛ اما وی که لپ تاپ و نتیجه پنج سال تحقیقاتش برای پایان نامه دکترا و دیگر فایل های علمی اش را به همراه داشته، حاضر به تسلیم نمی شود.

وی که از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس نیز هست، به خواسته زورگیرها تن نداده و با توجه به اینکه نتیجه چندین سال زحمات خویش را بر باد رفته می دید، با اراذل و اوباش درگیر می شود تا آنها را از خود دور کند؛ اما یکی از اراذل با قمه به وی حمله و به شدت او را مجروح می کند.

بر پایه این گزارش، با مقاومت وی که دچار خونریزی شدید نیز شده بود، مردم حاضر در صحنه جرأت یافته و به حمایت از وی دخالت می کنند تا بار دیگر، شاهد حادثه ای شبیه حادثه میدان کاج نباشیم.

این گزارش حاکی است، پس از لحظاتی، این استاد دانشگاه ایلام بیهوش و توسط یک راننده پراید به بیمارستان منتقل می شود.
این گزارش یادآور می شود، شرایط عمومی وی مساعد است.

همچنین به گفته دکتر معالج، اگر حتی برای دقایقی در رساندن وی به بیمارستان تأخیر ایجاد می شد، وی جانش را از دست داده بود.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Ali$amir, Present

New Member

no avatar
18

تشکر کرده: 85 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 خرداد 1390 20:41

آرشيو سپاس: 36 مرتبه در 7 پست

توسط amir1391 » يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 16:37

داداش برداست سیاسی نداره.
از نظر اسیب شناسی اجتماعی و روانشناسی اجتماعی وجود جرم تو هر کشوری طبیعیه(البته به اندازه)زمان پیامبر هم این مسائل بود.داستان اون پسر که به دختر مرده زمان پیامبر تجاوز کرده بود رو به خاطر بیارید.برداشت سیاسی چیه هم اسم این تایپینگ غلطه(اگر بهم نمیگی که برداشت سیاسی دارم)هم موضوعش.جنایت طبیعیه و باید تلاش کرد کمش کرد و البته هیچ وقت صفر نمیشه.این مسائل همه جای دنیا هست و این فرد حتتتتما یه فکری چیزی داشته.
خدا داند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب amir1391 تشکر کرده اند:
scientist66, Present

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 اردیبهشت 1392 00:10

آرشيو سپاس: 5 مرتبه در 2 پست

توسط mohsen_tooti » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 20:43

ریشه اکثر مشکلات تو خانواده است و اکثر مشکلات خانواده ها هم به پول برمیگرده و با این اوضاع بد مالی انتظار بیشتر از اینها را هم باید داشت

Major II

Major II

نماد کاربر
266

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 آذر 1388 20:06

آرشيو سپاس: 993 مرتبه در 241 پست

توسط pckho0r » دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 22:02

دوستان جوری حرف میزنن انگار هر کی که موی سرش معلوم بود واجب التجاوزه

نه واجب التجاوز نیست ولی خودش هم بی تقصیر نیست!
کسی که داره رانندگی میکنه ممکنه یه لحظه چشمشو از جاده بگیره و این کار به قیمت جون خودشو همه سرنشینا تموم بشه بله میشه همه تقصیرهارو انداخت گردن جاده و شرکت خودروساز و قوانین راهنمایی رانندگی و ... ولی حتی اگه همه موارد بالا رو هم دخیل بدونیم باز خودش عامل این تصادف بوده.

کسی که نقشه تجاوز میریزه طعمه اش رو از کسانی انتخاب می کنه که به نحوی خودشون مشکل داشتند! خیلی هایی که مورد تجاوز قرار گرفتند همونهایی بودند که به خیال یه گردش کوتاه داخل شهر و سرگرمی، سوار اتومبیل گران قیمتی با راننده خوشتیپش میشن در حالی که نیت شوم راننده چیز دیگه هست!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pckho0r تشکر کرده اند:
Present, Mahdi1944, Solver

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 12:44

هدف نویسنده مطلب روشن است،

این لغت خاکستری و انسان خاکستری بدجور من را یاد کمیته حقوق بشر فعال در ایران و اطلاعیه هایش انداخت !

نکوهش این اعمال با هدف بسیار ناپسند نشان دادنشان است، اما بعد از آن نه تنها همه مردم که میاد قاضی را با اون مجرم یک جا میکند و می گوید فرقش 1 ساعت است !

نخیر دوست عزیز،
فرقش یک عمر است، تربیت اون پسر در کل عمرش است که تعیین می کند اون یک ثانیه چطور رفتار کند!

ما می توانیم انسان باشیم می توانیم حیوان باشیم!  شما اول انسانیت را در این مجرمین اثبات کن، بعد رنگشون را با دیگر انسان ها قیاس کن!

حداقل ما که مسلمان هستیم (اونها را میگم که با اطلاع مسلمان هستند نه صرف پدر و مادر) بر قضیه جرم و اینها خوب باید واقف باشیم و فکر نکنم هیچ کدام از ما بتونه اینطور خودش را گول بزند که یک لحظه بود و نفهمیدم چه شد ... غفلت چیزیست که کم در آموزه های دینی نکوهش نشده ...

درست مثال بالا که دوستمون زدند، بنابراین هر آن که غافل چره ، غافل خوره تیر!    تازه با فرض بر این که این اعمال محصول غفلت افراد بوده باشد نه نفسانیت یا مثلا شهوت.

خوب و بد آدمها را باید با هم دید،
اما معناش این نیست همه آدم ها بدون اعمال بد خود مثل هم می شوند و یک رنگ!

چون خوبی های آدم ها نیز با هم متفاوت است، البته این هم ریشه اش باز یک دید لیبرالی است که عملا کمک کردن و خوبی کردن را کاری بیخودی می داند و اساسا یک معیار قیاسی حسابش نمی کند. برابر دانستن آدمها منهای اعمال بدشان یعنی همین نادیده گرفتن خوبی هایشان.

کلاً تحلیل جمله جمله متن، ریشه های تفکری نویسنده و هدفش را آَشکار می کند. بدون تعارف اصلا قضیه تحلیل و اشاره به این مسائل نبوده و نیست.

پراکندگی جرم ها هم خودش باز دلیل دیگری است که نویسنده هدفش مثلا آسیب شناسی و امثالهم نبوده، خوب مشکل جوانانی که در خیابان همدیگر را می کشند نداشتن سرگرمی است! اساسا چون سرگرمی ندارند چاقو حمل می کندن یا مثلا در ایران جونان برای اوقات فراقت به خیابان میر وند و به زنان شوهر دار تجاوز می کنند، و دختران ایران چون سرگرمی ندارند به هرزگی می پردازند!  این هم ربط عنوان به تاپیک و پاسخ های مثلا علمی دوستان در دفاع از پست نخست !

- - - مبحث قدیمی است اما بحثش خیر، ضمنا اون روزها من خدمت بودم، حالا قسمت شد شرکت کنم درش
آخرين ويرايش توسط Solver on سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 12:55, ويرايش شده در 2.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
pckho0r, KAL-KOI-BABAK, nasir irani, Present

Major II

Major II

نماد کاربر
276

تاريخ عضويت

شنبه 30 مرداد 1389 11:44

تهران

آرشيو سپاس: 1331 مرتبه در 200 پست

توسط !MOS » سه شنبه 31 اردیبهشت 1392 12:50

تاپیک ۲سال پیش اومد بالا :grin:

[SIZE=4=]
از کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند،تنها آنانکه چتری همراه می برند به کار خود ایمان دارند.

قبلي