در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

420

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 09:19

محل سکونت

Hell

آرشيو سپاس: 1684 مرتبه در 379 پست

Re: فیلم های سینمایی یک طرفه در مورد جنگ جهانی و نازی ها

توسط X.Nima » شنبه 4 تیر 1390 09:01

با تشکر از توضیحات تکمیلی interceptor عزیز... همچنین  typhoon,   رونین,  و  MiimA عزیز... :razz:  :razz:  :razz:

-- متاسفانه بخاطر امتحانات کمی غیر فعال هستمو فرصت کافی برای فعالیت مثل قبل ندارم. اما بد ندیدم این نکته رو خدمت دوستان عزیز بگم. بقول معروف کمرنگ میشویم!

interceptor نوشته است:یا در قضیه تانک ها که تانک آلمانی پانتسرفائوست بهترین تانک تا پیش از شروع جنگ و حتا تا اوایل جنگ بود، روسها اقدام به ساخت تی-34 کردند که توپ و زره قویتری داشت ،اما مسئله اصلی تیراژ ساخت این تانک بود که شوروی ها خوب از ببیشتر بودن جمعیت شون نسبت به آلمان بهره بردند ، حتا اواخر جنگ آلمانی ها تانک تیگر رو روکردند که از همه نظر از تی-34 بهتر بود اما هرگز نتونستند به خاطر تیراژ تولید کم و نداشتن بنزین جنگ تانکها رو به نفع خود به پایان ببرند. وگرنه اگر این مشکل ها نبود قطعن آلمان از جبهه شرقی موفق بیرون می اومد. هر چند همون بهتر که شکست خوردند. همونطوری که wild-bear عزیز تو امضاشون نوشتند که دنیا به شوروی بدهکاره واقعن همینطوره.


یکی از مهمترین برنری های T-34 نسبت به ابر تانکهای آلمانی، تحرک بسیار قوی و جالبش بود. طوری که در بسیاری از جاهایی که تانکهای آلمانی بخاطر نداشتن سیستم تعلیق مناسب، متوقف میشدن و تبدیل به یه هدف آماده میشدن برای تانکهای دشمن!  این نقطه ضعف تانکهای آلمانی نکته ای بود که بعد از اینکه روسها بهش پی بردن، نسل بعدی تانکا کاملا متفاوت از گذشته بودن. در حقیقت روسها با تقویت تحرک تانک، ضعف در زره رو جبران کردن... دوستان آشنا به تانک میدونن که خطرناکترین چیز برای یه تانک عدم تحرک مناسب هست... چون همونطور که گفتم، اونو تبدیل به یه هدف کاملا آماده میکنه... حتی در تانکای امروزی هم میبینیم... برای مثال در عراق شاهد بودیم مبارزان علیه متجاوزین، با هدف قرار دادن شنی تانک، اونو فلج میکردن. و یا در جنگ اعراب و صهیونیزم، (تانک مرکاوا 2) تکتیر اندازان عرب اولین تلاششون این بود که راننده تانک رو هدف قرار بدن و تانک به کلی فلج کنن...

:razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب X.Nima تشکر کرده اند:
interceptor, wild-bear

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

30

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 18 تیر 1389 19:19

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 25 پست

Re: فیلم های سینمایی یک طرفه در مورد جنگ جهانی و نازی ها

توسط alpacino67 » شنبه 4 تیر 1390 09:14

چه بدهکاری دوست عزیز استالین تا وقتی که هیتلر زیر قول و قرارشون نزد خودش رو قاطی جنگ نکرد هر تلفاتی که ملتش داد صرفا برای دفاع از خودش بود نه از کشور های دیگه که بخوان بدهکاری بهش داشته باشن اندازه ی همین به قول شما ساکسون ها هم شرف نداشتن که حداقل واسه هم نژادهاشون کاری بکنن همه ما قضیه لهستان رو میدونیم خنده دار تر اینه که بعدش استالین هر کشتار وسیعی میکرد   مینداخت گردن هیتلر
از نظر انسان ها سگ ها حیواناتی با وفا و مفید هستند...ولی از نظر گرگ ها، سگ ها گرگ هایی بودند که تن به بردگی داده اند تا در آسایش و رفاه زندگی کنند.."ارنستو چگوارا"
live free or die hard

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب alpacino67 تشکر کرده اند:
interceptor

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

260

تشکر کرده: 52 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

Re: فیلم های سینمایی یک طرفه در مورد جنگ جهانی و نازی ها

توسط salam_2407 » شنبه 4 تیر 1390 10:41

تاریخ رو پیروز مینویسه
من طرفدار هیتلر نیستم ولی غربیها هیتلر رو کردن مثل بن لادن الان با اسم اون مظلوم نمایی میکنن و بعدش هر جنایتی که میخوان انجام میدن وکسی هم جرات نداره بهشون بگه اینجوری هم نبوده
مثل همین داستان نروژ و هلوکاست
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب salam_2407 تشکر کرده اند:
interceptor

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: فیلم های سینمایی یک طرفه در مورد جنگ جهانی و نازی ها

توسط typhoon » شنبه 4 تیر 1390 11:29

interceptor نوشته است:من هم مدتی است که می بینم در سنترال عده ای برچسب هایی رو به کاربران سایت در مورد حمایت از نازی ها ، آمریکا و ... می زنند.

گور پدر نژاد آریایی و بحث های نژاد برتر و ...
البته قوم "لر" ایران آریایی نبوده و ما مثل شماها کشته مرده این قوم سفاک نبودیم و نیستیم. قبل از اینکه مهاجمان اشغالگر آریایی به سرزمین پاک ما رو پا بگذارند حکومتی در ایران به نام عیلام وجود داشته که نوادگان اون ها در لرستان و خوزستان فعلی در حال حاضر ساکن هستند. پس ما وجه مشترکی با قوم ژرمن نداریم و طبعن علاقه ای هم وجود نداره.
اما صحه گذاشتن بر عملکرد  نسبتن مناسب اونها در جنگ چیزی از واقعیت کم نمی کنه و کسایی که نمیخوان به این قضیه اذعان کنند دروغگو  هستند.

قصد ادامه این بحث رو نداشتم ، اما فقط جهت اطلاع،
نیروی هوایی آلمان با وجود داشتن جنگنده پیشرفته تری مثل مسراشمیت (که اولین هواپیمای جت جهان بود) در مقابل اسپید فایر و یک هواپیمای انگلیسی دیگه که اسمش خاطر نیست نتونست موفق باشه چون بنزین لازم رو برای پراندن اون در اختیار نداشت. قطعن اگر می تونستند بپرند اوضاع اینطوری نمی شد.
حتی در اوایل جنگ که چه بمب افکن ها و چه هواپیماهای جنگی آلمان کاملن در کل اروپا و آمریکا برتری داشتند و پایتخت انگلیس توسط همین هواپیماها به تلی از خاکستر شبیه شده بود،  یاز برتری رو در هوا به لوفت وافه تقدیم کرده بود.
یا در قضیه تانک ها که تانک آلمانی پانتسرفائوست بهترین تانک تا پیش از شروع جنگ و حتا تا اوایل جنگ بود، روسها اقدام به ساخت تی-34 کردند که توپ و زره قویتری داشت ،اما مسئله اصلی تیراژ ساخت این تانک بود که شوروی ها خوب از ببیشتر بودن جمعیت شون نسبت به آلمان بهره بردند ، حتا اواخر جنگ آلمانی ها تانک تیگر رو روکردند که از همه نظر از تی-34 بهتر بود اما هرگز نتونستند به خاطر تیراژ تولید کم و نداشتن بنزین جنگ تانکها رو به نفع خود به پایان ببرند. وگرنه اگر این مشکل ها نبود قطعن آلمان از جبهه شرقی موفق بیرون می اومد. هر چند همون بهتر که شکست خوردند. همونطوری که wild-bear عزیز تو امضاشون نوشتند که دنیا به شوروی بدهکاره واقعن همینطوره.

درمورد قسمت پایانی ادعاهاتون هم ، باید بگم بله ، رحم آلمانیها به نروژِی های خرابکار براشون گرون تموم شد، همونطوری که به انگلیسی ها در سواحل فراسنه رحم کردند و پشیمان شدند.
این نروژی های خرابکار در سایه مردم غیرنظامی با بمبگذاری و اقدامات خرابکارانه یه کارهایی کردند. اما دوست عزیز، نام اون ناو  Werfitz  یا ورفیتس بود نه ترپیتز! بله اون ناو هم غرق شد اما 990 و چندتازیردریایی U کمکاری های ناوها رو به اندازه کافی جبران کردند.


در کل، پس از چند مدت تحقیق : :
تنها دلیل شکست آلمان نازی وپیروزی متفقین آبادان و پالایشگاه عظیم اون بود. اگر نفت و سوخت به آلمان می رسید یا حداقل به متفقین نمی رسید آلمان نازی ، پیروز تمام جبهه های جنگ بود ،
احتمان شما هم پس از مدتی به نتیجه من خواهید رسید.


عجب شهر مهمی داشتیم ، آبادان ؛ شهری که نتیجه دو جنگ جهانی رو برگردوند!
در پایان باز هم می گم هیچ علاقه ای به کشت و کشتارهای این کشور ندارم ، اما بد هم نبود پوز این ساکسون ها رو به خاک مالیده شود که تا قبل از شده بود فقط توسط همین آلمان! و در جنگ اول جهانی شد و غیر از اون این کشورها اینطوری به استیصال نیافتاده بودند.این هم لیستی از هواپیماهای آلمانی در خدمت لوفت وافه ، البته خیلی طول و درازه ، فقط به خاطر اینکه بدونید آلمان خیلی هم خوار انگلیس نبود:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


سلام
پانزر کلمه ای آلمانی به معنای تانک است.پانزر فائوست یک تانک نیست.سلاح ضد تانک ساخت آلمان است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

دوست عزیز این نتیجه سرچ عبارتی است که شما با عنوان نام آن کشتی جنگی اعلام کردید:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد این هم به قول شما نام اشتباه ترپیتز:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
sx2&aql=&oq=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=18775b43b0670ef8&biw=1366&bih=564

برتری لوفت وافه بر فراز آمریکا:!!!!!!هر دم از این باغ بری می رسد   تازه تر از تازه تری می رسد.

در ضمن مسرااشمیت مدل های مختلفی هواپیما داشت و مدل جت آن Me262 بود.در ضمن اگر نبود اصرار امثال آدولف گالاندها این هواپیما نیز طبق دستور پیشوا در نقش بمب افکن سرعتی به کار می رفتند.خاطرات آدولف گالاند ترجمه ذبیح الله منصوری و خاطرات اریش هارتمان از نشر نی. تیگر نه!!! تایگر.

در مورد دانکراک و عملیات دینامو:
اگر پیشوای باهوش!!! آلمان به چرندیات گورینگ گوش نمی کرد تمام اون نیروها از بین می رفتند.به کتابی که در صفحه قبل معرفی کردم مراجعه کنید و ببینید که رحم کرد یا به لوت وافه اعتماد بیجا کرد.
در مورد نبرد انگلستان و اینکه آیا آلمانها برتری بدست آوردند و دلایل لغو عملیات شیر دریایی نیز به همین کتاب مراجعه کنید.

وقتی یک سرجوخه نامه بر با تحصیلاتی در زمینه نقاشی به فرماندهی برسد بهتر از این نمی شود.
Old soldiers never die.They just fade away

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: فیلم های سینمایی یک طرفه در مورد جنگ جهانی و نازی ها

توسط typhoon » شنبه 4 تیر 1390 13:06

سلام
باز هم عجله کردید.به هر دولینیکی که عبارات آن را درشت کرده اید سری بزنید و ببینید که خبری از کشتی آلمانی با این نام نیست.یک سری هم به لینکی که من می گذارم بزنید.امیدوارم سوء تفاهم شما رفع شود:
http://en.wikipedia.org/wiki/German_battleship_Tirpitz
در مورد زبان هم اکثر دوستان با عنوان تایگر آشنایی دارند،لطفا اگر از عبارتی به زبان دیگر استفاده می کنید اعلام کنید.دوست عزیز همون طور هم که خودتون گفتید نحوه بیان شما ایراد داشت.

هواپیماهای انگلیسی در جنگ دو جهانی:
اسپید فایر،هاریکن و البته موسکیتو
Old soldiers never die.They just fade away

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان