در اين بخش مي‌توانيد در مورد زراعت گياهان زراعي و باغي مختلف به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
355

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 2 فروردین 1389 17:45

طهرون-شمرون

آرشيو سپاس: 3267 مرتبه در 332 پست

بی رمق شدن گیاه بنجامین

توسط wild-bear » يکشنبه 5 تیر 1390 16:32

سلام و عرض ادب خدمت رونین عزیز(آقا سید میثم خودمون)

دوست بزرگوار بنده یک گیاه نسبتا بزرگ بنجامین دارم اما متاسفانه چند وقتی میباشد که دارد خشک میشود و این مقوله خیلی مرا ناراحت کرده!!!
شایان ذکر است این گیاه پیش از انتقال به فضای باز(حیات) خیلی سرحال و خوش رنگ و لعاب بود ولی اکنون شاهد خشک شدنش هستم.

بنظر شما مشکل از کجاست؟

با تشکر
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب wild-bear تشکر کرده اند:
HORLIKAN, CAPTAIN PILOT, امیر جمالی, mahshid-banoo, X.Nima, رونین

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

Re: بی رمق شدن گیاه بنجامین

توسط رونین » يکشنبه 5 تیر 1390 18:12

سلام خدمت دوستان و

دوست عزیز و گرامی، کاربر محترم و ارجمندwild-bear

خدمت شما عرض کنم که بنجامین ها گیاهان بسیار حساسی هستند مخصوصا نوع ابلق این گیاه

اشتباه شما در جابه جایی گیاه هست. وقتی این گیاه در یک قسمت از خانه یا حیاط قرار میگیرد کانلا با اون منطقه از خانه یا حیاط خو میگیرد در صورت جابه جایی زود خشک میشود.

توصیه من به شما این است که محل مناسب و دلخواه خودتونو انتخاب کنید و کمی از کود مایع یا N.P.K استفاده کنید. میتواند از کمی از کود فسفات آمونیوم نیز استفاده کنید یا کود اوره خالص اما کم

کود اوره باعث افزایش رشد رویشی شده و تعداد شاخه و برگها رو زیاد میکنه

علت اینکه این گیاه حساس هست اینکه جزء گیاهان سایه-افتاب دوست تقسیم میشه و سیستم آوندی و برگهای ضغیفی داره و نمیتونه بلافاصله با شرایط جدید خودشو وفق بده.

توصیه دیگر برگهای خشک شده را با دقت جدا کنید و فواصل آبیاری را نزدیکتر.

تمام گیاهان خانواده بنجامین همین مشکل رو دارند، دوست من نباید این گیاه رو زیاد جابه جا کنید البته باید عرض کنم این گیاه زیاد مناسب فضای باز نیست اما نگران نباشید..

باز اگه سوالی بود در خدمتیم
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
wild-bear, X.Nima, ASHKAN95, interceptor, امیر جمالی, CAPTAIN PILOT, mahshid-banoo, HORLIKAN