در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

اعتراف پنتاگون به عدم کارآیی سپرموشکی

توسط HASAN BARATY » چهارشنبه 8 تیر 1390 19:23

کارشناسان شورای علمی وزارت دفاع آمریکا معتقدند سامانه دفاع ضدموشکی اروپایی کارآیی ندارد، چرا که این امکان را برای موشک‌های ره‌گیر فراهم نمی‌کند تا موشک‌های شلیک شده را در مراحل اولیه پرواز نابود سازند.

شورای علمی وزارت دفاع آمریکا کارآیی سامانه دفاع ضد موشکی که قرار است در خاک اروپا مستقر شود را زیر سئوال برده است. به عقیده کارشناسان پنتاگون، این سامانه این امکان را برای موشک‌های ره‌گیر آمریکایی فراهم نخواهد کرد تا موشک‌های شلیک شده توسط دشمن را در مراحل آغازین پرواز نابود سازند.

هفته گذشته نمایندگان شورای علمی وزارت دفاع آمریکا گزارشی در رابطه با ویژگی‌های تاکتیکی-فنی موشک‌های ره‌گیر سامانه دفاع ضد موشکی این کشور که قرار است در خاک اروپا مستقر شوند، به سنای آمریکا ارائه داد.

بخش اعظم این تحقیقات که از سال 2009 آغاز شده، محرمانه است، ولی سناتورهای آمریکایی نتیجه‌گیری کلی کارشناسان پنتاگون در این زمینه را تعجب‌انگیز عنوان کردند که بر ناکارآمدی طرح ایجاد سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی اذعان دارد.

"ریچارد شلبی " نماینده ایالت آلاباما و عضو کمیته خرید تسلیحات نظامی سنای آمریکا در پایان نشست شنود مربوط به این گزارش اعلام کرد: اکنون مشخص شده که تمام آنچه تاکنون نمایندگان آژانس دفاع ضد موشکی به ما گفته بودند، اصلا قابل اطمینان نیست.

به گفته وی، نتیجه‌گیری کارشناسان شورای علمی پنتاگون بسیار نگران‌کننده است، چرا که تمام این مدت سعی می‌شد ما در مورد ایجاد سامانه‌ای متقاعد کنند که اصلا کارآیی ندارد.

این گزارش سناتورهای آمریکایی را وادار کرده است تا در خصوص اعلام مقامات وزارت دفاع برای تحقق طرح ایجاد سپر موشکی اروپایی ابراز تردید کنند. به عقیده کارشناسان نظامی شورای علمی وزارت دفاع آمریکا،‌ سرعت پرواز موشک‌ها زمان کافی برای تصمیم‌گیری نخواهد گذاشت و به همین دلیل در این طرح امکان ره‌گیری سریع آنها در نظر گرفته نشده است و این مسئله قابل اعتماد بودن سامانه دفاع ضد موشکی را زیر سئوال قرار خواهد داد.

نتیجه گیری کارشناسان وزارت دفاع آمریکا ممکن است "باراک اوباما " رئیس‌جمهوری این کشور را وادار به تجدید نظر در طرح استقرار سامانه دفاع ضد موشکی در خاک اروپا کند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
nima-rad, Persian Cat, Ph.Sepehr, ASHKAN95

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان