در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

سفارش خرید انقلابیون لیبی به پنتاگون + عکس

توسط sayeh_roshan_1988 » شنبه 11 تیر 1390 20:39

لیبی همچنان در گیر و دار تلاش ها برای رفتن معمر قذافی و پیروزی شبه نظامیانی است که می گویند می توانند بعد از پایان گرفتن تنش های خیابانی و به قدرت رسیدن اسلحه را کنار بگذارند و قلم در دست توافقنامه سیاسی امضا کنند. اگر گروه شبه نظامی باشید که چندان برای مبارزه آموزش ندیده اید و گرفتار دیکتاتوری هستید که می گوید تا آخرین قطره خونش در کشور خواهد ماند باید از دیگران کمک بخواهید. اگر اینگونه باشد در لیست سفارش های خود برای جامعه جهانی چه چیزهایی را قید می کنید؟


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  اسلحه ضد تانک، جلیقه ضدگلوله و البته شاید هم جوراب! گزارش های رسیده حاکی از این است که فرانسوی ها در هفته گذشته آمادگی خود را برای تجهیز شبه نظامیان در لیبی اعلام کرده اند. اتحادیه آفریقا و روسیه این حرکت را به باد انتقاد گرفتند. قطر تنها کشوری است که در حال حاضر به شکل رسمی به شبه نظامیان کمک می کند. ایالات متحده هم کمک های عادی مانند دارو ، یونیفورم، چکمه و بیش از ده هزار غذای حلال برای مصرف فوری شبه نظامیان به لیبی فرستاده است .


با این همه بر اساس گزارش فیگارو ،فرانسه چند فقره پرتاب کننده موشک، تفنگ های یورشی و موشک های ضد تانک به لیبی انتقال داده است. در وین هم محمود جبرئیل که ریاست شورای ملی انتقالی لیبی را عهده دار است خواهان کمک های بیشتر بین المللی شد. وی در این خصوص به خبرنگاران گفت: شبه نظامیان تنها تسلیحات سبک دارند. ما به تسلیحات سنگینی نیاز داریم که به این مشاجره نظامی به سرعت پایان دهیم.


اکنون سوال اینجاست که مبارزان به چه نوع تسلیحاتی نیاز دارند؟ خوب! شورای عالی انتقالی هم لیست خرید خاص خود را دارد. وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای تاکید کرد که مبارزان طرف سومی را برای خریداری این تجهیزات واسطه کرده بودند اما پنتاگون به دلیل تحریم تسلیحاتی لیبی از برآورده کردن حاجات آنها خودداری کرده است.
این لیست 25 تا سی مورد را شامل شده بود که برخی از آنها به شرح زیر است:


• پرتاب کننده موشک ضدتانک با برد بیش از 25 مایل.

• کلاشینکف خودکار در محدوده مالی 50 تا 100 هزار دلار

• تفنگ های فنری مدل SPG-9 در محدوده مالی 30 تا 40 هزار دلار

• تفنگ های توپخانه ای ضدهوایی مدل ZU.23 در محدوده مالی 50 تا100 هزار دلار

• توپ میان برد به ارزش 100 هزار دلار

• اسلحه ماشینی DSHK به ارزش 10 هزار دلار

• اسلحه ماشینی PK به ارزش 5 هزار دلار

ماه گذشته بود که یک فعال امریکایی - لیبیایی که با شورای عالی انتقالی رابطه خوبی هم دارد لیست دومی را در اختیار پنتاگون قرار داد. وی این لیست را لیست درخواستی شبه نظامیان خواند:
کلاه خود. چکمه. جلیقه ضدگلوله.تفنگ دستی. نارنجک.مهمات و ...


پنتاگون این درخواست را رد کرد. پنتاگون و دیگر کشورها زمانی که پای کمک های غیرنظامی به میان می آید راحت تر برخورد می کنند. با این همه مبارزان در لیبی لیست خرید جالبی دارند از تسلیحات تا جوارب . اعضای شورای عالی انتقالی لیبی از ایالات متحده خواسته اند که 30 میلیارد دلار بلوکه شده قذافی را رفع بلوکه کرده و در اختیار مخالفان قرار دهد. البته مبارزان درخواست انتقال مربی هم داده اند و اعتقاد دارند که بدون مربی ، مبارزان نمی توانند از این تجهیزات بهترین استفاده را بکنند. یک عضو ارشد این شورا در این خصوص می گوید: قذافی با سیب زمینی مردم را نمی کشد بلکه از تسلیحات واقعی استفاده می کند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
Shahbaz, Mr.Amirhessam, nima-rad, Persian Cat

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان