در اين بخش مي‌توانيد در مورد زراعت گياهان زراعي و باغي مختلف به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

Re: این چه گلیه؟؟؟

توسط رونین » چهارشنبه 23 شهریور 1390 17:02

big-man نوشته است:با عرض سلام خدمت استادان گرامي...................

رونين خان اين گياه من( تخم مرغ زينتي)    هر روز يا بعضي وقتا دو روز يكبار يه استكان آب بهش ميدم ....اما نميدونم چرا احساس ميكنم نوك بعضي برگاش زرد شدن و بعضي برگاشم نقطه نقطه زرد شدند....اما چون زرديش كمه آدم متوجه نميشه؟؟

به نظر شما مشكل از كجاست؟

اين كودهايي كه فرموديد كجا پيدا ميشه؟؟؟

گياه من از اول رشدش به صورت مورب بوده....با يه تيكه چوب عمودش كنم اشكالي نداره؟

سلام دوست من

شرمنده ما کمی کار داشتیم

مورد اول: ابیاری باید نظم داشته باشه

مورد دوم

زردی برگ
1- کمبود ازت
2- عدم تهویه اب و خاک
3- آبیاری بیش از حد
4- دمای بالا
5-کم دادن اب
6- نور بالا

کود  N.P.K را میتوانید از تمامی مکانهایی که محصولات کشاورزی رو میفروشند تهیه کنید

نکته یا پیشنهاد
1- مکان گلدان را تغییر دهید و به جایی ببرید که نور کمی باشد تغییرات را مشاهده کنید
2- ته گلدان حتما برای تهویه سوراخ باشد
3- کود اوره تهیه کنید و طبق موردی که گفتم استفاده کنید
4- خاک را مشاهده کنید مناسب باشد

نکته مهم

شما بیان کردید که نقاط زرد رنگ مشاهده کردید توجه داشته باشید موارد بالا فقط برگ را زرد رنگ کرده یا حالت سوخته + کلروز و نکروز اما

نقاط زرد رنگ فقط اسیب حشره مگس سفید است که با سموم فسفره از بین میره

نتیجه
با توجه به خرید قبلی من احساس میکنم که مکانی که شما خرید میکنید آلوده باشد البته این با توجه به حرف شماست

موارد بالا را رعایت کرده و نتیجه را اعلام کنید

نکته
ابیاری در وقت ظهر ممنون
کود دهی در صبح و عصر

نکته

قسمتی از خاک گلدان را با یک میله یا وسیله کوچه سوراخ کرده و خاک را با دست لمس کنید ببینید تخم حشره مشاهده میکنید یا نه

موارد را به من اعلام کنید

ممنون
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
mahshid-banoo, SAMAN, AGeNiS1, ASHKAN95, noora, CAPTAIN PILOT, Persian Cat, Fariborz

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

این چه گلیه؟؟؟

توسط big-man » دوشنبه 28 شهریور 1390 19:57

سلام ببخشید بنده این پست رو یکم دیر دیدم....

گیاه بنده فکر کنم در معرض نابودیه....

برگهای پایینیش با یک اشاره افتادند و چند برگ بالاش مونده به اضافه یک عدد تخم مرغ که زرده زرد شده (نمیدونم طبیعیه یا نه)

برگاش بعضیاش نقطه های زرد داره بعضیاش رگه های زرد و بعضیاش سر برگ زرد شده و شبیه سوختگیه.

هر روز نیم استکان آب بهش میدادم.....صبحا میبردمش حیاط شب مباوردمش داخل.

یه سوال دیگه:

بنده دو دونه لوبیای سحرآمیز خریدم ....یکم خاک ریختم + یه ذره فضوله ی کبوتر و دانه رو تووش کاشتم و هر دو روز یکبار بهش آب میدم...اما بعد از گذشت یک هفته نتیجه ای حاصل نشده   سرنوشتش نامعلومه

حالا فقط یه تخم برام مونده اون رو چجوری بکارم و آبش بدم که نتیجه ای حاصل بشه.
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

توسط رونین » دوشنبه 28 شهریور 1390 20:37

big-man نوشته است:سلام ببخشید بنده این پست رو یکم دیر دیدم....

سلام خدمت شما

گیاه بنده فکر کنم در معرض نابودیه....

برگهای پایینیش با یک اشاره افتادند و چند برگ بالاش مونده به اضافه یک عدد تخم مرغ که زرده زرد شده (نمیدونم طبیعیه یا نه)

نه طبیعی نیست

برگاش بعضیاش نقطه های زرد داره بعضیاش رگه های زرد و بعضیاش سر برگ زرد شده و شبیه سوختگیه.

دوست من هر سه مورد نشان دهنده یه مورد کمبود و بیماری هست، نقطه برای مگس سفید، سوختگی برای داما، کمبود یا زیادی آب عدم تهویه، سربرگ ها کمبود نیتروژن، وجود حرارت بالا و ..

هر روز نیم استکان آب بهش میدادم.....صبحا میبردمش حیاط شب مباوردمش داخل.

تکان دادن هر گیاهی به صورت پی در پی اشتباه هست

ببین یه کاری بکن: برو خاک گلدان خریداری کن، و کلا گلدان خودتو عوض کن و  کود اوره بده ضمن یا همون N.P.K ببین چی میشه ضمن اینکه گلدان رو در پشت پنجره قرار بده نمیخوام نور مستقیم بهش بخوره، نمیشه که گیاه شما همه نوع علائم نشون بده اولین باره به کسی میگم چیکار کنه و کارش درست نمیشه

من فکر کنم مشکل از جایی هست که شما خریداری میکنی فکر کنم اون شخص از محل آلوده خریداری میکنه

یه سوال دیگه:

بنده دو دونه لوبیای سحرآمیز خریدم ....یکم خاک ریختم + یه ذره فضوله ی کبوتر و دانه رو تووش کاشتم و هر دو روز یکبار بهش آب میدم...اما بعد از گذشت یک هفته نتیجه ای حاصل نشده   سرنوشتش نامعلومه

بیا فرض کنیم قوه نامیه مناسب داره و...

لوبیا رو به صورت برعکس که محور زیر لپه اون پایین باشه در خاک قرار بده(خاک گلدان) به اندازه یک بند انگشت(خیلی زیاد خیر) در خاک قرار بده، درجای معتدل و نور گیر(آفتاب گیر) روزی یکبار هر بار یک قاشق اب بده  سبز شدن تا یک هفته مشهود خواهد بود

فضله کبوتر ؟؟؟!!!
دوست من در گلدان به هیچ عنوان از کود های دامی، مرغی، پرندگان غیر اهلی و اهلی، کود اسبی، کود گاوی ... استفاده نمیشود
این کود ها دارای حرارت بالا بوده و باعث از بین رفتن بذر و پوسیدگی ان میشوند

حالا فقط یه تخم برام مونده اون رو چجوری بکارم و آبش بدم که نتیجه ای حاصل بشه.

نتیجه را اعلام فرمایید

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

Persian Cat, big-man, SAMAN, Fariborz, AGeNiS1, ASHKAN95, noora, CAPTAIN PILOT, mahshid-banoo

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1114

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

توسط big-man » چهارشنبه 30 شهریور 1390 18:07

با تشکر از استاد گرامی .....پس از انجام دستورات شما نتیجه رو اعلام میکنم...پ

البته اگه دوباره گیاه زنده بشه....

چون تخمش کاملا زرد شده و اکثر برگاش ریختند.....    

خواستم اوامر شما رو در مورد لوبیای سحرآمیز به کار ببرم دیروز اما وقتی یکم با دست خاک گلدان رو کنار زدم دیدم لوبیا جوانه زده ..امروزم سر از خاک بیرون آورده....بهر حال ممنون
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب big-man تشکر کرده اند:
ASHKAN95, رونین, AGeNiS1

Moderator

Moderator

نماد کاربر
471

تشکر کرده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 مرداد 1385 03:58

تهران

آرشيو سپاس: 3094 مرتبه در 325 پست

توسط mahshid-banoo » چهارشنبه 30 شهریور 1390 23:09

درود

چند روز پیش به همراه دوستان رفته بودیم کوه دربند که موقع برگشتن دیدم لابلای درختا چند تا گفتن سفید بسیار زیبا و رویایی هست که تا حالا ندیده بودم.
عکسش رو میزارم که اگه اسمشو میدونید بهم بگید لطفا...

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

البته عکس با کیفیتی نیست اما فکر کنم قابل تشخیص باشه...
آشنایان ره عشق درین بحر عمیق
غرقه گشتند و نگشتند به آب آلوده

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahshid-banoo تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Mohammad 1985, رونین, SAMAN, behrad90, noora, Solver, CAPTAIN PILOT, big-man, AGeNiS1

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1827

تشکر کرده: 215 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 23 اسفند 1388 15:42

کرمان/رفسنجان

آرشيو سپاس: 13002 مرتبه در 1657 پست

توسط AGeNiS1 » چهارشنبه 30 شهریور 1390 23:32

سلام خدمت mahshid-banoo
عکس قابل دیدن برای من نبود
اگر میشه لینک تصویر رو هم بزارید یا درسایت دیگری اپ کنید ممنون :razz:

اگـه شاخی شَـکّ ندارم که گـاوی... اگه فکر میکنی خیلی بالایـی بیزحمت یه چندتـا موز بنداز پایین ... اگـه شیـری با کیکمیخوریـمـت ... اگه پرچمت بالاسـت بیزحمت دستـمالـو بگیر پـــرچــــم مارو هم تمیـز کُن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب AGeNiS1 تشکر کرده اند:
big-man, ASHKAN95, رونین, Solver, noora

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 30 شهریور 1390 23:36

لینک ها درسته :razz:  :razz:  :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
HESAM-007, SAMAN, noora, m-249, Solver, رونین, big-man, mahshid-banoo, AGeNiS1

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

توسط رونین » پنج شنبه 31 شهریور 1390 17:04

دوست گرامی و ارزشمند، کاربر محترم mahshid-banoo

ضمن عرض سلام و ادب

به احتمال بسیار قوی گیاه مورد نظر شما با نام سورنجان یا پیاز سگ، پیاز حضرتی، گل حضرتی، سولنجان،گل حسرت، سنبلک معروفیت دارد، این گیاه از تیره زنبق بوده که بوسیله پیاز و بذر تکثیر پیدا میکند، گل با شش گلبرگ کشیده و بلند، رنگ متنوعی در گل از سرخ تا صورتی و سفید دارای برگ بلندی در بهار، میوه کپسول سه حجره ای دارای تعداد زیادی بذر سیاه متمایل به قهوه ای، محل یافت تپه ها و کوه پایه ها، دوستدار خاک اهکی، گیاه سمی

نام سرگروه Colchicum autumnalr L

گونه در ایران C.kotschyi Boiss  در تهران ارنگه چیذر شمیران کرج پس قعله دره سفید رود منجیل رستم آباد کرمانشاه همدان رشت اراک کنگاور قم یزد و کرمان(به ندرت) گزارش شده است.

این گیاه همراه با گیاه دیگری با نام قولنجان در طب گیاهی کاربرد داشته همراه زنجبیل و عسل البته ریشه گیاه کوبیده شده و همراه با یکی دوتا گیاه دیگر برای تقویت قوای جنسی کاربر دارد. ضمن اینکه در تقویت معده و سردرد نیز مفید است

استفاده بی رویه از هر دوگیاه مخصوصا پیاز گیاه(سورنجان + قولنجان) اثر بسیار بدی بر روی کبد داشته و باعث افزایش آلرژی شده و در مسدود کردن را تنفسی در صورت استفاده بیش از حد نقش دارد.

این گیاهان دارویی تاثیر مناسب دارند اما در میزان مصرف آنها باید بسیار بسیار دقت کرد.

گیاه مورد نظر شما در همین خانواده بوده ولی برای اطمینان بیشتر دوباره کنترل خواهم کرد.

از تاخیر در پاسخ عذر خواهی میکنم

سوالی بود در خدمتیم

زیبنده
.

CAPTAIN PILOT, SAMAN, noora, mahshid-banoo, behrad90, AGeNiS1, Solver, HESAM-007, big-man, ASHKAN95

Moderator

Moderator

نماد کاربر
471

تاريخ عضويت

تهران

توسط mahshid-banoo » جمعه 1 مهر 1390 00:10

واقعا ممنون از توضیحاتتون .

کاش اسم های رمانتیک تری داشت!
داشتم فکر میکردم بخاطر کشفش اسم این گل رو مهشید بزارم !!!

رونین نوشته است: گیاه سمی

گیاه سمی؟
در اون اطراف یه قاشق افتاده بود که من برداشتم و دو تا از پیازهای گل ها رو با خودم آوردم . البته هنوز وقت نکردم که بکارمشون. پس باید خاک آهکی باشه.

بازم ممنون توجهتون .
راستی تاخیری هم نبود!

behrad90, رونین, SAMAN, CAPTAIN PILOT, Solver, nima-rad, big-man, noora, Shahbaz, AGeNiS1

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

توسط رونین » جمعه 1 مهر 1390 13:04

سلام خدمت دوستان گرامی و دوست ارجمند mahshid-banoo

خدمت شما عرض کنم در کشور ما تا الان فقط یک نفر موفق شده که چند گونه گیاهی جدید کشف کند که اون هم استاد ارجمند و عزیز ما مرحوم پروفسور احمد قهرمان بودند که به رحمت خدا رفتند

البته شاید اسم این گیاه جالب نباشه اما برای ما بسیار ارزشمند هست چون دارای توان بالا در مقاومت به سرما دارد

شما باید برای کشف گیاهان و گونه های جدید به مکان هایی سفر کنید که بشر تا حالا قدم به اونجا نگذاشته یا ارتفاعات بسیار بالا

در مورد سمی بودن: اصطلاح سمی در مورد گیاهان دارویی با اصطلاحی که در مورد قارچ ها به کار میرود فرق دارد، بعضی از قارچ ها حتی اگر اسپور انها به بدن شما تماس داشته باشه آثار بدی روی پوست داره چه برسه که شما قارچ رو بخوری!

در مورد این گیاه خدمت شما عرض کنم که این گیاه در اثر مصرف بیش از حد در بدن تولید سمی مهلک دارد در واقع باید در میزان مصرف بسیار دقت کند چون کبد توانایی هضم مواد تشکیل دهنده پیاز این گیاه را در صورت مصرف بیش از حد ندارد.

گیاهان دارویی ترکیباتی متفاوت با اندازه مختلفی دارند و بدن ما قادر هست مقداری معین از این مواد را دفع یا هضم کند، گیاه سورنجان و قولنجان از جمله گیاهانی هستند که در پیاز خود موادی بسیار با غلظت بالایی دارند البته اگر شما برای سردرد بخور ان را استفاده کنی موردی ندارد اما برای تقویت قوای جنسی یا معده باید بسیار دقت شود.

سوالی بود درخدمتیم

زیبنده
.

mahshid-banoo, SAMAN, CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, Solver, behrad90, HESAM-007, AGeNiS1, big-man, noora

Moderator

Moderator

نماد کاربر
471

تاريخ عضويت

تهران

توسط mahshid-banoo » جمعه 1 مهر 1390 16:51

درود به مدیر گرامی جناب رونین

رونین نوشته است:دارای توان بالا در مقاومت به سرما دارد
البته من این گل رو در گرمای تابستون پیدا کردم!

من زیبایی این گیاه رو دوست دارم و ازش استفاده دارویی نمیکنم .
یه سوال در مورد کاشت اون. من میخواستم پیازها رو بزارم تو آب اما برادرم گفت بزار لای روزنامه که مرطوب و خراب نشه. الان یک هفته ایی هست که در روزنامه گذاشتم و میخوام بعد از اینکه برادرم از سفر اومد باهم اونو بکاریم. بنظرتون اینطوری خشک نمیشه؟

واقعا ممنون از راهنماییتون

CAPTAIN PILOT, Solver, behrad90, رونین, noora, ASHKAN95, HESAM-007, AGeNiS1, big-man, SAMAN

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

توسط رونین » جمعه 1 مهر 1390 17:07

سلام

دوست گرامی mahshid-banoo

میدونم که در تابستان پیدا کردید اما تعاریف ما از مقاومت به سرما یا گرما متفاوت میباشد، شاید شما بتوانی گیاهی در تابستان پیدا کنی ولی همون گیاه توان مناسبی در مقاومت به سرما دارد،

در مورد این گیاه خدمت شما عرض کنم دارای پیاز است شما در تابستان گل و گلبرگ های گیاه را مشاهده میکنید اما در زمستان چی؟؟ خدمت شما عرض کنم پیاز این گیاه میتواند در برابر سرما مقاوم باشد مثل پنجه مرغی که تا سرمای50 درجه را تحمل میکند، گیاه پنبه میتواند تا حدودی سرما را تحمل کند اما در زمستان دیگه از پنبه خبری نیست اما گیاه سورنجان زنده هست ولی زیر خاک و زمین و به تنفس خود ادامه میدهد.

گیاهان چند ساله که دارای ریشه پیازی هستند یا ریشه ریزومی دارند گیاهانی مقاوم به سرما هستند هرچند در بهار گل میدهند. بعدا یک پست ارسال میکنم در همین مورد که به خوبی  دوستان با تمامی خصوصیات گیاهان آشنا بشوند.

در مورد سوال بعدی خیر مشکلی نداره اما سعی کنید مرطوب نگه دارید.

سوالی بود درخدمتیم

زیبنده
.

m-249, CAPTAIN PILOT, Solver, mahshid-banoo, behrad90, ASHKAN95, noora, AGeNiS1, HESAM-007, SAMAN, big-man

قبليبعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان