در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

965

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 10 تیر 1388 07:47

آرشيو سپاس: 3923 مرتبه در 763 پست

نگراني رييس اطلاعات ارتش اسراييل : سلاح سايبري ايران خطرناك

توسط victory67 » چهارشنبه 15 تیر 1390 16:33

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
ايران در تمامي كشورهاي منطقه در حال گسترش نفوذ خود در ميان دولت ها و سازمان ها است . ايران در كشورها و مناطقي چون سوريه ، لبنان ، مصر ،بحرين ، سودان ، يمن ، عراق و غزه فعال است.
رييس دستگاه اطلاعات ارتش اسراييل در اظهاراتي ايران را متهم به دخالت در وقايع "روز نكبت" و " روز نكسه " امسال در سرزمين هاي اشغالي و نيز تلاش براي دخالت در انتخابات مصر كرد.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  و به نقل از روزنامه جروزالم پست ژنرال "آويو كوچاوي " رييس دستگاه اطلاعات ارتش اسراييل روز سه شنبه در اظهارات خود در كميته روابط خارجي پارلمان (كنست ) با ادعاي دخالت ايران در انتخابات مصر گفت : ايران از طريق ارتباط با گروه اخوان المسلمين مصر در تلاش است تا بر فرايندهاي سياسي اين كشور تاثير بگذارد".

وي با اشاره به اينكه اخوان المسلمين در صدد قبضه قدرت در مصر از طريق انتخابات است چون از نظر او اين گروه تنها گروه سازمان يافته سياسي در مصر محسوب مي شود ، افزود :‌"‌جامعه جهاني مي خواهد كمي در برگزاري انتخابات مصر تاخير بيندازد تا گروه هاي ميانه رو تر مصر با استفاده از اين فرصت بتوانند خود را سازمان دهند".

ژنرال كوچاوي بار ديگر با تكرار ادعاهاي رژيم اسراييل درباره برنامه هاي هسته اي ايران ضمن ادعاي اينكه ايران تا دو سال آينده قادر به ساخت نخستين بمب اتمي خواهد بود ، افزود :‌"‌ ايران در موج قبلي تحريم هاي بين المللي را از سر گذراند اما اجماع اخير جامعه جهاني براي تشديد تحريم ها حكومت تهران را سورپرايز كرد ".

ژنرال كوچاوي در ادامه با ابراز نگراني ازآنچه كه  نفوذ رو به گسترش ايران در تركيه خواند ، گفت :‌ "‌ ما روابط نزديك تري بين ايران و تركيه مي بينيم . اين روابط بيشتر بر امور تجاري متمركز است اما شامل مسايل نظامي هم مي شود .

وي با اشاره به تحولات ماه هاي گذشته در منطقه و خيزش هاي مردمي در بسياري از كشورهاي عربي خاورميانه و شمال آفريقا ، مدعي شد :‌"‌ ايران در تمامي كشورهاي منطقه در حال گسترش نفوذ خود در ميان دولت ها و سازمان ها است . ايران در كشورها و مناطقي چون سوريه ، لبنان ، مصر ،بحرين ، سودان ، يمن ، عراق و غزه فعال است.

وي همچنين با تهديد آميز خواندن امكان حملات سايبري از سوي ايران گفت :‌" احتمال انجام حملات سايبري از سوي ايران در حال افزايش است و اين سلاح از ديگر سلاح هاي ايران خطرناك تر است.

اين مقام  اطلاعاتي و نظامي اسراييل همچنين براي تطهير و توجيه جنايات ارتش اين رژيم در كشتار بي رحمانه فلسطيني ها در تظاهرات روز نكبت ، ايران را به دست داشتن و تحريك فلسطيني ها متهم كرد و مدعي شد : ايران دراعتراضات و وقايع روز نكبت و نيز ناآرامي ها در مرزسوريه و لبنان در روز نكسه ( سالگرد اشغال بلندي هاي جولان از سوي اسراييل ) دست داشت.

ژنرال كوچاوي همچنين ايران و حزب الله را به حمايت از سركوب اعتراضات در سوريه متهم كرد با اين حال افزود كه از نظر او دولت بشار اسد در نتيجه اعتراضات جاري در اين كشور سقوط نخواهد كرد .
وي در اين باره گفت :‌ بشار اسد فهميده است كه راه حل بحران سياسي در اين كشور تنها نظامي نيست از اين رو به انجام اصلاحات نيز روي آورده است.

وي همچنين گفت كه ارتش سوريه همچنان به بشار اسد وفادار مانده اند و افسران علوي رده بالاي ارتش و كادرهاي مياني و پاييني ارتش همچنان در خدمت او هستند و در ماه هاي گذشته تنها 20 تا 30 افسر و چند صد سرباز از ارتش جدا شده اند كه اين رقم قابل توجه نيست.

وي افزود حتي اگر بشار اسد در قدرت بماند كه اين گونه به نظر مي رسد ، قدرت او در مقايسه با قبل از اعتراضات كاهش خواهد يافت.
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رود
                     صحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یاد


کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب victory67 تشکر کرده اند:
Persian Cat, Present, AGeNiS1, ASHKAN95

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان