در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 23:25

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 14 پست

Re: عکس/شليک موشك‌ مدرن و هوشمند تندر

توسط Just-think » سه شنبه 21 تیر 1390 21:17

دو شخصیت پست‌های قبل

آرزوی موففقیت نکردن بی‌ ادبی‌ است؟؟؟؟ شما چطور به خودتون حق دادید اینو بگید؟؟ من آرزوی موفقیّت برای کسانی‌ که با دانایی و نادانی کمر به نابودی کشورم بسته اند را نمیکنم،،اختیار آرزوی خودمون رو هم ندارین؟؟ شما چرا دسته ایی طرفداری می‌کنید؟؟ آقای اشکان شما هم حق دادن تذکر به من رو ندارید!! پستهای من ( هرچند کم) برای روشنگری بوده..در ضمن در همین پست هم هنوز جواب مورد اصلی داده نشده...ما که نباید هرکی‌ هر کار اشتباه و دروغ آمیزی کرد بیایم بگیم به به و چه چه....نمونشو در سطح کلان و همینطور اختلافات جاری می‌بینین....از اینجور دروقبفیها کم نیست... شما هم میتونین توی این فروم بسته هی‌ از هم تعریف کنین والی‌......در ضمن من بیش از ۴ سال است این کلوب رو می‌خونم..اونوقتی که رضا فعال بود و خیلی‌ آدمای دیگه که فقط دفاع نمیکردن.. من شاهد افت کیفییت اینجا بوده ام
موفق نباشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Just-think تشکر کرده اند:
armanmodern

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » سه شنبه 21 تیر 1390 21:24

بهتره بحث رو با چند تا تصور خام شروع کنم !
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
نظر دوستان در مورد انها چیه ؟ :-)
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
Shahbaz, mm1990, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, @lirez@, HESAM-007, interceptor

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 21 تیر 1390 21:46

موشک کروزه مگه؟عکس هایی که اقا رضا قرار دادند انگار که یک موشک کروزه!!
البته شاید من اشتباه میکنم

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
21

تاريخ عضويت

يکشنبه 4 اردیبهشت 1390 23:25

آرشيو سپاس: 34 مرتبه در 14 پست

توسط Just-think » سه شنبه 21 تیر 1390 22:24

درود بر دوستان

جناب شمال(نمیدونم آقا یا خانوم ببخشید)

دقیقا نکته همین جاست..این یا یک موشک سینه مال است یا به احتمال کمتر سایهٔ یک اژدر! ولی‌ هر چی‌ است موشک بالستیک نیست!! در ضمن کجای دنیا وقتی‌ یک موشک رو میخوان امتحان- میگم امتحان- کنن( دیدید که چجوری تو بغل هم میپریدن!!) یک هدف ثابت مثل یک هلیکوپتر در حال فیلمبرداری پر از فرماندهان رو به اون اینقدر نزدیک می‌کنن؟؟ من تحصیلات نظامی و حتا مهندسی‌ ندارم، البته کلا بسیار به این مقولات علاقه مندم و تقریبا همهٔ پستها رو خوندم و جاهای دیگه هم می‌خونم،پس ممکن اشتباه کنم.در ضمن آقایی که به من حمله میکردی(اشکان) شما که حتا فیلمو ندیده بودی...چون در پست قبلت از عکس‌ها تعجب کرده بودی!!!

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

سه شنبه 30 تیر 1388 15:18

آرشيو سپاس: 341 مرتبه در 112 پست

توسط mymail » سه شنبه 21 تیر 1390 22:47

ASHKAN95 نوشته است:موشک کروزه مگه؟عکس هایی که اقا رضا قرار دادند انگار که یک موشک کروزه!!
البته شاید من اشتباه میکنم

بله این موشک کروز تندر69 هست. منتها مشکل اینجاست که لانچ منتصب به این موشک شبیه لانچ یک موشک بالستیک بود و خب هر کسی از خودش ممکنه سوال کنه که موشکی که به صورت کروز حرکت میکنه چه نیازی هست به سمت آسمون پرتاب گرم بشه!
البته قابل ذکره که موشک آبیه که قاعدتا باید تندر69 باشه خیلی سریعتر نسبت به موشک خلیج فارس قوسش رو شروع میکنه.(این تو فیلم مشهوده).
در ضمن یه سوال: دوستان میدونن ما چه موشک کروزی داریم که دود سفید رنگ داره؟ نور و رعد و کرم ابریشم که صد در صد نیست.

و اگه بگیم اژدر هست باید پرسید که ما چه اژدری داریم که تا نزدیکی هدف زیر آب حرکت کند و در چند متری هدف به هوا بلند شده و قسمت خارج از آب بدنه را مورد اصابت قرار دهد؟ البته شایدم اژدر ساحره باشه(کاری از پژوهشکده تکنولوژی های نامتعارف!)
بگذریم... بالاخره چه اسمی میخواهید بزارید روش؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1154

تشکر کرده: 76 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » چهارشنبه 22 تیر 1390 03:15

Just-think نوشته است:درود بر دوستان

جناب شمال(نمیدونم آقا یا خانوم ببخشید)

دقیقا نکته همین جاست..این یا یک موشک سینه مال است یا به احتمال کمتر سایهٔ یک اژدر! ولی‌ هر چی‌ است موشک بالستیک نیست!! در ضمن کجای دنیا وقتی‌ یک موشک رو میخوان امتحان- میگم امتحان- کنن( دیدید که چجوری تو بغل هم میپریدن!!) یک هدف ثابت مثل یک هلیکوپتر در حال فیلمبرداری پر از فرماندهان رو به اون اینقدر نزدیک می‌کنن؟؟ من تحصیلات نظامی و حتا مهندسی‌ ندارم، البته کلا بسیار به این مقولات علاقه مندم و تقریبا همهٔ پستها رو خوندم و جاهای دیگه هم می‌خونم،پس ممکن اشتباه کنم.در ضمن آقایی که به من حمله میکردی(اشکان) شما که حتا فیلمو ندیده بودی...چون در پست قبلت از عکس‌ها تعجب کرده بودی!!!

اتفاقا من فیلم رو روز اول دان کردم.ولی فیلم فقط صحنه ی لانچ موشک بود و هیچ تصویری از هدف نبود و موشک به سرعت از لانچر جدا شده و در اعماق اسمان کم میشد

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

توسط mymail » چهارشنبه 22 تیر 1390 05:57

فیلم کامل گزارش مرآتی از روز آخر رزمایش: لانچ موشک خلیج فارس و تندر69 به همراه لحظه اصابت موشک تندر69
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mymail تشکر کرده اند:
ASHKAN95, mm1990

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » چهارشنبه 22 تیر 1390 09:28

اولا تصویری که موجب ابهام شده بود مربوط به موشک خلیج است.د(در پست قبلی توضیح دادم)
حالا بریم سراغ موشک تندر-69. بهتره به چند نکته توجه کنیم:
مهمترین تفاوت این موشک با خلیج فارس دو موتوره بودن آن است و با توجه به اینکه در تصاویر بصورت کروز و در ارتفاع بسیار پایین به سمت هدف حرکت میکند به احتمال زیاد این امر مربوط به مکانیسم ناشناخته ای مربوط به موتور دوم آن میباشد زیرا که در گزارش نحوه شلیک مانند موشک خلیج فارس است ولی نحوه اصابت بصورت کروز است.
در تصاویر پخش شده این موشک خیلی زودتر از خلیج فارس اوج گرفتن را متوقف میکند و این لحظه مقارن است با کنده شدن موتور اول و آغاز به کار موتور دوم پس علت اصلی اصابت موشک به صورت کروز مکانیسمی است که در موتور دوم آن بکار رفته است و چون هیچ یک از ما جزو طراحان و سازندگان این موشک نیستیم پس از اطلاعات سری مربوط به این قسمت از موشک دسترسی نداریم!
درباره مزیت این روش فعلا چیزی دستگیرم نشده دوستان در این باره نظری دارن؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
f-35, HESAM-007, interceptor

Major I

Major I

no avatar
733

تاريخ عضويت

توسط mm1990 » چهارشنبه 22 تیر 1390 09:57

mymail نوشته است:فیلم کامل گزارش مرآتی از روز آخر رزمایش: لانچ موشک خلیج فارس و تندر69 به همراه لحظه اصابت موشک تندر69
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لحظه اصابت فقط مربوط به تندر-69 نیست بلکه در تصویر بسیار کوتاهی لحظه اصابت موشک خلیج فارس هم نمایش داده میشود.
با تشکر موفق باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
reza4087

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
143

تاريخ عضويت

توسط mymail » چهارشنبه 22 تیر 1390 13:31

دو تصویر انفجار وجود داره. تو انفجار اول موشک تندر دیده میشه ولی تو انفجار دوم موشک خلیج فارسی وجود نداره(درواقع فقط لحظه برخورد نشون داده میشه)

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » پنج شنبه 23 تیر 1390 09:58

شاید چندان جالب نباشد که این تاپیک دوباره رو اسکرول بیاید ولی ابهاماتی وجود داشت که فکر کنم بشود به انها پاسخ داد
نخست در مورد تصاویر:
در تصویر اول دو هدف وجود داشت نخست ارتفاع پروازی موشک در لطحه برخورد که به احتمال 99.99 درصد خارج از اب است و دوم توجه به بارو و سکوی ایجاد شده در وسط عرشه کشتی بعنوان هدف, هدفی که مطمعنا موشک هم با اوج گیری به ان برخورد کرده است ! تصویر دوم دال بر همین موضع است و انفجار مخزن روی عرشه را نشان می دهد و در تصویر سوم نیز بازتاب موج انفجار کشتی جالب توجه است که به صورت دوار از اطراف کشتی با سرعت تقربا واحد منتشر می شود که می تواند نشان دهنده حمله از بالا به کشتی باشد یعنی موشک به بدنه برخورد نکرده و بر روی عرضه فرود امده است.

و اما در مورد ابهاماتی نظیر اژدر و موشک کروز بودن این ازمایش :
نخست اژدر به که با تصویر نخست پست قبلی ام به وضوح اژدر به معنای عامه بودن ان رد می شود
در مورد موشک های نور و کرم ابریشم ذکر دو مورد کافی است نخست دود سفید رنگی که از موشک خارج می شود که به این نوع تنها می تواند کار یک موتور راکتی باشد تا موتور توربوجت و یا توربوفن پس با این حساب موتور موشک در فاز پایانی یک موتور راکتی بوده که این خود به تنهایی قضیه موشک نور بودن را به سبب موتور مرحله پایانی توربوجت ان و انتشار دود بسیار کم و فاقد دنباله رد میکند و اما موشک کرم ابریشم که اتفاقا هر دو موتور ان راکتی اند به نظر با تصاویر زیر ان نیز مردود است  

البته چندان واضح نیست که ماهیت موشک تندر-69 چه گونه است هر چند در ابتدا هم این موشک یک موشک بالستیک نبوده و ماهیتی سطح به هوا داشته است در مورد به کار بردن لفظ بالستیک یک احتمال وجود دارد به یک پرواز سه مرحله ایی فکر کنید ... !
دو تصویر انفجار وجود داره. تو انفجار اول موشک تندر دیده میشه ولی تو انفجار دوم موشک خلیج فارسی وجود نداره(درواقع فقط لحظه برخورد نشون دادمیشه)

درسته دو صحنه انفجار وجود داره ولی نباید توقع دیدن موشکی را با داشتن سرعت 3 ماخ داشت در حالی که از بالا بر روی هدف فرود می اید ان هم با تصویر برداری دور و بی کیفیت از هدف
انفجار دوم :
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
سوالاتی در مورد نحوه برخورد و مراحل پروازی موشک داشتم که به سبب عدم ترافیک و عدم توجیه قابل قبول از درج انان صرف نظر کردم.
در چنین مواردی که حتی حدس و گمان در مورد تصاویر ان هم دشوار است چه بهتر است کمی هم به مسئولین نظامی خود اعتماد کنیم .
با ارزوی موفقیت برای تمامی دوستان.
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
Sami 1993, mm1990, f-35, mikaeil, HASAN BARATY, @lirez@, m-249, reza4087, Shahbaz

Major I

Major I

no avatar
733

تاريخ عضويت

توسط mm1990 » دوشنبه 27 تیر 1390 08:46

دوستان میبخشید یه نکته ای هست که چند روزه که فرصت نکردم در سایت قرار بدم!!!
در لینکی که جناب typhoon قرار داده اند(صفحه 2 همین تایپک) و مربوط به رزمایش پیامبر اعظم-4 است در تصاویر مربوط به پرتاب موشک تندر-69 (مدل زمین به زمین) پس از کنده شدن موتور اول و آغاز به کار موتور دوم دود سفید رنگ از موشک خارج میشود که میتونه تاییدی بر تصاویر بالا باشه.

قبليبعدي