جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

84

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 16 فروردین 1390 20:42

آرشيو سپاس: 401 مرتبه در 76 پست

توقیف هواپیمای ایرباس ماهان در فرودگاه بیرمنگام

توسط Helios » چهارشنبه 22 تیر 1390 16:39

           لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
    


     بولتن نیوز: هواپیمای ایرباس آ 310 – اف  a 310-f - ojhh  پارک شده در محوطه شماره 81 فرودگاه بیرمنگام انگلستان به دستور دادگاه انگلستان و توسط مقامات فرودگاهی توقیف شده است.
                                        هواپیمای ایرباس پارک شده در محوطه شماره 81 فرودگاه بیرمنگام

توقیف هواپیمای ماهان درفرودگاه بیرمنگام انگلستان و سرگردانی 100 مسافر به این دلیل انجام شده  که کمپانی gecas " جکاس" که راه حل های سرمایه گذاری و همچنین فاینانس خرید هواپیما را انجام می دهد، اقدام به درخواست توقیف یک فروند هواپیمای  a310 – f- ojhh  کرده است.
از آن جا که قبلا سه فروند هواپیمای بوئینگ 747 شرکت هواپیمایی ماهان توسط دلال به نام آقای وحید علاقه بند خریداری شده بود و با وجود قدمت این هواپیما قیمت آنها 275 میلیون دلار بوده است و اکنون در فرودگاه امام زمین گیر شده اند، شرکت "جکاس" در خواست دریافت پول آنها را داشته و چون پول آن سه هواپیما را دریافت نکرده از طریق توقیف هواپیمای ایرباس آ 310 می خواهد بر مقامات ماهان فشار وارد کند.
بخش عمده سرمایه خریداری هواپیماهای مذکور توسط کمپانی سرمایه گذاری gecas "جکاس" تامین شده بود که این کمپانی اکنون برای نقد کردن سرمایه خود که به صورت لیزینگ در اختیار شرکت ماهان قرار داده بود با رای دادگاه انگلستان اقدام به توقیف هواپیمای مذکور در فرودگاه بیرمنگام انگلستان کرده است.
این در حالیست که در تاریخ 17 مارس 2008 دفتر صنایع و امنیت انگلستان bis بی آی اس یک دستور موقت برعلیه 3 فروند هواپیمای 747شرکت هواپیمایی ماهان ایر برقرار نمود.
اکنون دفتر صنایع وامنیت انگلستان، شرکت فرانسوی ایرانی هوانوردی " زرند " را نیز مورد سوال قرار داده و تحقیقات در مورد این شرکت را آغاز کرده است. شرکت هوانوردی زرند شرکت لیزینگ کننده هواپیمای ایرباس توقیف شده در بیرمنگام انگلستان است.
براین اساس، اختلاف و تحقیقات در مورد هواپیماهای ایرانی وارد مرحله تازه ای شده است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Helios تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, interceptor, Mahdi1944, SINA_A300, noora, HESAM-007

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2876

تشکر کرده: 1399 مرتبه
تشکر شده: 1269 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: توقیف هواپیمای ایرباس ماهان در فرودگاه بیرمنگام

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 22 تیر 1390 22:31

درود و عرض ادب خدمت دوستان و کاربران گرامی

با سپاس فراوان از جناب Helios گرامی


همانطور که در بخشی از خبر مذکور نیز ذکر گردیده است, پس از اعمال رای 93 صفحه ای دادگاه انگلستان مبنی بر خرید غیر قانونی 3 فروند Boeing 747-400 و مغایر با تحریمات شورای امنیت سازمان ملل متحد بر علیه کشورمان توسط هواپیمایی ماهان و
شرکت واسطه Bali در شهر لندن از خطوط هوایی American Airlines آمریکا, این 3 هواپیما به همراه 3 فروند B747-300 که یکی از آنها نقش تامین کننده قطعات و Spare را ایفا مینمود, در لیست موارد لازم به مصادره قرار گرفتند و بنابر رای دادگاه انگلستان, شرکت هواپیمایی ماهان ملزم به بازگرداندن هواپیماهای آمریکایی و بازپس گیری هزینه های پرداخت شده به همراه اجازه خرید چند فروند هواپیمای غیر آمریکایی (همچون Airbus) گردید. متاسفانه این امر هیچگاه از جانب مسئولین ماهان و سازمان هواپیمایی کشور محقق نگردید و 3 هواپیمای B747-400 به دلیل عدم مقرون به صرفه بودن انجام پرواز در فواصل کوتاه و کمتر از 6000 کیلومتر, به مدت 2 سال در گوشه ای از فرودگاه امام خمینی بصورت بلا استفاده زمینگیر شدند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در طول این مدت 2 فروند B747-300 نیز عمدتا" در مسیرهای داخلی مورد استفاده قرار میگرفتند (هرچند رای دادگاه مبنی بر توقیف آنها صادر نگردیده بود). چندی پیش شرکت هواپیمایی ماهان مجددا" 2 فروند B747-400 های مذکور را در مسیرهای پر رفت و آمد داخلی همچون: تهران - مشهد و ... به کار گرفت. با توجه به نوع هواپیما و برد حدود 14000 کیلومتر آنها, این قبیل پروازهای کوتاه و کمتر از 6000 کیلومتر به هیچ عنوان دارای سود مالی و توجیه اقتصادی نمیباشند و این اقدام بیشتر در جهت سایر اهداف صورت گرفته است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

================

هواپیمای توقیف شده در فرودگاه Birmingham انگلستان از نوع A310-304ET با شماره ثبت F-OJHH و ساخت سال 1991 میلادی میباشد. هواپیمای مذکور یکبار در سال 1384 و هنگامیکه همراه با 77 مسافر از مسیر Bangkok در تایلند به تهران بازمیگشت, هنگام فرود در باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد تهران و در اثر اشتباه کمک خلبان در تنظیم وضعیت دریچه های رانش معکوس (Thrust Reverser) موتور سمت راست, دچار انحراف از مسیر اصلی گشت و پس از برخورد با حاشیه باند, هر 2 موتور CF6-80C2A2 ساخت General Electric آمریکا به همراه چرخ دماغه و بخش اعظمی از بدنه دچار خسارات جدی گردید. این هواپیما بعدها مورد تعمیر واقع گشت و در چند سال اخیر نیر عموما" در مسیرهای اروپایی همچون: (تهران - بیرمنگهام) و (تهران - دوسلدورف) مورد استفاده قرار میگرفت.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

مطمئنا" تا زمانیکه شرکت هواپیمایی ماهان, مبلغ 50 میلیون دلار جریمه معوق خود را به دولت بریتانیا پرداخت ننماید, این هواپیما به عنوان وصیقه در توقیف خواهد ماند! بحث تحریمات و سرنوشت B747-400 ها نیز جدا از این مسئله میباشند.


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
SINA_A300, Palange Zakhmi, nima-rad, masieh, GHAZALAK88, SHAHRAM, interceptor, joiber, An226, ASHKAN95, Shahbaz, Sami 1993, apple2009, noora, shaman, HESAM-007


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان