در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
173

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 اسفند 1389 20:52

آرشيو سپاس: 668 مرتبه در 127 پست

دختر رییس جمهور اسبق تركیه در ایران فروشگاه 32 طبقه می سازد

توسط شترگاو پلنگ » يکشنبه 26 تیر 1390 10:49

آفتاب: زینب اوزال دخترتورگوت اوزال رییس جمهوری اسبق تركیه 3 پروژه به ارزش 400 میلیون دلاربرای سرمایه گذاری در ایران در دست اجرا دارد.

به گزارش عصرایران به نقل از مجله كلبك و روزنامه حریت تركیه ، زینب اوزال رییس " گروهسرمایه گذاری اوزال " قرار است با شراكت یك شركت دیگر تركیه ای به نام "ساختمان سازی سلجوق " ، مركز خرید بزرگ 32 طبقه ای در شهر تهران احداثكند.

زینب اوزال به روزنامه حریت تركیه گفت :‌" ما تا به حال 56میلیون دلار روی این پروژه سرمایه گذاری كرده ایم . در ایران تنها یكمجموعه بزرگ فروشگاهی وجود دارد از فروشگاه ها و مراكز بزرگ خرید در آنجاخبری نیست و ما می خواهیم این فروشگاه ها را گسترش دهیم ، ایران همچنیننیاز به ساخت رستوران هم دارد.

وی افزود :‌ " شریكم " بشیر یایلا" ( رییس كمپانی ساختمان سازی سلجوق) به خوبی از ساختمان سازی سر در میآورد و من هم از سرمایه گذاری خارجی . فكر می كنم این پروژه با همكاری دوشركت پروژه موفقی باشد.

وی با اشاره به مشكلات موجود در راهسرمایه گذاری در ایران از تحریم های مالی و بانكی آمریكا علیه این كشور بهعنوان مانع عمده در سرمایه گذاری در ایران نام برد اما تاكید كرد كه بایدبه هر حال این مشكلات را رفع كرد.

آمریكا بارها از دولت و سرمایه گذاران تركیه خواسته است تا همكاری های تجاری خود با ایران را متوقف كنند.

زینباوزال در پاسخ به سوالی درباره رقابت با برادرش " احمد اوزال " كه وی نیزصاحب یك شركت تجاری سرمایه گذاری خارجی است گفت :‌ " رقابتی بین ما نیست .احمد در عراق سرمایه گذاری كرده و من هم ایران را انتخاب كرده ام . اتفاقاپس از اینكه احمد متوجه قصد من برای سرمایه گذاری در ایران شد به من گفتكه چرا این كشور را انتخاب كرده ام ؟ وی به من توصیه كرد كه به جای دست وپنجه نرم كردن با مشكلات تحریم ایران ، در عراق سرمایه گذاری كنم كه ازنظر او از همه جهت برای سرمایه گذاری خارجی آماده است.

دختر رییسجمهوری اسبق تركیه با اشاره به گرمی روابط ایران و تركیه در سال های اخیرگفت : در واقع این رجب طیب اردوغان بود كه پلی زد و من را به سرمایه گذاریدر ایران كشاند.
هم اكنون ساختمان سازان تركیه ای در ایران مشغولانجام پروژه های مختلفی هستند . قبلا ما در هفته تنها دو پرواز به ایرانداشتیم اما الان پروازها بیشتر شده و هواپیماهای بزرگ تری برای این كاراختصاص پیدا كرده است.

وی در باره زندگی اش در ایران نیز میگوید: خانه من در تهران است. هر 2، 3 ماهی یكبار به تركیه می آیم. بقیهزمانم را در تهران سپری می كنم. در تهران احساس غریبی نمی‌كنم. در آنجاهمه كانال های تلویزیونی ترك را تماشا می كنند. تمامی سریال های ما ازجمله:« زمان به سرعت می گذرد، گناه فاطمه گل چیست و مزرعه خانم» را دنبالكرده و به زبان تركی مسلط هستند.

دختر رئیس جمهور اسبق تركیه میافزاید: برخلاف تصور تعداد خانم های چادری بسیار كم است. ضمناً خانم هایایرانی خیلی زیبا و شیك پوش اند. زن های ایرانی در هر زمینه كاری از جملهدر بخش دولتی حضور داشته و بسیار فعال هستند. زن های ایرانی رانندگی نیزمی كنند و حتی می‌توانم بگویم كه از ما مدرن تر زندگی می كنند. بسیاری اززن های ایرانی زیبا و با آرایش هستند. تا آنجایی كه من اطلاع دارم بیشترینعملیات زیبایی نیز در ایران صورت می گیرد. بویژه عمل زیبایی بینی خیلیرایج است.

زینب اوزال درباره مشكلات كار در ایران نیز تنها بهاین نكته بسنده می كند: تنها مشكل كاری ما درایران این است كه هنگام انجامكار برای دولت ، ضمانت نامه بانكی درخواست می شود. این را نیز بانك هابدلیل اعمال تحریم از سوی آمریكا به ایران نمی‌دهند. این مسئله باید حلشود.
هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی /  بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شترگاو پلنگ تشکر کرده اند:
Present, interceptor, GHAZALAK88, hamid721