در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا خواه

توسط Sami 1993 » سه شنبه 28 تیر 1390 02:52

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  centralclubs به نقل از :نگاهی موشکافانه به یک دستاورد موشکی ایران/
موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا خواهد آورد؟
راکتهای زونی 50 کیلو وزن و 20 کیلو خرج انفجاری دارند. شلیک اتفاقی این راکتها بر روی عرشه ناو هواپیمابر فارستال منجر به اتفاقی مهیب یعنی کشته شدن 134 نفر، زخمی شدن 161 نفر و از بین رفتن 21 هواپیما شد. حال تصور انفجار کلاهک 650 کیلویی موشک خلیج فارس چه میتواند باشد؟!به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، بهمن ماه 1389؛ موشک خلیج فارس با دقت تمام به هدف خود اصابت کرد و این یعنی شکست یک استراتژی؛ همان استراتژی که بر اساس آمریکایی ها تمام توان خود را در دریاها معطوف به حفظ و حراست ناوهای هواپیمابر از موشکهای کروز، توپخانه، قایق ها و هواپیماهای حریفان خود میدانستند و ناگاه سلاح جدید ایرانی با فرود از بلندای آسمان تقارن این معادلات را بر هم زد .

چین با موشک میانبرد دانگ فنگ 21 و ایران با تغییر در گونه های زمینی موشک فاتح 110 تنها کشورهایی در دنیا هستند که به ساختن موشک های بالستیک ضد کشتی اقدام کرده اند.
چشم بادامی ها با تغییر در فناوری موشک دانگ فنگ زمین به زمین با برد تقریبی تا 3000 کیلومتر توانستند نخستین موشک ضد کشتی بالستیک دنیا را ارایه دهند. هدف چین از ساخت چنین سلاحی پایان دادن به یکه تازی ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوسها و حفاظت از تنگه تایوان عنوان شده است. چین برای عملیاتی کردن چنین طرحی، سرجنگی جداشونده هدایت پذیر برای موشک دانگ فنگ طراحی کرد که در هنگام بازگشت به زمین از فضای ماورای جو، توان انجام مانور هدایت پذیری به سمت اهداف خود را داشته باشد .

آنطور که اطلاعات بدست آمده در رسانه ها و منابع اطلاعات نظامی عنوان شده، موشک دی اف 21  نیازمند است تا اطلاعات هدف خود را از ماهواره های نظارت و شناسایی نظامی ( یئوگان ) ساخت چین  که آخرین ها آنها برای پوشش توان اکتشاف اهداف دریایی سال گذشته میلادی توسط چینی ها به فضا فرستاده شد، استفاده  کند بر همین اساس موشک دی اف 21 بدلیل برد زیاد در طول مسیر پرتاب خود توسط این ماهواره ها هدایت و هدف نهایی رو خود را پیدا می کند .

موشک خلیج فارس

این موشک نیز همانند سایر موشکها باید موقعیت اهداف خویش را پیش از پرتاب بدست آورده و پس از پرتاب مسیر یابی دقیق خود را به سمت آنها انجام دهد . اما با توجه به اینکه ایران هنوز امکان استفاده از ماهواره ساخت داخل مجهز به رادار و تجهیزات الکتروپتیک دست نیافته است، نیاز دارد تا از موشکهای مستقل از هدایت خارجی بهره گیرد . به همین دلیل فاتح 110 که یکی از دقیق ترین موشکهای بالستیک ساخت ایران است بدین منظور انتخاب شد چراکه این موشک با استفاده از توان هدایت داخلی خویش در یک مسیر پرتابه ای کمترین خطا را داراست و از زیرسیستم ها و سطوح  کنترل برای سیر سرد درون جوی بهره می گیرد .

رادارهای زمینی و دریایی ماوراء افق و یا هواپیما ها و پهباد های نظارت هوایی پس از بدست آوردن طول و عرض جغرافیایی هدف ، این مختصات جغرافیایی را به واحد پرتاب موشک ارسال میکنند و پس از آن موشک به سمت موقعیت معلوم شده در سطح دریا روانه می شود.


با توجه به شکل طراحی دماغه موشک خلیج فارس میتوان به تفاوت بین این موشک و فاتح پی برد . به نظر میرسد موشک خلیج فارس در نوک کلاهک خویش از یک سامانه الکترواپتیک پیشرفته برای کشف اهداف در هنگام بازگشت به جو بهره می جوید که این امکان را به موشک میدهد تا در زمان حمله مستقل بوده و خود اقدام به کشف هدف کرده و خود را به سمت هدف هدایت کند.

بنابراین میتوان گفت که موشک خلیج فارس پس از شلیک  مستقل است و با اتکا بر سامانه های هدایت داخلی خود بدون نگرانی از اخلال رادیویی  طی مسیر میکند .

کلاهک 650 کیلویی  

هدف بزرگی که "خلیج فارس" مامور انهدام آن است بسیار بزرگ بوده و یک غول تمام فلزی با وزنی در حدود 90 تا 100 هزار تن و  با ابعادی در حدود 300 متر طول و بیش از 70 متر عرض به شمار می رود .

ناوهای هواپیمابر از بزرگترین کشتی های موجود در دریاها بوده که علاوه بر ابعاد بسیار عظیم خویش کاملا زره پوش نیز هستند .

دستیابی به چنین هدفی که بسیار بزرگ و به لحاظ  سرعت و مانور تنبل است امکانپذیر به نظر میرسد اما در نوع خود از آنچنان حفاظت و تدابیری بهره مند است که امکان دستیابی به خویش را برای موشکهای کروز و قایق های تند رو سخت کرده است .


بعنوان مثال ناوهای هواپیمابر آمریکایی هر کدام با استفاده از تعداد زیادی کشتی های پشتیبانی دفاع هوایی و حتی زیردریایی های تهاجمی حفاظت میشوند که تعداد زیادی از آنها هم عرض با ناو حرکت نموده و مقابل مسیر موشکهای کروز قرار میگیرند تا اجازه ورود به حریم ناوهواپیمابر را نیابند.

علاوه بر آنکه خود ناو و ناوشکن های همراه آن هم به تعداد زیادی از سامانه های توپی و موشکی مقابله با موشکهای کروز مجهز هستند .اما در این میان موشک بالستیک خلیج فارس با عبور آسان از تمام این موانع با فرود مافوق صوت از ارتفاع بالا عملا چنین تدابیری را بلااستفاده می کند.

این موشک ایرانی برخلاف موشکهای کروز حجم سرجنگی بسیار قوی دارد که در ادامه به ذکر برخی از ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

به طور خلاصه، این نکات را می توان به عنوان موارد مهم در تحلیل عملکرد موشک خلیج فارس بیان کرد:

موشکهای کروز مانند نور، تنها 160 کیلوگرم سرجنگی دارند اما کلاهک خلیج فارس معادل 7 بمب معمولی مارک 82 یا سه بمب مارک 83 خرج انفجاری در خود جای داده است.

انفجار یک بمب معمولی سه حالت برخورد،  شوک و موج و نیز اثر حرارتی بوجود می آورد و تفاوت عمده بین موشک و بمب، در برخورد  با سرعت بالا در موشکها است .لذا  با سرعت برخورد بالایی که موشک خلیج فارس دارد پیش بینی می شود به مقدار نامعلومی بسته به نوع فیوز و طراحی سرجنگی در سطح عرشه ناو نفوذ کند.

البته نفوذ در عرشه ناو بسته به تکنولوژی و طراحی کلاهک خلیج فارس دارد که در گونه های مجهز به کلاهک بارانی برخلاف گونه های معمولی و سنگر شکن انفجار در سطح توزیع میشود .

ذکر این نکته نیز ضروری است که اثر حرارتی انفجار یک بمب 450 کیلویی قادر به ذوب فولاد زرهی با قطر بیش از 5 سانت پیش از نفوذ است. ( بدنه ناوهای هواپیمابر از استیل استراکچر و سطوح آن با آلومینیوم پوشیده شده است) .

در حالت عمومی قدرت انفجاری ناشی از برخورد چنین بمبی حدود 1.2 تا 8 متر در عمق زمین نفوذ میکند و دایره ای به قطر 7 تا 18 متر بوجود میاورد. کلاهک بارانی نیز میتواند تا 3000 قطعه انفجاری با سرعت متغییر بین 600 تا 2000 متر بر ثانیه به اطراف خود پرتاب کند که شوک ناشی از انفجار با سرعت متغییر از 500 تا 800  متر بر ثانیه  از محدوده انفجار به بیرون خارج میشود و جریانی برابر با 1.8 تا 2.5 برابر صوت بوجود می آورد .

موج انفجار تولید شده در نوع بارانی به تنهایی قادر است سطح کل ناو را از هر جسم متحرکی تخلیه کند .

با داشتن چنین پیش فرض هایی، موارد زیر را باید به وضعیت پیش از انفجار افزود :

در عرشه هر ناو هواپیمابر تعدادی هواپیمای آماده به پرواز لود شده با بمب و موشک و سوخت کامل وجود دارند. همچنین بر روی عرشه این ناوها تجهیزات بسیار حساس مدیریت پرواز و کنترل فرود و برخاست مثل کاتابولت وجود دارد که بدون آنها عملا ناو توانایی خود را از دست میدهد و با یک قایق معمولی غیر نظامی برابری خواهد کرد !

ماجرای انفجار کلاهک 20 کیلویی در ناوهای هواپیمابر


شاید این موضوع کمتر مطرح شده باشد که انفجار یک راکت هواپرتاب کوچک با نام ام کا 32 زونی در ناوهای هواپیمابر یو اس اس اینترپرایز و فارستال منجر به آتش سوزی های پیوسته و بزرگی شد .

راکتهای زونی 50 کیلو وزن و 20 کیلوگرم خرج انفجاری دارند . شلیک اتفاقی و نابهنگام این راکتها بر روی عرشه ناو فارستال منجر به اتفاقی مهیب یعنی کشته شدن 134 نفر - زخمی شدن 161 نفر و از بین رفتن 21 هواپیما شد.

انفجار در ناو هواپیمابر اینترپرایز


اتفاق مشابه به آن دو سال بعد در ناو هواپیمابریو اس اس اینترپرایز رخ داد و انفجار این راکت در اینترپرایز نیز منجر به مرگ 27 نفر و زخمی شدن 314 نفر همچنین نابودی 15 هواپیمای دیگر شد !

حال تصور برخورد و انفجار کلاهک 650 کیلویی موشک خلیج فارس چه میتواند باشد ؟!


انفجار در ناوهواپیمابر فارستال


آیا خلیج فارس از پدافند دشمن عبور می کند؟

به طور عمومی سه فاز درگیری با موشک های بالستیک وجود دارد که فاز شلیک (شناسایی پیش از پرتاب) فاز میانی  که در آن موشک های بلند و میانبرد در ارتفاع مداری مورد هجوم موشکهای استاندارد 3 و تاد قرار میگیرند و فاز شیرجه و بازگشت به جو که توسط سامانه های موشک پاتریوت با موشکهای بالستیک مقابله می شود .

از آنجایی که سامانه های پدافند ضد موشکی ناوگان ایالات متحده در سطح دریا فقط بر پایه رفع تهدیدات موشکهای بلند و میانبرد طراحی شده اند لذا موشکهای 9 میلیون دلاری استاندارد 3 بکار رفته در این ناوگان منحصرا توانایی درگیری با موشکهای میان و بلندبردی را دارند که ارتفاع پروازی آنان مداری است.

بر پایه این فناوری، موشک استاندارد 3  کلاهک رهگیر خود را در ارتفاع مداری رها میکند تا پس از رهگیری و برخورد با موشک در ارتفاع بالا آنرا منهدم سازد . پس میتوان گفت که این سامانه ها در برابر موشکهایی مانند دانگ فنگ که ارتفاع شیرجه آن مداری است میتواند موفق عمل کنند اما موشک خلیج فارس بخاطر ارتفاع پرواز کوتاه تر زیر مداری (بطور تقریبی 50 تا 70 کیلومتر سقف پرواز) در ارتفاع کمتری از توان درگیری این موشکها سیر می کند . با این قابلیت، موشک خلیج فارس میتواند  بدون نگرانی از میان پدافندهای ضد موشک نیروی دریایی ایالات متحده بگریزد .

نتیجه گیری

بطور طبیعی روشهای مقابله روزبروز در حال پیشرفت هستند و نمیتوان بطور قطع بر یک ترکیب مواجهه با دشمن استوار ماند و باید پیوسته در تلاش بود تا بتوانیم به توازن کم هزینه و کاربردی برای مقابله با تهدیدات دشمنان انقلاب برسیم .

موشک خلیج فارس در کنار انبوهی از تسلیحات دیگر ضد کشتی ساخت ایران قادر به پوشش سخت ترین شرایط درگیری های دریایی هستند و میتوان با استفاده ترکیبی و هوشمندانه از تکنیک ها و ابزار های تولید داخل با اتکا به نفس و توان ملی مدت بسیار طولانی نبرد های دریایی را بدون داشتن پشتیبانی هوایی و دریایی مدیریت و ضربات سختی به دشمن متجاوز وارد کرد .

ناوگان متجاوز مجبور است تا ناوهای هواپیمابر خود را بجای درگیری از منطقه خطر دور کند که این امر نیز به نوبه خود باعث بوجود آمدن مشکلات بسیار بر سر راه نبرد هوایی از طریق دریا با ایران میشود .

بعنوان نمونه ساده ترین راه ممکن قرار گیری هواپیمابر دشمن در فاصله امن در محدوده فرضی 350 کیلومتری سبب می شود تا جنگنده های دشمن مجبور باشند 700 کیلومتر مسیر اضافه تر را برای دستیابی با آسمان ایران طی کند ! چنین عملیاتی نیازمند نسب پادهای سوخت زیر بال جنگنده هاست که آنها را سنگین تر کرده و امکان حمل تسلیحات و انجام مانورهای چرخش و سرعت را از آنان میگیرد و برای هر ماموریت نیاز به تعداد بیشتری جنگنده بوجود می آورد که این امر کار را برای پدافند هوایی ما ساده تر کرده و ریسک عملیات هوایی را برای دشمن بسیار بالاتر می برد .

با توجه به اخبار رسیده از  رزمایش موشکی پیامبر اعظم (ع) 6  با شلیک موشکهای هدایت دقیق و کلاهک های پیشرفته  بارانی و فیوزهای مجاورتی و یا اعلام رسمی خبر شلیک دو موشک با برد 1900 کیلومتر به اقیانوس هند میتوان امیدوار بود که با پیشرفت روز افزون ایران صنایع موشکی و ماهواره ای، موشکهای ضد کشتی برد بلندتر نیز تولید و وارد یگانهای نیروهای مسلج کشورمان شوند که بدین ترتیب، غول های آهنی دشمن باید حداقل 2 هزار کیلومتر از مرزهای آبی ایران اسلامی فاصله بگیرند.


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
nima-rad, sinaset, mehdighorbani, Shahbaz, airplane, Ph.Sepehr, shola, FREE MAN, Persian Cat, typhoon, Cloor Master, Java, mm1990, KH.I.A.2500, رضاخان, hani1459, sokuteasemuni, saeedjiji, Present, reza4087

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط Sami 1993 » سه شنبه 28 تیر 1390 06:58

سوال :
آیا این امکان وجود دارد که کارهایی که بر روی  موشک فاتح انجام شده که تبدیل به موشک خلیج فارس بشود را بر روی موشکهای دوربردترمان همچون سجیل انجام بدهیم که تبدیل به یک موشک بالستیک ضد کشتی ( ضد ناو هواپیمابر ) مانند دانگ فنگ 21 بشود ؟
آیا امکان نصب موشک خلیج فارس برروی ناوهای جنگی مان مثل کلاس موج ( جماران ، ولایت و.............) و کلاس بزرگتر که وعده ساخت آن داده شده و زیر دریایی ها مثل کلاس کیلو وجود دارد ؟


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Present, nima-rad, reza4087

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط Mr.Amirhessam » سه شنبه 28 تیر 1390 10:51

Sami 1993 نوشته است:سوال :
آیا این امکان وجود دارد که کارهایی که بر روی  موشک فاتح انجام شده که تبدیل به موشک خلیج فارس بشود را بر روی موشکهای دوربردترمان همچون سجیل انجام بدهیم که تبدیل به یک موشک بالستیک ضد کشتی ( ضد ناو هواپیمابر ) مانند دانگ فنگ 21 بشود ؟
آیا امکان نصب موشک خلیج فارس برروی ناوهای جنگی مان مثل کلاس موج ( جماران ، ولایت و.............) و کلاس بزرگتر که وعده ساخت آن داده شده و زیر دریایی ها مثل کلاس کیلو وجود دارد ؟

سامان جان سلام

در مورد سوال اول شما جواب در متن موجود بود "آنطور که اطلاعات بدست آمده در رسانه ها و منابع اطلاعات نظامی عنوان شده، موشک دی اف 21  نیازمند است تا اطلاعات هدف خود را از ماهواره های نظارت و شناسایی نظامی ( یئوگان ) ساخت چین  که آخرین ها آنها برای پوشش توان اکتشاف اهداف دریایی سال گذشته میلادی توسط چینی ها به فضا فرستاده شد، استفاده  کند بر همین اساس موشک دی اف 21 بدلیل برد زیاد در طول مسیر پرتاب خود توسط این ماهواره ها هدایت و هدف نهایی رو خود را پیدا می کند . "

در حقیقت می توان گفت ما به فناوری و تکنولوژی اپتیکی خاص شناسایی دقیق اهداف دست یافته ایم.اما تفاوت خلیج فارس و دانگ فنک 21 به طور ساده توانایی شناسایی بیشتر به دلیل استفاده از ماهواره است.
اگر ما توان رصد ناوگان حاضر در اقیانوس هند و حتی جزیره دیگوگارسیا را داشته باشیم،حالا با هر وسیله ای پهپاد،ماهواره،جاسوس و ... امکان هدف قرار دادن اونها توسط دیگر موشک های ما که مجهز به چنین کلاهکی باشند هست.
در این مورد مهمترین چیز شناسایی موقعیت هدف است.

اما سوال دوم:

در مورد این سوال هم پاسخ مثبته و توانایی چنین کاری هست،البته به علت وزن زیاد موشک و اندازه و تجهیزات لازم نیاز به باز طراحی ناوها است.
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, reza4087, Ph.Sepehr, Present, sinaset, ASHKAN95, Cloor Master, Sami 1993

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط mm1990 » سه شنبه 28 تیر 1390 11:03

با سلام و درود خدمت تمامی دوستان .
همانطور که دوست عزیز جناب sami-1993 اشاره کردند یکی از مهمترین کارهایی را که میتوان برای بالا بردن توان دفاع دریایی کشور انجام داد تجهیز شناورهایی مثل ناوشکن ولایت به موشکهای بالستیک خلیج فارس میباشد (مثلا حذف پد بالگرد و نصب موشک خلیج فارس) راهکار دوم که میتوان به آن اشاره کرد ساخت نسل جدیدی از شناورها که مخصوص این امر طراحی شده باشند مثلا سطح مناسب و دارا بودن پدافند کارآمد و حتی کنترل از راه دور بوده ویا سیستمهای لود اتوماتیک موشک بر روی سکو را داشته باشند.
در رابطه با موشکهای دوربرد مطمئن نیستم که بدون در اختیار داشتن ماهواره هدایت موشک بتوان این کار را انجام داد ( ولی روی سیستم GPS که آنتن های در یافت اطلاعات آن در داخل کشور ساخته میشود شاید بتوان حساب باز کرد ) ولی در هر صورت کلاهک خوشه ای برای این امر مناسب تر از کلاهک بارانی خواهد بود ( به دلیل اینکه احتمال رهگیری  موشک را تقریبا به صفر میرساند و خطای موشک را تا حدی کاهش میدهد)
نظر شخصی من اینه که با توجه به این که این موشک امتحان خود را با موفقیت پس داده که مورد آخر آن نیز در رزمایش بزرگ موشکی پیامبر اعظم-6 بود از این پس موشک خلیج فارس رکن اصلی دفاع از سواحل کشورمان خواهد بود .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
reza4087, ASHKAN95, sinaset, Present, Cloor Master, Sami 1993, sokuteasemuni

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط typhoon » سه شنبه 28 تیر 1390 11:25

سلام
دوست عزیز شلیک موشک بالستیک از شناورهای سطحی مثل جماران و یا ولایت با توجه به وزن کم و نیروی پسای بالای این موشکها امکان ندارد.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Cloor Master, nima-rad, reza4087, mehdighorbani, Ruozbeh, Sami 1993, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Present

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 257 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط shola » سه شنبه 28 تیر 1390 13:32

اگv فشار اولیه موشک را به جای عرشه به درون اب منتقل کنیم چه طور باز دوباره مشکلی در پرتاب موشک های بالستیک کوتاه برد از کشتی ها بوجود میاد ؟
یادمه شناور یا مهدی از هم روش در پرتاب راکت احتمالا سنگین خودش استفاده کرد .به نظرم ایده استفاده از موشک بالستیک در شناور های سطحی ایده جالبی می تونه باشه چرا که علاوه بر زاویه حمله زیاد به خاطر نحوه حمله از بالا قاعدتا این موشک ها نیازی به سیستم هدف گیری ماورا افق نخواهند داشت .
در مورد موشک خلیج فارس با توجه تصاویر ازمایش به نظرم با احتمال بیش از 90  درصد سیستم اپتیک ان از نوع IIR است همانطور که می دانید یکی از بهترین شیوه هدایت در دریا همین روش است .
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, Cloor Master, Persian Cat, ASHKAN95, Sami 1993, HESAM-007, reza4087, Present, CAPTAIN PILOT, @lirez@

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط typhoon » سه شنبه 28 تیر 1390 20:45

سلام
تصور این مسئله که شما می فرمایید خیلی سخت نیست اما:
1)به احتمال زیاد این مسئله به قیمت از دست رفتن پد پروازی بالگرد تمام می شود.یعنی از دست دادن قابلیتهایی مثل جستجو و نجات و جنگ ضد زیردریایی
2)طول این موشک نزدیک به 9 متر و وزن آن بیش از 3 تن است.چند فروند از آن را می توانید حمل کنید؟
3)بر فرض اضافه شدن این قابلیت این کشتی ها تبدیل به اهداف اولیه و با الویت بالا برای موشکهای هارپون و هارم و بمب های هدایت لیزری و ماهواره ای می شوند،همان گونه که پرتاب گرهای زمینی این موشکها نیز هستند،حال آیا با توجه به وضعیت نیروی هوایی و همچنین پدافند هوایی کشتی پایه،آیا در سطح آب بهتر می توانیم از آنها دفاع کنیم و یا در روی زمین؟
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
@lirez@, Present, HESAM-007, Cloor Master, CAPTAIN PILOT, nima-rad

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 21 بهمن 1388 19:27

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 2 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط Arrtesh Bod » سه شنبه 28 تیر 1390 21:42

دوستان شما به فاصله ی 1000 ک.م این ناو نمی رسید   :::P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Arrtesh Bod تشکر کرده اند:
Present, drs_mehry, Just-think

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط mm1990 » چهارشنبه 29 تیر 1390 10:56

Arrtesh Bod نوشته است:دوستان شما به فاصله ی 1000 ک.م این ناو نمی رسید   :::P

اگه ما به فاصله 1000ک.م ناوهای دشمن نرسیم یعنی ناوهای دشمن هم جرات نکردن به فاصله ی
100ک.م ما نزدیک بشن

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
apple2009, ak_47, cheka, ASHKAN95, nima-rad, sohraba, Sami 1993, msy, Present, mikaeil

Major I

Major Ino avatar
پست ها

733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تشکر شده: 140 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط mm1990 » چهارشنبه 29 تیر 1390 11:08

typhoon نوشته است:سلام
تصور این مسئله که شما می فرمایید خیلی سخت نیست اما:
1)به احتمال زیاد این مسئله به قیمت از دست رفتن پد پروازی بالگرد تمام می شود.یعنی از دست دادن قابلیتهایی مثل جستجو و نجات و جنگ ضد زیردریایی
2)طول این موشک نزدیک به 9 متر و وزن آن بیش از 3 تن است.چند فروند از آن را می توانید حمل کنید؟
3)بر فرض اضافه شدن این قابلیت این کشتی ها تبدیل به اهداف اولیه و با الویت بالا برای موشکهای هارپون و هارم و بمب های هدایت لیزری و ماهواره ای می شوند،همان گونه که پرتاب گرهای زمینی این موشکها نیز هستند،حال آیا با توجه به وضعیت نیروی هوایی و همچنین پدافند هوایی کشتی پایه،آیا در سطح آب بهتر می توانیم از آنها دفاع کنیم و یا در روی زمین؟

جناب typhoon مگه بالگردهای نداجا قابلیت جنگ ضدزیردریایی را دارا میباشند لطفا بیشتر توضیح دهید؟
ناوهای ما چه با موشک خلیج فارس و چه بدون موشک خلیج فارس در زمان جنگ اهداف با اولویت بالا محسوب میشوند پس حتما برای پدافند آنها تدبیری اندیشیده شده و یا خواهد شد!!!
در کل امکان نصب موشک خلیج فارس بر روی ناوشکن کلاس موج به نظر من تقریبا غیرممکن است مگه اینکه تغییرات قابل توجهی در ساختار این ناوشکنها اعمال شود که بعید میدونم.
اما احتمال نصب بر روی کلاس جدیدی از شناورها محتمل است ولی اگر هم این امر اتفاق بیافتد با توجه به اهمیت بالایی که در غافلگیری دشمن خواهد داشت  به احتمال زیاد از قبل اعلام نخواهد شد!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط typhoon » چهارشنبه 29 تیر 1390 15:17

سلام
بالگردهای اس اچ ۳ سی کینگ نیروی دریایی از ابتدا دارای سیستم های ضد زیردریایی بوده اند و در سالهای اخیر نیز سامانه های جدیدی بروی بالگردهای ۲۱۴ نداجا به منظور جنگ ضد زیردریایی نصب شده است.
نیروی دریایی ارتش در صورت بروز درگیری با آمریکا توانایی انجام هیچ حرکتی در بخش واحدهای سطحی را ندارد چون نه پوشش هوایی مناسبی دارند و نه پدافند مناسبی.
در ضمن باید به خدمت شما یادآور شوم که نصب موشک بالستیک بر روی شناورهای سطحی بنا به دلایلی که در بالا گفتم اگر نگوییم نا ممکن ولی بسیار سخت است و به شناورهای با تناژ بسیار بالا و ابعاد بزرگ نیاز دارد که برای نواحی مثل خلیج فارس و دریای عمان به هیچ عنوان مناسب نیست.
در ضمن کسانی که بیش از ده ها ماهواره در فضا دارند نیازی به اعلام نداجا برای فهمیدن نوع تسلیحات روی شناورها را ندارند!!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, reza4087, @lirez@, nima-rad, Present, CAPTAIN PILOT, HESAM-007, cheka, Cloor Master

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: موشک "خلیج فارس" چه بلایی بر سر ناوهای هواپیمابر آمریکا

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 29 تیر 1390 15:38

typhoon نوشته است:سلام
بالگردهای اس اچ ۳ سی کینگ نیروی دریایی از ابتدا دارای سیستم های ضد زیردریایی بوده اند و در سالهای اخیر نیز سامانه های جدیدی بروی بالگردهای ۲۱۴ نداجا به منظور جنگ ضد زیردریایی نصب شده است.
نیروی دریایی ارتش در صورت بروز درگیری با آمریکا توانایی انجام هیچ حرکتی در بخش واحدهای سطحی را ندارد چون نه پوشش هوایی مناسبی دارند و نه پدافند مناسبی.
در ضمن باید به خدمت شما یادآور شوم که نصب موشک بالستیک بر روی شناورهای سطحی بنا به دلایلی که در بالا گفتم اگر نگوییم نا ممکن ولی بسیار سخت است و به شناورهای با تناژ بسیار بالا و ابعاد بزرگ نیاز دارد که برای نواحی مثل خلیج فارس و دریای عمان به هیچ عنوان مناسب نیست.
در ضمن کسانی که بیش از ده ها ماهواره در فضا دارند نیازی به اعلام نداجا برای فهمیدن نوع تسلیحات روی شناورها را ندارند!!!!


سلام و درود دوست عزیزم

برخلاف شما من نظر دیگری دارم.
بنا بر بعضی حدس و گمان ها! ایران موشک های بالستیک را بر روی کشتی های تجاری هم نصب کرده و این مسبوق به سابقه است.به نظر شما طراحی جایگاه موشک بالستیک مثل فاتح در قست زیرین ناو کار حیرت اوری نیست؟
درب ان نیز میتواند ریلی باشد تا به راحتی باز شده و موشک اماده شلیک شود.شاید این موشک برای استفاده در خلیج فارس مناسب نباشد اما برای بکار گیری در دریایی عمان و دهانه اقیانوس هند بسیار عالی و مناسب است و توان ضدکشتی بالستیک کشور را در صورت طراحی نشدن موشک با برد بیشتر به راحتی افزایش می دهد.
بارها و بارها ثابت شده است که ماهواره های امریکایی در خیلی از موارد کور هستند،برای نمونه فردو و پایگاه ثامن سمنان + سیلوهای موشکی سپاه و ....!
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
shola, Present, Sami 1993, reza4087, @lirez@

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان