در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

مهمان‌پرست:اواخر ماه رمضان زمان اتصال برق نيروگاه بوشهر

توسط Sami 1993 » سه شنبه 4 مرداد 1390 11:15

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  centralclubs به نقل از :

نشست هفتگي سخنگوي دستگاه ديپلماسي -1
اواخر ماه رمضان زمان اتصال برق نيروگاه بوشهر به شبكه سراسري
خبرگزاري فارس: مهمان‌پرست با بيان اينكه مراحل راه‌اندازي نيروگاه بوشهر تكميل شده و تست‌هاي مربوط به اتصال به شبكه سراسري را پشت سر مي‌گذارد، گفت: احتمالاً مراسم افتتاح رسمي اين نيروگاه در اواخر ماه رمضان صورت مي‌گيرد.


به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت خارجه كشورمان امروز (سه‌شنبه) در نشست هفتگي با خبرنگاران به پرسش‌هاي آنها پاسخ گفت.

* ارائه بقيه اسناد مرتبط با گروهك تروريستي پژاك به آلمان‌

مهمان‌پرست در ابتدا در پاسخ به سؤالي درباره رايزني‌ها با عراق و آلمان در خصوص گروهك تروريستي پژاك، با بيان اينكه ما مواضع خود را در رابطه با ايجاد ناامني در مرز مشترك با عراق توسط اين گروهك قبلاً اعلام كرديم، اظهار داشت: عنوان كرديم كه به هيچ وجه بي‌ثباتي و ناامني را در مرزهاي خودمان تحمل نمي‌كنيم.

وي افزود: با توجه به اينكه اين گروهك تروريستي اظهارات صريحي در انجام اقدامات خود داشته و به ترورهاي مختلف اعتراف صريح كرده، بر مسئولان مختلف كشورهاي درگير اين موضوع است تا نسبت به اخراج گروه‌هاي تروريستي از منطقه اقدام كنند.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي با ذكر اين نكته كه مذاكرات ما با مقامات عراقي ادامه دارد، خاطرنشان كرد: با مسئولان كشور آلمان كه سركرده اين گروهك در آنجا اقامت دارد، نيز در حال مذاكره هستيم و از آنها خواسته‌ايم نسبت به دستگيري، محاكمه و تحويل سركرده اين گروهك اقدام كنند.

مهمان‌پرست با اشاره به اسناد مرتبط با فعاليت‌هاي تروريستي گروهك پژاك اظهار داشت: قبلا تعدادي از اين اسناد تحويل مقامات آلمان شده و بقيه اسناد نيز به آنها ارائه مي‌شود.

به گفته وي حمايت كشورهاي غربي‌ به هر شكل از گروه‌هاي تروريستي و پناه دادن به آنها و ايجاد محيط امن براي تحركات آنها، نتيجه خوبي براي جامعه بشري به همراه نخواهد داشت.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي افزود: هرگونه مماشات با پديده تروريسم و حمايت مستقيم و غيرمستقيم از آنها، نتيجه منفي براي مردم در كشورهاي مختلف از جمله اروپا خواهد داشت و نمونه آن را اخيراً در نروژ مشاهده كرديم.

* اواخر ماه رمضان اتصال برق نيروگاه بوشهر به شبكه سراسري

وي درباره راه‌اندازي نيروگاه هسته‌اي بوشهر با بيان اينكه مراحل راه‌اندازي نيروگاه تقريباً به اتمام رسيده و در حال تست اتصال به شبكه سراسري است، گفت: در حال رايزني با مقامات روس هستيم تا تاريخ مشتركي را براي برگزاري جشن راه‌اندازي اين نيروگاه تعيين كنيم و انشاءالله به اطلاع مردم خواهيم رساند.

مهمان‌پرست در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره اظهارات مقامات روس كه عنوان كرد‌ه‌اند منتظر اعلام نظر ايران براي زمان راه‌اندازي اين نيروگاه هستند، بار ديگر گفت: مراحل راه‌اندازي نيروگاه تكميل شده و در حال حاضر تست‌هاي مربوط به اتصال به شبكه سراسري را پشت سر مي‌گذارد.

وي افزود:‌ اين چيزي كه مهم است اينكه بين مقامات ما و روسيه تاريخ مناسبي براي برگزاري مراسم افتتاح رسمي و جشني كه به همين مناسبت خواهيم داشت، تعيين شود. احتمالا در اواخر ماه رمضان اين كار صورت گيرد.

* سفر صالحي به مسكو

سخنگوي دستگاه ديپلماسي درباره دعوت سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه از علي‌اكبر صالحي وزير خارجه كشورمان براي سفر به مسكو نيز خاطرنشان كرد: اين دعوت در ادامه رايزني‌هاي مقامات دو كشور صورت مي‌گيرد.

وي به سفر اخير فرستاده ويژه لاوروف به كشورمان و رايزني‌هاي وي با مسئولان وزارت خارجه ايران درباره تحولات منطقه اشاره و خاطرنشان كرد: در اين سفر توافق شد كه رايزني‌ها ادامه يابد.

مهمان‌پرست اضافه كرد: يكي از محورهاي مذاكرات دو وزير خارجه، ارتقاي سطح روابط دوجانبه، بررسي تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي و پيشنهادي خواهد بود كه اخيراً روسيه در رابطه با فعاليت هسته‌اي صلح‌آميز ما مطرح كرد.

* اعتمادسازي دوجانبه

سخنگوي وزارت خارجه ادامه داد: ما از اينكه روسيه با ديد مثبت تلاش مي‌كند تا راه‌حل ديپلماتيك را جايگزين راه‌حل‌هاي اشتباه تهديد و فشار كند، استقبال مي‌كنيم؛ ولي نكته‌اي كه در رابطه با بحث فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ما وجود دارد اين است كه ما قبلاً در جهت اعتمادسازي گام‌هاي بزرگي برداشته‌ايم و فكر مي‌كنيم اعتمادسازي بايد يك حركت دوجانبه باشد.

وي گفت: ما در رابطه با بحث مداليته، ابهاماتي كه آژانس در 6 دسته متفاوت اعلام كرده بود، را برطرف كرديم و به تائيد آژانس رسيد. انتظار ما اين بود كه آژانس اين را اعلام و پرونده در مسير طبيعي خود قرار گيرد.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي با اشاره به بيانيه تهران نيز اظهار داشت: ما در مورد بيانيه تهران نيز اقدام مثبت ديگري را انجام داديم، اما متأسفانه، كشورهاي غربي در پاسخ به آن با قطعنامه و تحريم بداخلاقي كردند.

مهمان‌پرست با بيان اينكه اعتمادسازي از طرف كشور ما به عنوان يك گام مثبت و مؤثر انجام شده است، خاطرنشان كرد: منتظريم گام بعدي در جهت اعتمادسازي و حركت مثبت از سوي كشورهاي مقابل صورت گيرد.

* مشاركت جهاني براي مقابله با پديده تروريسم

وي در پاسخ به سؤال خبرنگاري درباره دخالت سرويس‌هاي امنيتي خارجي در ترور داريوش رضايي‌نژاد گفت: حركت كشورهايي كه كمك و حمايت مي‌كنند تا فعاليت‌هاي تروريستي در دنيا ترويج يابد، حركتي اشتباه خواهد بود.

مهمان‌پرست اضافه كرد: حمايت از تروريسم و اقدامات تروريستي در رابطه با جوانان ما به منظور متوقف كردن حركت بزرگ مردم ما در جهت تحولات علمي و صنعتي كشور است.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي ادامه داد: آنها وقتي متوجه مي‌شوند كه با اقدامات غيرقانوني در زمينه تحريم نتوانسته‌اند جلوي رشد ملت ما را بگيرند و مرتب اخبار پيشرفت‌هاي علمي و صنعتي كشور ما اعلام مي‌شود،‌ دست به ترور پژوهشگران ما زدند كه اين اقدام محكوم است.

مهمان‌پرست تصريح كرد: پديده تروريسم بايد توسط همه كشورها محكوم شود و يك مشاركت جهاني به وجود آيد تا ريشه اين پديده شوم از بين برود.

سخنگوي وزارت خارجه گفت: مدعيان مبارزه با تروريسم به ويژه در كشورهاي غربي با پناه دادن به گروه‌هاي تروريستي و حمايت از ترورهاي دولتي توسط رژيم صهيونيستي، بزرگ‌ترين لطمه را به امنيت جهاني وارد مي‌كنند و بايد هر چه سريع‌تر حمايت از تروريسم را متوقف كنند.

* هيچ مشكلي با چين درباره فروش نفت نداريم

وي درباره بدهي 30 ميليارد دلاري چين به ايران كه سؤال يكي از خبرنگاران بود، اظهار داشت: در رابطه با همكاري‌هاي نفتي ما با ساير كشورها، ما اين همكاري‌ها را در چارچوب معاملات تجاري و همكاري اقتصادي مي‌بينيم كه مقامات نفتي، بانكي و اقتصادي ما رايزني‌هاي خود را انجام مي‌دهند و هيچ مشكلي با چين در مورد فروش نفت‌مان نداريم.

مهمان‌پرست افزود: مسئله‌اي كه در رابطه با پرداخت بدهي‌هاي هند مطرح شده، توسط مقامات ذيربط در بخش‌هاي نفتي و بانكي در حال پيگيري است. در هر صورت بايد اين را از زاويه يك معامله تجاري ديد و تلاشي كه دشمنان نظام ما مي‌خواهند انجام دهند تا همكاري‌هاي ما را با ساير كشورها محدود كنند كه اين تلاش‌ها به نتيجه نخواهد رسيد.

* توقف جنگ و درگيري در ليبي

سخنگوي دستگاه ديپلماسي درباره به رسميت شناختن شوراي انتقالي ليبي توسط ايران كه سؤال يكي از خبرنگاران بود، گفت: آن چيزي كه اهميت دارد، اين است كه با كمك ساير كشورها بتوانيم درگيري و جنگ‌هاي داخلي در داخل ليبي را متوقف كنيم تا مردم بيگناه بيش از اين صدمه نبينند.

وي ادامه داد: ما شاهد آسيب ديدن و شهادت تعداد زيادي از مردم مسلمان ليبي هستيم كه به خاطر جنگ‌هاي داخلي و حملات ناتو صورت مي‌گيرد. متوقف كردن جنگ و ايجاد ثبات و امنيت در اين كشور، تشكيل يك نظام مردمسالار در ليبي با مشاركت همه گروه‌ها و جلوگيري از مداخله كشورهاي مختلف از جمله ناتو در مسائل داخلي ليبي جزو مواردي است كه دنبال مي‌كنيم و در رايزني ما با ساير كشورهاي منطقه در دستور كار قرار دارد.

ادامه دارد...
انتهاي پيام/ش


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
A3eman

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان