در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ناتوانی امريکا در ساخت ناوهاي هواپيمابر

توسط Solver » جمعه 7 مرداد 1390 11:38

البته اضاف کنم دوستان بنده آدم های الاف و بیکاری در جامعه آمریکا نبوده اند، برخیشون اساتید دانشگاه هستند و چند نفر هم متخصصین برق هستند که ضمن مشاغل خودشون اغلب در پروژه های پژوهشی تحت حمایت دولت در حال تحقیقات هستند.

در مورد تفاوت نظام بانکی آمریکا و دیگر کشورها تا حدودی حق با شماست، با این تفاوت که بر خلافت نظر شما این نوع نظام دقیقا به خاطر نبود وجود قدرت خرید ایجاد شده است. البته نه به این معنا که کسی قدرت خرید ندارد، بلکه به این مهنا که طبق سیاست های اتخاذ شده قرار است اکثریت مردم وام دار دولت باشند تا اینکه دولت وامدار آنها. شروع فروپاشی این نظام هم از همان جایی است که این توازن بر هم بخورد و این دولت آمریکا باشد که وامدار مردمش شود، اون وقت هست که در تصمیم گیری ها مردم اثر گذار میشوند چیزی که اساسا نظام بانکی آمریکا با هدف کنترل آن طراحی شده است. بنابراین اینکه بدهی آمریکا به شرکت های داخلی خودش است یعنی کم کم دولت دارد ضعیف میشود و همان وامدار شدن از مردم اتفاق افتاده است که با شدت گرفتنش قدرت سلطه خودش را در کشور از دست خواهند داد، همان ها که اکنون در فلان جزایر هستند!


ضمنا اشاره به جایگاه آمریکا در این بحث چندان اهمیتی ندارد، چون بحث ما در مورد جایگاه این کشوری که سالها جایگاه نخست را داشته نمی باشد بلکه بحث بر سر صعود و نزولش است. مطمئناً نمی توان به فرد ثروتمندی به خاطر اینکه از پدرش میلیون ها دلار به ارث برده گفت نخبه اقتصادی!

فکر نکنم لازم باشد شرح بدم ثروت آمریکا دقیقاً از کجا جمع آوری شده است و هر زمان هم که رشد چشمگیری در سرمایه های این کشور رخ داده از کجا بوده. بله آمریکا به علم بها داده و دانشمندان را جمع کرده است اما این واقعا کوته فکران هاست که فکر کنیم درآمد آمریکا به علت محصولات و تولیدات علمی و صنعتیش بوده است! اختلاف فاحش آمریکا با کشورهای دیگر دنیا هم خلاصه میشود در آسیب های وارده به کشورهایی مثل آلمان، فرانسه، روسیه و انگلیس در جنگهایی که آمریکا در آنها هیچ آسیبی ندید.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Sami 1993, sghanbare1, Omicron, Mr.Amirhessam, reza4087, X.Nima, cheka

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: ناتوانی امريکا در ساخت ناوهاي هواپيمابر

توسط CAPTAIN PILOT » جمعه 7 مرداد 1390 19:14

دوست عزیز و گرامی, جناب MiimA
درود بر شما

دوستان بنده آدم های الاف و بیکاری در جامعه آمریکا نبوده اند، برخیشون اساتید دانشگاه هستند و چند نفر هم متخصصین برق هستند که ضمن مشاغل خودشون اغلب در پروژه های پژوهشی تحت حمایت دولت در حال تحقیقات هستند.

چنانچه متن پست بنده را مجددا" مطالعه بفرمائید, درخواهید یافت مفهوم عبارت (هیچگونه تلاشی در جهت افزایش سرمایه خود ننموده اند) به معنای تن پروری و ... نمیباشد. سیاست و حکومت فعلی آمریکا به گونه ای است که تنها افراد دارای هوش اقتصادی و نبوغ نوآوری, توانایی رشد در بینهایت را دارند و سایر کارمندان دولتی و حتی اساتید دانشگاه که وارد مقوله های کلان نگردند, محکوم به داشتن زندگی عادی با سطح امکانات متناسب با خودشان هستند. در نقطه مقابل گفته های شما, بنده نیز دوستان, اقوام و اساتید بسیار زیادی در آمریکا میشناسم که هم اکنون به رغم داشتن شغل های دولتی, دارای سطح رفاهی و زندگی بسیار خوبی میباشند. این موضوع یکی از نواقص بسیار بزرگ سیاست اقتصادی و سرمایه داری ایالات متحده است که در غربالگردی رفاهی, افراد متمول در صدر جدول قرار میگیرند و حتی گاهی در تعیین سیاست های دولت نیز نقش دارند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در خصوص نقطه نظر شما درباره سیاست نظام بانکداری آمریکا, با وجود تعداد بسیار زیاد بانک های خصوصی و همچنین شاخص تورم متناسب با اقتصاد هر ایالت و همچنین سرانه درآمد هر شخص آمریکایی, این موضوع تقریبا" مردود است و بانک های خصوصی که بخش اعظم سیاست های بانکی آمریکا را تشکیل میدهند, هیچگونه نیازی به بدهکار نمودن مردم خود ندارند زیرا گردش مالی شعبات بین المللی آنها در خارج از خاک آمریکا, بیش از میزان سود کلی و حاصله از امور داخلی مردم ایالات متحده میباشد! چندی پیش با یکی از مدیران ارشد بانک HSBC آمریکا در ابوظبی گفتگویی داشتم و ایشان در خصوص سیاست اقتصادی بانک خود, که یکی از قویترین بانک های جهان میباشد اینگونه فرمودند: ما با استفاده از معاملات بین المللی و سپرده (Deposit) بالای حساب ها و مشتریان چند ملیتی خود, میزان سوددهی سالیانه را تضمین مینماییم و مازاد سرمایه بین المللی و هزینه های جاری خود را طبق قوانین فدرال صرف مردم کشورمان مینماییم.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

ضمنا اشاره به جایگاه آمریکا در این بحث چندان اهمیتی ندارد، / فکر نکنم لازم باشد شرح بدم ثروت آمریکا دقیقاً از کجا جمع آوری شده است

چنانچه به تعریف عبارت (تولید ناخالص ملی) و یا همان Gross Domestic Product توجه نمائید, میزان آن عبارت است از حاصل ارزش مالی مجموع تولیدات داخلی یک کشور. بنابر این سود حاصل از کشورهای هم پیمان, فروش نفت عراق و ... در تعیین آن هیچگونه نقشی ندارند و این ثروت بطور کامل در داخل خاک آمریکا و سایر کشورهای دنیا تولید میگردد.

این واقعا کوته فکرانه است که فکر کنیم درآمد آمریکا به علت محصولات و تولیدات علمی و صنعتیش بوده است!

بازهم چنانچه به برخی آمارهای بین المللی در خصوص مقیاس تولید و صادرات و همچنین قدرت اقتصادی کمپانی های آمریکایی توجه نمائید, درخواهید یافت بخش اعظمی از رشد اقتصادی این کشور, مرهون صنایع و تولیدات علمی آن است. بطوریکه در سال جاری از مجموع 500 کمپانی برتر دنیا از لحاظ گردش مالی و افزایش سودآوری, 133 مورد آنها متعلق به آمریکا میباشد و سهم اقتصاد دوم دنیا (چین) 61 کمپانی و اقتصاد سوم (ژاپن) 68 کمپانی بوده است. هنگامیکه جزعیات کمپانی های برتر چینی و ژاپنی را بررسی مینمایئد بازهم درخواهید یافت نیمی از آنها بطور مستقیم و غیر مستقیم تحت حمایت کمپانی های مادر آمریکایی میباشند. بنابراین کوته فکرانه آن است که از همه این موارد چشم پوشی نماییم و تنها سیاست های مستعماره و جنایات غیر قابل انکار آمریکا را عامل اصلی رشد و پیشرفت آنها بدانیم! البته بحث دوری از جنگ ها و .... نیز حاصل سیاست, استراتژی و حتی موقعیت ژئوپولوتیک قاره آنها میباشد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

امیدواریم این بحث غیر مرتبط در همین جا به پایان رسد. هدف از ارسال اولین پست, در روشن شدن ابعاد و دلایل احتمال متوقف نمودن پروژه ساخت نسل جدید ناو هواپیمابر بود که گویا برخی رسانه ها آنرا بگونه دیگری انعکاس دادند.


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
Solver, Mr.Amirhessam, shaman, MASTER, SHAHRAM, Ruozbeh, رونین

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ناتوانی امريکا در ساخت ناوهاي هواپيمابر

توسط Solver » جمعه 7 مرداد 1390 20:04

CAPTAIN PILOT,  

در مورد سیاست بانک ها، برداشت اشتباه از حرف بنده نشود، شما درست آن چیزی که در جریان است را شرح میدهید و مقبول بنده نیز است. اما اگر با نگاه کلان تر نگاه کنیم در خواهید یافت حقیقت نظام بانکی آمریکا تنها کنترل مردمش است. این را از عکس العمل حکومتش درست در زمانی که به نظر امثال من دولت وامدار مردم میشود میتوان حدس زد. حتی اگر نظر امثال بنده نادرست باشد باز یک ارتباط بین این دو معقوله وجود دارد.

در مورد آمارها اطلاعات نسبتا مفیدی بود اما یک مسئله هست که فکر کنم بیان کردنش به پایان بحث کمک کند، این آمارها در نگاه من چیزی مانند آمارهای بانک مرکزی کشور خودمان در نگاه شما است و احتمالا به همین دلیل بحث ما چندان مفید پیش نخواهد رفت و بنده نیز موافق پایان بحث هستم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, cheka, X.Nima, CAPTAIN PILOT, SHAHRAM, reza4087

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان