در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 39 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

ورود سامانه لیزری تاکتیکی به نیروی دریایی آمریکا

توسط Mr.Amirhessam » يکشنبه 9 مرداد 1390 13:08

[B][/B]
پس از مناقصه ماه مارس نیروی دریایی آمریکا برای ساخت سامانه لیزری تاکتیکی برای کاربرد در دریا، صنایع نظامی BAE و صنایع هوایی بوئینگ مشترکا یک سلاح آزمایشی با بهره گیری از سامانه کنترل از راه دور Mk38Mod2 تولید کردند که طرح اصلی این سامانه متعلق به صنایع سامانه های دفاعی پیشرفته رافائل رژیم صهیونیستی است.
به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از وب سایت دیفنس اپدیت، صنایع نظامی BAE برای آزمایش سامانه لیزری تاکتیکی Mk38Mod2 در نظر دارد تا از سامانه لیزری فاز جامد ساخت شرکت بوئینگ در این سلاح  استفاده کند. Mk38Mod2 پیشتر در تعداد زیادی از شناورهای جنگی نیروی دریایی آمریکا نصب و استفاده شده است و سامانه لیزری تاکتیکی نیز با هدف تغذیه خودکار و افزایش نواخت سلاح موجود که تاثیر انرژی ضربه مستقیم و انرژی جنبشی را در حملات برد نزدیک که با استفاده از گلوله های کائوچویی، قایق های تندرو و یا تهدیدات ناشی از تسلیحات بی سرنشین علیه شناورهای نظامی نیروی دریایی صورت می گیرد، تشدید می کند. بکارگیری سلاح لیزری جدید بر دقت اصابت به اهداف سطحی و هوایی همچون قایق های کوچک و پهپادها می افزاید.

این سامانه بسته به نوع هدف و ماموریت تعریف شده از توان گسیل پرتو لیزر با سطوح مختلف انرژی نیز برخوردار است. صنایع بوئینگ و BAE در دو سال اخیر برای ایجاد و توسعه این قابلیت با یکدیگر همکاری کرده اند. در سال 2010، شرکت بوئینگ دو آزمایش میدانی را برای ارزیابی توانمندی این سامانه در رهگیری و اصابت اهداف سطحی و گسیل و پایداری پرتو هدفگیر دقیق لیزری انجام داد. رین گفت: «این سامانه ابداعی انقلابی است چرا که همزمان از قابلیت انرژی ضربه و انرژی جنبشی سایر تسلیحات برخوردار است.» وی خاطرنشان کرد که با توجه به کنترل رادیویی این سلاح توسط مرکز فرماندهی و کنترل مستقر در کشتی جنگی، سامانه جدید راهکاری منطقی و مناسب برای تامین نیاز نیروی دریایی محسوب می شود. سلاح Mk38Mod2 از جمله اشکال باز مهندسی شده سامانه Mk25 Typhoon شرکت رافائل است. در این سلاح که برای دفاع از شناورهای نظامی طراحی شده است توپ M242 سامانه و سامانه رهگیری و قفل پایدار بر هدف ارتقا داده شده است. این سلاح برای استفاده در شناورهای 50 تن به بالا طراحی شده است. مهندسی یکپارچه بدنه دستگاه امکان اقسام سایر کاربری های عملیاتی را از طریق نصب دیگر سامانه های مورد نیاز بر روی آن با هدف ارتقای کارایی عملیاتی این سلاح می دهد.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
un4given.1991, Shahbaz, CAPTAIN PILOT, omidzare, joiber, Persian Cat, reza4087

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان