جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

پرتاب موفق نهمین ماهواره موقعیت سنج بــِی دوئو در چین

توسط Mr.Amirhessam » چهارشنبه 12 مرداد 1390 19:04در ساعت 5 و 44 دقیقۀ بامداد چهارشنبه 27 ژوئیه 5 امرداد، نهمین ماهوارۀ موقعیت سنج بــِی دوئو از مرکز پرتاب شی چآن با موشک چان چن 3 ای با موفقیت پرتاب شد و در مدار تعیین شده قرار گرفت.
به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از رادیوی بین المللی چین، این تازه ترین گام چین در ساخت سامانۀ موقعیت سنج ماهواره ای است. سامانۀ یاد شده به طور اولیه شکل گرفته و روند سنجش و ارزیابی آن طی می شود. سامانه قرار است در پایان امسال میلادی رسماً راه اندازی شده و خدمات موقعیت سنجی و راهنمایی و غیرۀ خود را ارائه دهد.
چین قصد دارد تا پایان سال آیندۀ میلادی سامانۀ ماهواره ای یاد شده را تکمیل کند.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
marshal1987, shola, cheka, apple2009, X.Nima, Java

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: پرتاب موفق نهمین ماهواره موقعیت سنج بــِی دوئو در چین

توسط cheka » چهارشنبه 12 مرداد 1390 20:30

سیستم ناوبری ماهواره ای (Beidou (Compassسیستم ناوبری ماهواره ای Beidou ، پروژه ای توسط جمهوری خلق چین برای ساخت سامانه ی ناوبری و مکانیابی ماهواره ای مستقل برای این کشور است که فاز اول از سال 2000 آغاز شد . در این فاز ، سیستم beidou تنها از 3 ماهواره تشکیل شده بود و به ساکنان چین و برخی کشورهای همسایه (از جمله بخش حمل و نقل و امنیتی و نظامی...) ، خدمات ناوبری و مکانیابی بصورت Regional (محلی) در هر شرایط آب و هوایی ارایه میکرد .

فاز دوم این سیستم که به نام  Beidou-2 یا Compass (قطب نما) شناخته میشود ، تبدیل این سیستم به یک سیستم مکانیابی جهانی ، نظیر GPS و GLONASS تا سال 2020 را در دستور کار دارد .

طبق برنامه ریزی کارشناسان چینی ، سیستم Compass تا سال 2012 باید با استفاده از 10 ماهواره ، به یک سیستم مکانیابی محلی با پوشش خدماتی آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده و تا سال 2020 با استفاده از یک ناوگان متشکل از 35 ماهواره ، به یک سیستم مکانیابی جهانی با پوشش 100% کره ی زمین تبدیل میشود .

سیستم Compass در انتهای پروژه دو نوع سطح خدماتی ارایه میکند : سطح یک برای استفاده توسط عموم و مشترکین عمومی بوده ، دارای دقت موقعیت یابی 10 متر و دقت سرعت یابی 0.2 متر بر ثانیه است سطح دوم برای استفاده دولتی و نظامی بوده و دارای دقت بالاتر نسبت به سطح یک است .

سیستم قطب نما روی 4 باند فرکانسی E1 ، E2 ، E5B ، E6 فعالیت میکند که در باند E1 و E2 با سیستم مکانیابی ماهواره ای گالیله (پروژه ی مشابه سیستم مکانیابی جهانی که توسط اتحادیه ی اروپا در حال ساخت است)
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, حسن2568, apple2009, marshal1987, X.Nima, Java, shola, Omicron


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان