پرتاب موفق نهمین ماهواره موقعیت سنج بــِی دوئو در چین

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2132
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 شهریور 1385, 12:51 am
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1980 بار
سپاس‌های دریافتی: 6841 بار
تماس:

پرتاب موفق نهمین ماهواره موقعیت سنج بــِی دوئو در چین

پست توسط Mr.Amirhessam » چهار شنبه 12 مرداد 1390, 8:04 pm

تصویر

در ساعت 5 و 44 دقیقۀ بامداد چهارشنبه 27 ژوئیه 5 امرداد، نهمین ماهوارۀ موقعیت سنج بــِی دوئو از مرکز پرتاب شی چآن با موشک چان چن 3 ای با موفقیت پرتاب شد و در مدار تعیین شده قرار گرفت.
  گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی به نقل از رادیوی بین المللی چین، این تازه ترین گام چین در ساخت سامانۀ موقعیت سنج ماهواره ای است. سامانۀ یاد شده به طور اولیه شکل گرفته و روند سنجش و ارزیابی آن طی می شود. سامانه قرار است در پایان امسال میلادی رسماً راه اندازی شده و خدمات موقعیت سنجی و راهنمایی و غیرۀ خود را ارائه دهد.   قصد دارد تا پایان سال آیندۀ میلادی سامانۀ ماهواره ای یاد شده را تکمیل کند.  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه 14 آبان 1389, 1:26 am
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

Re: پرتاب موفق نهمین ماهواره موقعیت سنج بــِی دوئو در چین

پست توسط cheka » چهار شنبه 12 مرداد 1390, 9:30 pm

سیستم ناوبری ماهواره ای (Beidou (Compass

تصویر

سیستم ناوبری ماهواره ای Beidou ، پروژه ای توسط جمهوری خلق چین برای ساخت سامانه ی ناوبری و مکانیابی ماهواره ای مستقل برای این کشور است که فاز اول از سال 2000 آغاز شد . در این فاز ، سیستم beidou تنها از 3 ماهواره تشکیل شده بود و به ساکنان چین و برخی کشورهای همسایه (از جمله بخش حمل و نقل و امنیتی و نظامی...) ، خدمات ناوبری و مکانیابی بصورت Regional (محلی) در هر شرایط آب و هوایی ارایه میکرد .

فاز دوم این سیستم که به نام Beidou-2 یا Compass (قطب نما) شناخته میشود ، تبدیل این سیستم به یک سیستم مکانیابی جهانی ، نظیر GPS و GLONASS تا سال 2020 را در دستور کار دارد .

طبق برنامه ریزی کارشناسان چینی ، سیستم Compass تا سال 2012 باید با استفاده از 10 ماهواره ، به یک سیستم مکانیابی محلی با پوشش خدماتی آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده و تا سال 2020 با استفاده از یک ناوگان متشکل از 35 ماهواره ، به یک سیستم مکانیابی جهانی با پوشش 100% کره ی زمین تبدیل میشود .

سیستم Compass در انتهای پروژه دو نوع سطح خدماتی ارایه میکند : سطح یک برای استفاده توسط عموم و مشترکین عمومی بوده ، دارای دقت موقعیت یابی 10 متر و دقت سرعت یابی 0.2 متر بر ثانیه است سطح دوم برای استفاده دولتی و نظامی بوده و دارای دقت بالاتر نسبت به سطح یک است .

سیستم قطب نما روی 4 باند فرکانسی E1 ، E2 ، E5B ، E6 فعالیت میکند که در باند E1 و E2 با سیستم مکانیابی ماهواره ای گالیله (پروژه ی مشابه سیستم مکانیابی جهانی که توسط اتحادیه ی اروپا در حال ساخت است)
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”