در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط Sami 1993 » دوشنبه 17 مرداد 1390 06:29

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  centralclubs به نقل از :ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟
سفر آتی نیکلای پاتروشف دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه به تهران احتمالا یک «مسافرت استراتژیک» خواهد بود.به گزارش مشرق به نقل از ایران هسته ای، پاتروشف عالی ترین مقام امنیتی روسیه و هماهنگ کننده ارشد سیاست های کلان مسکو در امور اطلاعاتی، دفاعی، دیپلماتیک وامنیتی است. اعلام خبر مسافرت او به ایران در حالی که روس ها اخیرا رایزنی های پشت پرده خود با تهران را تشدید کرده اند و روابط مسکو با غرب هم بحرانی تر از هر زمان دیگری در دو سال گذشته است، نشان دهنده این است که روس ها در حال نوعی ریل گذاری جدید در سیاست خارجی خود هستند.
در حالی که هم روس ها و هم منابع غربی درباره اهمیت این سفر و دستور کارهای احتمالی آن سکوت کرده اند، به نظر می رسد که این سفر را مطلقا نباید در چارچوب دیدارهای مرسوم دیپلماتیک طبقه بندی کرد. اهمیت مسافرت پاتروشف به ایران زمانی دریافته می شود که بتوان میان تحولات اخیر راهبردی و سیاسی در منطقه و فرامنطقه، و رایزنی های سطح بالای ایران و روسیه پیوندی منطقی برقرار کرد.
بر این مبنا می توان حدس زد که احتمالا دستورکارهای زیر در سفر پاتروشف به تهران مطرح خواهد بود.
1- پیش از هر چیز بدون شک پاتروشف تلاش خواهد کرد رایزنی های چند ماه گذشته روسیه با ایران درباره نحوه ورود این کشور به معادلات منطقه را هماهنگ تر و کامل تر کند. پس از ناآرام شدن سوریه و آغاز جنگ در لیبی روسیه احساس می کند در حال از دست دادن کامل جای پای خود در منطقه است و این تنها ایران است که می تواند مجرایی برای بازگشت دوباره مسکو به معادلات منطقه ای باشد. نکته مهم دراینجا این است که روسیه جزو اولین کشورهایی بود که به نقش حیاتی ایران در تعیین الگوی آینده منطقه پی برد و وارد رایزنی منطقه ای با ایران شد.
2- در گام بعدی، پاتروشف روی موضوع هسته ای تمرکز خواهد کرد. روس ها اخیرا ایده ای مطرح کرده اند که راهبرد دو مسیره فشار- مذاکره را با راهبرد تشویق-مذاکره جایگزین می کند. سفر پاتروشف به ایران فرصتی خواهد بود تا اولا این طرح به طور رسمی به ایران ارائه شود، ثانیا تحلیل خفته در پس این ایده آشکار گردد و ثالثا معلوم شود در مذاکرات کارشناسی امریکا و رورسیه درباره این ایده که دو هفته قبل برگزار شد چه گذشته است. برخی تحلیلگران حدس می زنند این سفر تحت شرایط خاصی یک نقطه عطف در پرونده هسته ای یران باشد.
3- گسترش همکاری های اقتصادی بدون شک در دستور کار پاتروشف قرار خواهد داشت. روس ها در یک سال گذشته به دنبال یافتن فرمولی بوده اند که بتوانند با گریز از تحریم ها روابط تجاری خود با ایران را تقویت کنند و در عین حال این کار به نحوی انجام شود که به روابط این کشور با امریکا آسیب نرساند. اگر مدالیته روسی در بحث هسته ای به نتیجه برسد به نظر می رسد یافتن چنین فرمولی هم دشوار نخواهد بود.
4- مسئله دیگر این است که برخی کارشناسان عقیده دارند پاتروشف احتمالا مایل خواهد بود درکی از مناسبات درونی قدرت در ایران و میزان هماهنگی نهادهای مخنلف به دست بیاورد. پیچیدگی فزاینده معادله قدرت در ایران تبدیل به تبدیل به یک معضل برای جامعه اطلاعاتی غرب شده است. روس ها همواره بوده اند که نسبت به غرب شناخته پیشرفته تر و متکامل تری از ایران دارند اما اخیرا دیده شده است که روسیه هم در تحلیل مناسبات درونی ایران خطاهای فاحشی مرتکب شده است. پاتروشف به احتمال زیاد تلاش خواهد کرد برای برخی از سوال های حل نشده درباره اینکه «واقعا در ایران چه می گذرد» پاسخ هایی فراهم کند. اهمیت این قضیه در این است که توجه کنیم از نظر غربی ها «وجود یک طرف مذاکره کننده قدرتمند» شرط ضروری برای آغاز هرگونه فرایند دیپلماتیک جدید است. بدون شک این یک دستور کار در مذاکرات پاتروشف و مقام های ایرانی نخواهد بود اما این باعث نمی شود که یافتن پاسخ این سوال ها «ماموریت» پاتروشف هم نباشد.
5- و نهایتا می توان حدس زد که دبیر شورای عالی امنیت ملی روسیه حامل پیشنهاد مبادله اطلاعاتی با ایران هم باشد. روس ها این نکته را به خوبی دریافته اند که »داده» های موجود در ایران درباره تحولات منطقه از هر کشور دیگری در منطقه غنی تر و در مواردی از لحاظ «دست اول» بودن بی همتاست. روس ها ایران را کشوری می دانند که در آن اطلاعات جلوتر از رویدادهاست و دسترسی به این اطلاعات برای کشوری که می خواهد دکمه ری ست را در نقش آفرینی منطقه ای خود –آن هم در منطقه ای که نقش امریکا در آن روز به روز کمرنگ تر خواهد شد-بفشارد، حیاتی است.


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
MISSILE, Java, KAL-KOI-BABAK, Persian Cat, airplane

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1407

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

محل سکونت

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

Re: ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط airplane » دوشنبه 17 مرداد 1390 07:07

خدا کنه ای کارها حداقل یهونه ای بشه تا S 300 های مارو به ما بدن
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت
Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

47

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 تیر 1389 09:50

آرشيو سپاس: 126 مرتبه در 34 پست

Re: ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط h_nemesis » دوشنبه 17 مرداد 1390 08:27

چقدر دلت خوشه . کاملاً واضحه که روسها دارن توی زمین کی و برای کی بازی میکنن . اونا اگه احساس نیاز نکنن شک نکن یک قدم هم بر نمی دارن چه برسه به پیشنهاد کاهش فشارها . بازم بازیه جدید روسها برای اینکه از چین عقب نیفتن . ببینید بعد این سفر چه امتیازهایی روانه روسیه میشه و همچنان نه s300 رو بما میدن و نه نیروگاه اتمی بوشهر رو راه اندازی میکنن .
عشق را در نقاشی کودکی دیدم که خورشید را سیاه کشیده بود تا صورت پدر کارگرش درآفتاب نسوزد

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

219

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اسفند 1389 01:21

آرشيو سپاس: 1160 مرتبه در 189 پست

Re: ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط boreal-soldier » دوشنبه 17 مرداد 1390 08:55

حتما نیم قرن باید بگذره تا بچه ها ی ما بفهمن سر کاریم اونم از مدل شدیدش
ما فرزندان آماردیم- بودیم هستیم و خواهیم بود.


Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط FARSHAD.ADL » دوشنبه 17 مرداد 1390 13:39

آقا جان از این روسیه به ما هیچ نفعی نرسیده ونخواهد رسید.اینا همیشه رو به روت دوستن ولی از پشت بهت خنجر میزنن.

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: ماموریت پاتروشف در ایران چیست؟

توسط HASAN BARATY » دوشنبه 17 مرداد 1390 14:22

[h_nemesis"]چقدر دلت خوشه . کاملاً واضحه که روسها دارن توی زمین کی و برای کی بازی میکنن . اونا اگه احساس نیاز نکنن شک نکن یک قدم هم بر نمی دارن چه برسه به پیشنهاد کاهش فشارها . بازم بازیه جدید روسها برای اینکه از چین عقب نیفتن . ببینید بعد این سفر چه امتیازهایی روانه روسیه میشه و همچنان نه s300 رو بما میدن و نه نیروگاه اتمی بوشهر رو راه اندازی میکنن .


سلام جناب h-nemesis

نیروگاه بوشهر راه اندازی شده .ولی این نوع نیروگاهها پس از سوخت گذاری و ورود به مرحله بحرانی چند ماه طول میکشه تا به ظرفیت مناسب برسه(برای یک نیروگاه با ظرفیت اسمی 1000 مگاوات حدود 6 ماه).و این نیروگاه الان در این شرایط است و تا پایان این ماه به ظرفیت 400 مگاوات می رسد و برقش به شبکه سراسری وصل خواهد شد.در مورد اس 300 هم حتی اگر ندهد جوانان دانشمند این ملت بهترش رو خواهند ساخت چون سیاست جمهوری اسلامی در هر صورت خودکفایی است حتی اگر این 5 یا به تعبیری 8 سامانه اس 300 تحویل ایران شود.30 مرداد روز صنعت دفاعی نزدیک است!در مورد روسیه هم هر کشوری دنبال منافع خودشه.درسته که روسیه یا چین علاقه مند به افزایش توان متحدانشون برای مهار توانایی های غرب هستند ولی قطعا هرگز خواهان افزایش این توان بحدی که خود این کشورها به یک قدرت بزرگ تبدیل شوند و به نوعی در نظام بین الملل نقشی مستقل ایفا کنند نمی باشند .چنانکه دیدید روسیه و چین اگرچه با شدت تحریم ها مخالفت می کردند اما سرانجام زیر همون قطعنامه هایی را امضا کردند که امضای امریکا و انگلیس و فرانسه بود ولی دیدید که ایران اگرچه از همکاری دیگران استقبال میکنه ولی در نهایت کار خودش را در تمام زمینه ها انجام داد و موفقیت هایش نیز اشکار است.......


اما در مورد امتیاز به چین و روسیه ممکنه چندتا از این امتیازها را بیان کنید؟ بارها در مورد این امتیازات خیالی صحبت میشه ولی نمونه ای از ان ذکر نمیشه!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Java, MISSILE, KAL-KOI-BABAK, speedspeed, victory67, reza4087


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان