اف-35 بار دیگر زمینگیر شد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

اف-35 بار دیگر زمینگیر شد

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 25 مرداد 1390, 4:09 am

اخبار هوافضا و هوانوردي centralclubs به نقل از :

تصویر

اف-35 بار دیگر زمینگیر شد
این جنگنده نسل پنجمی پس از بروز مشکل فنی دیگری زمینگیر شد. برای چندمین بار طی دو سال گذشته این اتفاق رخ داده است.

تصویر

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، ارتش آمریکا و کمپانی هوافضایی لاکهید مارتین ناوگان اف-35های خود را زمینگیر کردند. این تصمیم طی بیانیه ای پس از بروز مشکل در سامانه توان در جریان یک پرواز آزمایشی در پایگاه ادواردز اعلام شد.
دفتر پروژه اف-35 در پنتاگون ابراز داشته زمانی رفع این تعلیق نامشخص است. تمام 20 فروند اف-35 تا زمان حل مشکل پرواز نخواهند کرد. این مشکل در بخشی که وظیفه راه اندازی موتور را دارد ظاهر شده است.
از اکتبر 2010 تا الان بروز مشکلات فنی سه مرتبه باعث زمینگیر شدن ناوگان اف-35 های آمریکا شده است. مقامات آمریکایی از مشکلاتی که باعث تعویق در تولید این جنگنده گران قیمت و 132 میلیون دلاری شده خسته شده اند زیرا به افزایش هزینه ها در این پروژه می انجامد. همچنین کشورهای شریک در این پروژه 382 میلیارد دلاری جنگنده نسل پنجمی چند منظوره نیز به فکر گزینه های جایگزین حداقل به صورت موقت از سایر سازندگان آمریکایی و اورپایی هستند که با توجه به مشکلات لاکهید در راهبری این پروژه تمایل به بررسی چنین تصمیمی به وجود آمده است. بدیهی است چنین اتفاقی هم برای لاکهید و هم برای شرکا بار مالی و نارضایتی از زمان از دست رفته را به دنبال خواهد داشت، زمان و هزینه ای که می توانست تا امروز به تشکیل چندین اسکادران فعال با تعداد مناسب از جنگنده های نسل چهارم پیشرفته و کم هزینه تر هرچند با صرف نظر از ویژگیهای خاص اف-35 و بجای بخشی از سفارش آن شود.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”