جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captain



نماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

فضاپیمای روسیه سقوط کرد

توسط typhoon » پنج شنبه 3 شهریور 1390 14:25

فضا پیمای پیشرفته روسیه از نوع M-12M که روز چهارشنبه از زمین برخاست، تنها چند دقیقه پس از پرواز سقوط کرد. هنوز علت دقیق این حادثه مشخص نیست.

iranpn  گزارش داد : این فضاپیمای روسی که از پایگاه بایکونور (Baikonur  ) در قزاقستان پرتاب شده بود، پس چند دقیقه‌ی کوتاه از مسیر و کنترل خارج شد و سقوط کرد.
روسکاسموس (Roskosmos  ) آژانس فضایی روسیه اعلام کرد: فضاپیمای باری و بدون سرنشین M-12M حامل 3.5 تن مواد و مایحتاج فضاپیمای بین‌المللی ISS بود که در انجام مأموریت خود شکست خورد.
بنا به گزارشات: این فضاپیمای 6 دقیقه پس از پرواز ناگهان با افت فشار در مخزن سوخت «سایوز U-» مواجه شد و بلافاصله ارتباط آن با پایگاه قطع شد و در منطقه‌ی غیر مسکونی آلتای سیبری سقوط کرد. ظاهراً سقوط این سفینه‌ی فضایی خساراتی نیز به بار آورده است.
به رغم آن که گزارش حاکی از سقوط فضاپیما در منطقه‌ی غیر مسکونی است، معلوم نیست که خسارات اندک چه بوده است، به ویژه با توجه به اظهار رئیس ایالتی آلتا مبنی بر بررسی و جستجوی تلفات احتمالی. البته وی افزود: با توجه به تاریکی شب، این جستجو بسیار با سختی مواجه بود.
موشک سایوز این فضاپیما توسط شاتل فضایی ایالات متحده برنامه‌ریزی شده بود. مقامات افزودند: شکست مأموریت این فضاپیما در حمل مواد و مایحتاج شش فضانورد سفینه ISS، هیچ مشکلی برای آنان ایجاد نمی‌نماید.
به گزارش اشپیگل: یوهان دیتریش وورنر (Johann-Dietrich Wörner) رئیس مرکز هوا فضای آلمان گفت: نمی‌توان همه‌ی تقصیرها را بر روسیه حمل کرد، لازم است بررسی شود که آیا این سقوط واقعاً خطای سیستم بوده است؟ وی خواستار تحقیقات بین‌المللی گسترده در این حادثه شد.
به گزارش بیلد: این حادثه به مثابه‌ی یک شکست بزرگ برای آژانس فضایی روسیه روسکاسموس (Roskosmos) به ویژه در برنامه‌ی ارتباط و کنترل از راه دور بود.
بنا بر همین گزارش پایگاه فضایی روسیه طی نه ماه اخیر دچار 5 خطای فاحش شده است. در ماه دسامبر سه قمر مصنوعی جهت سیستم ناوبری روسیه «Glonass-Navigationssystem» در اقیانوس آرام و نزدیکی هاوایی سقوط کرد که علت آن خطا در محاسبه‌ی سوخت بود. در ماه فوریه نیز یک ماهواره‌ی نظارتی نظامی (Geo-IK-2) در مدار اشتباه قرار گرفت و غیر قابل استفاده گردید.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
بنا بر اخبار رسیده روسیه ناوگان سایوز خود را نیز زمین گیر کرده است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Java, HESAM-007, gigi64, LIGHTING, Shahryar, m-sajedy, رضاخان, Mohammad 1985, CAPTAIN PILOT, noktehdaan, apple2009

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان