در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: هنگ کردن پی در پی سیستم

توسط Mahdi1944 » جمعه 11 شهریور 1390 23:26

Mehr.Iman,  
شکر خدا مشکل حل شد، اما در ليست قطعاتتون اسمي از کارت شبکه نبود (کارت شبکه در 99% مادربوردهاي فعلي onboard هست و نيازي به اين کارت نيست معمولا)
به طور کلي قطعات با تکنولوژي پايين‌تر چنين مشکلاتي رو ايجاد ميکنند، اگر چند PCI داريد، ميتونيد کارت رو در پورت PCI ديگري از مادربورد تست کنيد، چون هر PCI با يکسري IRQ ها سازگار هستند و احتمالا اين مورد علت مشکل هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, MASTER, Mohammad 1985, m-249, ASHKAN95, Present, Shahbaz, Mehr.Iman, Fariborz, GHAZALAK88

New Member

no avatar
16

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 شهریور 1390 15:34

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 15 پست

توسط Mehr.Iman » دوشنبه 28 شهریور 1390 18:20

Mahdi1944 نوشته است:Mehr.Iman,  
شکر خدا مشکل حل شد، اما در ليست قطعاتتون اسمي از کارت شبکه نبود (کارت شبکه در 99% مادربوردهاي فعلي onboard هست و نيازي به اين کارت نيست معمولا)
به طور کلي قطعات با تکنولوژي پايين‌تر چنين مشکلاتي رو ايجاد ميکنند، اگر چند PCI داريد، ميتونيد کارت رو در پورت PCI ديگري از مادربورد تست کنيد، چون هر PCI با يکسري IRQ ها سازگار هستند و احتمالا اين مورد علت مشکل هست

سلام!
دوستان باورتون میشه من هنوز بعد از یک ماه با سیستمم مشکل دارم!
واقعا داستانی شد این کیس ما!
اون روزی که پست دادم درست شد سیستمو خاموش کردم و راحت گرفتم خوابیدم،خلاصه فرداش پاشدم چندتا نرم افزار روش نصب کنم که دوباره هنگ کرد،مشکل از کارت شبکه هم نبود،دیگه قاطی کردم سیستمو برداشتم بردم بازار ایران،با کیس و همه قطعات بردمش،همه قطعات رو یکی یکی باز کرد قطعات جدید بست همین که میرفتیم تو ستاپ سیستم به دو مین نمیکشید که هنگ میکرد،موند مادربورد و سی پی یو،گفتیم پس مشکا یا از مادربورده یا سی پی یو دیگه،برای اینکه مطمئن شم دوتاشو بردم گارانتی،یه هفته گذشت،بعد یع هفته با ماشین رفتم دوتاشو گرفتم گذاشتم عقب ماشین داشتم برمیگشتم خونه که با 100 تا سرعت تو خیابون دماوند تصادف کردم!
ماشینم داغون شد،حالا اومدم پایین به جای اینکه ماشین خودمو اون طرفی که بهش زدمو نگا کنم رفتم اول سراغ این قطعاتم ببینم سالمن یا نه،ظاهرا سالم بودم شانس آوردم تو پلاستیک پفکی بودن،ولی شبش آوردم خونه دیدم سیستم اصلا روشن نمیشه،با عجله هم این قطعات رو سوار کردم که یهو پایه های سی پی یوم در حد شکستن کج شد،دیگه به عمق فاجعه پی ببرین دیگه!
پایه هاشو دوباره صاف کردم اما مشکل از سی پی یو نبود،فرداش از پادگان اومدم دوباره مادربوردو بردم گارانتی شانس آوردم قبول کردن،دوباره یه هفته گذشت!
ایندفه موقع تحویل گرفتن همونجا چکش کردم شالم شالم بود هنگم نمیکرد،آوردم خونه همه چیو بستم روشن شد دوباره هنگ کرد!! شما جای من بودین واقعا چی کار میکردین؟
نه خدایی چی کار میکردین؟
میخواستم از پنجره بندازمش پایین ولی بیخیال شدم،مادربوردو از کیس جدا کردم بستمش بیرون کیس،رو هوا!
الان اکی اکیه چند ساعتیه تحت فشار داره کار میکنه آخ نمیگه!!
آخه مگه میشه من یه ماه الافم به خاطر چی؟!
کیس؟!
نه خدایی کیس؟!
مگه میشه آخه،عقل آدم به همه جا میره جز کیس،کیسشم که فالکونه دیگه،حالا به نظرتون چیکارش کنم؟
کفش یه تیکه ابر اسفنجی یا فن چیزی بذارم؟
یعنی مشکل از حرارته؟
از چیه؟
خدا!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehr.Iman تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Mahdi Mahdavi, GHAZALAK88, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 28 شهریور 1390 19:52

نه دوست عزیز

این کارا چیه برادر من؟ :grin:

شما اولا که شانس رو خوردی فکر کنم.بعدم ...

خیلی باحالی ، کلی خندیدم خدایی.خندوندنه من خیلی سخته :smile:  :-)

به جای این کار در کیس رو نبند.یعنی یه طرف کیس رو باز بذار تا راحت هوا بکشه.منم سیستم قبلیم درش باز بود.فقط نمیدونم چرا یادم رفت اینجا بگم :grin:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
Mehr.Iman, behrad90, nima-rad, m-249, Present

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط Mehr.Iman » دوشنبه 28 شهریور 1390 20:36

ASHKAN95 نوشته است:
شما اولا که شانس رو خوردی فکر کنم.بعدم ...

خیلی باحالی ، کلی خندیدم خدایی.خندوندنه من خیلی سخته :smile:  :-)

به جای این کار در کیس رو نبند.یعنی یه طرف کیس رو باز بذار تا راحت هوا بکشه.منم سیستم قبلیم درش باز بود.فقط نمیدونم چرا یادم رفت اینجا بگم :grin:

شانسو که خداییش آره خیلی این چن وقته دارم بد شانسی میارم اما بازم خدا رو شکر چون میتونست خیلی بدتر از اینا باشه الان وضعیتم.
بعدشم که خدا نکنه شما یه همچین اتفاقایی برات بیفته وگرنه فک کنم شما هم باحال شی!،کلا برا هرکی داستانو تعریف کنم میخنده،فک کن این همه الافی بکشی بعدم بفهمی که باید یه طرف کیستو که 7 تا فن داره باز بذاری!
بیچاره اون دختره مسئول گارانتیه چقد باهاش داد بیداد کردم،با لباس نظامی هم از پادگان رفته بودم اونجا کرک و پرش ریخته بود بنده خدا،میگفت بذار الان تست میکنم اگه مشکل داشت عوض میکنم مادربوردتو.
این روزا دیگه خودمم دارم به خودم میخندم دیگه از بقیه چه انتظاری میشه داشت آخه،فک کن با L90ام تصادف کردم در حد چپ کردن یه ماشین بدبخت گوشه خیابون پارک بود دیگه چیزی ازش نموند بعد اومدم پایین سراسیمه در ماشین باز کردم دارم دنبال قطعاتم میگردم،سی پی یو افتاده زیر صندلی مادربورد از صندلی عقب رفته جلو حالا ملتم همینجوری دارن نگا میکنن فک کردن بچه ای چیزی اون عقب بوده!
حالا بیخیال یه طرف کیسو باز بذار یعنی چی؟!
ضایس که اینجوری،راه دیگه ای نداره حالا؟!
رفتم الان یه فن خریدم ولی بزرگه براش...

ASHKAN95, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » دوشنبه 28 شهریور 1390 20:52

اقا یه وقت ناراحت نشیا.من شوخ طبعم

اتفاقا قشنگه بابا.جالا یه طرفشو باز بذار دیگه.یعنی اون در پوشی که با پیچ میبندی تا به مادر برد و اینا دسترسی نداشته باشی رو نبند.بازش بذار.

nima-rad, Mehr.Iman, m-249, Present

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط Mehr.Iman » دوشنبه 28 شهریور 1390 21:25

ASHKAN95 نوشته است:اقا یه وقت ناراحت نشیا.من شوخ طبعم

اتفاقا قشنگه بابا.جالا یه طرفشو باز بذار دیگه.یعنی اون در پوشی که با پیچ میبندی تا به مادر برد و اینا دسترسی نداشته باشی رو نبند.بازش بذار.

نه داداش این حرفا چیه،مسئله باز گذاشتنش نیست مسئله اینه که وقتی میبندمش سیستم هنگ میکنه،حالا باز باشه یا نباشه،حالا چنتا پیچ پلاستیکی خریدم که وقتی اونارو میبندم بین مادربورد و کف کیس فاصله میفته فک کنم جواب بده الان دارم دنبال چنتا پیچ بلند میگردم که بشه مادربورد رو بست یه فنم انداختم کفش،اشکان جون فقط دعا کن  

ASHKAN95, Present

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » دوشنبه 28 شهریور 1390 23:18

Mehr.Iman,  دلیل حرارت میتونه یک مورد باشه...مطمئن بشید فن ها(سی پی یو ،گرافیک،پاور) در حالت عمودی درکیس بعد از مدت از کار کردن، درست کار میکنند.از واشر بین پیج های اتصال مادربرد و سینی کیس استفاده کنید.
سعی کنید کیس رو به صورت افقی و جلوی چشم بزارید و باهاش کار کنید تا ببینید مشکل از چیه؟!....

:razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHRAM تشکر کرده اند:
Fariborz, CAPTAIN PILOT, MASTER, ASHKAN95, Mehr.Iman, Present

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4211

تشکر کرده: 150 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » دوشنبه 28 شهریور 1390 23:46

انشالله شما خمیر سیلیکون میزنی به سی پی یو دیگه ؟ در ضمن در کیس در صورتی که فن داره و جریان هوا درش هست باز نباشه تاثیر بیشتری داره
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, ASHKAN95, MASTER, Present

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

توسط GHAZALAK88 » سه شنبه 29 شهریور 1390 00:02

ASHKAN95 نوشته است:اقا یه وقت ناراحت نشیا.من شوخ طبعم

اقا اشکان این طور که تو تشکر میکنی فکر کنم تا چندوقت دیگه تو دنیا رکورد دار میشی  
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
1153

تاريخ عضويت

تهران

توسط ASHKAN95 » سه شنبه 29 شهریور 1390 00:19

ببخشید پستم مربوط به تاپیک نیست.

deldoosti عزیز هر کسی که در این انجمن پستی میده ، یعنی برای سنترال ارزش قائله که وقتشو میذاره که اینجا باشه و به نظر من این قابل سپاسه :razz:

m-249, nima-rad, Mehr.Iman, Present

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

توسط Mehr.Iman » سه شنبه 29 شهریور 1390 17:27

SHAHRAM نوشته است:Mehr.Iman,  دلیل حرارت میتونه یک مورد باشه...مطمئن بشید فن ها(سی پی یو ،گرافیک،پاور) در حالت عمودی درکیس بعد از مدت از کار کردن، درست کار میکنند.از واشر بین پیج های اتصال مادربرد و سینی کیس استفاده کنید.
سعی کنید کیس رو به صورت افقی و جلوی چشم بزارید و باهاش کار کنید تا ببینید مشکل از چیه؟!....

:razz:

من از اون واشرا اصلا استفاده نکرده بودم!
حقیقتش اولش استفاده کردم ولی چون بین مادربورد و سینی کیس فاصله افتاده بود دیگه پیچا بسته نمیشد به خاطره همین برداشتمشوم مستقیم پیچش کردم که اینجوری شده بود اما از دیشب تاحالا که واشرا رو بستم و فن کف سینی هم گذاشتم تا الان که خدا رو شکر خیلی خوب داره کار میکنه،از فن بقیه قطعاتم مطمئنم که کار میکنن،حالا خدا رحم کرد من این سیستمو برا خودم بسته بودم اگه برای کسی خریده بودم که آبرو حیثیتم تا الان رفته بود
ولی خداییش گرینم کیس زده ها،4 تا دونه پیچ انداخته تو جعبه اندازه ... بچه بعد انتظار داره واشرم که ببندی این پیچا به کف سینی برسه،نمیدونید من چقد هم مادی هم معنوی هزینه کردم تا فهمیدم مشکل از این کیس واموندس.
اما خداییش اگه این سایتو بچه های باحالشو پیدا نکرده بودما تا الان معلوم نبود چه بلایی سر خودم آورده بودم!
بچه ها دمتون گرم که کمک کردین ایشالا که دیگه خراب نمیشه و من بتونم جبران کنم،من تو کار طراحی وب سایت و این حرفا هستم کاری داشتین در خدمتم.
Mehr.Iman@Gmail.com

Present, ASHKAN95

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

توسط GHAZALAK88 » سه شنبه 29 شهریور 1390 17:30

ASHKAN95 نوشته است:ببخشید پستم مربوط به تاپیک نیست.

deldoosti عزیز هر کسی که در این انجمن پستی میده ، یعنی برای سنترال ارزش قائله که وقتشو میذاره که اینجا باشه و به نظر من این قابل سپاسه :razz:

اشکان جان ناراحت نشی شوخی کردم منظورم دکمه سپاسبود اخه هر تاپیک یا مطلبی که میرم امضای جنابعالی پاشه البته خداییش دمت گرم معلومه به تمام مطالب سایت سر میزنی
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
Present, ASHKAN95

قبليبعدي