در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط nima-rad » دوشنبه 14 شهریور 1390 12:57

در حالی که  بر پایه اطلاعیه رسمی دولت ترکیه، اعلام شده که سپر دفاع موشکی ناتو تا آخر امسال در خاک این کشور مستقر خواهد شد، با وجود این، نامی از محل استقرار این رادار‌ها به میان نیامده است.

به گزارش «تابناک»، بنا بر ارزیابی‌ها و آخرین اخبار رسیده، محل استقرار این رادار ضد موشکی مشخص شده و به احتمال زیاد، این رادار‌ها در استان «دیار بکر» ترکیه مستقر خواهند شد.

بنا بر این گزارش، محل دقیق این سیستم رادار ضد موشکی در یکی از روستاهای نزدیک به دیار بکر، یعنی روستای «پرینچلیک» خواهد بود؛ جایی که در گذشته، محل استقرار واحدی از نیروهای نظامی آمریکا در ترکیه بود و از سال 1998 به بعد هم دیگر مورد استفاده قرار نگرفته است؛ افزون بر این، این پایگاه در زمان جنگ خلیج فارس، پذیرای موشک‌های پاتریوت آمریکا هم بوده است؛ موشک‌هایی که پس از پایان جنگ، به آمریکا بازگردانده شدند؛ در واقع این منطقه جایی است که تحرکات موشکی سه کشور ایران، سوریه و عراق را کنترل خواهد کرد.

کارشناسان امنیتی تأکید می‌کنند که سیستم رادار سپر دفاع موشکی مستقر در ترکیه، همه فضای کشورهای عضو ناتو را زیر پوشش می‌گیرد. موشک‌های پرتابی پیش از ورود به آسمان ترکیه، نابود خواهند شد و این امتیازی برای ترکیه به شمار می‌رود.

ترکیه علاوه بر سپر دفاع موشکی ناتو، یک سیستم دفاع موشکی کوتاه‌برد مستقل از ناتو ایجاد خواهد کرد و هشت میلیارد دلار نیز به سپر دفاع موشکی ملی اختصاص خواهد داد.

سیستم راداری مستقر در ترکیه، موشک‌های پرتابی از کشورهای غیر عضو ناتو را در لحظات اولیه شناسایی و رهگیری کرده و موشک‌های ضد موشکی پرتابی از دیگر کشورهای عضو ناتو، آنها را نابود خواهند کرد.

این گزارش یادآور می‌شود، سیستم کنونی ضد موشکی ناتو، حفاظت کشورهای ناتو را بر عهده دارد.

همچنین بر پایه استراتژی جدید ناتو، «قلمرو و جمعیت پیمان ناتو» به چهارچوب مسئولیت‌های ناتو افزوده شده است. در هر مرحله از این طرح عملیاتی، هر یک از کشورهای عضو باید اجرای طرح را تصویب کنند؛ پیش شرط ترکیه برای همکاری، مشارکت در نظام تصمیم‌گیری بوده است.

گفتنی است، ترکیه در مذاکرات خود تأکید کرده است که اطلاعات لحظه‌ای که سنسورهای سیستم سپر دفاع موشکی شناسایی کرده‌اند، باید در اختیار ترکیه قرار بگیرد و آمریکا نیز این پیش شرط را پذیرفته است.

منابع دیپلماتیک ترکیه نیز در این باره می‌گویند: بیشتر درخواست‌ها و پیش‌شرط‌های ترکیه پذیرفته شده، ولی هنوز هیچ قطعیتی در کار نیست؛ افزون بر اینکه ممکن است، اطلاعات رصد موشکی، در اختیار رژیم اسرائیل قرار بگیرد و این از جمله مسائلی است که همچنان حل نشده باقی مانده است.


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
marshal1987, ASHKAN95, Persian Cat, CAPTAIN PILOT, Java, @lirez@, ARafiee, Shahbaz, shaman, shola, reza4087

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط nima-rad » دوشنبه 14 شهریور 1390 18:40


واکنش سردار وحیدی به ایجاد پایگاه ناتو در ترکیه


سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتبانی نیروهای مسلح در حاشیه مراسم چهلم شهید رضایی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درمورد اعلام ناتو برای راه‌اندازی سپر موشکی در ترکیه در روزهای آینده گفت: ما حضور آمریکایی‌ها و غربی‌ها در کشورهای اسلامی را همواره یک عنصر مزاحم، مخل امنیت و آسیب‌‌زا برای کشورهای اسلامی می‌دانیم.

به گزارش فارس وی با بیان اینکه امروز خون ملت عراق و افغانستان و همچنین فلسطین و حتی مردم لیبی از چنگال و دست‌های کشورهای غربی می‌ریزد، تصریح کرد: ما حضور آنها (غربی‌ها) را در هیچ کشوری به خصوص کشورهای اسلامی به نفع این کشورها نمی‌دانیم.

وحیدی همچنین تاکید کرد که ما هیچ تجاوزی از هیچ نقطه‌ای را علیه منافع کشورمان تحمل نمی‌‌کرده و نمی‌پذیریم.

وزیر دفاع در خصوص سخنان سارکوزی مبنی بر حمله پیش‌دستانه به ایران نیز اظهار داشت: این سخنان یک گزافه‌گویی است که از طرف کسی اعلام شده است که حرف‌هایش تاکنون همه نقش بر آب شده است.

وی طرح این سخنان را برای انحراف افکار عمومی جهان از جنایاتی که غربی‌ها درجهان و اکنون لیبی انجام می‌دهند توصیف کرد و گفت: انحراف افکار از آن حوزه مهم و توجه دادن افکار عمومی به سمت دیگری که اساسا حقیقت ندارد دلیلی طرح این سخنان است.

وحیدی با یادآوری اینکه ما در گذشته هم این گزافه‌گویی‌ها را شنید‌ه‌ایم، اینگونه سخنان را حرفهایی سبک و غیرقابل قبول دانست و افزود: این حرف‌ها بیشتر ناشی از ناشی‌گری و جهالت در انتخاب جملات است که متاسفانه رئیس جمهور فرانسه آنها را مطرح کرده است.

وحیدی در خصوص بومی‌سازی امنیت نیز گفت: توسعه توان دریایی ما در راستای دکترین بومی‌سازی امنیت در منطقه است و برنامه جمهوری اسلامی ایران این است که منطقه بدون نیروهای خارجی اداره شود. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
ASHKAN95, ARafiee, sghanbare1

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

226

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 خرداد 1389 13:32

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 166 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط metal_korn » دوشنبه 14 شهریور 1390 19:05

راه حل های ایران چیه ؟؟
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن پاک ازدواج میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

جنایات غرب علیه مردم ایران بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب metal_korn تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sghanbare1

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط shola » دوشنبه 14 شهریور 1390 22:59

به نظر میرسد قرار است رادار اصلی سامانه تاد در پایگاه Pirinçlik در نزدیک های دیاربکر (منطقه ایی کرد نشین در ترکیه) نصب شود راداری به نام AN/TPY-2 یک رادار نظارتی با باند فرکانس ایکس و برد تقریبی 1000 کیلومتر .
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
ARafiee, marshal1987, cheka, reza4087, ASHKAN95, Persian Cat, Shahbaz, CAPTAIN PILOT

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط cheka » دوشنبه 14 شهریور 1390 23:57

در تایید سخنان Shola عزیز ،  رادار باند ایکس AN/TPY-2 رادار Forward based یا به عبارتی رادار خط مقدم سیستم دفاع موشکی یکپارچه ی ناتو به شمار میاد که باید در نزدیک محل تهدید (که در این مقطع ، به احتمال قوی ایران است) نصب شود . این رادار با برد 1000 کیلومتر ، همانند رادارهای Qabala سیستم دفاع موشکی A-135 ، وظیفه ی کشف زودهنگام و ردیابی مسیر پرتابی موشکهای بالستیک از اولین لحظات پرتاب رو داره .البته با توجه به شکل بیم رادار ، فکر نکنم این رادار قابلیت پوشش 360 درجه ای (به صورتی که در عکس جناب Shola نشان داده شده) داشته باشه .

دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Persian Cat, Shahbaz, shola, X.Nima, reza4087

New Memberno avatar
پست ها

4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 خرداد 1390 15:30

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط heybat » سه شنبه 15 شهریور 1390 08:19

ترکیه هم رستم صولت و افندی پیزیه!!
ااز اون طرف ژست ضد استکباری میگیره(برای اینکه خودشو در بین کشورهای مسلمان و ساده باوران جا کنه)، و از طرف دیگه برای اسراییل و غرب دم تکون میده.
(این قضیه اخراج سفیر اسراییل هم فیلمشونه.تازه اگرم فیلم نباشه فقط به خاطر منافع ملی خودشونه و نه بخاطر غزه)

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

Re: سپر دفاع موشکی ناتو در کدام بخش ترکیه مستقر می‌شود؟

توسط nima-rad » سه شنبه 15 شهریور 1390 14:25

يك روزنامه نگار برجسته جهان عرب با بيان اينكه تناسبي ميان اخراج سفير رزيم صهيونيستي از آنكارا با سياست‌هاي تركيه عليه دمشق وجود ندارد، گفت: تركيه با اعمال چنين سياستي وانمود مي‌كند دشمن اسرائيل است

"غسان بن جدو" در گفت‌وگو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس در ارتباط با سياست‌هاي دوگانه تركيه در قبال رژيم صهيونيستي گفت: ما اميدواريم كه تركيه در مواضع سياسي خود صادق باشد اما ترديدهايي در اين زمينه وجود دارد. چرا كه تناسبي ميان اخراج سفير اسرائيل در آنكارا و سياست‌هاي تركيه عليه دمشق مشاهده نمي‌كنيم.به همين دليل معتقدم تركيه مي‌‌خواهد با اتخاذ چنين سياستي در قبال تل‌آويو ، وانمود كند كه دشمن اسرائيل است.

تركيه به دنبال سرنگوني بشار اسد است

اين روزنامه‌نگار برجسته عرب با اشاره به سياست‌هاي آنكارا عليه دمشق تصريح كرد: هدف اصلي تركيه از اجراي سياست هاي عليه دمشق سرنگوني نظام بشار اسد است. البته‌ به همان روشي كه رژيم قذافي سقوط كرد. يعني معارضان سوري را تشويق به مخالفت با دولت دمشق مي‌كند و سپس طي يك عمليات نظامي  از سوي ناتو نظام سوريه سرنگون شود.

نصب سامانه رادار در تركيه براي رويارويي با ايران است

وي با اشاره به موافقت تركيه با نصب سيستم رادار هشدار سريع از سوي آمريكا در تركيه گفت: نصب اين سامانه با هدف رويارويي با ايران انجام مي‌شود و اين در حالي است كه چنانچه ناتو بخواهد اقدام نظامي عليه سوريه بكند مي‌داند كه ايران در اين زمينه ساكت نخواهد نشست. بنابراين نصب سامانه رادار هشدار سريع در خاك تركيه پيامي براي ايران است كه در صورت حمله ناتو به سوريه در اين ماجرا دخالت نكند.

اين روزنامه نگار عرب در پاسخ به اين سؤال در صورت حمايت ايران از سوريه در قبال عمليات نظامي ناتو عليه اين كشور آيا جنگ در منطقه فراگير مي‌شود؟ گفت: فكر نمي كنم جنگ فراگير در منطقه رخ دهد. بنده معتقدم ايران به حمايت معنوي از سوريه اكتفا خواهد كرد. چرا كه سقوط دولت بشار اسد آسان به نظر نمي‌رسد. اين دولت متحداني همچون ايران، مقاومت اسلامي در لبنان و فلسطين اشغالي دارد. به علاوه بيشتر مردم سوريه از دولت بشار اسد حمايت مي‌كنند. البته آنان خواستار انجام اصلاحات هستند اما خواهان سقوط دولت دمشق نيستند.

وي در پايان با بيان اينكه پرونده سوريه به شوراي امنيت نرفته است گفت: پرونده ليبي به شوراي امنيت رفت و روسيه و چين با ايجاد منطقه ممنوعه پروازي در ليبي موافقت كردند هرچند كه اين مصوبه به گونه ديگري عمل شد اما اگر پرونده سوريه به شوراي امنيت برود، روسيه و چين با انجام عمليات نظامي عليه سوريه هرگز موافقت نخواهند كرد. به همين دليل، معتقدم سقوط دولت بشار اسد آسان نخواهد بود.


:razz:  :razz:  :razz:
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
shola, Shahbaz, CAPTAIN PILOT


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان