در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

jتاپیک جامع رزمايش "فدائيان حريم ولايت 3"

توسط hani1459 » شنبه 19 شهریور 1390 12:06

تهران- مرحله تمريني رزمايش بزرگ هوايي فدائيان حريم ولايت3 صبح روز شنبه با پرواز جنگنده هاي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از پايگاه دوم شكاري تبريز آغاز شد.
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي ارتش، سخنگوي رزمايش فدائيان حريم ولايت گفت: در اين مرحله طبق برنامه ريزي قبلي جنگنده هاي نيروي هوايي ارتش در قالب دسته هاي مختلف پروازي اقدام به پرواز تمريني براي ورود به مرحله سوم و اصلي رزمايش مي كنند.
امير سرتيپ دوم خلبان حسين چيت فروش اظهار داشت: جنگنده هاي صاعقه ، F4وF5 در اين مرحله از مناطق مختلف كشور براي آشنايي با منطقه جغرافيايي منطقه عمومي رزمايش پرواز دارند.
وي افزود: از جمله شاخصه هاي اصلي اين رزمايش تجمع مدل هاي غربي و شرقي هواپيماها است و خلبانان پايگاه هاي مختلف كشور ضمن آشنايي با يكديگر از تجربيات مفيد خود در زمينه ناوبري اين هواپيماها استفاده مي كنند.
امير سرتيپ چيت فروش با اشاره به اينكه مدل هاي نشست و برخاست اين هواپيماها با يكديگر متفاوت است، گفت: پراندن و نشاندن هواپيماها نيازمند تجربيات خاصي است كه با تبادل نظر خلبانان و بهره گيري از توانمندي هاي هم در اين رزمايش براي آنان مقدور مي شود.
وي اضافه كرد: هواپيماهاي تاكتيكي و ترابري C130 نيز در اين رزمايش حضور دارند و با بارريزي تجهيزات اقدام به پشتيباني از نيروها مي كنند.
سخنگوي رزمايش فداييان حريم ولايت 3 همچنين روحيه خلبانان را بالا توصيف كرد و گفت: در اين رزمايش خلبانان آماده شهادت با بهره گيري از تمام اندوخته هاي علمي و نظامي به پرواز در مي آيند و براي مواجهه با هرگونه تهديد و خطر احتمالي آمادگي لازم را دارند.
فردا دومين روز از مرحله دوم اين رزمايش بزگ هوايي برگزار خواهد شد.

ایرنا
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Java, Fariborz, nima-rad, reza4087, sokuteasemuni, KH.I.A.2500

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تاريخ عضويت

Re: مرحله تمريني رزمايش هوايي فدائيان حريم ولايت آغاز شد

توسط hani1459 » شنبه 19 شهریور 1390 12:07

جنگنده ایرانی صاعقه عملیاتی شد
سخنگوی رزمایش فداییان حریم ولایت 3 گفت: با پرواز دسته‌ای جنگنده‌های صاعقه ساخت کشورمان با شرکت در این رزمایش عملیاتی شد.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، امیر "حسین چیت فروش" دقایقی پیش در تبریز اظهار داشت: دومین مرحله از رزمایش بزرگ هوایی فدائیان حریم ولایت 3 با پرواز جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی از پایگاه دوم شکاری تبریز آغاز شد.

وی اظهار داشت: در این مرحله طبق برنامه‌ریزی قبلی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در قالب دسته‌های مختلف پروازی اقدام به پرواز تمرینی خود برای ورود به مرحله سوم و اصلی رزمایش می‌کنند.
وی افزود: جنگنده‌های صاعقه ، F4 و F5 در این مرحله از مناطق مختلف کشور برای آشنایی با منطقه جغرافیایی منطقه عمومی رزمایش پرواز دارند.

امیر چیت‌فروش افزود: از جمله شاخصه‌های اصلی این رزمایش تجمع جنگنده‌های مختلف مدل‌های غربی و شرقی هواپیماهاست و خلبانان پایگاه‌های مختلف کشور ضمن آشنایی با یکدیگر از تجربیات مفید خود در زمینه ناوبری این هواپیماها استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مدل‌های نشست و برخواست این هواپیماها با یکدیگر متفاوت است، گفت: پراندن و نشاندن هواپیماها نیازمند تجربیات خاصی است که با تبادل نظر خلبانان و بهره‌گیری از توانمندی‌های هم در این رزمایش برای آنان مقدور می‌شود.
امیر چیت‌فروش اضافه کرد: هواپیماهای تاکتیکی و ترابری C130 نیز در این رزمایش حضور دارند و با برنامه‌ریزی تجهیزات اقدام به پشتیبانی از نیروها می‌کنند.
سخنگوی رزمایش فدائیان حریم ولایت 3 همچنین روحیه خلبانان را بالا توصیف کرد و گفت: در این رزمایش خلبانان آماده شهادت با بهره‌گیری از تمام اندوخته‌های علمی و نظامی به پرواز در می‌آیند و برای مواجهه با هرگونه تهدید و خطر احتمالی آمادگی لازم را دارند.  

وی همچنین خاطرنشان کرد: نيروي هوايي به عنوان يك نيروي واكنش سريع وظيفه دارد كه از نيروهاي سطحي پشتيباني كند و بر همين اساس در رزمايش‌هاي مختلفي كه در طول سال از سوي نيروهاي ديگر انجام مي‌شود به عنوان يك نيروي پشتيبان حضور فعال دارد و ماموريت‌هاي خاص خود را انجام مي‌دهد.

نيروي هوايي ارتش همچنين يك رزمايش اختصاصي نيز براي خود دارد كه صرفا آفندي است و بر همين اساس سومين رزمايش بزرگ فداييان حريم ولايت برگزار می‌شود.

چیت فروش با بيان اين‌كه «مرحله دوم رزمايش از امروز به مدت سه روز با انجام تمرين‌ها، پروازهاي تاكتيكي و رهاسازي مهمات مشقي انجام خواهد شد، اظهار داشت: سومين مرحله از اين رزمايش كه اصلي‌ترين مرحله آن محسوب مي‌شود از روز 22 شهريور آغاز خواهد شد.

اين مرحله از رزمايش با انجام پروازهاي تاكتيكي و رهاسازي مهمات واقعي و جنگي اعم از موشك‌ها هوا به هوا، هوا به زمين اجرا مي‌شود و طي اين مرحله جنگنده‌هاي مختلف نيروي هوايي ارتش به سمت اهداف ثابت و متحرك شليك خواهند كرد.

وي با اشاره به اهميت نقش نيروي هوايي در دفاع از كشور گفت: نيروي هوايي يك نيروي فوق واكنش سريع است كه بايد در برابر تهديدات احتمالي به سرعت وارد عمل شود به طوري كه در سال 82 تهديداتي در درياي خزر اتفاق افتاد كه بلافاصله پست فرماندهي نيروي هوايي تدارك ديده شد و بدين ترتيب سفراي كشورهاي غربي تسليم اين آمادگي شدند.
سخنگوي رزمايش فداييان حريم ولايت با بيان اين‌كه «براي دفاع در برابر هر تهديد عليه اين كشور و نظام، يك اقتدار هوايي نياز است، افزود: ما كشوري هستيم كه مدام در معرض تهديدات مختلف قرار داريم و بر اين اساس بايد توانمندي خود را روز به روز بالاتر ببريم و نيازهاي خود را در داخل كشور برطرف كنيم و بر همين اساس در اين رزمايش انواع و اقسام موشك‌ها و مهمات توليد يا بهينه‌سازي شده در داخل كشور آزمايش خواهند شد.
مشرق

mm1990, Fariborz, nima-rad, reza4087, sokuteasemuni, KH.I.A.2500

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تاريخ عضويت

توسط hani1459 » شنبه 19 شهریور 1390 12:08

گزارش تصویری/ دومین مرحله رزمایش فدائیان حریم ولایت -1

تبریز - خبرگزاری مهر: دومین مرحله از رزمایش بزرگ هوایی فدائیان حریم ولایت3 صبح امروز با پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی از پایگاه دوم شکاری تبریز آغاز شد.

عکس/ ابوالفضل سلمانزاده

مهر

hamed_713, KH.I.A.2500, Fariborz, Java, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, reza4087, A3eman, Shahbaz, Shahryar, sroasha, sinaset, noktehdaan, كيارش, shola

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تاريخ عضويت

توسط hani1459 » شنبه 19 شهریور 1390 12:14

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      

مشرق

Fariborz, KH.I.A.2500, sokuteasemuni, alirezak2, MISSILE, Java, reza4087, Shahryar, noktehdaan, CAPTAIN PILOT, shaman, كيارش, shola

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2952

تاريخ عضويت

توسط hani1459 » شنبه 19 شهریور 1390 12:34

ایجاد این تایپیک صرفا جهت اطلاع رسانی بود از مدیران محترم میخوام بعدا این تایپیک ادغام بشه با تشکر

Java

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

Re: آغاز رزمايش نيروي هوايي ارتش از امروز در منطقه شمال غرب

توسط DJ Dani » شنبه 19 شهریور 1390 12:51

آقا رامین...دوست عزیز.
صحبت شما کاملا صحیح است.
به هر حال بنده شخصا در تهران هستم و خوب خبر به من رسیده , حال راوی خبر درست گفته یا نه بنده نمی دانم.
اما بسیار خوب است که دوستان تبریزی اگر جزییاتی از حادثه می دانند بیان کنند.
فقط یک سوال برایم باقی می ماند...
جنگنده F-5E بود یا نه...
بهتر است پست خودم را ویرایش کنم.
با توجه به توضیح دوست عزیز آقا رامین تکلیف روشن شد.
جنگنده ای که سقوط کرده است به احتمال بالا همین است
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

وضعیت Afterburner جنگنده بسیار عجیب هست.
موفق باشید.
آخرين ويرايش توسط DJ Dani در شنبه 19 شهریور 1390 13:08, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
Beni_TOMCAT, HESAM-007, reza4087, ramin11, Fariborz, SINA_A300, ASHKAN95, MOHAMMAD JAFAR, Shahryar, nima-rad, marshal1987, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, shaman

Captain I

Captain I

نماد کاربر
803

تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 آبان 1385 20:26

تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي

آرشيو سپاس: 8526 مرتبه در 681 پست

توسط DJ Dani » شنبه 19 شهریور 1390 12:58

دوست عزیز.
اتفاقا کار بسیار خوبی انجام دادید, اگر نام تاپیک عوض شود و به تصاویر مانور تغییر کند.
در آن صورت اخبار در یک تاپیک و تصاویر هم در تاپیکی دیگر به صورت مجزا خواهند بود.
حتی فیلم ها هم در این محل قرار گیرد بهتر است تا همه چیز با هم قاطی نشود.
موفق باشید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب DJ Dani تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Beni_TOMCAT, Fariborz, shola, MOHAMMAD JAFAR, alirezak2, Shahryar, marshal1987

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » شنبه 19 شهریور 1390 13:03

دوست گلم ممنونم از توجهت توی این مدت که دانشگاه میرفتم و می اومدم همیشه شاهد پرواز جنگنده ها بودم
بله F-5E بود چون صاعقه ها هنوز رنگ آبی و سفید و زرد رو حفظ کردن و تک سکان بودنش رو خوب یاد دارم (اونقدر هم اطلاعاتم کم نیست) تک سرنشینه بود در حالی که تنها آذرخش موجود در تبریز از نوع دو کابینه هستش و آموزشی
من خودم وقتی حرفی رو میزنم و با قاطعیت میگم بهش علم کامل دارم و شاهد مستقیم و تقریبا تنها کسی بودم که توجه زیادی به هواپیما داشتم(به خاطر علاقه زیاد )
مطمئن باشید یک تایگر تک سرنشین بود .
حیف و صد حیف تو اون موقعیت به خاطر تعلل من فیلم یا عکسی از حادثه تهیه نکردم تا شاید کمکی به دوستان کرده باشم .
در کل هنوز هم برای خود من باور کردنش خیل سخته .
ارتفاع کمی با سطح زمین داشت تقریبا 30 متر بصورت خیلی کم سرعت حرکت میکرد به حدی که هواپیما در حالت استال قرار داشت و چرخها رو باز نکرده بود معلوم بود تازه اونها رو بسته . و در حال اوجگیری هستش .
ولی توی روند رزمایش فعلا هیچ خلیلی ایجاد نشده و دوستم از پرواز سوخی 24 ها خبر داد
چند ساعت قبل هم خودم شاهد بازگشت میگ 29 ها به پایگاه بودم
انگار بعد تایگهای صبح که یکیشون هم سقوط کرد قرارا بود فانتومها به پرواز در بیان
ولی نکته جالب رو هم بگم در حین سقوی یک فروند هواپیمای f-5b سیمرغ (از رنگ سفیدهواپیما فهمیدم ) توی ارتفاع نسبتا بالایی رو ی پایگاه دور میزد تا فرود بیاد .
لحظات بدی بود واقعا دیدن اون صحنه شوک عجیبی بهم وارد کرد و بیشتر نگران خلبان بودم
==========================
dj dani عزیز به احتمال قوی بله همین بوده
من نمیدونم عکس رو کی انداخته ولی رنگ بندی دقیقا همین بود
من تازه فهمیدم چرا اون میدان بزرگ رو درست در امتداد باند فرودگاه درست کردن بدون مانع و اطارفش تا شعاع زیادی منطقه مسکونی وجود نداره
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
javadfakoori, KH.I.A.2500, Fariborz, SINA_A300, MOHAMMAD JAFAR, marshal1987, DJ Dani, A3eman, noktehdaan, shola, sroasha, Beni_TOMCAT, reza4087, CAPTAIN PILOT, nima-rad

Captain I

Captain I

no avatar
370

تشکر کرده: 144 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 شهریور 1390 18:28

آرشيو سپاس: 3489 مرتبه در 361 پست

توسط behrad90 » شنبه 19 شهریور 1390 14:57

از هواپیمای جدید خبری نبود همه قدیمی بودند  :sad:  :sad:

Major I

Major I

no avatar
863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

رزمایش فدائیان حریم ولایت (گزارش تصویری)

توسط FARSHAD.ADL » شنبه 19 شهریور 1390 15:48

دومین مرحله از رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت3 امروز با پرواز جنگنده های نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از پایگاه دوم شکاری تبریز آغاز شد. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
Shahbaz, Beni_TOMCAT, MISSILE, KH.I.A.2500, Java, Shahryar, Fariborz, shola, MOHAMMAD JAFAR, ASHKAN95, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT

Commander

Commander

نماد کاربر
2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

توسط Shahryar » شنبه 19 شهریور 1390 15:54

نام تاپیک به تاپیک جامع رزمایش فدائیان آسمان ولایت 3 تغییر یافت.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
Shahbaz, Fariborz, sokuteasemuni, CAPTAIN PILOT, shola, nima-rad, hani1459

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
39

تاريخ عضويت

دوشنبه 3 مرداد 1390 15:02

آرشيو سپاس: 116 مرتبه در 28 پست

Re: تاپیک جامع رزمايش "فدائيان حريم ولايت 3"

توسط noktehdaan » شنبه 19 شهریور 1390 16:23

فیلمش رو تو اینترنت گذاشتن.
فقط یه لحظه خودم رو گذاشتم جای خلبان بیچاره که رو زمین دراز کشیده بود...
واقعا دردناکه... :sad:

قبليبعدي