در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Captain II

Captain II

no avatar
494

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

Re: عکس/ سلام نظامی پوردستان برای جعفری

توسط marshal1987 » يکشنبه 20 شهریور 1390 11:38

MiimA نوشته است:
خوب متخصص آمد، چرا اینقدر بحث و جدل  :D

من وقت گذاشته و این مطالب را برای شما دوستان مینویسم امیدوارم ازش استفاده ببرید و ضمن گره گشایی از این مبحث اطلاعات نظامی دوستان نیز قدری ارتقا یابد.

اول از خود عکس بگم، به نقل از رکن 2 :

ادای احترامات نظامی در میان پرسنل نیروهای مسلح موجب همبستگی بیشتر می شود.

احترامات نظامی شامل چند مورد می شود که احتمالا باهاشون آشنا هستید، همین سلام نظامی، پا چسباندن، پیش فنگ کردن، ملاقات 3 به راست، ایست کشیدن، به جای خود دادن، کسب اجازه جهت شروع و پایان مراسم، نظر به رفتن، بایست دادن و انبوه موارد جزیی تر که مثلا برای زمان سوار شدن ارشد تر به ماشین پیاده شدن و زمانی که ترک موتور بخواهد بنشیند آماده حرکت شدن (باید موتور روشن و آماده حرکت باشد)، نور بالا زدن با ماشین در صورت مشاهده در ماشین روبرو، جفت راهنما برای موتور و ...

من حافظه نسبتاً خوبی دارم و از نظر آموزش نظامی هم به خاطر شکل خدمتم که شرح دادم قبلا برای دوستان سطح خوبی دارم. این موارد بالا همگی برابر آیین نامه ها بود. تازه سوای اینها ممکنه برابر روش جاری هم یک سری احترامات مابین نظامیان در نظر گرفته شود.  :-)

اما سلسله مراتب احترام گذاشتن در شرایط عمومی طبق درجه است. باز در شرایط عمومی و درجه یکسان طبق دوره دریافت درجه است (به قول خودمون پایه بالا ها ارشدترن). باز در شرایط عمومی و برابری موارد قبل پست سازمانی مطرح خواهد شد. اگر هم کار بیخ پیدا کرد و کل موارد قبلی برابر بود، مثلا دو امیر که هر یک فرماندهی لشکری را بر عهده دارد و در یک دوره دافوس بوده اند الویت جایگاه عملیاتی مطرح می شود. جایگاه عملیاتی چند حالت دارد. یکی بحث میزبانی و میهمانی است که میزبان باید به میهمان ادای احترام کند. یکی بحث عملیات مشترک است که مثلا اگر محور اصلی عملیات لشکر امیر 1 باشد. امیر دیگری باید در مقابل این احترامات را رعایت کند. خلاصه برای خودش حسابی پیچیده است اگر بخواهید در عمقش بروید ... این قدرها هم ساده نیست برادر من  8->

اما در سطوح بالا به ندرت این موارد رعایت می شود، فکر کنم می خواهند با رکن 2 مخالفت کرده و همبستگی را از بین ببرند! شاید هم می خواهند بگویند بدون ادای احترامات نظامی هم می شود همبستگی را حفظ کرد  :-)

در رده بالا سلام نظامی شاید تنها نوع احترام مورد استفاده باشد و پاچسباندن فقط ویژه مراسمات است مگر آن که فردی بخواهد ارادت خودش را به فرد دیگری نشان دهد.

این تا ایتجاش ... اگر چیزی از احترامات نظامی کم گفتم بگید تا تکمیل کنم  :ch:

اما عکس العمل ارشد تر چیست؟ هیچ الزامی وجود ندارد که وی عکس العملی نشان دهد  :grin:  البته یک اصطلاح هست که اگر دوستان در ارتش خدمت کرده باشند خوب میدانند و اینجا جاش نیست بگیم. مثلا امیر داره رد میشود ما ایست می کشیم اما طرف از نو که نمیدهد حتی ما را نگاه هم نمی کند و ما میگیم بهش " طرف ... "  :o  

حالا در رده بالا اگر طرف دلش بخواهد به کسی که ادای احترام کرده بگه بابا دمت گرم شاید یه نیم خیزی بشود یا مثلا فوقش دیگه دستی بیاره رو شقیقه.

اما یک اصل در سلام نظامی به همراه پا چسباندن است: باید آنقدر سریع به وضعیت خبردار رفت که ارشدتر فرصت عکس العمل پیدا نکند! یعنی نباید بزاری مثلا طرف بلند بشه یا اگر مشغول حرف زدن هست به خاطر احترام گذاشتن تو حرفش بریده بشود. به همین خاطر اگر دیده باشید از مسافت دور برای احترام گذاشتن یک دفعه با شتاب حرکت میشود و اصلا تو آموزشی هم مدام میگن دست از سریع ترین مسیر ممکن بیاد بالا و بالعکس بره پایین! البته اونجا نمیگن دلیلش اینه که سرباز بدبخت بفهمه این سریعترین به خاطر اذیت کردنش نیست  :-)

امیر پوردستان هم انصافا واسه خودش پهلوانیست ... قطعا سرعت عمل خوبش مانع شده که اون بنده خدا عکس العملی نشون بدهد و این اتفاقا چیز ناپسندی هم نیست.

البته همین امیر پوردستان چند روز پیش هوابرد تشریف داشتند بنده که شیراز نبودم و جایی مامور بودم اما طبق گزارشات ایشان سهوا بدون کلاه برای پرسنل وظیفه در جواب احترام سلام دادند که قدری موجب شیطنت سربازان شده بود :grin:

حالا این احترام خوبش به سردار جعفری را میزاریم پای اون سوتی ...

اما بحث های بعدی واقعا برای من عجیب هست، در سنترال دوستان زیادی هستند که علاقه مند به مسائل نظامی هستند برعکس من، اما الان که به موجب خدمت سربازی من تو بعد نظامی اطلاعاتی کسب کردم متوجه شدم واقعا برخی دوستان سنترالی خیلی نسبت به مسائل نظامی بی اطلاع هستند و خودمانیم یک کم ابهت انجمن های نظامی سنترال و کیفیتش پیش چشم من کاسته شده ...

باز مثل موارد بالا بنده نسبت به موارد زیر اطلاعات دقیق و کامل دارم که مطرحش میکنم نه نظریه و پیش بینی!

چه کسی گفته ارتش بر سپاه الویت و ارجحیت نظامی دارد؟
در کجای نیروهای مسلح چنین الویت بندی که شما گفتید ارتش - سپاه - نیروی انتظامی - بیان شده است؟

این تفکر شما و خصوصا گفتن این که اگر کنترل از دست دولت خارج شود نشان از بی اطلاعی محض دارد، مگر الان اصلا دولت دخلی در امورات انتظامی و نظامی دارد که مثلا یه روز از دستش بخواهد خارج شود؟

فکر کنم شما هم جزو اونها هستید که هنوز نمیدونید در ایران رئیس جمهور به هیچ نیرو مسلحی اجازه دستور دادن ندارد حتی محافظین شخصی خودش!  :grin:  

تو تلوزیون نشون داد 2 تا الله اکبر گفت احمدی نژاد و موشک زدن و گاهی برای خارجی ها شاخ و شانه میشکه فکر کردید مثلا قدرت نظامی تحت کنترلش هست؟ کل نیروهای مسلح زیر نظر فرماندهی کل قوا می باشد و (خوشبختانه ) اساسا کنترل در دست دولت نیست که بخواهد از دستش خارج شود.

ضمناً تصور کاملا غلطی است که قرارگاه ها منطقه ای توسط ارتش اداره می شود.

همچنین برخی هم به اشتباه فکر میکنند توسط سپاه اداره می شود.

در جریان رزمایشی که شرکت داشتم و نامه نگاری های متعدد که برخی موارد خودم پیکیش بودم به قرارگاه جنوب متوجه شدم

اساسا ارتش بدون اطلاع سپاه قدم بر نمی دارد و سپاه هم بدون اطلاع ارتش!

قرارگاه ها نیز کاملا با هم هماهنگ هستند و کنترل نیز متمرکز از پایتخت و ستاد کل انجام می شود. مثلا اگر لب مرز نیروهای عراق یک تحرکی بکنند، قرارگاه سپاه و ارتش هر دو به تهران گزارش میدهند، تهران تحلیل این دو قرارگاه را جمع بندی میکند و پاسخ و دستورالعمل را برای هر دو قرارگاه می فرستد. جتی از دستورات ارسالی به قرارگاه سپاه که هیچ گونه اقدامی در ارتش را نیازمند نیستند هم یک رونوشت به قرارگاه ارتش ارسال می شود و البته بالعکس.

پس جهت اطلاع کنترل اوضاع همیشه از پایتخت و متمرکز است که البته این جای تاسف دارد چرا که از نظر ساختار یک سیستم بسیار آسیب پذیر می باشد. اما به علت اختلاف شدید استراتژی ارتش و سپاه و مبناهای متفاوت در تحلیل ها واگذاری کنترل به هر ارگان عملا ارگان دیگر را زنجیری به پا در منطقه خواهد کرد.

:-(  خوب این هم فکر کنم همین قدر کفایت کند. چون مدام این تصورات غلط و بی مبنا را بین دوستان دیدم یک کم از چیزایی که قرار بود نگم را هم بین حرف هام در بالا زدم فردا نبرنم حفاظت خوبه ...  ^:)^

آخرش هم تبدیل یگان های ارتش به تیپ یک مسئله روشن و البته بسیار مفید است. تیپ مناسب ترین ساختار نظامی را داراست. هم کنترل بر آن ساده تر است هم اینکه با یک تیپ قدرتمند میتوان سرعت رزم بالاتری داشت! حالا بیخیال که منظور چیه ... خلاصه دارن این کار را می کنند و پنهان هم نیست. حتی یک جا من جدول زمانبدنیش را هم دیدم.

اما اینکه دارند از سپاه امیر میارن روی تیپ های ارتش، هم درست است و هم غلط !  :D

در حقیقت سو تفاهمی که پیش آمده اینجاست، استفاده از واژه پاسدار در چند سخنرانی باعث شد برخی ارتشیان فکر کنند قرار است از سپاه امیر بیاد به ارتش! البته اون موارد هم که از سپاه به ارتش امیر آمده اگر سوابق بررسی شود متوجه خواهید شد اون افراد هم ارتشی بوده اند که در خدمت سپاه در آمده بودند نه یک عده که فقط در سپاه بوده اند.

بد نیست در مورد تیپ هوابرد هم بگم، از شرایط فرماندهی این تیپ این هست که طرف حتماً در خود هوابرد خدمت کرده باشد! یعنی تمام امیر های پیشین هوابرد در همین یگان بوده اند که مثلا مدتی به جای دیگر رفته و سپس به فرماندهی تیپ 55 منصوب شده اند. الان نیز 3 نفر مد نظر هستند که همگی سابقه طولانی خدمت در هوابرد را دارند اما تنها یکی از ایشان در حال حاضر در هوابرد خدمت می کند. خبری هم از اون پاسدار و سپاهی نیست ...  :D

طولانی شد، ببخشید.
هر چند تقصیر خودتان هست ...

این الان یادم اومد ...

در مورد ارتقا درجه یک نکته هست. در ارتش ما 3 نوع افسر داریم که ارشدیت آنها به شرط یکسان بودن درجه به شرح زیر می باشد:

افسر الف
افسر وظیفه
افسر ب

که متاسفانه کمتر مورد دوم و سوم رعایت می شود، خصوصا برای لیسانس ها.

افسر ب هرگز فرماندهی گروهان، ریاست ارکان و ستاد، افسر سری (در صورت وجود افسر الف به تعداد کافی) نخواهد شد.

اما بر خلاف تصور دوستان در اینجا، یک درجه دار می تواند تا درجات بالا نیز برود. خود بنده که تا سرهنگ 2 را دیدم که از گروهبانی وارد ارتش شده بود.

دقت کنید در ارتش برخی مسائل هست که ارتقا درجه را جلو می اندازد مانند:

تشویق در دستور تیپ، لشکر، نزاجا، نهاجا و نداجا یا بالاتر ...
گذراندن دوره های مختلف - نه همه دوره ها
مشارکت در افتخار آفرینی های سرزمینی - مثلا من یک نفر را دیدم به خاطر فتح 2 تا قله 2 تا درجه گرفته بود و هم دوره هاش ستوان 2 بودن و ایشون سروان تمام بود در تیپ 45 تکاور.
ابداعات و اختراعات خاص  - باز در همین تیپ 45 یک نفر بود که به خاطر ایجاد یک پایه خاص مناسب سوار کردن تیربار و البته SPG بر روی این موتور چهار چرخ ها یک درجه تشویقی گرفته بود.
پست سازمانی - گاه فرد به موجب سیر پست سازمانی پیش از موعد ارتقا درجه می گیرد تا مثلا با آیین نامه مشکلی پیش نیاد بیشتر این موارد در جاهایی اتفاق می افتد که با کمبود افسر روبر هستند و مثلا ریاست ارکان نیاز باشد.

همین دیگه

جناب MILAD-NEGAR
متن بلند بالایی نوشتید و با همون کلمه متخصص (!) اعتماد به نفس یک سرباز رو بروز دادید!!

اطلاعات شما خیلی هاش خوب بود ولی برخی از این اطلاعات هم نادرست بود.(توی خاطرات سربازی تون هم از این اشتباهات بود که گذاشتم پای شور و هیجان یه سرباز که کنارش بشینی و به حرفهاش گوش بدی گاهاً چیزای عجیب و غریبی می شنوی!!)

اول از همه ماجرای به قول خودتون سوتی دادن امیر به سربازها (اگه هم دوره ای های شما بازهم خیال بافی نکرده باشن طبق معمول) نباید گفته بشه و باید در دل سرباز باقی بمونه!

1- در مورد پا چسباندن  : فقط برای مراسم نیست! به طور کلی در دیدار رو در حالت ایستا باید برای ارشدتر پا چسبوند که اگه به سرهنگاتون نگاه کنی روزی که امیرتون میاد بازدید خواهی دید که جایی که امیر وا میسه یه سرهنگ از بابت احترام حتمآً ضمن احترام با دست پا می چسبونه (دفعه بعد دقیقتر نگاه کن...) و برای مقام های بالتر مثل امیر به سرلشکر هم این صادق هست و شدیدتر هم زیر ذره بین قرار میگیره!

مثلاً همین امیر پوردستان که برای بازدید از گروههای توپخانه ای تشریف میارن امیر گروه مربوطه مثل میخ وا میسه کاری که یه سرباز نهایتش 2-3 دقیقه بتونه انجام بده ولی اون امیر وظیفه خودش میدونه تمام مدت رو خبردار وایسه!احترامات نظامی در ارتش خیلی معنا و مفهوم داره و رده به رده که بالاتر میره شدیدتر میشه

2-
جمله کمی توهین آمیزی هم فرمودید میزازم به حساب جملاتی که روزی صد  دفعه از سربازها شنیده میشه و عموماً به پای سن کم اونها گذاشته میشه !

این که شما معنای "کنترل نظامی از دست دولت خارج شود" رو نمیدونید به خاطر پایین بودن سطح آموزش شماست.

وقتی اتفاقی رخ بده که در اون ارتباطات یه منطقه با خارج اون قطع میشه و دیگه دولت کشورمون توانایی برقراری ارتباط و حتی خبرگیری رو نداره دیگه همانگی با مرکز معنایی نداره!

بازهم مثال میزنم برای عزیزانی که کنجکاوندند امریکا چند تا بمب هسته ای میندازه تو تهران ! خوب؟ همیچی صاف میشه دیگه فرماندهی متمرکز نداریم!! خلاص!  (اصلاً زلزله 7 ریشتری میاد!!)

این خیالات نیست واقعیاتیه که در یک سیستم باید پیش بینی بشه!
مناطق مختلف تحت هرج و مرج قرار میگیره شورشهایی به وجود میاد و اوضاع در شهرهای مختلف به هم میریزه...نه دولتی هست نه مجلسی نه ستاد کل نیروهای مسلح!! هیچی....

استانداری ها نمیتونن کاری کنند چون کارمنداشون در اون هرج و مرج سر کار نیستن و دستور پذیری وجود نداره وقتی دولتی وجود نداره!

باید یک نیرو کنترل اوضاع رو در سطح بالای اون منطقه در دست بگیره! باید وحدت فرماندهی به وجود بیاد تا هرج و مرج کنترل شه....

این اختیارات و این آموزشها و ....  در اختیار قرارگاه ارشد نظامی اون منطقه هست. یک قرارگاه عملیاتی ارتش .

همکاری با سپاه جای خودش رو داره و کسی منکر نیست ولی وحدت فرماندهی ایجاب میکنه دستور آخر رو یکی باید بده و اون ارشد نظامیه!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Ruozbeh, noktehdaan, جهانبانی

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 20 شهریور 1390 12:42

اطلاعات شما خیلی هاش خوب بود ولی برخی از این اطلاعات هم نادرست بود.(توی خاطرات سربازی تون هم از این اشتباهات بود که گذاشتم پای شور و هیجان یه سرباز که کنارش بشینی و به حرفهاش گوش بدی گاهاً چیزای عجیب و غریبی می شنوی!!)

اگر این موارد عجیب و غریب به شرح زیر است که امیدوارم در این پست پاسخ آنها را بیابید اگر هم نه که لطفاً بیانش کنید.

اول از همه ماجرای به قول خودتون سوتی دادن امیر به سربازها (اگه هم دوره ای های شما بازهم خیال بافی نکرده باشن طبق معمول) نباید گفته بشه و باید در دل سرباز باقی بمونه!

البته من نفهمیدم کلمه "باز هم" اینجا کاربردش چیست؟ مگر قبلا جای دیگه هم خیالبافی کشف کرده اید و من بی خبرم یا ...  :-)  و دوم این که لطفا دلیلتان جهت نسبت دادن خیالبافی به ایشان را نیز ذکر کنید.

ضمنا با حفظ احترام برای نظر شما، نشر یا عدم نشر چنین مطلبی ربطی به کیفیت و صحت اطلاعات بنده ندارد و تنها یک نظر شخصی در مورد گفتن یا نگفتن موضوع است. شما فکر میکنید باید در دل بماند و من مطرح کردنش را مشکل نمی دونم.

1- در مورد پا چسباندن  : فقط برای مراسم نیست! به طور کلی در دیدار رو در حالت ایستا باید برای ارشدتر پا چسبوند که اگه به سرهنگاتون نگاه کنی روزی که امیرتون میاد بازدید خواهی دید که جایی که امیر وا میسه یه سرهنگ از بابت احترام حتمآً ضمن احترام با دست پا می چسبونه (دفعه بعد دقیقتر نگاه کن...) و برای مقام های بالتر مثل امیر به سرلشکر هم این صادق هست و شدیدتر هم زیر ذره بین قرار میگیره!

مثلاً همین امیر پوردستان که برای بازدید از گروههای توپخانه ای تشریف میارن امیر گروه مربوطه مثل میخ وا میسه کاری که یه سرباز نهایتش 2-3 دقیقه بتونه انجام بده ولی اون امیر وظیفه خودش میدونه تمام مدت رو خبردار وایسه!احترامات نظامی در ارتش خیلی معنا و مفهوم داره و رده به رده که بالاتر میره شدیدتر میشه

این قدر با عجله نوشتید که مورد دوم را 1 شماره گذاری کردی  :-)

بنده به طور کامل در پست قبلم توضیح دادم، شما با دقت نخوندید. من هیچ جا نگفتم ادای احترام قرار بدون پا چسباندن یا خبردار ایستادن باشد، فقط گفتم چیزی که جاریست در مراتب بالاتر فقط در مراسمات این امر رعایت می شود! ضمنا شاید ندانید اما بازدید از یک توپخانه نیز مراسم به حساب میاد دوست عزیز. اگر تجربه حضور در بین مقامات را خارج از مراسم ها داشته باشید قطعا منظور حرف من را متوجه میشدید.

حتی به شوخی گفتم: شاید می خواهند بگویند بدون احترامات نظامی هم می شود همبستگی را حفظ کرد!

بنابراین اینجا هم شما به علت نداشتن دقت کافی در پست قبل من، عیب جویی بی موردی داشتید. :D

2- جمله کمی توهین آمیزی هم فرمودید میزازم به حساب جملاتی که روزی صد  دفعه از سربازها شنیده میشه و عموماً به پای سن کم اونها گذاشته میشه !

نگران نباشید من سنم آنقدرها هم کم نیست، چون هم دانشگاه رفتم و هم 4 سال پس از فارغ التحصیلی در بازار کار بودم و تقریبا جزو سربازان سن بالا هستم. منظور شما کدام جمله است؟  :-(

این خیالات نیست واقعیاتیه که در یک سیستم باید پیش بینی بشه!

بنده هم نگفتم خیالات هست، خودم هم همین نظر را دارم، و گفتم که متاسفانه چنین پیش بینی در کشور ما نشده است. دلیلش هم مدیریت متمرکز است.

مدیریت متمرکز یک کلمه خاص است، اگر سر رشته ای از مدیریت داشته باشید قطعا بهتر منظور من را متوجه خواهید شد. اساسا دولت و حکومت ما بر پایه مدیریت متمرکز دایر است. این مدیریت خصوصیات خودش را دارد، محاسن و معایبی که بسته به شرایط گاهی مناسب تر از مدیریت درون سازمانی می باشد.

این بخش صحبت های بنده ربطی به سرباز بودن من نداشت، مربوط به فعالیت های سیاسی و تحصیلاتی که داشتم می شود، اگر جای بحث درش وجود دارد که بحث در این مورد می تواند بحث جالبی باشد اگر حدود قوانین سنترال اجازه دهد.

البته ما در سطوح خیلی بالا هم داریم که خوب معنای این مدیریت متمرکز را نمیدانند و فکر میکنند منظور ما مثلاً مدیریت نقطه ای است! به عنوان مثال نماینده پیشین شهر شیراز در مجلس یکی در چند جلسه بحث آخرش هم خوب نفهمید جریان دقیقاً چیست اما حداقل فهمید این یک استراتژی مدیریتی است نه یک چیدمان. البته دوستان متخصص در رشته های مدیریت دولتی و مدیریت صنعتی به خوبی مفهوم مدیریت متمرکز را درک می کنند.

ضمنا باید گفت با عرض تاسف به همین سادگی است که اگر تهران سقوط کند، نظام ما سقوط خواهد کرد. این نظر من نیست، این امریست که بارها توسط افراد مختلف هم بیان شده از زبان رهبری گرفته تا ریاست جمهورهای مختلف و دلیلش هم فقط پایتخت بودن تهران نیست، از فتنه 88 بگیرید برید عقب به 18 تیر و اون خرداد و ماجرهای دیگه ...

البته بحث در مورد ساز و کار مدیریت کشور قطعا یک بحث سیاسی است و بنده از پیگیریش در سنترال به موجب قوانین خودداری خواهم کرد. اما خوشحال خواهم شد در بستری مناسب در این زمینه تبادل اطلاعات با دوستان بشود.

در کل من موردی ندیدم که حتی ذره ای صحت گفته هام را شبه دار کرده باشد، نمیدونم تو پستتون بر مبنا چه چیزی اونطور صحبت کردید.  :?
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
nima-rad, ASHKAN95, قاسم فرهاد, noktehdaan, sghanbare1

Captain II

Captain II

no avatar
494

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 11:52

آرشيو سپاس: 5408 مرتبه در 512 پست

توسط marshal1987 » يکشنبه 20 شهریور 1390 12:58

البته من نفهمیدم کلمه "باز هم" اینجا کاربردش چیست؟

این به حافظه خوب من بر میگرده  :-)
بنده به طور کامل در پست قبلم توضیح دادم، شما با دقت نخوندید. من هیچ جا نگفتم ...... !!

من پست شما رو خیلی خوب خوندم اما شما خیلی خوب متوجه پست بنده نشدید.... ادای احترامات نظامی در مراتب بالا تنها در بازدید نیست بلکه یه امر واجب بین دو ارتشیه!
همونطور که در دانشگاه افسری در سال اول هر روز تو گوشت میگن که : احترامات نظامی حق ارتشه! و هیچ کس نمیتونه نادیده بگیره!!
MiimA,  
نگران نباشید من سنم آنقدرها هم کم نیست، چون هم دانشگاه رفتم و هم 4 سال پس از فارغ التحصیلی در بازار کار بودم و تقریبا جزو سربازان سن بالا هستم. منظور شما کدام جمله است؟

البته من عکس شما رو که دوسستون با موبایل(!) در پادگان از شما گرفته بود دیدم خیلی هم سن شما بالا نیست! (البته کار اشتباهیه که عکسهایی اینچنینی رو توی نت میزارید ! )

...اگر سر رشته ای از مدیریت داشته باشید...

طبق معمول شما در همه مباحث سر رشته دارید! سیاست...اقتصاد..مدیریت... نت....نرم افزار... و این اواخر هم که امور نظامی!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب marshal1987 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Ruozbeh, noktehdaan, جهانبانی

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 20 شهریور 1390 13:27

این به حافظه خوب من بر میگرده  :-)

اگر این چنین است به خاطر حافظه خوبتان تبریک میگم، اما این جواب سوال من نبود و من فکر میکنم شما بدون هیچ مبنایی چنین سخنی گفته باشید.

من پست شما رو خیلی خوب خوندم اما شما خیلی خوب متوجه پست بنده نشدید.... ادای احترامات نظامی در مراتب بالا تنها در بازدید نیست بلکه یه امر واجب بین دو ارتشیه!
همونطور که در دانشگاه افسری در سال اول هر روز تو گوشت میگن که : احترامات نظامی حق ارتشه! و هیچ کس نمیتونه نادیده بگیره!!

من هم از ر2 نقل کردم. باز هم تکرار میکنم، جایی نگفتم قرار نیست در درجات بالا احترامات رعایت نشود و باز تکرار میکنم، درحال حاضر در مقامات بالا بر خلاف تذکرات آیین نامه ای این احترامات تنها در مراسم های خاص رعایت می شود و یا زمانی که فردی مثلا خیلی ارادت به طرف داشته باشد و در غیر اینصورت برخوردها خیلی خودمانی و غیر نظامی است  :D

البته من عکس شما رو که دوسستون با موبایل(!) در پادگان از شما گرفته بود دیدم خیلی هم سن شما بالا نیست! (البته کار اشتباهیه که عکسهایی اینچنینی رو توی نت میزارید ! )

دوست عزیز، قبلا هم برخی اشاره کردند و من هم جواب دادم، اون عکس در محیط پادگان نبوده که شامل منع عکس برداری است. ضمنا دوستم نگرفت بلکه یکی از پرسنل کادر دسته زحمتش را کشیده بودند  :D  خدا را شکر اونقدرها هم پیر نشدم ...

در مورد روی نت گذاشتن عکس ها نیز در برخی موارد موافق هستم، چون متاسفانه افراد سودجویی هستند که تصاویر این چنینی را مورد سو استفاده قرار میدهند، به همین دلیل هر چند از طرف مدیریت سایت منعی براش وجود نداشت و تذکری داده نشده بود اما حذفش کردم.

طبق معمول شما در همه مباحث سر رشته دارید! سیاست...اقتصاد..مدیریت... نت....نرم افزار... و این اواخر هم که امور نظامی!!

تقریباً درست گفتید. البته خیلی بیشتر از اینهاست، کسانی که با من دوستی نزدیک دارند و برخیشون در همین سنترال هم هستند، علت این امر را خوب میدانند. من نیازی به شرح دلایلش برای شما نمی بینم. در یک نگاه:

الکترونیک و برق
    سخت افزار رایانه
    طراح وب
    امنیت وب
    نوازنده
    شاعر
    نقاش
    خاتم کار
    مقعر کار
    منبد کار
    بسکتبال
    شطرنج
    کوه نورد
    ماهیگیر
    مطالعه
    نویسنده
    خبرنگار
    حقوق / علوم اجتماعی
    زبان روسی / انگلیسی
    گل و گیاه
    فرهنگ و هنر
    فلسفه
    سیاست
    عشق
    عرفان
    آکواریوم و پرورش ماهی
    و ....

من به جرات میگم در موارد بالا به شکل حرفه ای حضور داشتم، البته نه اینکه متخصص امور بالا باشم، اما به خاطر داشتن تجربه کار حرفه ای در بحث های تخصصی مرتبط با مسائل بالا شرکت میکنم. برخی بحث ها نیز جزو علایق بنده می باشد و به عنوان علاقه مند شرکت می کنم. اتفاقا من به مسائل نظامی اصلا علاقه ندارم و اون جمله تنها یک شوخ طبعی بود.  :-)

من پیش از خدمت کلا تو سنترال یک پست نظامی هم نداشتم!  :?

در آخر فکر کنم به اندازه کافی اطلاعات در مورد مبحث طرح شده باشد و شرکت بیشتر در این مبحث را نه مفید برای کاربران دیگر میبینم نه برای خودم.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
ASHKAN95, moha684, sghanbare1

Furious Poster

Furious Poster

نماد کاربر
341

تشکر کرده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1388 09:14

آرشيو سپاس: 1369 مرتبه در 262 پست

توسط saied tomcat » يکشنبه 20 شهریور 1390 16:54

ببینید دوستان درسته سردار جعفری شاید این حرکت امیر براشون غیر منتظره بوده
ولی این یه چیز واضحی هست که سیستم سپاه معلوم نیست چیه اگه نظامین که ما نظام و دسیپلینی که از یک نظامی انتظار میره رو درونشون نمیبینیم چرا؟ الان میگم
1- سرباز سپاه یا موهاش بلنده یا پیرنش رو شلوارشه یا زبونه پوتینش آویزونه یا کلاه نداره(خدا شاهده که برای نک تک این چیزا تو ارتش سرباز رو بازداشت میکنن)
2- تو ارتش به درجه دار میگن سرکار به افسر میگن جناب به درجات بالاتر از سرهنگ تمامی هم میگن امیر در عوض تو سپاه به درجه دار میگن آقا به افسر میگن حاجی و...(من یه دفعه به ستوان پرسنلی ارتش گفتم حاجی باهام برخورد کرد)
3- شما همیشه دیدار های آقا رو با اقشار مختلف مملکت دیدین خداییش تو این اینترنت یه سرچ کن عکسهای دیدار روز پاسدار رو نگاه کن و بعد دیدار های روز نیروی هوایی هم ببین-پیدا نکردی عیب نداره الان میگن بهت چطوره روز پاسدار میبینی یه عده ای محضر آقا هستن که 75 درصد از اونها لباس پاسداری دارن بقیه هم لباس شخصین این به کنار، حالا هر کسی هر جایی دلش میخواد قرار گرفته یکی با زاویه یکی بی زاویه درجه دار کنار فرمانده نیرو لباس شخصی ها هم که توی جمعیت مثل عدس تو عدس پلو هستن
ولی روز 19 بهمن روز نیروی هوایی چی میبینی ؟  از جلو که نگاه میکنی یه صف با لباس آبی یک شکل میبینی دقت کنید یه صف بقیه کجان؟ اینقدر مرتب و با نظم ایستادن که شما از جلو فقط یه صف رو میبینی حالا هر جایی رو که میخوای نگاه کن همشون نظامی و یک شکل هستن فقط یه قسمت جمعیت مسئولین ع . س نهاجا که روحانی هستن اونها هم بصورت مرتب میبینی
اینه که میگم تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<

نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saied tomcat تشکر کرده اند:
جهانبانی, marshal1987, noktehdaan, Ruozbeh, ASHKAN95

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » يکشنبه 20 شهریور 1390 17:34

با سپاس از همه عزيزان شرکت کننده در اين مبحث ، گمان ميبرم که به اندازه کافی در مورد اين تصوير ابهام زدايی صورت گرفت .

با آرزوی موفقيت و سربلندی برای حافظان کشور در هر لباسی ، موضوع را خاتمه ميبخشم . عزيران در صورت علاقه ميتوانند بحث را بشکل خصوصی پيگيری نمايند .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fariborz تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, Mahdi1944, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Persian Cat, reza4087, marshal1987, Shahbaz, oweiys, noktehdaan, W W 3, sghanbare1, HESAM-007, قاسم فرهاد, Solver, typhoon, mojtabba, SAMAN

قبلي