در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

سفير ايران در سازمان ملل: در دفاع از خود درنگ نمي كنيم

توسط hani1459 » جمعه 18 شهریور 1390 12:45

تهران - خبرگزاري فرانسه از نيويورك گزارش داد: محمد خزاعي در واكنش به ادعاها و اتهامات بي اساس رييس جمهوري فرانسه درباره ايران، در نامه اي رسمي به بان كي مون دبيركل و شوراي امنيت سازمان ملل، تصريح كرد: تهران در دفاع از خود درنگ و ترديد نخواهد كرد
به گزارش ايرنا، خبرگزاري فرانسه امروز (جمعه) افزود: سفير ايران در نامه خود نوشته است، در واكنش به هرگونه حمله اي، در دفاع از خود هيچ ترديد و درنگي نخواهيم كرد و براي دفاع از كشورمان، اقدامات دفاعي متقضي اتخاذ و عملي خواهد شد.
خزاعي در نامه خود، ضمن رد ادعاهاي مداخله جويانه و اتهامات بي اساس نيكلا ساركوزي، افزود: جمهوري اسلامي ايران نگراني خود را از اين سخنان اعلام و اين اظهارات تحريك آميز، غيرقابل توجيه و نامسوولانه را به شدت محكوم مي كند.
وي در نامه خود آورده است: فعاليت هاي اتمي ايران رويكرد نظامي ندارد و در جمع نخستين كشورهايي هستيم كه مخالفت خود را با هرگونه تسليحات كشتار جمعي از جمله هسته اي اعلام كرده ايم.
ساركوزي كه بشدت به علت ناكامي هاي سياسي و اقتصادي خود و تاثير منفي آن بر نتايج انتخابات رياست جمهوري 2012 فرانسه در تنگنا قرار دارد، هفته گذشته ادعاهايي را در باره برنامه هاي دفاعي ايران و امكان برخورد غرب در اين زمينه مطرح كرد.
محافل داخلي فرانسه، ادعاهاي ساركوزي را در چارچوب تكرار اتهامات بي اساس آمريكا و رژيم صهيونيستي ارزيابي مي كنند كه بيشتر با اهداف داخلي و انتخاباتي مطرح شده است
ایرنا
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
Java, Sami 1993, ASHKAN95, marshal1987, W W 3, FARSHAD.ADL

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان