در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط hani1459 » جمعه 18 شهریور 1390 15:07

بيستمين سالروز استقلال تاجیکستان با برگزاری مراسم رژه یگان‌های نمونه ارتش اين كشور و با حضور یگانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهر دوشنبه برگزار شد.
     
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از فارس، برای اولین بار رژه نظامی مشترک ارتش تاجیکستان در کنار یگانی از ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور واحدهای نظامی نمونه نیروهای مسلح کشورهای روسیه، افغانستان، هند و فرانسه در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد.
"امامعلی رحمان" رئیس جمهور تاجیکستان، طی سخنانی در این مراسم، استقلال را بزرگترین نعمت خداوندی دانست و گفت که ارتش ملی این کشور در شرایط سنگین سیاسی، امنیتی و اقتصادی شکل گرفته و امروز قدرت دفاع کامل از ثبات و امنیت دولت و ملت تاجیکستان را دارد.

در این مراسم رژه نظامی، بیش از 13 هزار نظامی تاجیک و حدود 700 تن از پرسنل نظامی کشورهای مختلف خارجی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه، افغانستان، هند و فرانسه شرکت داشتند.

همچنین به مناسبت سالروز استقلال تاجیکستان، تعدادی از هواپیماهای نظامی و چرخبال‌های نیروهای مسلح این کشور بر فراز میدان اسماعیل سامانی که محل برگزاری مراسم رژه بود، به پرواز در آمدند.
در ادامه این مراسم هزاران نفر از دانشجویان و نمایندگان سازمان‌ها و موسسات مختلف شهر دوشنبه با حضور در محل مراسم، بزرگترین پرچم ملی این کشور به طول 2011 متر را از مقابل مقامات عالی‌رتبه و مهمانان حاضر در بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان عبور دادند.
پس مراسم از پایان رژه نظامی، این پرچم 860 کیلوگرمی که بزرگترین پرچم ملی در جهان محسوب می‌شود، به موزه ملی تاجیکستان اهدا خواهد شد.
این برای اولین بار است که با موافقت حضرت "آیت‌الله خامنه‌ای" به عنوان فرمانده معظم کل قوای جمهوری اسلامی ایران یکی از یگانهای نظامی ارتش کشورمان در مراسم رژه نیروهای مسلح تاجیکستان شرکت می‌کند.
با موافقت مقام معظم رهبري یگانی نمونه از ارتش جمهوری اسلامی ایران به استعداد 150 تن از پرسنل نظامی ارتش کشورمان به منظور حضور در برنامه تجلیل از بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان و شرکت در رژه نظامی، بامداد امروز جمعه وارد پایتخت این کشور شدند.
همچنین در تمامی مناطق تاجیکستان امروز به مناسبت استقلال ملی این کشور، برنامه‌های هنری و فرهنگی مختلفی در حال اجرا است.
جمهوری تاجیکستان پس از فروپاشی شوروی سابق، در 9 سپتامبر 1991 میلادی رسماً استقلال خود را از شوروی سابق اعلام کرد.  
مشرق
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, alirezak2, Shahbaz, Shahryar, marshal1987, Persian Cat, W W 3, reza4087, Fariborz, KH.I.A.2500, Sami 1993, CAPTAIN PILOT, FARSHAD.ADL, كيارش

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

440

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 آبان 1389 11:28

محل سکونت

کهکشان راه شیری پلاک 12

آرشيو سپاس: 1986 مرتبه در 352 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط kalafe2006 » جمعه 18 شهریور 1390 15:43

از کدام ارگان و بخش بودن ؟ کسی میدونه ؟
آدمهای بزرگ، کسانیکه خود بسیارند، نیازی به هموطن ندارند.
کسانیکه خود آزادند از زندان به ستوه نمی‌آیند.

آدمهای حقیرند که به ازدحام محتاجند.

دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kalafe2006 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, W W 3

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط Sami 1993 » شنبه 19 شهریور 1390 16:34

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد   centralclubs به نقل از :

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
حضور یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم رژه به مناسبت سالروز استقلال تاجیکستان


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
KH.I.A.2500, Persian Cat, FARSHAD.ADL, Shahbaz, typhoon, reza4087, flight check, Fariborz, كيارش, kalafe2006, W W 3, ASHKAN95, hani1459, nima-rad, shola, Shahryar, Java, HESAM-007, Beni_TOMCAT, CAPTAIN PILOT

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط nima-rad » شنبه 19 شهریور 1390 23:01

معاون وزیر دفاع تاجیکستان اظهار کرد؛
سفر نظامیان ایرانی موجب افتخار تمام تاجیکان


به گزارش فارس، مراسم ضیافت نهار امروز سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان، به ابتکار "علی اصغر شعر دوست" سفیر کشورمان در دوشنبه به مناسبت حضور یگان نمونه ارتش جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در دوشنبه پایتخت این کشور برگزار شد.
این مراسم با حضور سرتیپ "معروف حسن‌اف" معاون وزارت دفاع تاجیکستان، "عمیر آقایی" فرمانده گروه نظامیان اعزامی و جمعی از مقامات نظامی جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان در شهر دوشنبه برگزار شد.

اضافه شدن برگ زرین دیگری به مناسبات ایران و تاجیکستان

سفیر کشورمان در جریان این مراسم طی سخنانی با بیان این که امروز به کتاب پرحجم مناسبات ایران و تاجیکستان، برگ زرین دیگری افزوده شد، شرکت یگان نمونه نظامیان جمهوری اسلامی ایران در رژه نظامی بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان را یک رویداد بسیار مهمی برای هر 2 کشورعنوان کرد.
وی گفت: امروز مناسبات ایران و تاجیکستان به عنوان 2 کشور هم‌آیین، هم‌زبان، هم‌تاریخ، هم‌نژاد، هم‌فرهنگ و دارای آینده مشترک، شاهد رویداد بسیار مهمی است که بدون تردید در تعاملات منطقه‌ای اثر‌گذار خواهد بود.

شعر‌دوست اضافه کرد: تاجیکستان به عنوان کشور کوه‌های سربلند، سرزمینی که مردمانش همانند کوه‌هایش سربلند بوده و کشوری که نزدیک‌ترین دوست ایران است، امروز در مسیر ترقی و پیشرفت گام می‌بردارد.
سفیر کشورمان همچنین در این مراسم همکاری‌های همه جانبه ایران و تاجیکستان بویژه در زمینه دفاعی را در حال توسعه عنوان کرد و افزود: همکاری‌های تهران و دوشنبه در تمام عرصه‌ها همچنین در زمینه دفاعی روز به روز به پیشرفت‌های چشم‌گیرتری نایل می‌شود.

تاجیکستان و ایران، 2 وطن برای یک ملت است

سرتیپ "معروف حسن‌اف" معاون وزیر دفاع تاجیکستان نیز به عنوان یکی از میهمانان این مراسم، به نمایندگی از وزارت دفاع تاجیکستان و تمام مردم کشورش، سفر یگان اعزامی نظامیان ایرانی به تاجیکستان را خوش آمد گفت و افزود: شرکت یگان نمونه نظامیان ایرانی در رژه نظامی بیستمین سالگرد جمهوری تاجیکستان، باعث افتخار تمام تاجیکان است.
وی خاطرنشان کرد: این سفر با برخی مشکلات مواجه شده بود، اما جمهوری اسلامی ایران بدون توجه به این مشکلات و موانع، یگان نمونه خود را برای شرکت در جشن پرافتخار کشور دوست و برادرش اعزام کرد.
معاون وزیر دفاع تاجیکستان خطاب به مهمانان ایرانی افزود: تاجیکستان کشور شما و وطن شما است، بنابراین هرگز احساس بیگانگی نکنید، همان گونه که وقتی که ما تاجیک‌ها به ایران سفر می‌کنیم هیچ احساس بیگانگی نمی‌کنیم.

عمیر آقایی فرمانده یگان اعزامی نظامیان ایرانی با ابراز خوشحالی از دعوت طرف تاجیکی جهت شرکت یکی از یگان‌های نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در رژه نظامی بیستمین سالگرد استقلال تاجیکستان تصریح کرد: حضور واحد نمونه نظامی ایران در برنامه‌ای که  اقتدار تاجیکستان را بیان می‌کند، موجب خرسندی و افتخار نظامیان جمهوری اسلامی ایران است.

در ادامه این مراسم  وزارت دفاع تاجیکستان از سفیر ایران به خاطر تلاش‌های مجدانه برای تقویت دوستی و برادری 2 کشور با اهداء نشان جشن 15 سالگی قوای مسلح جمهوری تاجیکستان به وی تقدیر کرد.

در پایان این مراسم 2 طرف بار دیگر بر علاقمندی کشورهای خود برای تعمیق و گسترش روابط نظامی و امنیتی در راستای تحقق منافع ملی و تحکیم ثبات و امنیت منطقه تاکید کردند.
اعضای یگان نمونه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، عصر امروز پس از 2 روز حضور در تاجیکستان و شرکت در مراسم رژه نیروهای مسلح این کشور در سالروز استقلال این جمهوری، با ترک دوشنبه به مقصد تهران، به کشورمان بازگشتند.  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
كيارش, HESAM-007, Mr.Amirhessam, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, shola, Persian Cat, reza4087, Fariborz

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

39

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 خرداد 1390 01:41

آرشيو سپاس: 102 مرتبه در 29 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط fardinstst » يکشنبه 20 شهریور 1390 04:43

مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.

امیدوارم کشور تاجیکستان با ایران متحد و روابط هر روز نزدیک تر شود و مردم تاجیکستان که هم مردم ایران به آن ها علاقه زیادی دارن و هم آن ها علاقه زیادی به مردم ایران دارن از این روابط استفاده لازم را ببرند.

در زمینه دفاعی هم بازار فروش خوبی است هم میتونه به عنوان یک متحد نظامی و امنیتی خیلی به کارمون بیاد.

ارتش تاجیکستان نیاز به بازسازی و نوسازی بسیار گسترده ای داره و چه کسی بهتر از ایران که اونو بازسازی و نوسازی کنه کشوری که همیشه باهاش دوست و هم زبان و هم.... بوده.
امیدوارم هنوز هم منتظر سفرهای متقابل و افزایش روابط باشیم این بار نوبت وزیر دفاعه که بره و از ارتششون بازدید کنه و چند تا قرارداد کلان هم ببنده $-)  :-*

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب fardinstst تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

60

تشکر کرده: 13 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 اردیبهشت 1388 18:37

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 41 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط raamin9 » يکشنبه 20 شهریور 1390 06:36

fardinstst نوشته است:مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.فکر کنم تاجیکستان با ترکمنستان اشتباه گرفتی
به امید روزی که متن تمام اس ام اس ها یک جمله باشد و آن :
مهدی آمد...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب raamin9 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, nima-rad

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط MOHAMMAD JAFAR » يکشنبه 20 شهریور 1390 09:11

fardinstst نوشته است:مسولین مشکوک میزنن.

مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن و این طور که معلومه اون ها هم حرفی ندارن و این کار بدلیل آذزبایجانه.
من عادت به اینطور نقد کردن ندارم ولی واقعا حرف شما خنده دار هست
برادر،برو یکم نقشه جهان رو نگاه کن بعدا !
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MOHAMMAD JAFAR تشکر کرده اند:
ASHKAN95, HESAM-007, nima-rad, FARSHAD.ADL

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

388

تشکر کرده: 6 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 7 فروردین 1390 20:26

محل سکونت

_̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l شیراز

آرشيو سپاس: 2968 مرتبه در 352 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط HESAM-007 » يکشنبه 20 شهریور 1390 09:33

fardinstst نوشته است:مثل این که میخوان توپ رو بندازن تو زمین تاجیکستان و اونو متحد خودشون در دریای خزر کنن...

لطفا قبل ارسال (به قول یکی از دوستان) تراوشات ذهنی تان، یه نگاهی به نقشه جهان بیاندازید.
تاجیکستان رو چه کارش با خزر؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HESAM-007 تشکر کرده اند:
30130, nima-rad, FARSHAD.ADL, ASHKAN95

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

52

تشکر کرده: 188 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 9 خرداد 1388 01:14

آرشيو سپاس: 141 مرتبه در 38 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط Peyman-Phantom-1351 » يکشنبه 20 شهریور 1390 14:22

بازار دفاعی ارتش تاجیکستان بعد از روسیه در دست هند می باشد، الان خبری ندارم ولی دو سه سال پیش وزیر دفاعش هم یک روس تبعه تاجیکستان بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Peyman-Phantom-1351 تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Senior Poster

Senior Posterno avatar
پست ها

739

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 تیر 1388 01:26

آرشيو سپاس: 1216 مرتبه در 436 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط HITMAN_KU » يکشنبه 20 شهریور 1390 16:02

تا جیکستان کشور نیست یکی از استانهای خودمونونه!!!! :x  :razz:

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1160

تشکر کرده: 91 مرتبه
تشکر شده: 66 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 27 اسفند 1388 13:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 7252 مرتبه در 1004 پست

Re: حضور یگان های نمونه ارتش در رژه تاجیکستان

توسط ASHKAN95 » يکشنبه 20 شهریور 1390 16:16

HITMAN_KU نوشته است:تا جیکستان کشور نیست یکی از استانهای خودمونونه!!!! :x  :razz:


دوست عزیز سلام

بهتر نیست در زمان حال زندگی کنیم؟این که شما میفرمایید تاجیکستان استان ایرانی است، مربوط به چندین سال قبل هستش.
بهتره بدانید که زمانی این سرزمین از شرق تا مرز چین و از غرب تا روم بوده، پس با این حساب الان هند و ترکیه و ... استان های ما هستند.
اگر بخواهیم مثل شما فکر کنیم و فقط بگیم اینجا مال ما بوده، حتی درجا هم نمیزنیم
یاد بگیریم که از گذشته عبرت بگیریم، از حال به نحو احسن استفاده کنیم و به فکر آینده باشیم

موفق و پیروز باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ASHKAN95 تشکر کرده اند:
HESAM-007, FARSHAD.ADL, W W 3


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان