در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

935

تشکر کرده: 120 مرتبه
تشکر شده: 53 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 تیر 1386 02:01

محل سکونت

I.R.Iran

آرشيو سپاس: 3600 مرتبه در 672 پست

آموزش ایلوستریتور:آموزش ایجاد خطوط پلاسما در ایلوستریتور

توسط CentralWeb » چهارشنبه 23 شهریور 1390 10:17

در آموزش امروز قصد داریم نحوه ایجاد خطوط یا فیبرهای پلاسما را به شما نشان دهیم. مرحله اول انجام این کار ایجاد پس زمینه است که شامل دو لایه می شود. لایه زیرین سیاه رنگ است. لایه فوقانی حاوی گرادیانت یا طیف های رنگی است. شما باید از رنگ هایی استفاده کنید تا در شئ به کار خواهید برد. من در اینجا از گرادیانت یا طیفی متشکل از رنگ های سیاه زرد، قرمز، آبی و سیاه استفاده می کنم.

Opacity لایه فوقانی را روی 20 درصد تنظیم می کنم، در نتیجه پس زمینه تقریبا به رنگ سیاه نزدیک می شود.
پس از آن یم توانیم به سراغ ایجاد شئ اصلی برویم. ابتدا یک داریه بدون stroke که با یک گرادیانت دایره ای سیاه و سفید رنگ آمیزی شده رسم کنید (رنگ های به کار رفته عبارتند از: سیاه، خاکستری 50 درصد، سیاه). به تصویر زیر توجه کنید.
حالا مُد لایه را به Color Dodge تغییر دهیداین حالت رنگ هایی که زیر لایه قرار دارند را های لایت می کند (درجه روشن تر رنگ شئ بالاتر باعث ایجاد رنگ روشن تری روی لایه پس زمینه می شود).
حالا اشیاء دیگر را ایجاد می کنیم. شما می توانید شئی که ایجاد کردیم را duplicate کنید و یا چند شئ جدید دیگر ایجاد نمایید. در قسمت هایی که این اشیا روی هم قرار می گیرند رنگ روشن تر می شود، بنابراین من ترجیح می دهم از درجات تیره تر رنگ خاکستری استفاده کنم. ما می توانیم به تصویر ستاره هم اضافه کنیم. ستاره ها دوایری هستند با طیف های شعاعی ساده.
شما می توانید افکت ها و اشیاء بیشتری را امتحان کنید و از گرادیانت های خاکستری، gradient mesh و یا براش های خاکستری نیز استفاده کنید.


تصویر نهایی
نمونه های دیگر:
منبع:پرشين جي اف ايكس
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  | ***  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  *** |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CentralWeb تشکر کرده اند:
ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, MASTER

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان