آموزش ایلوستریتور:آموزش ایجاد خطوط پلاسما در ایلوستریتور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

آموزش ایلوستریتور:آموزش ایجاد خطوط پلاسما در ایلوستریتور

پست توسط CentralWeb » چهار شنبه 23 شهریور 1390, 11:17 am

تصویر   آموزش امروز قصد داریم نحوه ایجاد خطوط یا فیبرهای پلاسما را به شما نشان دهیم. مرحله اول انجام این کار ایجاد پس زمینه است که شامل دو لایه می شود. لایه زیرین سیاه رنگ است. لایه فوقانی حاوی گرادیانت یا طیف های رنگی است. شما باید از رنگ هایی استفاده کنید تا در شئ به کار خواهید برد. من در اینجا از گرادیانت یا طیفی متشکل از رنگ های سیاه زرد، قرمز، آبی و سیاه استفاده می کنم.

Opacity لایه فوقانی را روی 20 درصد تنظیم می کنم، در نتیجه پس زمینه تقریبا به رنگ سیاه نزدیک می شود.  تصویر   از آن یم توانیم به سراغ ایجاد شئ اصلی برویم. ابتدا یک داریه بدون stroke که با یک گرادیانت دایره ای سیاه و سفید رنگ آمیزی شده رسم کنید (رنگ های به کار رفته عبارتند از: سیاه، خاکستری 50 درصد، سیاه). به تصویر زیر توجه کنید.  تصویر   مُد لایه را به Color Dodge تغییر دهیداین حالت رنگ هایی که زیر لایه قرار دارند را های لایت می کند (درجه روشن تر رنگ شئ بالاتر باعث ایجاد رنگ روشن تری روی لایه پس زمینه می شود).  تصویر   اشیاء دیگر را ایجاد می کنیم. شما می توانید شئی که ایجاد کردیم را duplicate کنید و یا چند شئ جدید دیگر ایجاد نمایید. در قسمت هایی که این اشیا روی هم قرار می گیرند رنگ روشن تر می شود، بنابراین من ترجیح می دهم از درجات تیره تر رنگ خاکستری استفاده کنم. ما می توانیم به تصویر ستاره هم اضافه کنیم. ستاره ها دوایری هستند با طیف های شعاعی ساده.  تصویر   می توانید افکت ها و اشیاء بیشتری را امتحان کنید و از گرادیانت های خاکستری، gradient mesh و یا براش های خاکستری نیز استفاده کنید.

تصویر   تصویر   های دیگر:  تصویر  تصویر  تصویر  :پرشين جي اف  
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”