در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: اعلام رسمی نصب «موشک های ضد موشک» بروی جنگنده‌های ایرانی

توسط Morteza313 » جمعه 25 شهریور 1390 00:35

هیچگونه نمونه S در کشور موجود نمیباشد

و چه طور توجیه می کنیم حضور راکت اندازها رو کنار میگهای 29؟
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
mehdighorbani

Captain II

Captain II

نماد کاربر
283

تشکر کرده: 1228 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 اسفند 1389 10:41

بوشهر

آرشيو سپاس: 3124 مرتبه در 233 پست

توسط reza4087 » جمعه 25 شهریور 1390 00:59

جناب CAPTAIN PILOT

امسال رهگیری توسط نمونه A و سال قبل نمونه UB انجام شد
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب reza4087 تشکر کرده اند:
Persian Cat, kayvan6079, Mahdi1944, Mr.Amirhessam, alirezak2, Shahbaz, رضاخان, shola, Shahryar, ASHKAN95, sokuteasemuni, noktehdaan, CAPTAIN PILOT, behrad90, Present

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » جمعه 25 شهریور 1390 11:57

یک مسله اینجا هست مگه قبلا خلبانان ایرانی توسط تامکت و فونیکس موشکهای اگزوسه رو شکار نکردن؟
خب این شکار هم با آرچر بوده و یک موشک کوچیکتر
منظور و مهفوم رو نفهمیدم از این خبر هنوز  یه مقداری برای من مسخره به نظر میاد
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major II

Major II

نماد کاربر
196

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 آذر 1388 23:32

آرشيو سپاس: 503 مرتبه در 147 پست

توسط رضاخان » جمعه 25 شهریور 1390 22:32

با تشکر از دوستانی که که مطالب بالا رو توضیح دادن و در تکمیل صحبتهای ایشان باید عرض کنم که
این یک کار بسیار عادی در کل نیروهای هوایی دنیاست که خلبانان خود را با شلیک موشکهای هوا به هوا و هوا به زمین آموزش مبدهند
این مدل موشک های حرارتی نظیر سایدوایندر و آفید بعلت برد کمشون قابلیت ضد موشک کروز ندارند مگر در شرایطی خاص که کروز از بغلشون رد بشه
اما شاید شانس آرچر با توجه به برد بالای 30 کیلومتریش بیشتر باشه اما هیچ وقت به پای تامکت و فینیکس نمیرسه
نکته ی قابل توحه در این نوع اعلام حبر که شنونده را گمراه میکند اعلام موشک ضد موشک است که این ابهام را ایحاد میکند که این ضد موشک توانایی دفاع از جنگنده ی خودی را دارد
در صورتی که چنین نیست و تنها پدافند حنگنده ها علیه موشکها در نیروی هوایی به سیستمهای چف فلایر و ای سی ام و احیانا جمرهای فروسرخ محدود میشود
ضمنا از هدفهای کشنده هم خبری نیست
از نقاط قوت این رزمایش یکی اجازه شلیک دادن به کلی از خلبانان نیروی هوایی بود که تا به حال شلیک موشکهای هدایت شونده را انجام نداده بودند و اعلام اینکه میگ 29 و اف5 به موشکهای هوا به زمین هدایت شونده مجهز شده اند که البته تصویری نشان داده نشد
همجنین اولین شلیک موشک ضد رادار کیلتر یا خا 58 از سوخو24 که احتمالا با بزرگنمایی قصد داشتند بگن بردش رو افزایش دادیم
که کارشناسان میدانند که کیلتر دارای برد بلند 110 کیلومتری از ارتفاع میباشد و دیگر برد بیشتر به چه دردی میخورد
اما نقاط ضعف هم یکی سقوط اف5 بود که خوشبختانه چتر نجاتش نصفه عمل کرد و خلبان کشته نشد(صندلی خلبان جدا نشد)
و دیگری کنده شدن بالکهای انتهایی یکی از بمب های قاصد 2000 پوندی و سقوط آن در فاصله ی 200 متری خبرنگاران که باز هم خوشبختانه فیوز بمب عمل نکرده وگرنه کلی شهید و مجروح رو دستمون میموند
در کل این جور رزمایشها برای اموزش و تربیت خلبانان نیروی هوایی بسیار لازم میباشد زیرا در آن نقاط ضعف مشخص میشوند و نقاط قوت تمرین میگردند
اما باید از بزرگنمایی بیخودی که زحمات نیروی هوایی و صنعت دفاعی را لوث میکند خودداری کرد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رضاخان تشکر کرده اند:
Hashashin, shaman, hani1459, Persian Cat, alirezak2, sokuteasemuni, ASHKAN95, mz15, noktehdaan, &mmt, Present, CAPTAIN PILOT, emad_tava

Major

Major

no avatar
670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

توسط ramin-am » شنبه 26 شهریور 1390 01:08

اما نقاط ضعف هم یکی سقوط اف5 بود که خوشبختانه چتر نجاتش نصفه عمل کرد و خلبان کشته نشد(صندلی خلبان جدا نشد)

آخی شما اونجا بودی اصلا بغل دست خود خلبان نشسته بودی
آی آی نمیدونم چرا اینقدر کارشناس زیاد شده
نمیدونم چرا ملت ما اینقدر راحت داستان پردازی میکنن
دوست من اگه اونقدر به چشمای خودم اعتماد داشته باشم دقیق بدون صندلی بودن خلبان رو که از چترش اویزون بود میون زمین و آسمون دیدم
واقعا که
الان به نظرتون این اتفاق برای یک فالکن آمریکا رخ میداد بازم نقطه ضعف بود یا یک حادثه؟
یادمون نره که هر سلاحی میتونه ایراد داشته باشه همونطوری که حتی فونیکسها هم طی جنگ تعدادیش عمل نکردند
یه کم اخبار نظامی و مسایل فنی رو بیشتر مطالعه کنید بهتره
در ضمن من هنوزم از این نوع اعلام اخبار مسولان نظامی بدم میاد
رسما به شعور مخاطب توهین میکنن . جلوی یک بار رک و راست خبر ها رو بگن واقعا این شایعه پراکنی ها نمیشه
من همون روز حادثه سقوط اومدم و سعی کردم جزئیات رو دقیق بگم ولی باز هم میبینم که شایعه ها خیلی بیشتر مشتری داره
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
noktehdaan, demorgan, رضاخان, ASHKAN95

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
117

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 18:30

آرشيو سپاس: 614 مرتبه در 95 پست

توسط Corporal » شنبه 26 شهریور 1390 03:14

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
دوتا سوال داشتم که البته ربطی به این تاپیک نداره.ولی نمیخواستم یه تاپیک جدید باز کنم.بهر حال ببخشید
اول اینکه لانچر هایی که در تصویر زیر میبینین مربوط به موشک هارپونه.آیا این به این معناست که ایران هنوز هم هارپون های خریداری شدهء قبل از انقلابو داره و یا احیانا تولید میکنه؟!
من با یکی از فرماندهان بازنشسته نیروی دریایی (که به طور اتفاقی باهاشون آشنا شدم!) صحبت کردم بهم گفت که ایران هارپون داشت.اما هر چی اصرار کردم که الانم داریم یا نه جواب نداد!

دوم اینکه دو موشک زیر چه موشک هایی هستن؟البته دومی روش نوشته فجر دریا اما تابحال هیچ جایی مطلبی در موردش ندیدم.

با تشکر
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
                                               جامیست که عقل آفرین میزندش       صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف       میسازد و باز بر زمین میزندش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Corporal تشکر کرده اند:
shaman, noktehdaan, ASHKAN95, reza4087, alirezak2, chad, cheka

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » شنبه 26 شهریور 1390 10:19

Corporal نوشته است:اول اینکه لانچر هایی که در تصویر زیر میبینین مربوط به موشک هارپونه.آیا این به این معناست که ایران هنوز هم هارپون های خریداری شدهء قبل از انقلابو داره و یا احیانا تولید میکنه؟!
من با یکی از فرماندهان بازنشسته نیروی دریایی (که به طور اتفاقی باهاشون آشنا شدم!) صحبت کردم بهم گفت که ایران هارپون داشت.اما هر چی اصرار کردم که الانم داریم یا نه جواب نداد!

دوم اینکه دو موشک زیر چه موشک هایی هستن؟البته دومی روش نوشته فجر دریا اما تابحال هیچ جایی مطلبی در موردش ندیدم.

سلام ,
لانچرها مربوط به هارپون هستند. شاید دو حالت قابل تصور باشد نخست با توجه به تجهیز گسترده تر ناوچه های موشک انداز به موشک نور اینن موشک ها مونه های باقی مانده باشند و یا بر اساس اینکه این لانچرها تازگی پس از رزمایش اخیر نیروی دریایی دوباره بر روی شناورها دیده شدند (حداقل تصاویر رسانه این گونه بود) که اگر این مطلب درست باشد شاید بتوان گفت موشک های هارپون یا خریداری شده و یا تولید می شوند که اقدام به تجهیز ناوچه ها با انها گرفته شده است.

در جایی خواندم که این موشک نمونه سوپر سونیک موشک کوثر است   البته شباهت های زیادی هم به موشک TL-10 دارد

و موشک سوم هم نمونه بومی موشک سی کیلر MK-2
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
Shahbaz, sokuteasemuni, alirezak2, W W 3, Persian Cat, Shahryar, mehdighorbani, Fariborz, CAPTAIN PILOT, Corporal, chad, رضاخان, SAMAN, kayvan6079, Present, GH58, ASHKAN95, Mr.Amirhessam, reza4087

Moderator

Moderator

نماد کاربر
2401

تشکر کرده: 239 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 17 آذر 1387 11:02

آرشيو سپاس: 22467 مرتبه در 2286 پست

توسط sokuteasemuni » يکشنبه 27 شهریور 1390 12:24

رضاخان نوشته است:و دیگری کنده شدن بالکهای انتهایی یکی از بمب های قاصد 2000 پوندی و سقوط آن در فاصله ی 200 متری خبرنگاران که باز هم خوشبختانه فیوز بمب عمل نکرده وگرنه کلی شهید و مجروح رو دستمون میموند

در فاصله حدود 50 متری از دکلی که روش بودن

احتمالا اینجا :

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sokuteasemuni تشکر کرده اند:
nima-rad, hani1459, رضاخان, ASHKAN95, kayvan6079, shola, Persian Cat, chad, W W 3, Shahbaz, Present, CAPTAIN PILOT, Shahryar, reza4087, DJ Dani, Fariborz

قبلي