جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: كل ناوگان ايران چند مي ارزد؟

توسط typhoon » جمعه 1 مهر 1390 14:24

سلام جناب  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

این هم مطالبی در مورد برنامه موشکهای بالستیک ایران و سوخت جامد و سجیل:

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

fpc.state.gov/documents/organization/39332.pdf

iranprimer.usip.org/resource/irans-ballistic-missile-program

docs.ewi.info/JTA_TA_Program.pdf

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

www.cfr.org ›  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد سند شما برای بومی بودن 100 درصد این برنامه ها چیست؟در مورد ایران 140 و همکاری با روسیه و اوکراین همان گونه که بارها در انجمن مطرح شده موتورهای ساخت این کشورها با آب و هوای کشور ما سازگار نیستند.نمونه موتورهای آر دی 33 در میگ های 29همین هواپیمای ایران 140 هم به طور کامل فناوری اش به ایران منتقل نشدهدر مورد برنامه اتمی و فضاییبنده نیز از طرفداران این برنامه ها هستم اما همان گونه که گفتم چه بخواهیم و چه نخواهیم کسی که به این جا رسیده به آن مراحل هم می رسد. بنده نه آمریکایی هستم و نه صهیونیست!!!باز هم می گویم مقداری در این باره و خصوصا برنامه های فضایی آمریکا و شوروی مطالعه بفرمایید.

در مورد جنگ هم بدانید داستان جور دیگری بود و الان نیز جور دیگری است.بنده در تاپیک نظر سنجی ایرانی هم اشاراتی کردم.دست بنده و همچنین شرایط انجمن خیلی اجازه صحبت دراین یک مورد خاص((سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی )) را نمی دهد.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
nima-rad, ASHKAN95, MISSILE, shaman, behrad90

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: كل ناوگان ايران چند مي ارزد؟

توسط HASAN BARATY » جمعه 1 مهر 1390 18:22

سلام جنابtyphoonعزیز با تشکر از زحمتی که کشیدید
نمی دونم ولی به نظر انتظار از شما بیشتره.ایا ما می توانیم سخنان چندتا منبع که حداقل در چند مورد اشتباهات فاحش دارند مثل گلوبال سکوریتی که گاهی از طرح های خیالی حرف میزنه مثل موشک شهاب4و5و..یا ثامن یا نازعات 7و...وحتی دادن اعداد نادرست در مورد این موشکها که در سایت میلیتاری تحت عنوان فکر میکنم برنامه موشک های سوخت جامد ایران به تفصیل در موردش سخن گفته شده و یا نظر اوزی رابین یا جورزالم پست اسرائیلی که دشمن ایران هستند را ملاک قرار دهیم پس اگر اینگونه است من هم ادعای یک صهیونیصت دیگر را میزارم که این بعد از ازمایش سجیل به صراحت میگه طرح بومی است.
((كارشناس مسايل امنيتي رژيم صهيونيستي:
رديابي موشك "سجيل 2 " براي رادارهاي آمريكايي و اسرائيلي بسيار مشكل است

يك كارشناس مسايل امنيتي رژيم صهيونيستي با اشاره به پرتاب موشك سجيل 2 از سوي ايران گفت: رديابي اين موشك براي دستگاههاي رد ياب آمريكايي و اسرائيلي در سرزمين‌هاي اشغالي بسيار مشكل خواهد بود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "يديعوت آحارونوت "، "طال عنبر " با ابراز نگراني عميق درباره آزمايش موفقيت آميز موشك دور برد سجيل2 از سوي ايران گفت كه اگر ايران موشك‌هايي از اين نوع به سوي اسرائيل پرتاب كند، رديابي آنها براي سامانه‌هاي دفاعي اسرائيل مشكل خواهد بود.
وي كه در آكادمي امنيتي "فيشر " در سرزمين‌هاي اشغالي فعاليت مي‌كند، در اظهارات خود كه در شماره ديروز يديعوت به چاپ رسيد، آزمايش موشك ايراني را تهديدي واقعي براي "دولت عبري " خواند.
عنبر افزود كه اين موشك بر خلاف موشك شهاب 3 كه با سوخت مايع كار مي‌كند، با سوخت جامد تغذيه مي‌شود و به همين علت رد يابي آن براي دستگاههاي ماهواره‌اي و رديابي موشك آمريكا و اسرائيل مشكل خواهد بود.
اين كارشناس مسايل امنيتي افزود: برد اين موشك 2300 كيلومتر است و حداكثر مي‌تواند 400 كيلوگرم با خود حمل كند، اين در حالي است كه مسافت ميان ايران و اسرائيل 1300 كيلومتر است و اين برد اضافه كه در سلاح وجود دارد بر قدرت ويرانگري آن خواهد افزود.
وي همچنين در گفتگوي اختصاصي با روزنامه يديعوت آحارونوت پرتيراژترين روزنامه رژيم صهيونيستي نيز اعلام كرد كه اين موشك بسيار سريع است و دقت آن در برخورد به هدف بيشتر از شهاب 3 است.
عنبر افزود كه اين موشك به صورت كاملا بومي تهيه شده است و اين موضوع نشان مي‌دهد كه آنها (ايرانيها) در اين زمينه مطالعات گسترده‌اي را انجام داده و آزمايشگاه‌هاي مدرني را براي توليد سوخت جامد بر پا كرده اند.))


نمیشه که ما نظر اون امریکایی یا اسرائیلی را بپذیریم ولی نظر اون دیگری را قبول نکنیم.اینها ایران را تحریم کردن هر پیشرفتی هم اتفاق بیافتد دقیقا زدن اونها است اگر واقعا مدرکی داشتن مثل ازدر حوت توی دنیا فریاد میزدن نه اینکه فقط تحلیل من دراوردی کنن.ضمن اینکه من طرح ها را از هم جدا کردم مثلا در بحث شهاب و بعدها قدر من بحثی ندارم چون ثابت شده ریشه در فناوری کره داره بحث من روی موشک های نسل جدید مثل سجیل و مهمتر از ان قیام است که اولا در اختیار هر کشوری نیست ثانیا قابل باور نیست که به ایران ان را فروخته باشند وقتی یک سلاح کاملا تدافعی را نمی فروشند .سند ان چیزی است که همه می بینند اگر کسی مخالف است باید ثابت کند.
در مورد ایران 140 و همکاری با روسیه و اوکراین همان گونه که بارها در انجمن مطرح شده موتورهای ساخت این کشورها با آب و هوای کشور ما سازگار نیستند.نمونه موتورهای
آر دی 33 در میگ های 29

همین هواپیمای ایران 140 هم به طور کامل فناوری اش به ایران منتقل نشده

در این مورد من هرگز بحث فنی نمیکنم ولی یک سئوال من این است فعلا ایا غیر از روسیه و اکراین کسی حاظر به همکاری با ما است و اگر نیست ایا ما باید بطور کلی بی خیال ساخت هواپیما بشیم یا فعلا کار را اغاز کنیم وبا پیشبرد ان منتظر گشایش های اینده و جلب همکاری دیگر صاحبان فناوری هم باشیم؟؟؟یادتون هست که در گذشته شرکت های غربی حاظر به سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی به دلایل واهی نبودن ولی وقتی کار جلو رفت و مساله صرفا اقتصادی شد الان سرو دست میشکنن برای ساخت این تاسیسات

در مورد برنامه اتمی و فضایی

بنده نیز از طرفداران این برنامه ها
هستم اما همان گونه که گفتم چه بخواهیم و چه نخواهیم کسی که به این جا رسیده به آن مراحل هم می رسد. بنده نه آمریکایی هستم و نه صهیونیست!!!باز هم می گویم مقداری در
این باره و خصوصا برنامه های فضایی آمریکا و شوروی مطالعه بفرمایید .

به نظر من به شما یک عذرخواهی بدهکارم.شاید درست منظورم را بیان نکردم.شما قبلا برادریتون رو ثابت کردید نیاز ندارید اینجا بخواهید ان را ثابت کنید.من تاکید میکنم باحرف شما در مورد توانایی کاملا موافقم فقط بحث بر سر این است چرا ما خوشبین نباشیم . چرا مثل امریکا و اسرائیل بگیم ایران دنبال استفاده صلح امیز از برنامه فضایی نیست بلکه در پوشش ان دنبال موشک قاره پیما است.بهتر نیست گفته شود ما دنبال استفاده از فضا هستیم ولی خوب این فناوری خودبخود امکانات دیگر را هم در اختیار کشور قرار می دهد.ما دنبال اتم برای تولید سوخت نیروگاه برای برق هستیم ولی دیگه دست ما نیست که ایران به مرحله غیر قابل بازگشت رسیده.ما که نمی تونیم تولید چاقو در کشور را متوقف کنیم چون ممکنه از ان استفاده غیر صلح امیز شود!!!

در مورد جنگ هم بدانید داستان جور دیگری بود و الان نیز جور دیگری است.بنده در تاپیک نظر سنجی ایرانی هم اشاراتی کردم.دست بنده و همچنین شرایط انجمن خیلی اجازه صحبت دراین یک مورد خاص((سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی )) را نمی دهد .


حق شما است در مورد چیزی که صلاح نمی دونید صحبت نکنید.
فکر میکنم بهتر باشه این بحث پایان ناپذیر را پایان بدیم .10 سال صبر میکنیم  اگر انشاءالله اتفاق خوب افتاد یادتون باشه چی الان گفتید اگرم فقط سرکاری بود و حرف شما درست دراومد من به دلیل ادعای ساخت هواپیمای 100 نفره در ده سال دیگه و گرفتن وقت شما از الان برای 10 سال دیگه عذرخواهی میکنم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Present, f-35, ASHKAN95, behrad90

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4254

تشکر کرده: 183 مرتبه
تشکر شده: 685 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: كل ناوگان ايران چند مي ارزد؟

توسط Mohammad 1985 » شنبه 2 مهر 1390 01:11

آقا من حوصله ندارم این همه بحث رو بخونم کلا چند ؟ چکشو بنویسم ؟ فکر نکنم بیشتر از ارزش 0.002 درصد کارخونه نوشابه سازی من ارزش داشته باشه اینا رو هم می خواهیم از آلیاژ بدنشون در ساخت نوع جدیدی از نوشابه های قوطی فلزی استفاده کنیم نوشابه با قوطی که از آلیاژ آلومینیوم تیتانیوم و ... ساخته شده
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, behrad90, nima-rad, mojtabba

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان