كل ناوگان ايران چند مي ارزد؟

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10127 بار

Re: كل ناوگان ايران چند مي ارزد؟

پست توسط typhoon » جمعه 1 مهر 1390, 2:24 pm

سلام جناب HASAN BARATY

این هم مطالبی در مورد برنامه موشکهای بالستیک ایران و سوخت جامد و سجیل:

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

fpc.state.gov/documents/organization/39332.pdf

iranprimer.usip.org/resource/irans-ballistic-missile-program

docs.ewi.info/JTA_TA_Program.pdf

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

www.cfr.org › [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سند شما برای بومی بودن 100 درصد این برنامه ها چیست؟

در مورد ایران 140 و همکاری با روسیه و اوکراین همان گونه که بارها در انجمن مطرح شده موتورهای ساخت این کشورها با آب و هوای کشور ما سازگار نیستند.نمونه موتورهای آر دی 33 در میگ های 29

همین هواپیمای ایران 140 هم به طور کامل فناوری اش به ایران منتقل نشده

در مورد برنامه اتمی و فضایی

بنده نیز از طرفداران این برنامه ها هستم اما همان گونه که گفتم چه بخواهیم و چه نخواهیم کسی که به این جا رسیده به آن مراحل هم می رسد. بنده نه آمریکایی هستم و نه صهیونیست!!!باز هم می گویم مقداری در این باره و خصوصا برنامه های فضایی آمریکا و شوروی مطالعه بفرمایید.

در مورد جنگ هم بدانید داستان جور دیگری بود و الان نیز جور دیگری است.بنده در تاپیک نظر سنجی ایرانی هم اشاراتی کردم.دست بنده و همچنین شرایط انجمن خیلی اجازه صحبت دراین یک مورد خاص((سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی )) را نمی دهد.
Old soldiers never die.They just fade away

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1602 بار
سپاس‌های دریافتی: 3486 بار

پست توسط HASAN BARATY » جمعه 1 مهر 1390, 6:22 pm

[FONT=Times New Roman]سلام جنابtyphoonعزیز با تشکر از زحمتی که کشیدید تصویرتصویرتصویرتصویر
[FONT=Times New Roman]نمی دونم ولی به نظر انتظار از شما بیشتره.ایا ما می توانیم سخنان چندتا منبع که حداقل در چند مورد اشتباهات فاحش دارند مثل گلوبال سکوریتی که گاهی از طرح های خیالی حرف میزنه مثل موشک شهاب4و5و..یا ثامن یا نازعات 7و...وحتی دادن اعداد نادرست در مورد این موشکها که در سایت میلیتاری تحت عنوان فکر میکنم برنامه موشک های سوخت جامد ایران به تفصیل در موردش سخن گفته شده و یا نظر اوزی رابین یا جورزالم پست اسرائیلی که دشمن ایران هستند را ملاک قرار دهیم پس اگر اینگونه است من هم ادعای یک صهیونیصت دیگر را میزارم که این بعد از ازمایش سجیل به صراحت میگه طرح بومی است. [FONT=Times New Roman]
((كارشناس مسايل امنيتي رژيم صهيونيستي:
رديابي موشك "سجيل 2 " براي رادارهاي آمريكايي و اسرائيلي بسيار مشكل است

يك كارشناس مسايل امنيتي رژيم صهيونيستي با اشاره به پرتاب موشك سجيل 2 از سوي ايران گفت: رديابي اين موشك براي دستگاههاي رد ياب آمريكايي و اسرائيلي در سرزمين‌هاي اشغالي بسيار مشكل خواهد بود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "يديعوت آحارونوت "، "طال عنبر " با ابراز نگراني عميق درباره آزمايش موفقيت آميز موشك دور برد سجيل2 از سوي ايران گفت كه اگر ايران موشك‌هايي از اين نوع به سوي اسرائيل پرتاب كند، رديابي آنها براي سامانه‌هاي دفاعي اسرائيل مشكل خواهد بود.
وي كه در آكادمي امنيتي "فيشر " در سرزمين‌هاي اشغالي فعاليت مي‌كند، در اظهارات خود كه در شماره ديروز يديعوت به چاپ رسيد، آزمايش موشك ايراني را تهديدي واقعي براي "دولت عبري " خواند.
عنبر افزود كه اين موشك بر خلاف موشك شهاب 3 كه با سوخت مايع كار مي‌كند، با سوخت جامد تغذيه مي‌شود و به همين علت رد يابي آن براي دستگاههاي ماهواره‌اي و رديابي موشك آمريكا و اسرائيل مشكل خواهد بود.
اين كارشناس مسايل امنيتي افزود: برد اين موشك 2300 كيلومتر است و حداكثر مي‌تواند 400 كيلوگرم با خود حمل كند، اين در حالي است كه مسافت ميان ايران و اسرائيل 1300 كيلومتر است و اين برد اضافه كه در سلاح وجود دارد بر قدرت ويرانگري آن خواهد افزود.
وي همچنين در گفتگوي اختصاصي با روزنامه يديعوت آحارونوت پرتيراژترين روزنامه رژيم صهيونيستي نيز اعلام كرد كه اين موشك بسيار سريع است و دقت آن در برخورد به هدف بيشتر از شهاب 3 است.
[COLOR=#4f81bd]عنبر افزود كه اين موشك به صورت كاملا بومي تهيه شده است
و اين موضوع نشان مي‌دهد كه آنها (ايرانيها) در اين زمينه مطالعات گسترده‌اي را انجام داده و آزمايشگاه‌هاي مدرني را براي توليد سوخت جامد بر پا كرده اند.))

[FONT=Times New Roman]نمیشه که ما نظر اون امریکایی یا اسرائیلی را بپذیریم ولی نظر اون دیگری را قبول نکنیم.اینها ایران را تحریم کردن هر پیشرفتی هم اتفاق بیافتد دقیقا زدن اونها است اگر واقعا مدرکی داشتن مثل ازدر حوت توی دنیا فریاد میزدن نه اینکه فقط تحلیل من دراوردی کنن.ضمن اینکه من طرح ها را از هم جدا کردم مثلا در بحث شهاب و بعدها قدر من بحثی ندارم چون ثابت شده ریشه در فناوری کره داره بحث من روی موشک های نسل جدید مثل سجیل و مهمتر از ان قیام است که اولا در اختیار هر کشوری نیست ثانیا قابل باور نیست که به ایران ان را فروخته باشند وقتی یک سلاح کاملا تدافعی را نمی فروشند .سند ان چیزی است که همه می بینند اگر کسی مخالف است باید ثابت کند. 
[FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f81bd] [COLOR=#323d4f][FONT=Tahoma,sans-serif]در مورد ایران 140 و همکاری با روسیه و اوکراین همان گونه که بارها در انجمن مطرح  [FONT=Tahoma,sans-serif]شده موتورهای ساخت این کشورها با آب و هوای کشور ما سازگار نیستند.نمونه   [FONT=Tahoma,sans-serif]

[FONT=Tahoma,sans-serif]آر دی 33 در میگ های   [FONT=Tahoma,sans-serif]

[FONT=Tahoma,sans-serif]

[HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Tahoma,sans-serif]همین هواپیمای ایران 140 هم به طور   [FONT=Tahoma,sans-serif]فناوری اش به ایران منتقل  

در این مورد من هرگز بحث فنی نمیکنم ولی یک سئوال من این است فعلا ایا غیر از روسیه و اکراین کسی حاظر به همکاری با ما است و اگر نیست ایا ما باید بطور کلی بی خیال ساخت هواپیما بشیم یا فعلا کار را اغاز کنیم وبا پیشبرد ان منتظر گشایش های اینده و جلب همکاری دیگر صاحبان فناوری هم باشیم؟؟؟یادتون هست که در گذشته شرکت های غربی حاظر به سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی به دلایل واهی نبودن ولی وقتی کار جلو رفت و مساله صرفا اقتصادی شد الان سرو دست میشکنن برای ساخت این تاسیسات
   [FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f81bd]  
[FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f81bd]در مورد برنامه اتمی و فضایی

[HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Times New Roman]بنده نیز از طرفداران این برنامه ها  
[HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Times New Roman]هستم اما همان گونه که گفتم چه بخواهیم و چه نخواهیم کسی که به این جا رسیده به آن   [HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Times New Roman]مراحل هم می رسد. بنده نه آمریکایی هستم و نه صهیونیست!!!باز هم می گویم مقداری در  
[HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Times New Roman]این باره و خصوصا برنامه های فضایی آمریکا و شوروی مطالعه بفرمایید   [HIGHLIGHT=#4f81bd][FONT=Times New Roman].

[FONT=Times New Roman]به نظر من به شما یک عذرخواهی بدهکارم.شاید درست منظورم را بیان نکردم.شما قبلا برادریتون رو ثابت کردید نیاز ندارید اینجا بخواهید ان را ثابت کنید.من تاکید میکنم باحرف شما در مورد توانایی کاملا موافقم فقط بحث بر سر این است چرا ما خوشبین نباشیم . چرا مثل امریکا و اسرائیل بگیم ایران دنبال استفاده صلح امیز از برنامه فضایی نیست بلکه در پوشش ان دنبال موشک قاره پیما است.بهتر نیست گفته شود ما دنبال استفاده از فضا هستیم ولی خوب این فناوری خودبخود امکانات دیگر را هم در اختیار کشور قرار می دهد.ما دنبال اتم برای تولید سوخت نیروگاه برای برق هستیم ولی دیگه دست ما نیست که ایران به مرحله غیر قابل بازگشت رسیده.ما که نمی تونیم تولید چاقو در کشور را متوقف کنیم چون ممکنه از ان استفاده غیر صلح امیز شود!!! 
[FONT=Times New Roman][HIGHLIGHT=#4f81bd]
در مورد جنگ هم بدانید داستان جور دیگری بود و الان نیز جور دیگری است.بنده در تاپیک نظر سنجی ایرانی هم اشاراتی کردم.دست بنده و همچنین شرایط انجمن خیلی اجازه صحبت دراین یک مورد خاص((سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی )) را نمی دهد .

[FONT=Times New Roman]
حق شما است در مورد چیزی که صلاح نمی دونید صحبت نکنید.
فکر میکنم بهتر باشه این بحث پایان ناپذیر را پایان بدیم .10 سال صبر میکنیم اگر انشاءالله اتفاق خوب افتاد[FONT=Times New Roman] تصویر[FONT=Times New Roman] تصویر یادتون باشه چی الان گفتید [FONT=Times New Roman] تصویراگرم فقط سرکاری بود و حرف شما درست دراومد من به دلیل ادعای ساخت هواپیمای 100 نفره در ده سال دیگه و گرفتن وقت شما از الان برای 10 سال دیگه عذرخواهی میکنم تصویر[FONT=Times New Roman] تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6669 بار
سپاس‌های دریافتی: 12006 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » شنبه 2 مهر 1390, 1:11 am

آقا من حوصله ندارم این همه بحث رو بخونم کلا چند ؟ چکشو بنویسم ؟ فکر نکنم بیشتر از ارزش 0.002 درصد کارخونه نوشابه سازی من ارزش داشته باشه اینا رو هم می خواهیم از آلیاژ بدنشون در ساخت نوع جدیدی از نوشابه های قوطی فلزی استفاده کنیم نوشابه با قوطی که از آلیاژ آلومینیوم تیتانیوم و ... ساخته شده
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”