در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

875

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 19 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 4 بهمن 1387 19:36

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 4135 مرتبه در 752 پست

توجه جهانی به مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی

توسط sayeh_roshan_1988 » شنبه 2 مهر 1390 19:14

پیشرفت دانشمندان ایرانی در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین ، توجه محافل آکادمیک و نظامی جهان را به خود جلب کرده است .

به گزارش «تابناک» ، « لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد » ، گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن مزیت ها و توانایی های  آمریکا در ساخت هواپیماهای بدون سر نشین بسیار ممتاز ارزیابی شده است اما اشاره شده که همین توانایی ها  ممکن است در آینده ای نزدیک تحت تاثیر توانایی ایران در ساخت و ساخت و توسعه هواپیماهای بدون سرنشین ایران  قرار گیرد .
بر اساس این گزارش،  مسابقه اخیر دانشجویان ایرانی سازنده هواپیمای بدون سرنشین  که در 20 سپتامبر با حضور 56 تیم برگزار شد ، توانایی ایران در ساخت این نوع هواپیما را نشان می دهد . در این مسابقات که حدود 20 تیم دانشجویی ایران به فینال آن راه یافته اند، دانشجویان ایرانی هواپیماهای بدون سرنشین خود را در مواجهه با چالش های احتمالی که در یک ماموریت واقعی ممکن است برای آنان به وجود آید ، مورد آزمایش قرار دادند.
براین اساس این هواپیما های بدون سر نشین که مجهز به دوربین های کوچکی هستند ، قادر خواهند بود که اهداف مشخصی را در سطح زمین و دریا شناسایی کرده و همچنین لوازم مختصر نجات را به مقصد مشخصی با خود حمل کنند . بر اساس این گزارش ، هواپیما های بدون سرنشینی که در این مسابقات شرکت کردند هر سال پیچیده تر و مدرن نیز می شوند.


در تازه ترین مورد دانشجویان دانشگاه تبریز هواپیمای بدون سرنشین و پیشرفته ایرانی موسوم به شاپره را در هفته دفاع مقدس رونمایی می کنند ، هواپیمایی که 15000 می تواند تا ارتفاع 15000 پایی پرواز در آید.


در همین حال سایت  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  نیز که به صورت تخصصی به انتشار گزارش هایی درباره ساخت و توسعه هواپیماهای بدون سرنشین می پردازد به صورت تفصیلی مسابقات امسال دانشجویان ایرانی سازنده هواپیماهای بدون سرنشین را پوشش خبری داده است و به تفکیک جزئیات مسابقه و پیشرفت هایی که دانشجویان ایرانی در مسابقات امسال داشته اند را گزارش داده است .


این در حالی است که مسابقه اخیر دانشجویان سازنده هواپیمای بدون سرنشین کمتر مورد توجه رسانه ها و احتمالا مسولان امر قرار گرفته است ، مسابقاتی که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است .
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sayeh_roshan_1988 تشکر کرده اند:
HS368, Persian Cat, ASHKAN95, nima-rad, ARafiee, hermes_PERSIAN, Sami 1993

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان