سازمان بهزیستی: سن اعتیاد در کشور کاهش یافته است

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه شنبه 29 دی 1388, 10:53 pm
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

سازمان بهزیستی: سن اعتیاد در کشور کاهش یافته است

پست توسط FARSHAD.ADL » دو شنبه 4 مهر 1390, 3:16 pm

ایسنا: مدیرکل دفتر مداخله و بازتوانی آسیب‌های اجتماعی سازمان بهزیستی بااعلام امضای تفاهم‌نامه میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی درآینده نزدیک، گفت: با امضای این تفاهم‌نامه همکاری متقابل سازمان بهزیستی و وزارت آموزش و پرورش در سطح ملی ارتقا می‌یابد.

مسعود فرید بااشاره به این‌که «در حال حاضر نحوه برخورد با دانش‌آموزانی که به آسیب‌های اجتماعی نظیر کودک‌آزاری دچار می‌شوند مبتنی بر ناآگاهی است»، اظهارکرد:با امضای تفاهم‌نامه همکاری، در اسرع وقت در برخورد با دانش‌آموزان آسیب دیده اقدام می‌شود تا جلوی عوارض ناشی از این آسیب‌ها گرفته شود.

وی در ادامه، با اشاره به کاهش سن اعتیاد در کشور افزود: باید رویکرد پیشگیرانه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه شخصیت کودکان و نوجوانان در سن شش تا 16 سالگی شکل می‌گیرد.

وی با بیان این‌که «بهترین زمان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی سن پیش دبستانی است» عنوان کرد: دراین سطوح با آموزش عزت نفس، تفکر نقاد و خودآگاهی می‌توان از ابتلا به اعتیاد در سنین بالاتر جلوگیری کرد.

مدیرکل سازمان بهزیستی گفت:آموزش زندگی و آموزش‌های پیش از ازدواج در سطح فردی و خانوادگی از برخی آسیب‌های شایع مانند فرار از خانه یا خودکشی‌ جلوگیری می‌کند.

برخورد با زنان خیابانی و متکدیان، نیازمند همکاری بین بخشی است
وی با اشاره به لزوم توانمندسازی و بازتوانی آسیب‌دیدگان اجتماعی، گفت:‌ بایدبا ایجاد اشتغال زمینه‌های ابتلای دوباره به آسیب‌ اجتماعی را به حداقل رساند؛ زیرا چه بسا این افراد دوباره به‌خاطر فقر و مشکلات مالی به شرایط قبلی باز گردند.

وی در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر واکنش منفعلانه بهزیستی در برخورد با زنان خیابانی و متکدیان، اظهارکرد: برخورد‌ با این افراد نیازمند همکاری‌های بین بخشی است و شورای اجتماعی کشور نقش اساسی رادر هماهنگی دستگاه‌های مجری و مسئول در زمینه آسیب‌های اجتماعی ایفامی‌کند.

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”