در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1368

تشکر کرده: 2237 مرتبه
تشکر شده: 3512 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط Java » دوشنبه 4 مهر 1390 17:34

برگزاری کنفرانس مطبوعاتی توسط این دو جاسوس آمریکایی و سخنان آنان علیه ایران، در حالی است که آنان در آغاز ورود حتی به تمجید از مقامات ایرانی نیز پرداخته و تنها از دستگیری خود و نه شرایط زندان انتقاد کرده و در این باره، چیز دیگری به خبرنگاران نگفته بودند.

بنابر این گزارش، به فاصله چند ساعت، مقدمات برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی برای این دو تن مهیا می‌شود و این دو اتفاقا نه از دشواری شرایط زندان برای خود که برای دیگران نیز سخن می‌گویند!

در این باره، «جاشوا فتال» و «شین بوائر» در پاسخ به یک پرسش درباره اینکه آنان دولت ایران را خواهند بخشید، این گونه می‌گویند: پاسخ ما این است که‌ چگونه می‌توانیم دولتی را ببخشیم که به زندانی کردن شمار بسیاری از افراد بی‌گناه و زندانیان عقیدتی اقدام می‌کند؟
این مردم ایران هستند که متحمل فشارهای سنگین می‌شوند و دولتی بی‌رحم که احترامی برای حقوق بشر قایل نیست، بالای سر خود دارند.

آنان بدون اینکه کسی از آنان بپرسد، ایران برای بازسازی چهره بین‌المللی خود، چه کاری باید بکند، این گونه به پیچیدن نسخه برای سیاست‌های بین‌المللی ایران می‌پردازند: روزنامه‌نگاران پشت میله‌های زندان می‌مانند و مردم بی گناه اعدام می‌شوند. اگر دولت ایران می‌خواهد تصویر خود را در جهان تغییر و فشار بین‌المللی را کاهش دهد، باید همه زندانیان سیاسی و عقیدتی را بی‌درنگ آزاد کند.

نکته قابل توجه اینکه، این دو آمریکایی تقریبا به همه پرسش‌ها، پاسخ‌ نامربوط می‌دادند، که احتمالا پاسخ‌ها از پیش آماده بوده و بناچار در جواب، آنها را ارایه می‌کردند!

با این حال، ایجاد فضای ضد ایرانی توسط این دو آمریکایی و استفاده از آن علیه ایران، چندان غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد، ولی آنچه غیر طبیعی است، رفتار سیاستمداران ایرانی در رویارویی با این دو آمریکایی و آزاد کردن آنان بود.

اکنون پرسش این است، هنگامی که مقامات عمانی با هواپیماهای اختصاصی به ایران می‌آمدند تا با میانجیگری، این دو را آزاد کنند و ما را مجبور به انجام عمل بشردوستانه در قبال مجرمان آمریکایی کردند، چرا کسی از آنان نخواست تا آمریکایی‌ها را به انجام رفتار انسان‌دوستانه در قبال زندانیان ایرانی وادارند؟ چرا کسی از عمانی‌ها تضمینی نگرفت که این دو پس از آزاد شدن، بازیچه دست سیاست‌های آمریکا قرار نگیرند؟

به راستی، چرا در حالی که سخنان این دو آمریکایی، بالاترین اخبار خبرگزاری‌های بین‌المللی قرار گرفته، حسن نیت و اقدام بشردوستانه ایران در قبال آنان در صدر خبرگزاری‌های قرار نگرفته است؟! چرا کسی به آنها نمی گوید بر فرض که ادعایشان در مورد کشتن مردم بی گناه در زندان های ایران درست باشد، چرا حداقل یک سوزن به خود و دولت خود نمی زنند و... و یا اینکه اگر در آمریکا کسی خلاف امنیت ملی سخن بگوید و بنویسد، برخورد دولت با او چگونه است؟

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: دو آمریکایی که بیش از دو سال به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بودند روز یکشنبه پس از ورود به نیویورک گفتند بیگناه بودند و تنها به علت ملیت شان گروگان گرفته شده بودند.

جاش فاتال و شین بائر که ماه ژوئیه سال دو هزار و نه به همراه دوستشان سارا شورد در مرز عراق و ایران بازداشت شده بودند روز چهارشنبه هفته گذشته پس از آنکه عمان وثیقه یک میلیون دلاری برای آنها را پرداخت کرد آزاد شدند. شورد نیز سال گذشته به قید وثیقه ای پانصد هزار دلاری آزاد شده بود.

فاتال و بائر ماه گذشته پس از محاکمه، به جرم ورود غیر قانونی به کشور و جاسوسی به هشت سال زندان محکوم شدند . اما واشنگتن جاسوس بودن این دو تبعه خود را تکذیب کرده است . باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز روز چهارشنبه گفت آنها هرگز نمی بایست بازداشت می شدند.
بائر و فاتال در حالیکه اعضای خانواده شان در کنار آنها ایستاده بودند در کنفرانسی خبری در نیویورک گفتند دعوی علیه آنها کاملا ساختگی و شامل دروغ هایی مسخره بود که وانمود می کرد ما در یک توطئه آمریکایی - اسرائیلی به منظور تضعیف ایران دست داشته ایم .
بائر در این کنفرانس خبری گفت: تنها توضیح برای بازداشت طولانی ما در ایران ، سی و دو سال خصومت بین آمریکا و ایران است. ما به جاسوسی محکوم شدیم چون آمریکایی بودیم. هرگز مدرکی علیه ما ارائه نشد.
باتوجه به اینکه آمریکا و ایران از انقلاب اسلامی سال هزار و نهصد و هفتاد و نه ایران تاکنون هیچگونه روابط دیپلماتیک نداشته اند ، برخی کشورها برای آزادی این دو کوهنورد آمریکایی میانجی گری کردند .
آزادی بائر و فاتال با سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد همزمان شد .
احمدی نژاد که با غرب و دیگر دولت های غربی برسر برنامه هسته ای ایران دچار مناقشه است ، آزادی این دو تبعه آمریکا را یک اقدام بشردوستانه ازسوی ایران توصیف کرد .
بائر که با سارا شورد نامزد کرده است تصریح کرد: هر وقت از رفتار آنها با خودمان شکایت می کردیم ، نگهبان ها شرایط زندان گوانتانامو و زندان های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا را برای ما یادآوری می کردند . ما فکر نمی کنیم اینگونه موارد نقض حقوق بشر ازسوی دولت ما توجیهی برای رفتاری باشد که با ما وجود داشت .
وی افزود ما معتقدیم اینگونه اقدامات ازسوی آمریکا بهانه ای برای دیگر دولت ها ازجمله ایران است تا چنین رفتارهایی را انجام دهند .
فاتال گفت: در طول مدت این هفتصد و هشتاد و یک روز زندان تنها پانزده دقیقه مکالمه تلفنی با خانواده هایشان و همچنین یک ملاقات کوتاه با مادرانشان داشتند .
وی افزود: ما می بایست دائما اعتصاب غذا می کردیم تا نامه هایی را که خانواده هایمان برای ما ارسال کرده بودند در اختیار ما قرار دهند .
فاتال تصریح کرد: ما بارها صدای فریاد زندانیان دیگری را می شنیدیم که کتک می خوردند و ما نیز نمی توانستیم هیچ کاری را برای آنها انجام دهیم . سلول انفرادی بدترین تجربه زندگی ما بود .
وی گفت از همان ابتدا برای ما کاملا روشن بود که گروگان هستیم . این صحیح ترین اصلاحی است که می توان به کار برد زیرا دولت ایران همیشه مسئله ما را به مناقشه سیاسی خود با آمریکا ارتباط می داد .
بائر و فاتال همچنین از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، جلال طالبانی رئیس جمهور عراق، هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا، دولت های ترکیه، برزیل و عمان و همچنین سفیر سوییس در ایران برای کمک به آزادی آنها تشکر کردند
http://www.irinn.ir
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Java تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, ASHKAN95, FARSHAD.ADL, كيارش, airplane, f35e

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

598

تشکر کرده: 229 مرتبه
تشکر شده: 75 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 دی 1386 12:47

محل سکونت

پشت كامپيوتر !

آرشيو سپاس: 6417 مرتبه در 587 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط nima-rad » دوشنبه 4 مهر 1390 17:47

مراسم نامزدی "سارا شورد" با "شين باوئر" جاسوسان آزادشده آمریکایی با ساقدوشي "جاش فتال" جاسوس سوم، در هتل "قصر البستان" پايتخت عمان بطور خصوصی و تنها با حضور اعضای خانواده دو آمریکایی و سفیر آمریکا در مسقط برگزار شد.     
مونم چي بگمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ.............
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب nima-rad تشکر کرده اند:
f35e, GHAZALAK88, ASHKAN95, Present, MISSILE, كيارش, airplane

Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط GHAZALAK88 » دوشنبه 4 مهر 1390 17:57

......................... :-(
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط saeedjiji » دوشنبه 4 مهر 1390 18:59

بابا ولشون کنید ،

با چند تا جمله‌ی ساده تا آخر عمرشون تامین هستن،

خودشون که هیچ چی ، هفت نسلشون هم خرج کنه تموم نمیشه.


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
ASHKAN95, hermes_PERSIAN, كيارش, airplane, f35e

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط FARSHAD.ADL » دوشنبه 4 مهر 1390 19:24

خیلی جالبه.فکرشو بکنید همین اتفاق در مورد شهروندان ایران می افتاد.آیا دولت آمریکا هم همین رفتارو میکرد؟! :-x
آرزو به دل موندیم ما هم یک بار عکس العمل قاطعی داشته باشیم.اونا هر بلایی بخوان سر هموطنان ما میارن ما هم اینور جاسوسا شونو با سلام و صلوات میفرستیم میرن.
راستی کت شلوارم دادن بهشون؟!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
f35e, ASHKAN95, GHAZALAK88, Present, hermes_PERSIAN, airplane, behrad90

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

226

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 خرداد 1389 13:32

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 166 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط metal_korn » دوشنبه 4 مهر 1390 22:58

آزادشون کردن توقع دارن برن تو آمریکا تشکر هم بکنن
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن پاک ازدواج میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

جنایات غرب علیه مردم ایران بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب metal_korn تشکر کرده اند:
airplane, f35e

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آبان 1388 17:24

آرشيو سپاس: 4243 مرتبه در 517 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط Qaher1406 » سه شنبه 5 مهر 1390 01:48

باسلام

ازقدیم گفتنترحم برگرگ تیزدندان ستمکاری بودبرگوسفندان
تقدیم به تمام بچه های سنترال که خودشون
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

«  اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/new ... 23_953.jpg

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Qaher1406 تشکر کرده اند:
reza4087, airplane, f35e, HORLIKAN, HS368, AGeNiS1, Present, mehdighorbani, FARSHAD.ADL

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1407

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

محل سکونت

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط airplane » سه شنبه 5 مهر 1390 02:32

desert storm نوشته است:خیلی جالبه.فکرشو بکنید همین اتفاق در مورد شهروندان ایران می افتاد.آیا دولت آمریکا هم همین رفتارو میکرد؟! :-x
آرزو به دل موندیم ما هم یک بار عکس العمل قاطعی داشته باشیم.اونا هر بلایی بخوان سر هموطنان ما میارن ما هم اینور جاسوسا شونو با سلام و صلوات میفرستیم میرن.

راستی کت شلوارم دادن بهشون؟!

حق با شماست من نمیدونم ایا مسئولان به فکر زندانیان ایرانی در بند امریکا هستند مثل اون خانوم که دو تا دختر تو ایران داشت و زیر شکنجه دو بار سکته کرد
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت
کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
mm1990, Present, FARSHAD.ADL, HS368

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1924

تشکر کرده: 23 مرتبه
تشکر شده: 89 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 24 فروردین 1389 20:01

محل سکونت

IRAN

آرشيو سپاس: 8506 مرتبه در 1646 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط HORLIKAN » سه شنبه 5 مهر 1390 06:48

بني بشر زبانوش لال از دست اين احمدي نژاد . به قرآن من اولين نفر بودم تو حكميه بهش راي دادم ولي مثله ... پشيمونم.

اين ما هستيم كه به خودمون بها ميديم . جنس جلوي پا افتاده رو كسي نگا نميكنه

وقتي رئيس جمهور ما نرسيده به آمريكا از مديريت جهان ميگه چه انتظاري ازش هست؟

ترو قرآن بين وبينالله كشور امريييييييييييكا براي اون سه نفر چه كار كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دولت ايران براي اون 11 نفر چكار كررررررررررررررررررررررررررررررررد؟

غير از اين بود كه روزي نبود كه نامه و پيغام از امريكابياد منوط به درخواست ازادي اين 3 موجود؟

دولت امريكا براي مردمش احترام قائل ولي اينجا مردم در نظر مسئولين مثه .... ميمونن

فقط به فقط
لهم عجل لولیک الفرج
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________

  کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HORLIKAN تشکر کرده اند:
HS368, AGeNiS1, Present, Sami 1993, FARSHAD.ADL, Java, un4given.1991

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1368

تشکر کرده: 2237 مرتبه
تشکر شده: 3512 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط Java » سه شنبه 5 مهر 1390 15:53

"بني بشر زبانوش لال از دست اين احمدي نژاد . به قرآن من اولين نفر بودم تو حكميه بهش راي دادم ولي مثله ... پشيمونم."
تازه این اولشه! :P
حکایت حاج محمود حکایت همون کفن دزده است که موقع مرگ از پسرش خواست یه کاری کنه تا مردم بعد مرگش براش خدا بیا مرزی بفرستن... :P
............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

204

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 46 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 31 مرداد 1389 12:47

آرشيو سپاس: 1541 مرتبه در 194 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط MISSILE » سه شنبه 5 مهر 1390 16:11

سلام دوستان :razz:

کلی شهید دادیم که کسی جرائت نکنه پاشو بی اجازه داخل خاکمون بذاره حالا ببین کارمون به کجا کشیده که.....................

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MISSILE تشکر کرده اند:
behrad90

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

محل سکونت

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

توسط Ruozbeh » سه شنبه 5 مهر 1390 17:20

خیلی عذر میخوام ولی این موضوع چه ربطی به احمدی نژاد داره؟
مگه بر اساس قانون اساسی دستگاه قضایی کاملا مستقل نیست؟
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, MOHAMMAD JAFAR, f35e

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 13 مهمان