در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ ايران به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 1 دی 1388 12:03

آرشيو سپاس: 35 مرتبه در 14 پست

Re: چند سوال مهم درباره اصالت وجود هخامنشیان

توسط milatave » پنج شنبه 13 بهمن 1390 03:09

panda64 نوشته است:  کسانی را که نام بردم همه تحصیل کردگان تاریخ و یا زبان شناسی هستند و مطلبشون مستند اما دوستان شما مشتی لمپن هستند که هنری جز جعل ندارند و اکثرا فاقد سواد اکادمیک هستند.  بین مارگارت تاچر و یک مقام فرانسوی منظاره ایی پیش آمده بود که فرانسویه می گفت که ما اولین حقوق بشر دنیا هستیم و خانم تاچر در پاسخ به ایشان گفتند که اولین منادی حقوق بشر کوروش کبیر بوده!!!  اگر هم دلت مستند میخاد برو فرانسه موزه لوور تا ببینی چقدرش مال هخامنشیان هست البته اگه به چشمات شک نداری!!!
به کوروی چشم ضد ایرانیها هم اکنون فرانسه انکار نسل کشی ارامنه را جرم اعلام کرد انشالله خود ارمنستان غربی و کردستان را هم از ترکیه پس میگیریم

تا الان حدودا 30 تا سوال از جانب ما مطرح شد... و کسی قادر به جواب نبود تا الان. سوالات من چه ربطی به مناظره خانم تاچر داشت؟ این چندمین باره که شما به بحث های حاشیه ای و بی ربط میپردازید که توش کمی توهین هم هست.(ولی چون هنوز سن شما رو نمیدونم,  ناراحت نمیشم )
لطفا لطف کنید جوابی بفرمائید که برای خود شما هم منطقی باشه. یعنی تجسم کنید که شما جای ما هستید.

hermes_PERSIAN نوشته است:پس از بحثهای بسیار و آوردن دلایل و مدارک و ارجاع به کتب گوناگون که نویسنده برخی از آنها به نظر تعداد قلیلی از دوستان حاضر پس از مرگ ناگهان خود فروخته شدند و دلایل و کتبی که به نظر هر بیننده که بدون پیش داوری قضاوت کند می تواند راهگشا باشد ولی توسط این دوستان حتی یکبار هم ورق زده نشد یا مشاهده نشد. لذا برای اجتناب از تکرار صحبتهای بی اساس در مورد فرهنگ و تاریخ کهن کشور عزیزمان در این بحث که سعی داشتم علمی ادامه دهم ولی به پیروی از هوای نفس :-(  متهم شدم ( ظاهرا دوستان از زدن هیچ تهمتی به مرده یا زنده ابایی ندارند)خاتمه داده از دوستان هم خواهش می کنم وقتی دلیل و مدرک افاقه نمی کند به این بحث ادامه ندهند تا مجددا این تاپیک باز نشود.
ظاهرا تمام دنیا از 2500 سال ( از مصر و یونان و هند تا سربازانی که در آفریقا پیدا شدند) پیش دست به یکی کرده اند تا برای ما تاریخ بسازند. خوب اینم به نوبه خودش جالب بود.

هیچ کس در مورد نویسنگان هیچ ادعایی نکرده هنوز. دوست عزیز بله بنده خودم که اینجا دارم بحث میکنم هیچ کتابی رو ورق نزدم چون همشون pdf بودند.اگه شما ورق زدی لطفا بگو بدونیم چرا تو کتابهای قبل و بعد از حمله اعراب که بر جای مانده و همچنین تاریخ های کشورهای همسایه و کشورهای خاورمیانه اثری از هخامنشیان نیست؟ ما که نباید دنبال مدرک بگردیدم. سوال کننده ما هستیم. شما مدرکی بیارید که برای قبل از 100 سال پیش باشه.
هرچی میگردم یک نمونه توهین نمیبینم به شما و دوستانتون شده باشه اما برعکس چرا.

کتاب های گزنفون و کتب عهدعتیق و کتاب هرودوت منبع هخامنشیان هستند. اما توجه کنید که در میان این کتابها , با وجود اینکه کتب عهدعتیق مطرح بود و خیلی بیشتر بود تعداد کسانی که این کتب کتاب دینیشان بوده ولی با این حال تحریف در این کتاب به وجود آمده و تبدیل به ده ها نسخه گردیده.
با این وجود چگونه میتوان به کتب یونانی اعتماد نمود؟ با این حال که مصحح آنها یونانی نیستند؟
جدای از اینها از کجا معلوم شخصیت نام برده در این کتاب ها و شخصیت نام برده در کتابهای تصحیح شده یکی باشد؟

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » پنج شنبه 13 بهمن 1390 06:35

milatave نوشته است:
panda64 نوشته است:  کسانی را که نام بردم همه تحصیل کردگان تاریخ و یا زبان شناسی هستند و مطلبشون مستند اما دوستان شما مشتی لمپن هستند که هنری جز جعل ندارند و اکثرا فاقد سواد اکادمیک هستند.  بین مارگارت تاچر و یک مقام فرانسوی منظاره ایی پیش آمده بود که فرانسویه می گفت که ما اولین حقوق بشر دنیا هستیم و خانم تاچر در پاسخ به ایشان گفتند که اولین منادی حقوق بشر کوروش کبیر بوده!!!  اگر هم دلت مستند میخاد برو فرانسه موزه لوور تا ببینی چقدرش مال هخامنشیان هست البته اگه به چشمات شک نداری!!!
به کوروی چشم ضد ایرانیها هم اکنون فرانسه انکار نسل کشی ارامنه را جرم اعلام کرد انشالله خود ارمنستان غربی و کردستان را هم از ترکیه پس میگیریم

تا الان حدودا 30 تا سوال از جانب ما مطرح شد...

حالا این جانب شماها که سوال در میارن سازمان داره ؟ یا تشکیلات خاصی هست؟ حقوق هم میگیرید یا بخاطر تعصبهای قومی و نژادی تون مجانی کار میکنین؟

یک داستان تاریخی عربی هست که خیلی جالبه یک روز یه عربی میاد از ابوذر سوال میپرسه ، ابوذر بجای اینکه جوابش رو بده با استخون شتر میزنه تو سر یارو .
بعد یه کسه دیگه ای میاد میگه این چه کاری بود کردی مرد حسابی آدم که جواب سوال رو اینطوری نمیده که....
ابوذر میگه این یارو هر روز یک سوال میومد میپرسید من هم جوابش رو میدادم قانع شه بره و مسئله براش روشن شه، ولی باز با یه سوال شبه بر انگیز دیگه میومد، فقط برای این میاد سوال میپرسه که تو ذهن بقیه شبه ایجاد کنه این آدم با حرف و منطق کارش راه نمیافته

کار اون عرب سوال بپرس هم جالب بوده چون اگه هر روزی که میرفته از هر 10 نفری که اونجا بودن فقط 2 نفر هم سوال رو میشنیدن ولی به هر دلیلی نمتونستن جواب رو بشنون یعنی کلی موفقیت که تو ذهن 2 نفر بیشتر شبه ایجاد شده

راستی شما وقتی تاپیک رو دوباره آپ کردی گفتی دیگه کاری ندارم چی میشه این آخرین پستم هست یادته؟ اعتبار حرفاتون همین قدر دیگه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, Ruozbeh, milatave, M.Lawyer

Major II

Major II

نماد کاربر
184

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1390 13:27

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 135 پست

توسط kdf » پنج شنبه 13 بهمن 1390 12:17

armanmodern نوشته است:مرگ بر هر تفکری که برای اثبات وجود خودش، دنبال نابودی و تحریف دیگر تفکرهاست...

هزاران آفرین و احسنت بر شما. واقعا که حرف همه را در یک جمله به بهترین نحو ممکن بیان کردید

ما یه مشت سربازیم جون به کف

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kdf تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN, armanmodern, M.Lawyer

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تاريخ عضويت

توسط milatave » پنج شنبه 13 بهمن 1390 15:13

SORENA نوشته است:حالا این جانب شماها که سوال در میارن سازمان داره ؟ یا تشکیلات خاصی هست؟ حقوق هم میگیرید یا بخاطر تعصبهای قومی و نژادی تون مجانی کار میکنین..........
راستی شما وقتی تاپیک رو دوباره آپ کردی گفتی دیگه کاری ندارم چی میشه این آخرین پستم هست یادته؟ اعتبار حرفاتون همین قدر دیگه

به نظرت از کی پول میگیریم , میخام بدونم شما چه فکری میکنید؟؟؟
داستان ابوذر هم قشنگ بود, در واقع بنده عقیده دارم به بچه مسلمونایی مثه شما نمیشه یه حرفی رو پذیروند چون چشمه ی ایمان به یک موضوع درون شما خیلی میجوشه و به این دلیل ممکنه ایمان با احساسات قاطی بشه و جای عقل حکم کنه!!!

درمورد این که گفتم این آخرین پستمه ولی دوباره پست دادم بهتر بود مطالبو کامل میخوندی:
{
با سلام. من این تاپیک رو زدم [url]topic-t85626.html#p342590[/url] که این بحث رو در تاپیک فعلی ادامه ندم. چون عنوان این تاپیک سوالی هست. اما چون تاپیک فردوسی و تاریخ تحریف شده ایران قفل شده مجبورم اینجا ادامه بدم.}

Major

Major

نماد کاربر
841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » پنج شنبه 13 بهمن 1390 16:59

milatave نوشته است:
SORENA نوشته است:حالا این جانب شماها که سوال در میارن سازمان داره ؟ یا تشکیلات خاصی هست؟ حقوق هم میگیرید یا بخاطر تعصبهای قومی و نژادی تون مجانی کار میکنین..........

به نظرت از کی پول میگیریم , میخام بدونم شما چه فکری میکنید؟؟؟
داستان ابوذر هم قشنگ بود, در واقع بنده عقیده دارم به بچه مسلمونایی مثه شما نمیشه یه حرفی رو پذیروند چون چشمه ی ایمان به یک موضوع درون شما خیلی میجوشه و به این دلیل ممکنه ایمان با احساسات قاطی بشه و جای عقل حکم کنه!!!

درمورد این که گفتم این آخرین پستمه ولی دوباره پست دادم بهتر بود مطالبو کامل میخوندی:
{
با سلام. من این تاپیک رو زدم [url]topic-t85626.html#p342590[/url] که این بحث رو در تاپیک فعلی ادامه ندم. چون عنوان این تاپیک سوالی هست. اما چون تاپیک فردوسی و تاریخ تحریف شده ایران قفل شده مجبورم اینجا ادامه بدم.}

حرفهای شما در چند روز عوض میشه و اعتبارش هم در همین حد هست شما که نوشته های خودتون رو فقط و فقط در طی چند روز و کمتر از یک ماه رو تحریف میکنی و پس و پیش میگی بنظر خودتون نیازی هست به موارد تاریخی که نیاز به مطالعات بسیار و داشتن تسلط و اعتبار و مستدل سخن گفتن و .... هست بکنید؟ این موضوع دیگه مربوط به 1000ران سال پیش نیست که براحتی بتونید دست به تحریف و تشکیک بزنید صحبتهای خودتون در چند روز اخیر بصورت مستدل هست:

شما در این پست گفتید آخرین سخنم هست :

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

milatave نوشته است:با سلامی دوباره.
اومدم نظرمو بگم و برم. این آخرین نوشته ایه که میزارم.
من راه خودمو پیدا کردم. من به سلسله ی پادشاهی ای که تاریخش از 100 سال پیش تازه وارد ایران شده و متعصبانی برای خودش پیدا کرده اهمیتی نمیدم. چون میدونم تو هیچ کتاب ایرانی و فارسی و حتی پارسی پهلوی اثری از هخامنشیان نیست و هیچ شاعری حرفی از هخامنشیان نزده حتی فردوسی ای که به تقریر تاریخ ساسانی و قبل از ساسانی پرداخته! و به جای هخامنشیان وارداتی به سلسله ای واقعی پرداخته به نام کیانیان که زمان حکومتشون با زمان حکومت هخامنشیان برابری میکنه.  هرچند برخلاف خود شاعر برخی بیخرد شاهنامه رو افسانه میدونند:          
                                                                     کزین نامور نامهٔ شهریار / به گیتی بمانم یکی یادگار
                                                                     تو این را دروغ و فسانه مدان / به رنگ فسون و بهانه مدان
                                                                     ازو هر چه اندر خورد با خرد / دگر بر ره رمز و معنی برد
جدای از این, کتب زرتشتی مانند مینوی خرد , دینکرد, پندوهش از اسناد مطمئن سلسله ی کیانیان هستند. و کتب جاماسپنامه و اوستا  ثابت میکنه که تخت جمشید رو داریوش نساخته تخت جمشید ساخته جمشید که همون حضرت سلیمان نبی هستش هست, و قبری که به دروغ از 100 سال پیش به قبر کوروش معروف شده قبر مادر حضرت سلیمان هستش.

با دیدی دیگه , واضح هست که استعمارگران علاقه شدیدی به تاریخ هخامنشیان دارند و هنوز هم تو شبکه های فارسی زبان اونها تاریخ هخامنشیان ذکر میشه.و واضح هست برای اسطوره سازی بیان میشه. دروغ ها و مبالغه در مورد این سلسله  و ذکر نکردن جنایات و خباثت هایشان بیانگر همین موضوعه  ,برای مثال ذکر نمیشه که چرا کوروش با خاله ی خودش و داریوش با خواهر خودش ازدواج کرده. مگه زرتشتی نبودن؟  ذکر نمیشه که چرا خشایارشاه پایه برگه کشتن ایرانیان رو امضا میکنه! خیر سرش میخواسته مشروب نخوره. در واقع اثری از زرتشتی بودن هخامنشیان وجود نداره.
ننگ به کتابی (تاریخ مشیرالدوله) که باعث شد تاریخ هخامنشیان وارد ایران بشه. ننگ بر این وزیر خود فروخته ی شاه قاجار.

و سراخر با ابیاتی از حافظ  عرضمو خاتمه میدم.
    این همه جنگ و جدل حاصل کوته نظریست / گر نظر پاک کنی کعبه و بتخانه یکیست.
    جنگ هفتادو دو ملت همه را عذر بنه / چون ندیدند حقیقت ره بیگانه زدند.
    عابدان آفتاب از دلبر ما غافلند / ای ملامتگو خدا را رو مبین آن رو ببین.  

خدا نگه دار :-P

و در این پست که قبل از پستی که بهش اشاره فرمودید بعد از داغ کردن دوباره تاپیک به فعالیت خودتون ادامه دادین:

milatave نوشته است:
alavi66 نوشته است:
من با حرف شما مخالفم در هیج ندیده ام که اعراب عنوان تخت جمشید را برگزیده باشند!!بنده چندین کتاب معتبر تاریخی خوانده ام تواریخ مورخان اسلامی را خوانده ام هیچ کدام چنین مطلبی را نگفته اند بعلاوه اگر عربهای می خواستند نامی را انتخاب کنند نامی عربی بر می گزیدند تخت وازه ای فارسی است بعید است فارسی عربها این قدر خوب بوده باشد که این عنوان روان یعنی تخت جمشید را انتخاب کرده باشند اگر می خواستند نامی جعل کنند می گفتند کرسی جمشید! به نظر من تعصب را کنار بگذارید و راه را برای مورخان بازکنید.مجددا بیان می کنم مهمترین منبع تاریخ ایران خدای نامه است که در زمان ساسانیان نوشته شده و شرح تاریخ ایران بوده است و این کتاب یقینا بدست مورخان بعد از اسلام رسیده است و منبع مستقیم و غیر مستقیم همه مورخان اسلامی بوده است.نکته قابل توجه این که تمام مورخان اسلامی که به تاریخ عمومی جهان پرداخته اند در تاریخ ایرانیان از کیانیان یاد می کنند پس لطفا نگویید ادله طرف مقابل ضعیف است

دوست گرامی ممنون.... من هم میگم اعراب نام جمشید رو بر تخت جمشید نزاشتند بلکه خود جمشید ( بعضی عقیده دارند سلیمان نبی) این کاخ رو ساخته.
و میدونم که قبری که به عنوان قبر کوروش معرفی میشه و عده ای میگن اینکه قبلا خیال میکردند این قبر, قبر مادر سلیمان است دروغی بوده که اعراب ساختند. کاملا بی پایه و اساسه این قبر همیشه قبر مادر سلیمان یعنی مادر جمشید بوده.

و اون پستی که بهش اشاره فرمودید مربوط به پستهای بعدی شما هست، اینطوری هست که ارزش سخن های جناب عالی مشخص میشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SORENA تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
256

تاريخ عضويت

جمعه 2 دی 1390 20:01

آرشيو سپاس: 603 مرتبه در 172 پست

توسط panda64 » پنج شنبه 13 بهمن 1390 18:31

آقا هرکی ادعا دوستی به آب و خاک ای سرزمین را داره باید این ویدئو را فلگ کنه:
http://www.youtube.com/watch?v=MQ5iNEVN ... creen&NR=1

ار همون آدمهایی که هخامنشیان و کوروش و داریوش را انکار میکنند این کلیپ را ساخته اند که توش خود را سگسان(گرگ) می خوانند و ایرانیها را سگ!!!
حالا ببینیم که غیرت داره

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب panda64 تشکر کرده اند:
hermes_PERSIAN

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تاريخ عضويت

توسط milatave » جمعه 14 بهمن 1390 02:26

SORENA,  
جناب؟ شما ساعت پست هارو نگاه کن..... اتفاقا من پستی که توضیح داده بودم چرا دوباره پست زدم اول نوشته بودم اما چون بقیه پست ها کوتاه بود اونارو زودتر کامل کردم. و سپس به پست اولی پرداختم......    جدای از این این چه نتیجه ای شما گرفتی؟  گیرم که گفتم دیگه نمیام و دوباره اومدم چه ربطی به حرفام داره؟  :-x  اگه قرار بود من هم مثه شما نتیجه گیری کنم الان بنیان تاریخی که از 100 سال پیش برای جهان نوشته شده رو ویران میکردم پس!
اگه میشه مطلبی بیار که اثبات کنه فکر من غلطه...راهنمایی میکنم: مطلبی بیار که نشون بده که تاریخ این سلسله در کتب تاریخی ایرانی وجود داره..... و من مطمئنم وجود نداره......

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تاريخ عضويت

توسط milatave » جمعه 14 بهمن 1390 02:29

**** دوستان گرامی؟ باز هم تکرار میکنم. منتظر مطلبی هستم که تازگی داشته باشه و کاملا منطقی باشه و اثبات کنه که این تاریخ وارداتی نیست ****

Major II

Major II

نماد کاربر
184

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1390 13:27

آرشيو سپاس: 679 مرتبه در 135 پست

توسط kdf » جمعه 14 بهمن 1390 19:08

milatave نوشته است:**** دوستان گرامی؟ باز هم تکرار میکنم. منتظر مطلبی هستم که تازگی داشته باشه و کاملا منطقی باشه و اثبات کنه که این تاریخ وارداتی نیست ****

بعد از اون همه دلیل و برهانی که دوستان ما در صفحات اول آوردند یه بار دیگه این موضوع رو مطرح میکنید ؟ فکر کنم خودتون دارای تعصب عجیببی باشید.توصیه میکنم دیگه زیاد به این موضوع ادامه ندید چون به نتیجه ای نمیرسید.

ما یه مشت سربازیم جون به کف

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kdf تشکر کرده اند:
M.Lawyer, hermes_PERSIAN, armanmodern, SORENA

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
55

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 آذر 1386 11:14

آرشيو سپاس: 108 مرتبه در 24 پست

توسط gh742 » شنبه 15 بهمن 1390 07:40

در تاريخ طبري از پادشاهي به نام كيرش نام برده شده است

Moderator

Moderator

نماد کاربر
1921

تاريخ عضويت

شنبه 29 خرداد 1389 16:45

آرشيو سپاس: 13151 مرتبه در 1830 پست

توسط رونین » شنبه 15 بهمن 1390 12:01

ضمن عرض سلام و ادب خدمت کاربران گرامی

کاربر گرامی milatave

ضمن عرض ادب و احترام بهتر هست از ادامه بحث خود داری شود چون نتیجه ای در پی نخواهد داشت و ضرورتی هم در ادامه ان نمیبینم. چنانچه مطلب خاصی در نظر شماست با پیام بنده را مطلع سازید

از کاربران گرامی هم خواهش میکنم از ادامه بحث خود داری فرمایند.

با عرض ادب و احترام

رونین
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
          زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
                          اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
                                                   مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار

زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رونین تشکر کرده اند:
ASHKAN95, sayeh_roshan_1988, armanmodern, CAPTAIN PILOT, HESAM-007, hermes_PERSIAN

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
41

تاريخ عضويت

توسط milatave » شنبه 15 بهمن 1390 17:16

رونین نوشته است:ضمن عرض سلام و ادب خدمت کاربران گرامی
کاربر گرامی milatave
ضمن عرض ادب و احترام بهتر هست از ادامه بحث خود داری شود چون نتیجه ای در پی نخواهد داشت و ضرورتی هم در ادامه ان نمیبینم. چنانچه مطلب خاصی در نظر شماست با پیام بنده را مطلع سازید
از کاربران گرامی هم خواهش میکنم از ادامه بحث خود داری فرمایند.
با عرض ادب و احترام
رونین

سلام.... خواهش میکنم. صاحب اختیارید. دیگه ادامه نمیدم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب milatave تشکر کرده اند:
رونین, ASHKAN95, HESAM-007

قبليبعدي