در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderator

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 278 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 8 مهر 1388 23:15

آرشيو سپاس: 15889 مرتبه در 1490 پست

Re: ساخت ناوهاي هواپيمابر در نداجا بزودي كليد مي خورد

توسط oweiys » پنج شنبه 7 مهر 1390 01:00

مگه ناو هواپیمابر با انرژی هسته ای کار نمیکنه؟ ماکه هنوز نتونستیم راکتور هسته ای بسازیم

سلام ، ناو های هواپیمابر لزوما هسته ای نیستند ؛ بلکه با توجه به حمل تعداد زیادی هواپیما و نیاز مبرم به انرژی زیاد و مسائل دیگر

ناوهای هواپیمابر فوق پیشرفته از سوخت هسته ای استفاده می کنند ، مثلا کلاس نیمیتز دارای 2 راکتور هسته ای + 4 پروانه است.

روند تغییر سوخت ناوهای هواپیمابر دیزلی به هسته ای :

اطلاعاتی در مورد ناو هواپیمابر :  

topic-t69029.html

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب oweiys تشکر کرده اند:
ASHKAN95, FARSHAD.ADL, ali nuri, كيارش, Mahdi1944, MOHAMMAD JAFAR, Sami 1993, CAPTAIN PILOT, behrad90, @lirez@, W W 3, mehdighorbani, رضاخان, kayvan6079, shola, Shahbaz, Present, reza4087, nima-rad

Major I

Major I

no avatar
863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

توسط FARSHAD.ADL » پنج شنبه 7 مهر 1390 01:30

اصلا گیریم همین الانشم ساختیم.به چه دردمون میخوره؟مگه راهبرد ما هجومیه که بخوایم بفرستیمش مثلا به قول آقایون خلیج مکزیک!!!یا اینکه قراره باهاش خلیج فارس و دریای عمان رو بالا پایین کنیم.
ساختنشو که بالاخره میتونیم ولی این که به دردمون میخوره یا نه مهمه.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
nima-rad, ali nuri, Present, ASHKAN95

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 7 مهر 1390 01:34

جناب مجتبی
اول از همه از شما بابت متوهم خواندن من و دیگر دوستان تشکر و قدردانی می کنم .

سپس به شما توصیه می کنم اگر واقعا جوابی برای AMG دارید ، هم اکنون به سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی بروید و بعد از عضویت خودتون جواب ایشون و دیگر عزیزان را بدهید و به زمان دیگری موکول نکنید .

در رابطه با خوشبین بودن من و دیگر عزیزان .
من زیاد خوشبین نیستن این شما هستید که عینک بدبینی به چشمهایتان زده اید .
من بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر راهبردی بودن نداجا و اینکه این نیرو از بعد از فرمایش این بزرگوار نسبت به دیگر نیروهای رشد خوبی داشته ، به آینده آن امیدوارتر ( نه خوشبین ) شده ام .
من در پست خودم به هیچ عنوان نگفته ام که ایران فردا می تواند ناو هواپیما بر بسازد ، بلکه یک بازه زمانی حداقل 15 ساله در نظر گرفتم که ایران بعد ساخت ناوهای گوناگون با اندازه ها و کلاس مختلف وارد مرحله ای می شود که می تواند به طور جدی به سمت ساخت ناوهواپیما بر برود ( هر چه الان گفته می شود ببشتر طرح و برنامه ای است که نداجا برای آینده دارد )

در پایان یادآوری می کنم که چه کسی باور داشت که ایران در جنگ پیروز شود .
چه کسی باور داشت ایران ماهواره بسازد و به وسیله ماهواره بر ساخت خودش در فضا قرار دهد .
چه کسی باور داشت که ایران همین ناو کلاس موج و سینا را بسازد .
...............
حالا هم همینطور است ، چه کسی باور دارد که ایران در آینده صاحب ناوهواپیما بر شود .

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
ASHKAN95, ali nuri, mehdighorbani, FARSHAD.ADL, reza4087, Present, Mr.Amirhessam, reza9710

Major II

Major II

نماد کاربر
196

تشکر کرده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 آذر 1388 23:32

آرشيو سپاس: 503 مرتبه در 147 پست

توسط رضاخان » پنج شنبه 7 مهر 1390 06:23

دوست عزیز سامی
ما کی در جنگ پیروز شدیم؟!!!!
اونطور که من یادم میاد با قطعنامه ی 598  دو کشور آتش بس کردند و هنوز ادامه داره ضمنا مفاد قطعنامه بطور کامل اجرا نشده
بخصوص بند پرداخت 100 میلیارد دلار زیان ایران از جنگ
تازه تازه دارن خطوط مرزی رو سرش به توافق میرسن دو کشور

اما در مورد مبحث ناو هواپیما بر
بنظرم ما بهتره اول توانمونو روی پدافند هوایی بذاریم بعد به فکر جنگنده های تقریبا عمود پرواز باشیم بعد بریم دنبال ساخت ناو هواپیما بر
راستش ما بیشتر به زیردریایی های هسته ای با توان پرتاب موشک بالستیک و کروز نیازمندیم تا ناو هواپیما بر

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب رضاخان تشکر کرده اند:
ASHKAN95, Present, sroasha, MOHAMMAD JAFAR

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » پنج شنبه 7 مهر 1390 12:53

typhoon نوشته است:
Sami 1993 نوشته است:اگر نیروی دریائی بخواهد که در آبهای دوردست فعالیت کرده و از منافع کشور به ویژه راه های دریایی ( که بیشترین صادرات و واردات از طریق راه های دریایی انجام می شود) نیاز به یک ناوگان بزرگ و مجهز (که ناوهای هواپیما بر در راس آنها قرار می گیرد ) خواهد داشت .
استراتژیک نبرد نامتقارن که توسط سپاه ( نه ارتش ) استفاده می شود فقط می تواند در محیط خلیج فارس ، دریایی عمان و شمال اقیانوس هند مورد استفاده قرار بگیرد و در وسط اقیانوس چندان کارایی ندارد .
ناوهای هواپیما بر های موجود در جهان هم در نوع هسته ای و هم در نوع معمولی هستند .با در نظر گرفتن زمانی بین 15 تا 20 سال تا رسیدن به مرحله ناوهواپیمابر و هم پیشرفت ایران در عرصه هسته ای شاید ایران از این انرژی در ناوهواپیما اینده خودش استفاده نماید .

با توجه به خبر من به این نتیجه رسیدم که نیروی دریایی در ساخت ناوهای جنگی به صورت پله پله پیش می رود ( سینا >>> موج >>> بزرگتر از موج >>>> .......>>>> ناو هواپیمابر ) که سر انجام آن ساخت ناوهای جنگی بزرگ مثل ناو هواپیما بر است . تا زمان رسیدن به ناوهای هواپیما بر ناوهای جنگی در اندازه و کلاس مختلف شکل گرفته و ساخته می شوند که همین ناوهها تبدیل به ناوگان محافظ می شوند .

در رابطه با تامین هواگرد هم من حرفی را که در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی گفتم اینجا هم تکرار می کنم :

شاید همین ناو هواپیمابر و اعلام نیاز نداجا به جنگنده و بالگرد باعث شود که مقامات و صنعت هوپیماسازی یه تکون اساسی به خودشون بدن .

کاربر ارشد این سایت به نام AMG در این رابطه پست جالبی زدن که من اینجا قرار می دهم :

از دید بنده, نداجا و هوانوردی در نداجا آیندۀ بسیار روشنی داره

نه اینکه نزاجا و نهاجا آیندۀ روشنی ندارند....ولی شاید چرایی های گوناگونی دست بدست ِ هم دادن تا نگاه ِ دوراندیشانه تر و با ژرفاتری روی نداجا باشه ....(چراییهای "اقتصادی , امنیتی, ژئوپلیتیکی"!ووو ...)

شاید با "مدیریت" بهتری روی نداجا برنامه ریزی میشه....

یک نمونۀ ساده: من کمتر دیدم خبرهایی که دربارۀ نداجا داده میشه, نادرست و یا پوچ از آب دربیاد...
(مانند داستان ِ «هواپیمای ِ گریز از مرکز ِ رادار گریز» رو که هرگز فراموش نمیکنم)

دربارۀ ساخت ناوچۀ جماران گفته های گوناگونی هست, ولی آنچه نمیتوان پنهان کرد و نگفت, رسیدن توانمندیهای ایران بجاییست که میتواند برنامه هایی از این دست که نیازمند ِ "مدیریت" ِ خوب است را انجام دهد.

بنده باور دارم, خواستن توانستن است.
درسته که شوربختانه گاه خبرهایی میخوانیم که ارزش ِ کاغذی که روش نوشته میشن را نداره, ولی از دید بنده شوایی ِ نادرست بودن ِ آنچه دربارۀ نداجا گفته میشود, کمتر است.

ایران کشوری بزرگ, با سرمایه ای هنگفت (هم زیر زمینی و هم نیروی کار و هم نیروی دانشزا) هست که در جایی بسیار راهبردی از زمین قرار گرفته است.

ایران دارای هزاران کیلومتر مرزهای دریاییست, سرمایۀ زیادی در دریا دارد (هم سکوهای نفتی/گازی و هم کشتیرانی) و برخی کشورها که گاه بنای دشمنی با ایران دارند, نیروهای دریایی ِ نیرومندی دارند.

هیچ شگفت انگیز نیست که سراسر خبرهای خوب و درستی دربارۀ نداجا میبینیم و بیگمان در آینده, دربارۀ هوانوردی ِ نداجا هم خواهیم داشت..

سلام

می گم آقا سامان شاید شما توی یک ایران و جهان دیگر زندگی می کنید.اولا بدانید که سپاه پاسداران در خلیج فارس حضور دارد و نه دریای عمان و شمال اقیانوس هند!!!!!

جماران:
سیستم پیشرانه،توربین گازی از فرانسه،دفاع هوایی درست و درمان ندارد،سامانه های CIWS ندارد.طراحی ظاهری و بدنه اش به طرح ناوهای کلاس سام در دهه 50 و 60 میلادی قرن گذشته برمی گردد.بالگردش برای نبردهای قرن 21 ام مناسب نیست.این توهم خود بزرگ بینی رو کی شما و چند دوست دیگر می خواهید کنار بگزارید خدا عالم است!!!!!!!!!

این کاربر ارشد AMG رو هم دیدی از قول من دیدیش یک پی ام بهش بده بگو مجتبی خاجی گفت سر سوزن از وضعیت ایران و مشکلاتش و محدودیتهاش خبر نداری.اگر هر کس بحثی داره تا نمایشگاه مطبوعات صبر کنه،یا توی غرفه مشرقم یا جنگ افزار ، بیایید اونجا ببینم چی می گید.فعلا ناو شکن و رزم ناو بالگرد درست و درمان با پدافند مناسب بسازه ،حضور در فراسرزمین ایران پیشکش،یک فکری به حال این ناوگان سالخوره نهاجا بکنه و بمب های هدایت شونده اش!!!!!!!!!!!!!!

توی دنیا با این بزرگی دو تا کشور ناو هواپیمابر اتمی دارند که مال فرانسوی ها یک دون است که هی دچار مشکل میشه!!!روسیه با اون صنایع اتمیش از این حرفها نزده،با اون همه زیردریایی اتمی و رزم ناو و یخ شکن اتمی،انگلستان که میگن ذاتا دریانوردند و سالها همین طوری بر دنیا حکومت کردن توی همین کویین الیزابت و اف 35 موندن،حالا ایران تا 10 سال دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بابا توهم هم حدی داره....................................................

سلام
تقسیم وظایف بین ارتش و سپاه برای جلوگیری از موازی کاری و استفاده بهتر از توان موجود است. وگرنه در شرایط جنگی هرجا نیاز باشه این نیروها حضور دارن.نگاهی به سخنان فرمانده سپاه این را به روشنی نشان میده:

((دشمنان فرامنطقه اي در خليج فارس به شدت آسيب پذير هستند

وي با اشاره به وظيفه سپاه در حفاظت از منطقه خليج فارس گفت: امروز نه تنها توانايي كامل براي
حفاظت از خليج فارس و تنگه هرمز را داريم، بلكه با توجه به اينكه دفاع و مقابله با تهديدات دشمن در دوردست بر عهده سپاه نيز گذاشته شده، در حال افزايش و سرمايه گذاري بر روي اين توانمندي ها هستيم تا بتوانيم همانطوري كه دشمن مي تواند در نقاط دورترو خارج از خليج فارس بايستد و با هواپيما و موشك هاي دور بردش به ما حمله كند، ما نيز بتوانيم خود را به دشمن رسانده و به او ضربه بزنيم
.

فرمانده كل سپاه افزود: براي تحقق اين امر، طراحي روش هاي نامتقارن از گذشته در دستور كار ما بوده وامروز به راه ها، روش ها و تمهيدات آن دست پيدا كرده ايم و ان شاءالله سپاه به زودي نسبت به اين توانمندي ها نيز مجهز خواهد شد . *
ناوهاي جنگي دشمن در اقيانوس هند هم در امان نخواهند بود
جعفري در خصوص حضور ناوهاي هواپيمابر نيروهاي فرامنطقه اي در خليج فارس نيز گفت: دشمن خيلي وقت است كه به آسيب پذير بودن حضور ناوهاي جنگي اش در خليج فارس پي برده و ظاهرا از راهبردهاي نظامي و عملياتي آنها اين است كه اگر بخواهند عليه ما دست به اقدام نظامي بزنند، اين ناوها را از خليج
فارس خارج كرده و در نزديكي درياي عمان و اقيانوس هند مستقر شوند و از آنجا عليه ما عمليات كنند
.
وي تصريح كرد: ما به دنبال اين هستيم كه بتوانيم برد عملياتي
خود را افزايش داده و در آنجا هم به شناورهاي دشمن دسترسي پيدا کنیم)) که البته هیچ سندی وجود ندارد که منظور ایشون فقط افزایش برد موشک خلیج فارس باشد.

برای یاداوری باید گفت جماران اولین تجربه یک کشور در تحریم برای ساخت شناوری رزمی با این مشخصات است و انتظار هم باید در همین حد باشه چنانکه روند بهینه کردن ان هم کاملا واضح است از جمله مجهز شدن به رادار ارایه  فازی.و احتمالا در اینده موشک های نور هم با قادر تعویض میشه و........در مورد موتورش هم باز نیاز به یاداوری است که در دنیای امروز ساخت چنین سامانه هایی به تنهایی دیگر معنا ندارد و کشورها برای کاهش هزینه تلاش میکنن از امکانات یکدیگر بهره ببرند مثلا همین  شناورهایی در کلاس همین ناوچه های ما را الان چند کشور با هم میسازند بنابراین این اگر 50 سال پیش نقطه ضعف بود الان نیست.ضمن اینکه ایران الان به موتورهای دیزل بیش از 4000 اسب بخار دست یافته و در یک روند ارتقای فناوری به توان های بالاتر دست خواهد یافت.در مورد پدافندش هم بطورکلی ما با توجه به مشکلات ذاتی شناورهای بزرگ امکان نصب پدافند خیلی قابل اعتمادی نداریم چنانکه ناو ساعر(طوفان) اسرائیلی ادعا میشد توان مقابله همزمان با دو موشک را دارد ولی در مقابل توانی در حد لبنان داغون شد یا شناورهای امریکایی که از ترس موشک های ایرانی می خوان  بخش اعظمشون از خلیج فارس خارج بشن.ضمن اینکه این شناور به نوع مدرنیزه شده موشک استاندارد مجهز شده و البته در شرایط جنگی توانش معلوم میشه.
در اخر لازم به یاداوری است این طرح ها مربوط به سال های اینده است .این فرمانده نظامی هیچ بازه زمانی را تعیین نکرده.من نمی دونم این 10 سال از کجا اومده.چه بسا این سخن مربوط به یک بازده 20 ساله باشه یا حتی بیشتر.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
reza4087, mehdighorbani, Shahbaz, W W 3, reza9710, ASHKAN95

قبلي