در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
225

تشکر کرده: 41 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 تیر 1386 21:38

آرشيو سپاس: 1210 مرتبه در 191 پست

Re: ناو "جرج دبلیو بوش" وارد خلیج فارس شد+عکس

توسط shaman » دوشنبه 11 مهر 1390 19:56

دوست من alibig :razz:

صلح یعنی‌ صلح همونطور که گفتم بهترین راه از نظر شخصی‌ همکاری در تمامی زمینها با کشور‌های پیشرفته و به دست آوردن پیشرفت لازم باز در تمامی زمینها بخصوص علمی‌ اقتصادی هست، بعدش میتوانیم اهرکری بخوایم بکنیم، من اگه بیشتر در این ابر نظرم را بگم فکر نمیکنم شما خوشتون بیاد و بیشتر دوست دارم بحث علمی‌ بمونه، بنده منظورم اصلا این نیست که دستها را بالا ببریم. در رابطه با جنگ جهانی‌ دوم و مهاجرت دانشمندان خوب بزرگترین نقشو در پیشرفت آمریکا در تمای زمینها داشته و موقعیت جغرافیایی مهمترین عمل بسیهرفت سریع چه در دوران جنگ چه بد جنگ بود، بزرگترین نقش هم دانشمندان مهاجر داشتن ولی‌ خوب خود آمریکا هم ضعیف نبود.

جنابHASAN BARATY :razz:

بر عکس شما من استفادهٔ سلاح لیزری رو در آیندهٔ نه چندان دور پیشبینی‌ می‌کنم و آینده همه‌چیز رو مشخص خواهد کرد و بهتر بدونید آمریکا با استفاده از تکنولوژی همین اژدر سیستم پاکسازی مینRAMICS رو ساخت پس تکنولوژی ش در اختیارشون هست، به اژدر آلمانی هم بر اساس همین تکنولوژی اشاره کردم. بر خلاف تصور شما کشوری که در تمامی زمینها اونقدر پیشرفت باشه که بتونه سفینه به خارج از منظومهٔ شمسی‌ بفرست قطعا بستر لازم برای توسعه هر فنوریرو دارا می‌باشد(از شما که مکانیک خوندید بعید)

خیلی‌ جالب که میفرماید تکنولوژی الکترو مغناطیس مربوط به ایران است یعنی‌ آمریکا یا روسیه سالها پیش به این تکنولوژی دست پیدا نکرده بودند؟  امکان از کار انداختن تمام وسایل به هر تعداد که در رنج بمب مغناطیسی‌ یا میدانش باشن وجود داره. کشور مجهز به اختلال گرهای جی‌پی‌اس هست چه ربطی‌ به بمب الکترو مغناطیسی‌ داره؟ اگه ایران اخلال گرشو داره جی‌پی‌اس ماله خود آمریکا هست. اگر با الکترونیک آشنایی ندارید حتما نباید نظر بدید ولی‌ اینا چیز بسیار پیچیدیی‌ نیست گفتم میتونید نمونهٔ کوچیکشو تو خونه درست کنید با وسایل ساده.

اتفاقا مطمئن باشید سامانه‌ Aegisکه اخرین نوع قابل حمل اون داره وارد خدمت می‌شه دقیقا برای مقابل با همین نو تهدیدات موشکی سخته شده. یه تحقیق راجبش بکنید مخصوصاً این نمونهٔ موبایل جدیدش قطعا به تواناییش پی‌ خواهید برد.

در رابطه با اف -۱۶ لطفا با کلمات بازی‌ نکنید شما یه حرف بی‌ ربط به موضوع زدید منم با ون جوابتون دادم شما گفتید سیستم Aegisجدید نیست و قدیمیه که اصلا ربطی‌ به حرف من نداشت منم گفتم اف -۱۶ قدیمیه ولی‌ نمونهٔ اولش با جدیدش فرق داره.

شما کاملا به قدرت پنهان کاری هواپیماها واقف نیستید و بسیاری از تکنولوژی‌های پنهان کاری حتا اعلام نشدن و برای همیشه یا آیندهٔ دور محرمانه خواهند ماند. ایران از داشتن یکی‌ از مهمترین عوامل یعنی‌ نیروی هوایی‌ کارامد که مفصلا در انجمن راجبش بحث شده در مقابل تهدیدات خارجی آسیب پذیر هست هر چیزی جای خودش نیروی هوایی‌ وظایف بسیار مهمی‌ داره که متاسفانه بسیار ناوگان فرسوده‌ای داریم.

نمی‌دونم شما چند سالتون هست ولی‌ قسمت آخر حرفاتون جز متلک گویی چیزی نداره من به شما گفتم تلویزیون هیچوقت نگاه نمیکنم شما باز حرف بی‌ ربط خدتون میزنید, اینجا بهتره اینجور متلک گویی نکنید، من فقط Battlefield vietnamیادم هست شما مثل اینکه خیلی‌ پیگیری که هنوز بازی میکنی‌. چند بار گفتم شما از تخصص و میزان اطلاعات من خبر ندارید بهتر بالغ تر رفتار کنید.

دوست عزیزHS368 :razz:

دوست من شما ممکن خیلی‌ چیزا از من بخواید، من راه کاری ندارم اگه داشتم میدادم بهتون. دلیلمو برای اینکه چرا آمریکا الان ابر قدرت هست بهتون دادم، ما داشتیم راجع کشور‌ها حرف میزدیم شما ربطش دادی به خدا که اون یه بحث دیگست من میدونم خدا بالاترین هست بحث ما چیز دیگر بود، تاریخ جنگ خیلی‌ خوب خوندم و گفتم عزیزانمم از دست دادم در جنگ، شما که خوب اونو خوندی تموم شده برو مال بقیه جهانم یکم بخون ::sh ، خوب نیست ادم وقتی‌ اطلاع از معلومات کسی‌ نداره الکی‌ نظر بده. بهتر بدونی بنده آمریکا ملک پدریم نیست و مثل شما ایرانیم و به این افتخار می‌کنم ولی‌ گفتم دلیل نمی‌شه واقع بین نباشم.
ways of the West
wisdom of the East

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shaman تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, gigi64, behrad90, CAPTAIN PILOT

Major II

Major II

no avatar
639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

توسط GHAZALAK88 » دوشنبه 11 مهر 1390 20:04

پس عکسش کو؟ :?
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     

Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

توسط HS368 » دوشنبه 11 مهر 1390 22:01

shaman نوشته است:خوب نیست ادم وقتی‌ اطلاع از معلومات کسی‌ نداره الکی‌ نظر بده.

من عذرخواهی می کنم که از معلومات شما اطلاعی ندارم ، (در مورد ادوات نظامی صحبت نمیکنم چون میدونم اطلاعاتم ناقصه و ترجیح میدم در این مورد بحث نکنم، حالا شما میگی و ما یاد میگیریم) بیخیال، بحث داره خیلی منحرف میشه!!

شما میگی صلح، خوب ما باید چیکار کنیم که این صلح شکل بگیره؟ باید التماس آمریکا رو بکنیم؟؟!!
بر فرض که اومدیم پای میز مذاکره برای صلح! آمریکا در قبال صلح یه چیزایی از ما میخواد و گرنه همینجوری با کسی صلح نمیکنه! باید یه تعهداتی به اونا بدیم. خوب فکر کنم شما بدونی اونا از ما چی میخوان. به نظرت شما میتونی هر چی که اونا میخوان قبول کنی؟
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
reza4087, HASAN BARATY, mehdighorbani, mm1990, Shahbaz

Captain I

Captain I

نماد کاربر
556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

توسط HASAN BARATY » دوشنبه 11 مهر 1390 23:22

خیلی‌ جالب که میفرماید تکنولوژی الکترو مغناطیس مربوط به ایران است یعنی‌ آمریکا یا روسیه سالها پیش به این تکنولوژی دست پیدا نکرده بودند؟  امکان از کار انداختن تمام وسایل به هر تعداد که در رنج بمب مغناطیسی‌ یا میدانش باشن وجود داره. کشور مجهز به اختلال گرهای جی‌پی‌اس هست چه ربطی‌ به بمب الکترو مغناطیسی‌ داره؟ اگه ایران اخلال گرشو داره جی‌پی‌اس ماله خود آمریکا هست. اگر با الکترونیک آشنایی ندارید حتما نباید نظر بدید ولی‌ اینا چیز بسیار پیچیدیی‌ نیست گفتم میتونید نمونهٔ کوچیکشو تو خونه درست کنید با وسایل ساده

شما هرچی من میگم یه جور دیگه به خودم برمیگردونید.پست های من موجوده.من کجا گفتم تکنولوزی الکترومغناطیس مربوط به ایرانه.لطفا نشون بدید من خودم هم ببینم.اول میگی موشک الکترومغناطیس همه قایق ها را از کار می اندازه.بعد میگی استفاده ازامواج الکترومغناطیس که در واقع همون جنگ الکترونیکه.حالا میگی بمب الکترومغناطیس.بالاخره تکلیف ما رو روشن کن قایق های ایران با چی طرفند؟؟؟؟

اتفاقا مطمئن باشید سامانه‌ Aegis که اخرین نوع قابل حمل اون داره وارد خدمت می‌شه دقیقا برای مقابل با همین نو تهدیدات موشکی سخته شده. یه تحقیق راجبش بکنید مخصوصاً این نمونهٔ موبایل جدیدش قطعا به تواناییش پی‌ خواهید برد.

این هم که فقط یک ادعا است هر وقت امریکا جرات کرد وارد جنگ با یک کشور صاحب فناوری شد اونوقت درستی یا نادرستی ان اثبات میشه.فعلا که توانش در حد حمله به افغانستان و لیبی و...است .اگرکه به ادعا باشه من هم میگم رادارهای مرصاد قابلیت کشف پنهانکارها را داره حالا ثابت کن نداره.یک موشک کروز زیرصوت براشون تهدیده اونوقت میخوان با انبوهی از موشک های مافوق صوت که در زمان واحد از مکان های مختلف شلیک میشه با ایجس مقابله کنن.نمونه این تبلیغات را هم درمورد شناورهای اسرائیلی ذکر کردم .اونها هم میگفتن پدافندش غیر قابل نفوذه همه هم دیدن چقدر راست بود!!!!

در رابطه با اف -۱۶ لطفا با کلمات بازی‌ نکنید شما یه حرف بی‌ ربط به موضوع زدید منم با ون جوابتون دادم شما گفتید سیستمAegis جدید نیست و قدیمیه که اصلا ربطی‌ به حرف من نداشت منم گفتم اف -۱۶ قدیمیه ولی‌ نمونهٔ اولش با جدیدش فرق داره

شما زیاد از ایجس فرمودید منم گفتم این سامانه دیروز اختراع نشده سالها است وجود داره.به یکباره کشیدیش به اف 16 .مثل اینکه یکبار باید پست های خودتون را مطالعه کنید.چطور ایجس پیشرفت کرده ولی اینکه موشک های کروز زیر صوت با موشک بالستیک 3 برابر صوت جایگزین شده و با توجه به نمایش رسمی لانچر سه تایی ان الان میتوان به صورت همزمان تعداد زیادی از ان را به سمت شناورهای دشمن فرستاد حساب نمیشه؟؟؟؟

شما کاملا به قدرت پنهان کاری هواپیماها واقف نیستید و بسیاری از تکنولوژی‌های پنهان کاری حتا اعلام نشدن و برای همیشه یا آیندهٔ دور محرمانه خواهند ماند. ایران از داشتن یکی‌ از مهمترین عوامل یعنی‌ نیروی هوایی‌ کارامد که مفصلا در انجمن راجبش بحث شده در مقابل تهدیدات خارجی آسیب پذیر هست هر چیزی جای خودش نیروی هوایی‌ وظایف بسیار مهمی‌ داره که متاسفانه بسیار ناوگان فرسوده‌ای داریم

شما یکجوری حرف میزنید که انگار از سری ترین اطلاعات کشورها بهره مند هستید .اگر ادعایی میکنید باید سندش رو هم قرار بدید وگرنه کاری نداره منم میگم در ایران فناوری اسنت که در دنیا بی نظیره شما هم به ان واقف نیستید.شما چرا اینقدر علاقه دارید خیالی بحث کنید .با توجه به فناوری پنهانکاری مرسوم در دنیا رادارهایی هستند که توان کشف هر پرنده ای را دارند این رو من نمیگم متخصصین حتی توی همین سایت بارها ارائه کردن.حالا چون این فناوری  دیگر موجب پنهان ماندن نیست شما از طرح هایی که احتمالا وجود داره حرف میزنید.اگر اینطوری بخواهیم حرف بزنیم که البته سنخیتی با بحث علمی نداره منم میگم طرح هایی در ایران وجود داره که شما ازش خبر ندارید.هر وقت اون طرح های پنهانکاری ادعایی خودتون رو ثابت کردید منم این طرح های ادعایی خودم رو ثابت میکنم.
نمی‌دونم شما چند سالتون هست ولی‌ قسمت آخر حرفاتون جز متلک گویی چیزی نداره من به شما گفتم تلویزیون هیچوقت نگاه نمیکنم شما باز حرف بی‌ ربط خدتون میزنید, اینجا بهتره اینجور متلک گویی نکنید، من فقط Battlefield vietn یادم هست شما مثل اینکه خیلی‌ پیگیری که هنوز بازی میکنی‌. چند بار گفتم شما از تخصص و میزان اطلاعات من خبر ندارید بهتر بالغ تر رفتار کنید

خوب این نشون میده زیاد اهل انتقاد پذیری نیستید.اصلا اینطوری نبود .صحبت های من در کمال ادب و احترام نسبت به شما بوده و خواهد بود.شما در پست قبلیتون به روشنی  پس از گرفتن پاسخ به عدم وافع بینی متهم کردید منم روشن به شما جواب دادم واقع بینی یعنی سخن گفتن در فضای واقعی .یعنی اینکه امروز ایران به بازدارندگی و موازنه قوا دست یافته.چیزی که همه دارید میبینید.در مورد تلوزیون نگاه کردن یا بازی هم گناه کبیره یا صغیره نیست که مدام میگید من تلوزیون نگاه نمیکنم.مهم اینست که تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید!!! شما در پست هاتون حرفتون چیه؟؟ لیزردارن شناورها را نابود میکنن(که اصلا همونطور که جناب تایفون فرمودن تا رسیدن به نتیجه راه درازی داره).با موشک الکترومغناطیس که بعد شد امواج و حالا تبدیلش کردین به بمب همه سیستم ها را از کار می اندازن.تکنولوزی رادارگریزی است که ما نمی دانیم.اونوقت چرا این حرف رو میزنید چون قبلا از بی 2 حرف زدید (به شما اگر بگم فردا با بی‌-۲ هم میان شما میگید ما با س -۳۰۰ داخلی‌ مزینیمش یعنی‌ کلا بهترین چیزارو شما فکر می‌کنید ایران داره و همهچیش بهتر از همست. یعنی‌ کلا واقع بین نیستید من تو همون کشور بزرگ شدم و سر افرزی ایران سر افرزی من ولی‌ دلیل نمی‌شه واقع بین نباشم ارزومم بود در نیرو هوایی‌ کشورم خدمت می‌کردم ولی‌ افسوس).پاسخ گرفتید مثلا رادار پسیو.که حرف من نیست حرف متخصصش است.حالا میگید نه این همه فناوری پنهانکاری نیست .چیزای دیگر است که شما خبر ندارید.خب اگر ادعایی دارید اثبات کنید.وگرنه امروز پنهانکارهای امریکایی تهدید کننده ایران بی2 واف22 و اف35 است که نوع پنهانکاریشون رو همه میدانن.لازمه بحث علمی سخن گفتن در فضای واقیعت است.انچه موجود است.بر اساس داشته های موجود نه انچه که ممکن است وجود داشته باشد .که در اینصورت من هم در مورد ایران می توانم خیلی ادعا کنم حالا ثابت کن بی اساس است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, mehdighorbani, reza4087, HS368

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

توسط typhoon » دوشنبه 11 مهر 1390 23:45

جمیعا سلام علیکم

ما هی می خواهیم وارد یک سری بحث ها نشیم،نمیشه!!!

دوستان عزیز توجه کنید:

سامانه ایجیس نیروی دریایی آمریکا بر روی کاغذ و همچنین بر اساس آزمایشات انجام شده،نه شرایط رزم واقعی،بهترین سامانه پدافندی دریا پایه فعلی دنیا می باشد.اما حتی اگر این مسئله در عمل و در یک درگیری واقعی ثابت شود باز هم یک راه برای شکست دادن این سامانه باقی می ماند و آنها هم اصطلاحا Out Number کردن این سامانه ها با شلیک همزمان تعداد زیاد موشک است.این یعنی دکترین استاندارد روسها در طول جنگ که بر اساس حمله همزمان به ناوگان آمریکا با استفاده از چندین موشک کروز مافوق صوت که بعضی از آنها مسلح به سر جنگی اتمی بودند قرار داشت.بحث ایران و یا هر کشور دیگری نیست،بحث بر سر این است که هر کشوری بتواند به صورت همزمان چندین موشک کروز مافوق صوت را به سمت یک ناو شلیک کند می تواند از سد سامانه های دفاعی آن بگذرد،تعداد موشک ها به نوع هدف و میزان قدرت دفاعی آن بستگی دارد.

شناور اسراییلی به علت ضعف اطلاعاتی اسراییل در جنگ 33 روزه و عدم اطلاع از وجود موشک ضد کشتی در زردخانه حزب الله رادارهای هشداردهنده و سامانه های اقدام متقابل خود رو خاموش کرده بود

پرنده های استیلت امروزی هنوز در یک نبرد واقعی تست نشدند و تا زمانی که در یک چنین درگیری شرکت نکنند بحث درباره نقاط ضعف و قوت آنها صحیح نیست.
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Persian_ranger, Java, HS368, Sami 1993, GHAZALAK88, CAPTAIN PILOT, shaman

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » سه شنبه 12 مهر 1390 13:17

typhoon نوشته است:
شناور اسراییلی به علت ضعف اطلاعاتی اسراییل در جنگ 33 روزه و عدم اطلاع از وجود موشک ضد کشتی در زردخانه حزب الله رادارهای هشداردهنده و سامانه های اقدام متقابل خود رو خاموش کرده بود

ادعای خاموش بودن رادارهای این ناوچه یک دروغ بزرگ برای روحیه دادن به سربازهای صهیونیست و اجرای جنگ روانی بود .
در ضمن آمریکا با من و شما تعارف نداره یا نگران جان افراد غیر نظامی نیست و اگر تا به امروز لحظه ای احساس میکرد که عواقب حمله به ایران قابل پیش بینی و جلوگیری هست لحظه ای درنگ نمیکرد.
ایران اصلا ادعای جلوتر بودن از آمریکا در زمینه تجهیزات را ندارد ولی دارای قدرت بازدارندگی است چون که ما شیعه حیدر کرار هستیم .
در آخر بهتره این جمله حضرت امام را یادآوری کنم که : آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
HS368, Sami 1993, HASAN BARATY, mehdighorbani, oweiys

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » سه شنبه 12 مهر 1390 14:30

علت خاموش بودن اون سامانه به غیر از عدم اطلاع از وجود موشکهای ضد کشتی بحث احتمال اشتباه گرفتن هواپیماهای خودی به عنوان تهدید نیز بود.

sevrous, shaman, CAPTAIN PILOT

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » چهارشنبه 13 مهر 1390 09:20

typhoon نوشته است:شناور اسراییلی به علت ضعف اطلاعاتی اسراییل در جنگ 33 روزه و عدم اطلاع از وجود موشک ضد کشتی در زردخانه حزب الله رادارهای هشداردهنده و سامانه های اقدام متقابل خود رو خاموش کرده بود
علت خاموش بودن اون سامانه به غیر از عدم اطلاع از وجود موشکهای ضد کشتی بحث احتمال اشتباه گرفتن هواپیماهای خودی به عنوان تهدید نیز بود.

مگه این سامانه ها مجهز به سیستم تشخیص دوست از دشمن نیستن؟!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
HS368, mehdighorbani, HASAN BARATY

Captain

Captain

نماد کاربر
1783

تاريخ عضويت

توسط typhoon » چهارشنبه 13 مهر 1390 13:35

DR.MILAD نوشته است:
typhoon نوشته است:شناور اسراییلی به علت ضعف اطلاعاتی اسراییل در جنگ 33 روزه و عدم اطلاع از وجود موشک ضد کشتی در زردخانه حزب الله رادارهای هشداردهنده و سامانه های اقدام متقابل خود رو خاموش کرده بود

مگه این سامانه ها مجهز به سیستم تشخیص دوست از دشمن نیستن؟!!!

سلام
بله هستند،اما گاهی به علت این که این سامانه ها کاملا خودکار هستند و ممکن است ، به طور مثال هواپیمای خودی را که با سرعت زیاد در حال عبور و یا شیرجه در نزدیک شناور باشند و یا هواپیما و یا هر وسیله دیگر را به عنوان متجاوز شناسایی کرده و شلیک کنند.مواردی مثل این خصوصا در عملیات طوفان صحرا بسیار رخ داد و به سرنگونی چندین تورنادوی انگلیسی نیز منجر شد.

nima-rad

قبلي