آموزش ايلوستريتور:آموزش ساخت نمودارهای 3 بعدی در ایلوستریتور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 935
تاریخ عضویت: چهار شنبه 6 تیر 1386, 2:01 am
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

آموزش ايلوستريتور:آموزش ساخت نمودارهای 3 بعدی در ایلوستریتور

پست توسط CentralWeb » شنبه 16 مهر 1390, 2:30 pm

 تصویر 

نحوه تبدیل اشکال دوبعدی به اشکال سه بعدی در ایلستریتور

آیا شما هنوز برای گزارش ها و پروژه های خود از نمودارهای دوبعدی بعدی استفاده می کنید؟ در این آموزش به شما نشان خواهیم داد چگونه با استفاده از برنامه ایلوستریتور نمودارهای سه بعدی طراحی کنید.

 تصویر الف. ساخت نمودار

ابزار نمودار دایره ای (Pie Graph) را انتخاب می کنیم، بر روی صفحه طراحی کلیک می کنیم، سپس 200×200px وارد می کنیم.

 تصویر جدول داده ها

نمودار جدول داده شما مانند تصویر زیر به طرف جلو حرکت داده خواهد شد. مقادیر 15, 55, 30 وارد کنید و سپس بر روی علامتی در نزدیکی خط آغاز که داده اعمال شده کلیک کنید. حالا شما می توانید این جدول داده را ببندید .

 تصویر ب. Ungroup کردن نمودار

شما به Ungroup کردن یا تفکیک نمودار در درست اعمال کردن رنگ و افکت ها در هر قسمتی نیاز دارید. با انتخاب کردن نمودار، به مسیر Object > Ungroup بروید یا کلیدهای Ctrl+Shift+G را فشار دهید. در اینجا پنجره ی اخطار خواهید داشت (بعد از ungroup شدن یک نموار شما قادر نخواهید بود آن سبک نمودار را در دسترس داشته باشید، آن داده یا آن طرح نمودار تغییر نمی کند.) فقط Yes را کلیک کنید . حالا دوباره Ungroup کنید، اولاٌ Ungroup برای تفکیک نمودار، ثانیاٌ برای تفکیک شی به قطعات مختلف می باشد. با هر رنگی که شما می خواهید پر کنید و رنگ Stroke را حذف کنید .

 تصویر ج. اعمال کردن Extrude & Bevel

هر یک از قسمت ها را انتخاب کنید (من اینجا زرد را انتخاب کردم)، سپس به مسیر Effect > 3D > Extrude & Bevel بروید .

 تصویر گزینه های Extrude & Bevel در 3D

اگر قادر به مشاهده ی پایین ترین قسمت پنجره را نیستید، بر روی More Options کلیک کنید. حالا شما می توانید مکعب را به طرف چپ چرخش دهید یا مقدار محورهای x - y - z را بطور دستی وارد کنید. برای ExtrudeDepth مقدار -20 pt را وارد کنید. با کلیک کردن بر روی آیکن New Light یک Light اضافه کنید و آن را مانند تصویر زیر بکشید .

 تصویر د. یک Graphic Style بسازید

با انتخاب کردن قسمت زرد، در پالت Graphic Styles، بر روی آیکن New Graphic Style برای ساخت یک Graphic Styles از آن شئ کلیک کنید. اگر پالت Graphic Styles نشان داده نشد، مسیر به Window > Graphic Styles بروید یا Shift+F5 را فشار دهید .

 تصویر و. اعمال کردن Graphic Styles

حالا قسمت نارنجی و سبز را انتخاب کنید، بر روی Graphic Style که در مراحل قبلی ساخته اید کلیک کنید تا style ها روی اشیا اعمال شوند.

 تصویر در پایان

کاری که در مرحله نهایی باید انجام دهیدجا به جا کردن دایره است. توجه کنید بعد از اینکه شما Graphic Styles را اعمال کردید، دایره کمی خارج از محدوده قرار گرفته است، از ابزار Selection استفاده کنید و آنها را با هم به عقب ببرید. حالا شما یک نمودار دایره ای 3 بعدی رنگارنگ خوب دارید .

 تصویر نکات ضمیمه

شما می توانید از روش یکسان برای ساخت نمودار میله ای مانند تصویر زیر استفاده کنید. برای دانلود فایل منبع کلیک کنید از این نمودار میله ای نمونه برداری کنید.

 تصویر حجم فایل: 0.070 مگابایت:

کد: انتخاب همه

http://loadgfx.com/userfiles/tutorials/illustrator/professional/3D-Graph-Source_persianGFX.com.zip


رمز فایل: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”