در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

ماجرای تکان‌دهنده یک اسیدپاشی+تصاویر

توسط FARSHAD.ADL » جمعه 22 مهر 1390 12:46

سوختگی دست و صورت "سیما" مادری که چند روز پیش در اردبیل قربانی اسیدپاشی شد، باعث شده "سما"ی چهار ساله از آغوش گرم مادرش هراس داشته باشد وبه امید بهبود و تجربه دوباره نوازشهای او شبها در خلوت و تاریکی خود برای مادر درد کشیده اش بی تابی کند.

به گزارش مهر، مادر سما کوچولو که خود در آستانه جوانی و 18 سال بیشتر ندارد، چند روز پیش در مراجعه به منزل و پیش چشم ده ها شهروند از سوی یکی از خواستگاران سابق خود قربانی اسیدپاشی شد و هم اکنون در وضعیت وخیمی بسر می برد.

در این حادثه مجرم در انظار عمومی و در حالی که برخی از همسایه ها شاهد ماجرا بوده اند،ظرف دو لیتری اسید را بر گردن، دست و سر و صورت "سیما" مادر "سما"خالی میکند.سیما و دخترش سما

این حادثه موجب شده سما دختر کوچکی که به همراه مادر خود قربانی اسیدپاشی شده است، هنوز در شوک حادثه پیش آمده با نگاه منتظر خود جویای پاسخی برای فاجعه ای باشد که خارج از توان و پذیرش ذهن پاک و کودکانه اوست.

هنوز با وجود گذشت چندین روز از حادثه اسید پاشی در اردبیل شوک روحی حاصل از آن نه تنها خانواده و فرزند کوچک قربانی را احاطه کرده بلکه لرزه ای بر آرامشو امنیت روحی و روانی شهروندان اردبیلی وارد آورده است.

در حادثه اسید پاشی اردبیل علاوه بر سیما و دخترش دو نفر از همسایه ها نیز که برای کمک به آنها تلاش می کردند، دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت شده اند.


میزان اسید به حدی بوده که خودرو پارک شده در خیابان و درب منزل وی باعث سوختگی و ریزش رنگ شده است.

سیمادرلحظه حادثه با فداکاری تنها توانسته است با دور کردن فرزند خود، ازریختن بیشتر اسید بر سر و صورت سما جلوگیری کند، اما با تمام تلاش مادر زیبایی ومعصومیت سما نیز مورد آسیب واقع شده است.


بیشک فریادهای مادر، گریه کودک، لباسهای مچاله شده، فرش سوخته همسایه و تلاش مردم برای کاهش درد و سوزش این مادر و فرزند تصویری است که در ذهن تک تک شاهدان ماجرا تا ابد باقی خواهد ماند.

برادر سیما در گفتگو با مهر با نگرانی از سلامت خواهر خود می گوید و اضافه می کند: سوختگی دست و صورت سیما به حدی وخیم بود که به علت عدم وجود بیمارستان تخصصی سوانح وسوختگی،کمبود امکانات، نبود پزشک متخصص و عدم رسیدگی مناسب بعد از ظهر روز بعد ازحادثه خواهرم را جهت معالجه به تبریز انتقال دادیم.

رحیمی بااشاره به ابعاد این حادثه افزود: سیما از ناحیه گردن، شانه ها، سر و صورت ودستها تا آرنج سوخته است و هم اکنون تحت مراقبتهای ویژه پزشکی است.

وی با بیان اینکه به چشمهای خواهرش نیز در اثر این حادثه صدمه جدی واردشده است، اضافه کرد: به گفته پزشکان سوختگی بسیار شدید بوده و هم اکنون یک چشم سیما بطور کلی بسته و چشم دیگرش نیز به سختی باز می شود.


برادرسیما زن آسیب دیده همچنین با اشاره به آسیبهای جسمی، روحی و روانی وارده به سماکوچولو یادآور شد: سما مدت کوتاهی به علت پاشیده شدن قطرات اسید برسر،صورت، گردن و دستهایش در بیمارستان اردبیل بستری بود و هم اکنون تحت مراقبت اعضا خانواده به سر می برد.

وی آسیب روحی این مادر و فرزند را بسیار عمیق تر از آسیب جسمی دانست و یادآور شد: بی شک ابعاد روحی و روانی این حادثه تلخ سیما و فرزند او را تا سالها اسیر خود خواهد کرد.

رحیمیبا اشاره به ترس و هراس رو به تزاید سما در خروج از منزل ابراز داشت: این کودک بی گناه با یادآوری دائمی این حادثه هم سن و سالان خود را از رفتن به کوچه منع می کند.

به گفته وی این حادثه چنان تاثیر عمیقی بر این کودک گذاشته که سما در دیدار با مادر خود وارد اتاق بیمارستان نشده وبادیدن سر و صورت مادری که هر لحظه در کنار او آرام می گرفته به شدت ترسیده است.

طبق اظهارات شاهدان ماجرا عامل این حادثه تلخ در هنگام ارتکاب جرم سیما را به مرگ تهدید کرده و اسیدپاشی را به دلیل پاسخ منفی قربانی برای ازدواج کافی ندانسته است.


یکی از شهروندان اردبیلی در گفتگو با مهر با ابراز تاسف و نگرانی از وقوع این حادثه بیان داشت: واکاوی و ریشه یابی اینگونه حوادث برای جلوگیری از تکرارآن امری ضروری بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

احمد شیخلو با بیان اینکه احساسات عمومی جامعه و شهروندان اردبیل در این حادثه جریحه دارشده است، متذکر شد: تکرار این حوادث که هر از چند گاهی در کشور رخ میدهد،زنگ هشدار را برای تمام نهادهای اجتماعی و قضایی به صدا در آورده است.

وی اسید پاشی را به دلیل بازتابهای منفی اجتماعی و عوامل دیگر از جمله جرائم بسیار خشن عنوان کرد و با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی در ارتباط های اجتماعی و فردی افزود: وقوع این حوادث موجب می شود امنیت روانی جامعه ب اتردید نگریسته شود.

مجرمان اسید پاشی غیرقابل گذشت هستند

شیخلو با بیان اینکه نهادهای اجتماعی و فرهنگی جامعه در کنار دستگاه قضایی و امنیتی باید در مقابل احساسات و عواطف جریحه دار شده جامعه و شهروندان پاسخگو باشند، عنوان کرد: این رویداد تلخ و ناگوار در اذهان عمومی تاثیربسیار نامطلوب داشته و ماندگار خواهد شد.

وی با اشاره به ماجرای پرحاشیه اسید پاشی بروی آمنه و مختومه شدن پرونده با بخشش و گذشت آسیب دیده،این رفتار قربانی را باعث جری تر شدن مجرمان و افزایش جرم وجنایت درجامعه عنوان کرد.

باید یادآور شد که هم اکنون دو نفر آسیب دیده دیگر این حادثه که در حین کمک به سیما و دخترش دستها و صورتشان دچارسوختگی شده است، به لحاظ روانی و روحی و از ترس آزار مجدد عامل حادثه حتی جرئت شکایت نیز ندارند.

دستگیری مجرم به هنگام خروج از کشور

البته باید اذعان داشت که عامل این حادثه با فعالیت سریع، به موقع و ثمربخش ماموران نیروی انتظامی استان اردبیل در همان روز حادثه دستگیر و هم اکنون در بازداشت بسر می برد.

برادر قربانی با تقدیر از تلاشهای عوامل نیروی انتظامی در برخورد جدی با این پرونده و دستگیری سریع متهم در این خصوص گفت: بعد از ظهر روز حادثه مجرم پنج ساعت پس از زمان وقوع جرم درهنگام فرار از مرز شهرستان بیله سوار توسط ماموران نیروی انتظامی دستگیر و بازداشت شد.

رحیمی اظهار داشت: عامل این حادثه پس از اعتراف به جرم خود هم اکنون در انتظار محاکمه و حکم مراجع قضایی است.

وی از ارسال نامه به نهادهای دولتی از جمله استانداری، فرمانداری، دفتر امام جمعه و ستاد خبری اطلاعات استان اردبیل خبر داد و  خواستار رسیدگی سریع ودقیق دستگاه قضایی به این پرونده و اشد مجازات برای مجرم از سوی خانواده قربانی شد.

سما در هاله ای از ترس

به گفته رحیمی این حادثه علاوه بر آسیبهای جدی به چهار نفر، پس لرزه های روانی اجتماعی قابل توجهی را در پی دارد، بنابراین برخورد قاطع و قانونی به جهت کنترل و جلوگیری از بروز این حوادث را در آینده می طلبد.

وی همچنین با اشاره به پرونده های مشابه در کشور ابراز داشت: بخشش شاکیان این پرونده ها نه تنها کمکی به حل موضوع و جلوگیری از تکرار این حوادث نکرده،بلکه باعث افزایش جرم این چنینی در جامعه شده است.

در حال حاضرعلاوه بر نگرانیهای عمومی، آسیب وارد شده بر آرامش روانی جامعه و ترس ازگسترش اینگونه جرائم خشن و غیرانسانی با چنین ابعاد گسترده ای توجه شهروندان را به نحوه برخورد مراجع قضایی با پرونده "سیما" به خود متمرکز کرده است.

یکی از شهروندان اردبیلی با انتقاد از نبود قانون قاطع در برخورد با جرم اسید پاشی به خبرنگار مهر عنوان کرد:  جلوگیری از تکرار این حوادث در جامعه باید مهمترین هدف دستگاه قضایی در برخورد با این پرونده باشد.

زهرا نیازی با بیان اینکه نباید پرونده های اینچنینی را با پرداخت دیه از سوی متهم مختومه کرد، یادآور شد: باید با در نظرگرفتن تاثیر جسمی، روحی و روانی این حادثه که تا آخر عمر قربانی را همراهی میکند، این پرونده بررسی شود.

وی با اشاره به تکرار سریالی اسیدپاشی کشور در شهر اردبیل که در بین سایر استانهای کشور رتبه اول را به لحاظ امنیت داراست، تصریح کرد: باید با تدبیر و بررسی حادثه از ابعادمختلف ریشه این حوادث را خشکاند.

این شهروند حادثه پیش آمده رامحکی جدی برای دستگاه قضایی استان اردبیل دانست و خواستار برخورد قاطع واشد مجازات برای خاطی پرونده شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, Persian Cat, sayeh_roshan_1988, ASHKAN95, Mohammad 1985, CAPTAIN PILOT, MISSILE, airplane, Present

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 194 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: ماجرای تکان‌دهنده یک اسیدپاشی+تصاویر

توسط Mohammad 1985 » جمعه 22 مهر 1390 14:33

شانس آورده چشماش سالمه و صورتش رو هم تا حد زیادی میشه ترمیم کرد
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, ASHKAN95, FARSHAD.ADL

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

86

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 23:04

آرشيو سپاس: 344 مرتبه در 87 پست

Re: ماجرای تکان‌دهنده یک اسیدپاشی+تصاویر

توسط MAHDI 42 » جمعه 22 مهر 1390 19:52

ما ایرانیا ادعای فرهنگمون گوش فلک رو کر کرده ولی.................
این از اسید پاشی اون از سنگ سار و اونم از جنایت میدان کاج که حتی یک نفر هم دخالت نکرد و و و.....................
غصه ی دیروز را نخور ، امروز را غنیمت بشمار ، نگران فردا نباش.
                                                    

                                                                    پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MAHDI 42 تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, gigi64, maca, FARSHAD.ADL, Mohammad 1985

Major II

Major IIno avatar
پست ها

121

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 17 تیر 1389 22:27

آرشيو سپاس: 219 مرتبه در 87 پست

Re: ماجرای تکان‌دهنده یک اسیدپاشی+تصاویر

توسط John rider » جمعه 22 مهر 1390 21:05

MAHDI 42 نوشته است:ما ایرانیا ادعای فرهنگمون گوش فلک رو کر کرده ولی.................


لطفاجمع نبندید،شماحداکثرمیتوانیدازجانب خودصحبت کنید.
وبایدخدمتتان عرض کنم هم اکنون 30 سال است که،نام این کشورجمهوری اسلامی ایران است،ونه ایران!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب John rider تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, airplane, HORLIKAN

Major

Majorno avatar
پست ها

670

تشکر کرده: 16 مرتبه
تشکر شده: 193 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 3 شهریور 1386 14:02

آرشيو سپاس: 1755 مرتبه در 488 پست

Re: ماجرای تکان‌دهنده یک اسیدپاشی+تصاویر

توسط ramin-am » جمعه 22 مهر 1390 21:39

کسی تند نره واقعا از نظر ظرفیت و فرهنگ اجتماعی متاسفانه نزول کردیم دلیل رو نمیدونم چیه
اصلا به ذهن خود من نمیاد که چطور یک نفر میاد و به خاطر یک نه و انتخاب نشدن اینقدر بی رحمانه عمل میکنه
دلیل این اعمال چی هست رو باید پیدا کرد
جمهری اسلامی میخواد باشه لیبرال میخواد باشه  پادشاهی میخواد باشه امپراتوری میخواد باشه هر جای دنیا میخواد باشه نباید این اتفاقت بی افته ما انسانیم
ظرفیت و تحمل مردم پایین اومده خب الان من هم جواب رد شنیدم لازمه پاشم برم یه گالن اسید رو سر یه دختر بیچاره بریزم؟ خب اونم انتخابی داشته اصلا من دیوانه وار دوستش داشتم دلیل میشه بهش آسیب بزنم؟ اگه واقعا دوست داشته باشم برای اینکه آرامش داشته باشه و زندگیش خوب باشه برای خدا دعا میکنم .
مشکل اجتماع این شده که علاقه مندی های بیمار گونه رو عشق های ناب فرض میکنیم
به رویاهایت بی اندیش ..........

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ramin-am تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, victory67, ABHP, GHAZALAK88, gigi64, masieh, MAHDI 42, Mohammad 1985


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان