در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکنند !

توسط FARSHAD.ADL » شنبه 23 مهر 1390 18:54

در هفته نیروی انتظامی شاهد نمایش یك سریال پلیسی در شبكه اول سیما بودیم كه می توانست یك تلاش موفق برای نزدیك شدن استانداردهای سینمای پلیسی وتریلرهای ایرانی به تریلرهای موفق اروپایی و آمریكایی باشد، اما متاسفانه برخی مسایل از جمله افراط در تصویرپردازی مثبت از پلیس ایرانی و اشتباهات فاحش و پیاپی در جای جای این سریال، باعث شد تمام هزینه ها و امكانات صرف شده برای چنین اثری تنها منجر به پرشدن كنداكاتور سیما شود و این مجموعه كوتاه نتواند برای مخاطب داخلی باورپذیری لازم را به همراه داشته باشد وهمچنین موفق نشود چهره متفاوت و باورپذیری از پلیس ایران نیز نمایش دهد.

به گزارش آینده، در چند سال اخیر تلاش شده با ساخت تله فیلم هایی، چهره مقتدر و هوشمندی از پلیس كشور به نمایش درآید و با همین رویكرد، تعداد قابل توجهی از این فیلم های تلویزیونی ساخته شد. اما ساختار قریب به اتفاق این فیلم ها یا ضعیف بود و یا چیز تازه ای نداشت، اما در هر صورت در عمده موارد باورپذیر می نمود و كاراكترهای تعریف شده در سناریوها با پلیس ایران تا حدودی تطابق داشت و بنابر این انتظار این بود كه با حفظ همین باورپذیری مخاطب، كیفیت آثار با بهره برداری از سخت افزار و امكانات پلیس افزایش یابد و البته پلیس ایران، نیروی رویین تن معرفی نشود.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به نظر می رسید با چنین رویكردی، سریال كوتاه «سقوط آزاد» ساخته شد و برای افزایش كیفیت چنین آثاری با هدف نمایش پلیس ایران به عنوان پلیسی هوشمند ومقتدر، سعی شد تیمی حرفه ای به دست حبیب الله كاسه ساز گرد هم آید كه البته به نظر می رسید پلیس می توانست تهیه كننده های توانمندتری را انتخاب كند تا در نهایت اثر با كیفیت تری ساخته شود. كاسه ساز علیرضا امینی را كه یك ملودرام ساز بود، برای كارگردانی این مجموعه در نظر گرفت و امینی برروی طرحی كه توسط نیروی انتظامی برای ساخت این سریال سفارش داده بود،سناریویی ناقص نوشت كه هرچند تلاش شد در بالاترین سطح باشد، اما به عنوان یك نقطه ضعف در لیست كارگردانی دارنده دیپلم افتخار جشنواره فجر ثبت شد وجالب آنكه كارگردان در برنامه پارك ملت با انداختن ضعف ها به گردن فیلمنامه نویس و طراح فیلم، درپی شانه خالی كردن از ضعف ها برآمد.


حامدبهداد به عنوان نقش اول در جایگاه یك سرگرد پلیس با بازی اش كه تقریباً درتمامی آثار به جز شبانه روز یك دست بوده و چهره ای عصبی را به نمایش میگذارد، نخستین انتخاب اشتباه بود و بازی ضعیف بهداد در نقش پلیس حتی مورداعتراف بسیاری از هواداران این بازیگر نیز قرار گرفت و متاسفانه بهداد نتوانست از عهده نمایش یك پلیس برآید و آنچنان تصنعی مقابل دوربین ظاهر شد كه یك پلیس مقتدر را طوری نمایش گذاشت كه حتی در منزل با دخترش نیز باتحكم و دستوری همچون یك سرباز صفر برخورد می كند و یا پس از مرگ همكارش(پورسرخ)، با عصبانیت بالای سر پیكرش دستور می دهد بلند شود كه اصلاًتداعی كننده ناباوری پیرامون مرگ یك همكار نیست. از آن بدتر لهجه بهداد بود كه برخی اوقات به كلی فراموش می شد و برخی اوقات به اوج می رسید و بیننده در می ماند كه بالاخره جناب سرگرد لهجه دارد یا ندارد.


پوریا پورسرخ به عنوان بازیگر نقش مكمل مرد نیز همچون دیگر نقش آفرینی هایش كه بیشتر متوجه چهره و اندامش است، توانست در حد و اندازه نقش آفرینی های پیشینش ظاهر شود و بیش از این از پورسرخ انتظار نمی رفت و همین طور روناك یونسی به عنوان نقش بد داستان نیز در سطح پورسرخ بود و درباره الهام حمیدی نیز صحبت نكنیم بهتر است. دیگر بازیگران نیز كه در حاشیه این چهار تن بودند اصلاً جای طرح ندارند. بازیهای تصنعی این بازیگران تا حدی بود كه حتی مجرم (روناك یونسی) كه به نظر می رسید چهره و فیزیكش بی تاثیر درانتخابش برای نقش آفرینی نبوده، نتوانست این باور را به وجود آورد كه چنین زن خطرناك و تروریستی وجود داشته باشد، چرا كه چنین اشخاصی عمدتاً به دوران منافقین بازمی گشتند كه خوشبختانه ریشه آن تیپ اشخاص از داخل ایران كنده شده است. با این حساب نه پلیس با موهای ژل زده قابل هضم بود و نه خانم مجرم جان سخت كه پس از انفجار قایقش در خلیج فارس، با شنا به ساحل میرسد و جنگ با پلیس را ادامه می دهد و پس از مرگ با نارنجك جنگی، تنها ازبینی اش خون آمده است!


نكته دیگر این بود كه بیننده عام با مشاهده رفتارهای تروریستی این گروه، برایش این پرسش مطرح بود كه چگونه چنین رفتارهایی در سطح فعالیت یك سرگرد پلیس طبقه بندی می شود، در صورتی كه اصلاً چنین سطح فعالیت های تروریستی در سطح رده های پلیس نیست و قطعاً در رده نهادهای امنیتی طبقه بندی می شود و چنین سطح اتفاقاتی همچون برنامه ریزی برای عملیات های تروریستی در یك اجلاس توسط نهادهای امنیتی مربوطه مورد پیگیری قرار می گیرد؛ نه یك واحد و دوافسر پلیس كه قرار است نقش دو پلیس  سریال آلمانی «هشدار برای كبری یازده»را با نسخه ایرانی به نمایش بگذارند و بیننده شاخ در می آورد كه چگونه همه دست روی دست گذاشته اند و امور سپرده شده به دو افسر كه با شلیك 4 یا 5تیر، كل یك تیم تروریستی را می كشند و البته این پرسش طرح می شود كه اگركشتن تروریست ها به همین راحتی است، پس این همه تیم عملیات پلیس برای چه راهی لوكیشن ها می شوند.


بااین اوصاف، شباهت هشدار برای كبری یازده با سقوط آزاد در باورناپذیری هردو پلیس است كه سوپرمن بوده و هیچ گاه قابل توقف نبوده و هیچ مجرمی نمیتواند از دستشان بگریزد. اما تفاوت این دو سریال آلمانی و ایرانی، جلوه های ویژه خنده دارش است. وقتی تهیه كننده حاضر نیست چند میلیون تومان هزینه كند و اجازه دهد در درگیری ها درهای چند ماشین شاسی بلند پلیس له شود و در درگیری های سنگین تنها شیشه یك خودرو خرد می شود و كلوزآپ گرفته می شود تا مشخص نشود كه این همه تیراندازی خسارتی جز یك شیشه جلو نداشته ویا در صحنه ای دیگر یك خودرو اسقاطی آتش زده می شود، چگونه می توان ادعاكرد شبیه هشدار برای كبری یازده كه در هر قسمت آن ده ها دستگاه از گرانترین خودروها له شده و یا منهدم می گردد، ساخته شده است.


البته اینها در مقابل ضعف های داستانی این كپی برداری خنده دار و نه چندان حرفه ای از تریلرهای پلیسی آلمانی، هیچ بود. هیچ كس متوجه نشد، وقتی 43 ثانیه مانده به انفجار مركز همایش های كیش، سرگرد به عنوان سوپرمن داستان متوجه این بمب كه علی الظاهر دو عدد پیك نیك(!) است می شود، چگونه پس از شلیك چند تیر میان چهار مرد غول پیكر و دو نیروی پلیس، بمب خنثی می شود و یااصلاً سر چهار تروریست چه می آید و علی الظاهر كلاً یكباره فیلم قطع شده وبا صحنه ای ادامه پیدا می كند كه بهداد از ساختمان بمب گذاری شده خارج میشود و به كرات از این اتفاقات رخ می دهد كه شاید به پای سفارشی بودن كار وعدم سمبل كاری گروه كارگردانی نوشته شود.


نكته جالب توجه در صحنه فینال سریال كه در مجتمع تجاری میلاد نور در شهرك غرب ساخته شده بود، تیراندازی های دو قهرمان فیلم پوریا پورسرخ و حامد بهداداست كه در عملیاتی محیرالعقول موفق به كم كردن روی آرنولد و رمبو و مامور دوصفرهفت شده و با هر شلیكی با زدن دقیقا بین دو ابروی تروریستها در گلوله بیت المال صرفه جویی می كنند؛ بویژه در صحنه ای كه پلیس قهرمان با استفاده از آیینه بدون آنكه طرف مقابل خود را بیند، آن هم در فضای دشوار مثل راه پله و از پایین به بالا، تنها با یك تیر وسط پیشانی طرف را نشانه رفته و وی را می كشد. برخی معتقدند این هنرنمایی بی سابقه در هیچ فیلم و سریال اكشن و اغراق آمیز دیگری تاكنون استفاده نشده بوده و باید در كتاب ركوردهای گینس ثبت شود.

یكی از باورپذیرترین سریال چند سال اخیرتلویزیون، سریال ایتالیایی «گروه پلیس» است كه هم پلیس می مرد، هم خطامرتكب می شود و هم مجرم فرار می كند، اما در عین حال یك پلیس مقتدر و بااحساس نمایش داده می شود و پیش از آن نیز «ناوارو» با آنكه یك تریلر نبود،اما با همان رویكرد «گروه پلیس»، چهره خوبی از پلیس فرانسه به نمایش گذاشته بود؛ رویكردی كه كاش مورد توجه قرار می گرفت و با این اوصاف درصورتی كه پلیس به سمت بهره گیری از كارگردان هایی باشد كه استعداد ساخت تریلرهای جدی تر و خوش ساخت تر داشته باشند، می توان امیدوار بود در آینده آثاری در رسانه ملی و حتی در سطح سینما به نمایش درآید كه هم نظر پلیس تامین شود و هم بیننده از تماشایش احساس رضایت همراه با باور را داشته باشد و پلیسی را مشاهده نكند كه در خیابان ما به ازایش را نمی تواند ببیند.

بااین اوصاف نمایش پلیس متخلف و مجرم در چنین فیلم هایی و قدسی و شكست ناپذیر جلوه دادن پلیس اقدامی است كه باید در چنین محصولات سفارشی، نیروی انتظامی بر آن اصرار نداشته باشد و نمایشش را نیز وهن پلیس تلقی نكند، چراكه وقتی فرمانده نیروی انتظامی از اخراج 1500 نیروی متخلف پلیس سخن میگوید، یعنی تخلف پلیس همچون دیگر اشخاص و مشاغل كه معصوم نیستند، ممكن وصادق است و فوق العاده محدود نیز نیست و از این حیث نباید نمایشش را وهن پلیس شمرد و مقابل رویكردی كه یك یا چند نیروی پلیس یا ضابط را عاشق یك متهم یا متخلف به هر نحو و یا دارای رفتار نه چندان مناسب است، هم باید ایستاد، چرا كه آن هم تصویر باورناپذیری از اب در می آید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
Present, Mohammad 1985, CentralWeb, آزیتا, ali nuri, GHAZALAK88, MAHDI 42, reza4087

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط typhoon » شنبه 23 مهر 1390 21:37

گروه پلیس»، چهره خوبی از پلیس فرانسه به نمایش گذاشته بود؛

پلیس ایتالیا :-o
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
noktehdaan, Present, FARSHAD.ADL

Major I

Major Ino avatar
پست ها

863

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:53

محل سکونت

البرز

آرشيو سپاس: 4495 مرتبه در 800 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط FARSHAD.ADL » شنبه 23 مهر 1390 21:47

typhoon نوشته است:گروه پلیس»، چهره خوبی از پلیس فرانسه به نمایش گذاشته بود؛
پلیس ایتالیا :-o


و پیش از آن نیز «ناوارو» با آنكه یك تریلر نبود،اما با همان رویکرد«گروه پلیس»، چهره خوبی از پلیس فرانسه به نمایش گذاشته بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FARSHAD.ADL تشکر کرده اند:
noktehdaan, Present, GHAZALAK88

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط Mohammad 1985 » شنبه 23 مهر 1390 22:11

من دیشب این سریال رو فقط قسمت آخرشو دیدم ! اونم چون شیفت بودم ! و دیگه اینقدر دانلود کرده بودم از اینترنت این سریال رو از تلوزیون نگاه کردم بدون شک میگم مسخره ترین و بی کیفیترین سریالی بود که در چند سال اخیر دیدم !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
MAHDI 42, nima-rad, Present, reza4087, behrad90, CentralWeb, CAPTAIN PILOT, viper, gigi64, shola

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تشکر شده: 258 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط shola » شنبه 23 مهر 1390 22:57

:sad:
در مقابسه با سریال مرز جنون (Flashpoint) .
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
behrad90, reza4087, CentralWeb, CAPTAIN PILOT, GHAZALAK88, MAHDI 42, Present, nima-rad

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1407

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 8 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 3 شهریور 1385 01:31

محل سکونت

مازندران

آرشيو سپاس: 5989 مرتبه در 1152 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط airplane » يکشنبه 24 مهر 1390 00:07

دوستان شما هم عجب ادمهایی هستید.فیلم نسسازن  دادار دو دور راه میندازید اااااااای   هالیوود ما رو جلو زد بالیوود از ما ثبقت گرفت ما بالیوود هم نمیرسیم.حالا که این شکلی میسازن میگید اقا این چرت بوده.تو رو خدا این عینک بدبینی رو از چشاتون در بیارید
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تا چند زنم بروی دریاها خشت               بیزار شدم ز بت‌پرستان کنشت

خیام که گفت دوزخی خواهد بود          که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت
کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب airplane تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, MAHDI 42, Present, behrad90, آزیتا

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط Mohammad 1985 » يکشنبه 24 مهر 1390 01:33

خودت عجب آدمی هستی !!!!  :grin:  عینک بدبینی کیه ؟! سریال مزحک و مزخرفی بود دیگه دفاع کردن نداره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
GHAZALAK88, MAHDI 42, Present, FREE MAN, viper

Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط GHAZALAK88 » يکشنبه 24 مهر 1390 11:34

بابا ما تو ساخت فیلم عشقی موندیم  این فیلم به نظر من یه توهین به مردم بود با این نمایشهای تصنعی
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

86

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 شهریور 1390 23:04

آرشيو سپاس: 344 مرتبه در 87 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط MAHDI 42 » يکشنبه 24 مهر 1390 14:56

دوست دارم خرخره ی بهداد رو بجوم چون خیلی تو اعصابم بود.
پور سرخ عالی بود وبهش میخورد ولی بهداد خیلی مسخره و تصنعی بازی میکرد.
غصه ی دیروز را نخور ، امروز را غنیمت بشمار ، نگران فردا نباش.
                                                    

                                                                    پیامبر اکرم (ص)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب MAHDI 42 تشکر کرده اند:
Present, maca, hermes_PERSIAN

Major II

Major IIno avatar
پست ها

639

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 تیر 1390 16:19

آرشيو سپاس: 1991 مرتبه در 478 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط GHAZALAK88 » يکشنبه 24 مهر 1390 19:00

همین اقای بهدادتو یه مصاحبه گفته بود من بهترین بازیگر بعد از انقلاب هستم وبقیه نا بازیگرند وبه خاطر چهره زیبا بازیگر شده اند   بااین بازی افتضاح ایشان  معنی بازیگری را هم فهمیدیم :-?
   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد      
              وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی     
                                                 
                                  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب GHAZALAK88 تشکر کرده اند:
Present

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

محل سکونت

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

Re: وقتی بهدادو پورسرخ روی آرنولدورمبو رادرخالی بندی كم میکن

توسط ali1371 » يکشنبه 24 مهر 1390 20:19

سریال پلیسی هوش سیاه رو با این کار مزخرف مقایسه کنید حیف اینهمه پول که خرج این سریال شده بود
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان